SureBety – wszystko o zakładach bukmacherskich

  Autobot obstawiający typy w Pinnacle

  26-10-2016, godzina 13:19 UTC+0200

  Ty też oceń ten post
  Ocena: 5/5
  Głosów: 2
  Aby ocenić ten post, musisz się zalogować.

  Słowem wstępu

  Zarabianie w zakładach sportowych nie jest rzeczą łatwą, o czym wielu z Was zapewne wielokrotnie przekonało się na własnej skórze. To, czy osiągniemy sukces w zakładach, zależy od wielu czynników. Nie będziemy w tym artykule pisać rozprawki, o tym czy warto grać w zakładach czy nie lub też czy można na nich zarabiać czy nie.

  Wiemy natomiast, że jest grupa graczy czerpiących z zakładów ogromne profity. Wiemy również, że część graczy oddałaby wiele, aby móc zaoszczędzić czasu, przeznaczonego na zakłady, dla rodziny, znajomych, przyjaciół. Do nich (ale nie tylko) skierowany jest ten artykuł.

  Bot automatycznie stawiający w Pinnacle. Czy to w ogóle możliwe?

  Tak, możliwe. A co na to Pinnacle? Czy tak wielka firma może pozwolić sobie na to, by jakieœ roboty same logowały się na stronę i stawiały typy za graczy?

  Pinnacle zawsze był bukmacherem innowacyjnym. Kiedy inni limitowali graczy, Pinnacle pozwalał stawiać zakłady za bardzo wysokie kwoty. Jakby tego było mało, swego czasu, sam wydawał "poradniki" jak grać na zakładach by wygrywać. Wydaje się, że jak na bukmachera internetowego, to działanie kompletnie nieodpowiedzialne, ale to właśœnie taka strategia działania pozwoliła mu stać się liderem na rynku zakładów sportowych – przynajmniej, jeœśli chodzi o zawodowych graczy.

  Pinnacle o czym już niewiele osób wie, udostępnia specjalne API – Pinnacle, które dedykowane jest dla użytkowników. Warunkiem, jest tu posiadanie konta w Pinnacle i przydzielenie do niego 1 adresu IP/gospodarstwo domowe. Więcej informacji o API znajdziecie tutaj.

  Co to jest Bot?

  Bot to aplikacja, którą można zainstalować na komputerze, wpisać okreśœlone dane i parametry za pomocą protokołów szyfrujących, a następnie podłączyć do niej okreœślone Ÿźróła typów. Taki bot po otrzymaniu typu na e-mail, loguje się samoczynnie do Pinnacle, wykorzystując zebrane dane i stawia zakład według ustalonych wcześœniej wytycznych. Wymagane będzie jedynie, by komputer był w stanie czuwania. Bot, który oferujemy będzie sprzężony z systemem zarządzania kapitałem. Co to oznacza?

  1. Typer wpisuje na początku każdego miesiąca, budżet jakim dysponuje.
  2. Z listy sprawdzonych typerów, którzy typują w Pinnacle wybiera sobie - dowolną iloœść. Istnieje także możliwoœć podpięcia własnych Ÿźróeł, pod warunkiem, że przychodzą one na adres e-mailowy.
  3. Do każdego typera, użytkownik aplikacji dobiera odpowiednią stawkę procentową lub jednostkową, np. 1% budżetu na zakład lub 1j = 50 zł/€/GBP.
  4. Po otrzymaniu typu, Bot loguje się na stronę Pinnacle i w ciągu 2-4 sekund stawia typ.

  Dlaczego warto mieć Bota?

  Powodów jest wiele. Taki najbardziej oczywisty to przewaga technologiczna nad użytkownikami stawiającymi typy ręcznie. Czas reakcji człowieka, nawet w przypadku, kiedy jest on zalogowany na Pinnacle to 30-50 sekund. W przypadku Bota do Pinnacle, jest to zazwyczaj 3-5 sekund. Czy to duża różnica? Często ogromna!

  W praktyce jeden użytkownik pogra za 100€ typ po kursie @1.62, drugi zaœ @1.85. Podajemy tu przykład, przy wygranym typie już na starcie, osiągasz ogromne korzyœści finansowe, wynikające z różnicy kursowej.

  Kolejnym równie ważnym aspektem, jest możliwoœć wyrobienia pewnej samodyscypliny, o którą tak trudno, gdy sami stawiamy typy. Tutaj możemy wyrobić sobie w zakładach to co najważniejsze – konsekwencję.

