SureBety – wszystko o zakładach bukmacherskich

  Analityk ryzyka finansowego

  06-07-2015, godzina 13:26 UTC+0200 | Ostatnia aktualizacja: 24-09-2019 12:42

  Ty też oceń ten post
  Ocena: 5/5
  Głosów: 2
  Aby ocenić ten post, musisz się zalogować.

  Sprawa braku zrozumienia wśród członków rodziny jest sytuacją częstą. Ktoś kto nie ma pojęcia o zakładach, nie może zrozumieć, ani nawet wyobrazić sobie jak można się z tego utrzymywać. To walka ze stereotypem hazardzisty, skazana na porażkę.

  8Gienek-u-cioci-na-imieninach-660.jpg 8. U cioci na imieninach, Źródło: SureBety.pl

  Otrzymałem ciekawe pytanie od jednego z doświadczonych graczy:

  Cześć,

  Mam do Ciebie nietypowe pytanie/sprawę. Siedzę w bukmacherce jakieś 12 lat, (...) obecnie mam mało znajomych, jedynie takich co wiedzą od zawsze czym się zajmuje. Mam natomiast problem z poznawaniem nowych osób, a dokładniej z jakimiś prawdopodobnie fałszywymi przekonaniami, bo po prostu nie za bardzo wiem co odpowiedzieć na pytanie typu "gdzie pracuję?", "czym się zajmuję?"

  Więc nieraz jest to tekst typu: "zajmuję się bazami danych", "jestem traderem" - jednak trochę mi nie pasują te określenia, bo np. jakaś osoba dopytuje o szczegóły i wtedy nie wiem co powiedzieć - a do tego czasem jakieś pytania typu "ale to dla jakiejś firmy pracujesz?" itp. - a jak wiadomo w naszym kraju bukmacherka jest nie do końca legalna, jakieś pytanie o podatki nawet kiedyś było itp.

  No więc wprawia mnie to w zakłopatanie do tego stopnia, że przestałem chcieć poznawać nowych ludzi, obawiając się, że znowu może nastąpić podobna sytuacja. Wiesz najlepiej powiedziałbym: "siedzę w bukmacherce" albo jestem profesjonalnym graczem, ale to w naszym kraju też nie brzmi zbyt dobrze, bo się ludziom od razu kojarzy, że jestem po prostu hazardzistą. (...)

  Piotrek

  Odpisałem w ten sposób:

  Bardzo ciekawe pytanie :) Wiele razy spotkałem się z taką sytuacją.
  Kiedyś mówiłem prosto z mostu, że "zarabiam na zakładach bukmacherskich". Wtedy albo się śmiali albo robili wielkie oczy, że to się w ogóle da zarabiać na zakładach :) Jeszcze nikt mi nie wyskoczył z tekstem, że tyle jest przecież osób uzależnionych... :)

  Po zmianie prawa nie ma się czym chwalić i lepiej żeby jak najmniej osób wiedziało, że obstawiasz zakłady. Nigdy nie wiesz na kogo trafisz - ludzi nieżyczliwych nie brakuje w Polsce. Wybronisz się oczywiście z każdego zarzutu, ale po co tracić czas na chodzenie do urzędów? :)

  Nie można za dużo powiedzieć. Skromność narzuca teraz prawo, więc polecam ją pielęgnować :)

  Pełną informację o Twoim zawodzie ogranicz tylko do najbliższej rodziny. Jeśli masz bardzo dobre relacje z dalszą lub przyjaciółmi, to możesz zaryzykować wtajemniczenie ich w pobieżne informacje.

  W stosunku do osób obcych i potencjalnych znajomych ogranicz się do podania zawodu tak, by brzmiał na tyle nudnie, aby uciąć dalszą rozmowę :) Ewentualnie mógłbyś mówić o elementach ryzyka, które wielu osobom wydają się ciekawe jako te, z których niewiele rozumieją :D

  Możesz zatem spróbować przedstawić im się jako:

  analityk ryzyka
  analityk ryzyka finansowego
  analityk ryzyka inwestycyjnego

  Ewentualnie, że zajmujesz się zarządzaniem ryzykiem. Bardzo lubię to sformułowanie, które jest z resztą prawdziwe :)

  Daje Ci to szanse na sprowadzenie rozmowy na tory ryzyka, zamiast na tory zakładów bukmacherskich.

