SureBety – wszystko o zakładach bukmacherskich

  ARTYKUŁ

  Directorate of Offshore Gaming to Komisja, która lekceważąco podchodzi do graczy. Internetowa strona składania skarg jest w budowie przez ponad 2 lata! W przypadku sporu z bukmacherem nie liczyłbym na ich pomoc.

  Co to jest Directorate of Offshore Gaming?

  Pieczątka Directorate of Offshore GamingPieczątka
  Antigua i Barbuda

  Directorate of Offshore Gaming to wydział gier, który jest organem regulacyjnym w ramach Financial Services Regulatory Commission (FSRC), odpowiedzialnym za nadzór nad wszystkimi aspektami branży gier w rajach podatkowych w jurysdykcji Antigua i Barbuda.

  Directorate of Offshore Gaming podaje, że jest jedną z pierwszych jurysdykcji, która licencjonowała firmy gier interaktywnych i zakładów w 1994 roku.

  System regulacyjny jurysdykcji kładzie nacisk na trzy płaszczyzny: "Zapobieganie praniu brudnych pieniędzy", "Ochrona gracza" i "Ulepszanie branży". Wszystkie działania gier w państwie podlegają ustawom o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy (MLPA) i terroryzmowi (PTA, 2001).[1]

  Directorate of Offshore Gaming znajduje się na białej liście UK Gambling Commission. Oznacza to, że firmy znajdujące się pod jurysdykcją Antigua i Barbuda mogą reklamować się na terenie UK.

  Pieczęć Directorate of Offshore Gaming

  "Preferencyjna Pieczęć" jest wydawana zakwalifikowanym do licencji firmom gier zgodnie z prawem Antigua i Barbuda oraz zapewnia co następuje[2]:

  1. Dyrektorzy i akcjonariusze posiadający 5% lub więcej udziałów tej firmy, spełniły personalne i korporacyjne wymogi z należytą starannością.
  2. Oprogramowanie, które tworzy kursy do oferowanych gier na stronie, odpowiada międzynarodowo uznanym standardom uczciwości.
  3. Firma ma swoją siedzibę i główny serwer fizyczny w Antigua i Barbuda. Główny serwer(y), minimalnie, zawiera wszystkie informacje dotyczące wszystkich graczy, w tym historii gry, obecnych i historycznych zobowiązań finansowych.
  4. Każda strona wyświetlająca "Preferencyjną Pieczęć" może zostać potwierdzona poprzez kliknięcie na zdjęcie pieczęci, która znajduje się na stronie. Przeniesie Cię to do naszej strony internetowej, która mówi, że pieczęć jest ważna i wyświetla podstawowe informacje o firmie, której pieczęć została kliknięta.

  Gdzie leży Antigua i Barbuda?

  Antigua i Barbuda to państwo wyspiarskie leżące na Morzu Karaibskim w Ameryce Środkowej. Ta niepodległa od 1981 roku monarchia konstytucyjna jest częścią Wspólnoty Narodów. Głównymi gałęziami gospodarki jest turystyka, usługi finansowe i internetowe.[3]

  Bukmacherzy na licencji

  Na licencji Antigua i Barbuda działa zaledwie kilku bukmacherów, którzy nie są dostępni dla Polaków (w nawiasie ranking wiarygodności od A+ do F):

  Formularz skarg i zażaleń

  W przypadku gdy polubowne rozwiązanie sporu z bukmacherem nie było możliwe, pozostaje złożenie skargi do Komisji, która wydała mu licencję. Jeśli bukmacher działa na licencji Directorate of Offshore Gaming złóż skargę tutaj:

  Adres emailowy do składania skarg

  Strona www jest mocno zaniedbana. Wygląda jakby ktoś ją uruchomił w 2008 roku i tak zostawił. Nie liczyłbym tu na poważne traktowanie graczy.

  Dane kontaktowe

  Na stronie są podane wszystkie niezbędne dane kontaktowe, czyli adres, email, telefon i fax.

  Nie znalazłem na stronie składu Zarządu. Wnioskując z listy emaili na stronie kontaktowej, wygląda na to, jakby wszystkim zarządzał jeden dyrektor.

  Podsumowanie

  Wielu bukmacherów, którzy działali na licencji Directorate of Offshore Gaming zmieniło jurysdykcje. Widocznie nie tylko gracze są tu lekceważąco traktowani. Na szczęście nie mają wielu bukmacherów pod swoimi skrzydłami.

  Literatura

  [1] About Antigua and Barbuda

  [2] Antigua Gaming Preferential Seal

  [3] Antigua i Barbuda - Wikipedia

  [4] Antigua i Barbuda - koszty licencji na Antigua i Barbuda na stronie CalvinAyre

  Zobacz też:
  Problem z bukmacherem
  Komisje nadzorujące hazard
  Ustawa hazardowa w Polsce

  Ostatnia aktualizacja: 11.03.2020   


  Nie jesteś zalogowany.
  ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
  Komentarze (0)


  Logowanie

  W celu zalogowania się na swoje konto, wypełnij poniższy formularz. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta - zarejestruj się.  zamknij ×
  Popover Starter

  Jednorazowa oferta

  Jeżeli chcesz:

  Oferuję Ci ZA DARMO 31 minut nagrania video.


   Zgadzam się z Polityką Prywatności
  Top