  Bot jest odporny na emocje, nie kalkuluje, nie podnosi drastycznie stawek, nie chce się odegrać po przegranym zakładzie – tylko stawia. Mówiąc dosadniej, eliminuje wszystkie największe mankamenty gracza, dzięki czemu możemy go polecić nie tylko zawodowcom, ale też poczatkującym graczom.

  Kto zarządza projektem budowy Bota?

  Przyjęliœmy strategię pewnych ograniczeń. Chcemy na starcie mieć grupę zaledwie 100 graczy. Codziennie zapisujemy 2-3 osoby. Trzon użytkowników będą stanowić klienci z closed-forum.com (ok. 30 osób) + dużej grupy zrzutkowej, która do nich dołączy, by wesprzeć finansowo projekt.

  Resztę osób planujemy pozyskać na forach bukmacherskich oraz serwisach partnerskich, takich jak SureBety.pl. Wiemy, że większoœć graczy, posiada konta w Pinnacle i na taki projekt czekało od lat. Nie wykluczamy możliwośœci poszerzenia grupy w następnych miesiącach, ale trzeba pamiętać o pewnych ograniczeniach technicznych – nie wiemy przecież jak Pinnacle będzie reagował przy większej grupie ludzi.

  Bot zostanie wykonany przez 2 programistów w terminie 60-90 dni licząc od 1 paŸździernika 2016. Zapisy można składać bezpoœśrednio na e-mail: pinnacle.autobetting.bot@gmail.com (zapisy według kolejności zgłoszeń - kto pierwszy ten lepszy).

  Najważniejsze pytanie, jakie typy będzie można grać?

  Ogólnie odpowiedŸź jest prosta - wszystkich typerów, którzy typują na Pinnacle i wysyłają typy na email. Platforma z płatnymi typami closed-forum.com, dostarczy tutaj około 10 typerów, sprawdzonych i monitorowanych od wielu miesięcy, którzy w perspektywie 6-12 miesięcy generują pokaźŸne profity.

  Pozostałe Ÿźróła będzie można podpiąć indywidualnie, za symboliczną, jednorazową opłatą. W każdym momencie będzie opcja, usunięcia Ÿźróła z robota.

  Jakie są koszty wejœścia w projekt i model finansowania projektu?

  Koszty nie są jeszcze znane, bo nie wiemy dokładnie ile osób będzie chętnych. Według naszych obliczeń jednorazowo będzie to ok. 70-80€. W biznesie trzebaœ przyjmować wariant najbardziej pesymistyczny – więc jednorazowo kwota ta może wynieœść 100€.

  Będzie to płatnoœść obejmująca:

  • stworzenia bota przez programistę,
  • podpięcie użytkownika i jego źŸróeł + źŸróeł closed-forum
  • testy działania

  Oprócz opłaty jednorazowej będzie pobierana opłata miesięczna – w przedziale 25-50€. Dlaczego takie widełki?

  Planujemy dać graczom swobodę wyboru: nie trzeba być klientem closed, aby korzystać z Bota. W przypadku podpięcia tylko swoich Ÿźróeł, miesięczna opłata wyniesie 30-40€, zaśœ w przypadku zdecydowania się na zakup pakietu typów z closed-forum.com będzie to kwota ok. 70€.

  Dlaczego taki, a nie inny model finansowania projektu?

  Przede wszystkim chcemy zapewnić sobie ciągłośœć rozwoju bota, od strony programistycznej. Trudno dziœś znaleźŸć na rynku porządnych programistów.

  Uzgodnienia są następujące: programiœści, którzy będą przy nim pracować, nie tylko zarobią za stworzenie bota jednorazową kwotę, ale również będą otrzymywać 33% od comiesięcznego abonamentu od każdego użytkownika korzystającego z Bota do Pinnacle.

  Reszta pieniędzy przeznaczona zostanie na zakup odpowiednich serwisów. W ten sposób będą mieć motywację, by rozwijać bota, a my zapewnimy sobie support w razie problemów technicznych, a także śœrodki na ciągłą jego rozbudowę. Jest przecież tyle innych sposobów na zarabianiu na zakładach, jak np. surebety, middle itd.

  Jeżeli projekt wypali i będzie cieszył się dużym zainteresowaniem, możemy zainteresować się innymi bukmacherami. Obecny robot, działa w wersji testowej na Bet365 na 1 typerze.

