SureBety – wszystko o zakładach bukmacherskich

  ARTYKUŁ

  Gibraltar’s Gambling Division jest Komisją, na której śmiało mogłyby się wzorować inne jurysdykcje hazardowe. Wysokie wymagania, realne stawki podatkowe sprawiły, że wielu bukmacherów przeniosło się tutaj z Wielkiej Brytanii.

  Gibraltar Regulatory Authority a Gibraltar’s Gambling Division

  Flaga GibraltaruFlaga Gibraltaru

  Gibraltar Regulatory Authority (GRA) powstała w 2000 roku i jest rządowym organem, który zajmuje się regulacją komunikacji elektronicznej na Gibraltarze. W zakres jego obowiązków wchodzi nadzorowanie telekomunikacji, komunikacji radiowej i nadawanych transmisji. Od początku działalności w zakres jej obowiązków wchodziła także ochrona danych i nadzorowanie hazardu.[1].

  W lipcu 2011 nadzór nad hazardem na Gibraltarze przejął the Government of Gibraltar’s Gambling Division (GGD). Reguluje on hazard, w tym również zakłady zawierane online lub telefonicznie, na podstawie Ustawy hazardowej z 2005 roku.

  Strona GRA działa od 2001[2] i jest zostawiona online dla celów archiwalnych. Aktualna strona GGD jest online od 2012 roku[3].

  Gibraltar znajduje się na białej liście UK Gambling Commission. Oznacza to, że firmy znajdujące się pod jurysdykcją Gibraltaru mogą reklamować się na terenie UK.

  Gdzie leży Gibraltar?

  Gibraltar leży na południowym wybrzeżu Półwyspu Iberyjskiego, na styku Morza Śródziemnego i Oceanu Atlantyckiego. Gibraltar od 1713 jest terytorium zależnym Wielkiej Brytanii.[4]

  Roczna licencja kosztuje £2000. Podatek od zakładów bukmacherskich jest tu dosyć niski i od 1.04.2005 wynosi 1% od obrotu. Wysokość rocznego podatku jest ograniczona w przedziale od £85,000 do £425,000. Giełdy zakładów są tak samo opodatkowane co bukmacherzy[5].

  Gibraltar’s Gambling Division jako wzorowa Komisja

  GGD ma prawdopodobnie najbardziej przejrzystą, spośród wszystkich organów rządowych, procedurę rozwiązywania problemów gracza. Należy też zauważyć, że są jedną z niewielu Komisji, które poważnie traktują graczy.

  Formularz skarg i zażaleń

  W przypadku gdy polubowne rozwiązanie sporu z bukmacherem nie było możliwe, pozostaje złożenie skargi do Komisji, która wydała mu licencję. Jeśli bukmacher działa na licencji Gibraltar’s Gambling Division złóż skargę tutaj:

  Procedura składania skarg

  Informacje na temat składania skargi są podane tutaj: Remote Gambling

  Tam też można znaleźć wszystkie niezbędne dane kontaktowe, czyli adres, email, telefon i fax.

  Członków Zarządu można znaleźć w obszernym raporcie rocznym 2012-2013[6].

  Podsumowanie

  Gibraltar’s Gambling Division może być przykładem dla innych państw, państwo miało odpowiednio wysokie wpływy z hazardu. Jak widać można ustalić wielkość podatku tak, aby bukmacherom nadal opłacało się działać. Precyzyjnie opracowane procedury postępowania i ścisłe ich przestrzeganie stawiają Gibraltarze na czele wiarygodnych jurysdykcji zarówno z punktu widzenia bukmacherów jak i graczy.

  Literatura

  [1] Gibraltar Regulatory Authority - Wikipedia EN

  [2] Wayback Machine: gra.gi

  [3] Wayback Machine: gibraltar.gov.gi/remotegambling

  [4] Gibraltar - Wikipedia

  [5] Remote Gambling

  [6] The Gibraltar Regulatory Authority Annual Report 2012/2013

  Zobacz też:
  Problem z bukmacherem
  Komisje nadzorujące hazard
  Ustawa hazardowa w Polsce

  Ostatnia aktualizacja: 7.04.2018   


  Nie jesteś zalogowany.
  ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
  Komentarze (1)  • (8)
   09-01-2014 10:45 (czw)
   Miałem problemy z bukmacherem betfred, chodzilo konkretnie o surebet grany na live. Zagrałem trzy zaklady w betfred i trzy w innych bukach na to samo wydarzenie ( handicap azjatycki na hokej ) . Wszystkie trzy zaklady byly wygrane w betfred, który nie chcial wyplacici kasy zaslaniajc sie sie problemami technicznymi. Po napisaniu skargi do GGD betfred szybciutko sie zreflektowal iw "gescie dobrej woli " jak to ładnie ujeli , kase wyplacili. Tak wiec warto czasem powalczyc o swoje 222 249 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  Logowanie

  W celu zalogowania się na swoje konto, wypełnij poniższy formularz. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta - zarejestruj się.  zamknij ×
  Popover Starter

  Jednorazowa oferta

  Jeżeli chcesz:

  Oferuję Ci ZA DARMO 31 minut nagrania video.


   Zgadzam się z Polityką Prywatności
  Top