  Ostatnio mówiłem o sobie, że zajmuję się analizą statystyk sportowych, ale od razu mój rozmówca zapytał czy to ma coś wspólnego z zakładami bukmacherskimi :D
  Musiałem zatem rzucić parę ogólników, żeby za dużo nie powiedzieć, ale żeby też pokazać że się znam i nie kłamię :)

  Lepiej jest powiedzieć, że zajmuję się statystykami sportowymi - oglądam mecze i jeszcze mi za to płacą! :)

  Patrick Veitch (Brytyjczyk, który na wyścigach konnych zarobił 10 mln funtów) mówi o sobie strateg inwestycyjny :) Twierdzi, że to zwykle kończy rozmowę, ale mi się wydaje, że sugeruje, iż znam się na inwestowaniu i dalszy temat zejdzie na nieruchomości itp. :) W sumie to też interesujący dla mnie temat, ale to nie buduje prawdziwego wyobrażenia o moim zawodzie :) Praca w dziale strategii przedsiębiorstwa powinna uciąć temat :) Pytanie czy chcesz ucinać?

  Jako administratorowi serwisu, czasem mówię, że mam własny biznes i pracuję z domu. Dłubię w stronach internetowych i piszę artykuły :) Większości osób nie mieści się nadal w głowie, że można zarabiać na stronie internetowej. Temat zwykle się wtedy urywa.

  Odniosłem wrażenie, że nie chcesz do siebie zrażać rozmówców. Jest oczywiście mnóstwo tematów, o których możesz porozmawiać. Nie tylko praca :) 

  Pytanie co najbardziej lubisz w zakładach i czy chciałbyś o ty poopowiadać? Najlepiej w taki sposób, żeby słuchacz nie zorientował się, że o zakładach mowa :D A co zrobisz gdy na to wpadnie? :) Może się okaże, że sam gra? To czasem świetna zabawa gdy trzeba zastanawiać się nad prawie każdym zdaniem :)

  Podsumowując - przemyśl sprawę.

  Czy chcesz być jak tajny agent, który mówi, że nie może rozmawiać o swojej pracy, czy jak niezależny przedsiębiorca, analityk statystyczny, czy jak ktoś kto zna się bardzo dobrze na ocenie ryzyka? Tylko nie mów że ryzyka sportowego :D

  Wszystko zależy od tego czy chcesz żeby ktoś dopytał o to co robisz, czy chcesz podać niewiele mówiący zwrot, który skutecznie zniechęci do kontynuowania tematu :) Przypomina mi się nawet fajny cytat na tą okoliczność:

  Jeśli lecąc samolotem mam ochotę na pogawędkę, to na pytanie sąsiada „Czym się pan zajmuje?”, odpowiadam: „Jestem prawnikiem”. W przeciwnym zaś wypadku, gdy pragnę ciszy i spokoju, mówię: „Jestem matematykiem”. /M. W. Gray/

  A ty? Co mówisz, gdy ktoś Cię pyta czym się zajmujesz?


  Komentarze

  • 2015-07-06 22:47
   Ja mówię : "Krótkoterminowy inwestor w instrumenty wysokiego ryzyka o dużej stopie zwrotu "
  • 2015-07-06 22:39
   Jak ma się mniej niż 26 lat zawsze można powiedzieć że jest się studentem :)
   

  Nie jesteś zalogowany.
  ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.

  Logowanie

  W celu zalogowania się na swoje konto, wypełnij poniższy formularz. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta - zarejestruj się.  zamknij ×
  Popover Starter

  Jednorazowa oferta

  Jeżeli chcesz:

  Oferuję Ci ZA DARMO 31 minut nagrania video.


   Zgadzam się z Polityką Prywatności
  Top