  Bezpieczeństwo danych, a robot?

  Panel, który skonfigurujemy pod bota będzie zawierał jedynie e-mail (być może nawet w firmowej domenie). Dodatkowo cała aplikacja będzie zainstalowana na serwerze dedykowanym, odpowiednio chronionym przez 24h na dobę.

  Jedyne dane, które będą i tak szyfrowane odpowiednimi protokołami, to login i hasło do aplikacji. Ze względów bezpieczeństwa i autoryzacji praw, podpiszemy także umowę o dzieło, z firmą, która wykona nam Bota do Pinnacle. Chcemy, aby wszystko odbyło się przejrzyœcie.

  Zapisy do bota:
  pinnacle.autobetting.bot@gmail.com

  W temacie proszę podać "surebety.pl" :)

  UWAGA:
  SureBety.pl uznały ten projekt za wartościowy, dlatego publikujemy przygotowany artykuł za darmo. Nie odpowiadamy za konsekwencje korzystania z niego.


  Komentarze

  • 2017-03-01 22:38

   To już sobie nie pogracie przez bota :DDD

  • 2017-01-18 16:53

   Oficjalne oświadczenie można przeczytać w serwisie blogabet który będzie blokował działanie botów i banować konta użytkownikom którzy posługują się botem ;) w sumie to cieszy mnie to ,  rywalizacja musi odbywać się na zdrowych zasadach bez wspomagaczy ( obstawianie zakładów za pomocą bota to jak by wzamian seksu z piękną młodą kobieta ktoś wolał się masturbować hah ). Stawianie zakładów to jest coś więcej niż tylko poustawiane programów , podpięcie pod typera i mieć wszystko w d ...upie.

  • 2017-01-03 17:15

   Jako że moja wypowiedź poprzedza ostatni wpis, to mam pytanie. Kto jest tym wspomnianym Panem? Mam nadzieję, że nie masz na myśli mnie?

   Poza tym, zgodzę się, że na FB i wielu innych stronach roi się od oszustów, ale nie można tego uogólnić do wszystkich oferujących zrzutki na typy. Bo niby dlaczego? Wasza strona jest ekstra, bo działacie od kilku lat, a inne są gorsze, ponieważ nie mają stażu? Taki argument obnaża jedynie Wasze słabości. Nie możecie obronić się wynikami, więc atakujecie innych, nie podając nawet dowodów na to, że są słabsi. Znam wiele zrzutek, które mają jaśniejszy i klarowniejszy obraz gromadzenia środków i są zdecydowanie tańsi (rozliczają się w zł, nie w EUR) - ale to akurat wynika z tego, że na tamtych zrzutkach jest często po 100-200 osób, u Was raptem 30, które na biężaco wykupują kompletny abonament. Jedyne, czym zadziwiacie jest to, że mimo generowania strat nadal ktoś korzysta z Waszych usług. To fenomenalne osiągnięcie. {#emotions_dlg.wink}

  • 2017-01-03 10:47

   Każde closed buduje się latami, my przyznajemy się do błędów. Ja kieruje tym propjektem i wiem, że je popełniłem. Pewna formuła się wyczerpała, wyciągnęliśmy wnioski i idziemy dalej. Nie myli się ten, kto nic nie robi. Natomiast ludzie z Facebooka, oferujący cudowne źródła, niezweryfikowane, prędzej czy później doprowadzają klientów do bankructwa. Jak widzę Fanpage stron sprzedających typy, które pokazują co 3-4 dzień tylko udane pojedyncze dni to wywołuje u mnie to uśmiech. Podobnie inne strony, które piszą, że rewelacyjny miesiąc w styczniu w wykonaniu typera x, ale nie dodadzą już, że typer y i z uwalili 2x tyle. Bukmacherka nie jest ani czarna ani biała, jest szara. Trzeba pokazywać wszystkie karty, kiedy ktoś mówi sprawdzam. My pokazujemy swoje karty - ostatnie 6 miesięcy, zrobilismy stratę. Wcześniej przez 1.5 roku, wielu dorobiło się jednak naprawdę poważnych pieniędzy. Pewna formuła sie wyczerpała, traderzy są coraz lepsi, u niektórych buków nie da się już grać normalnie np Bet365. Dziś walczy się z bukiem na wielu frontach tj limity, typy, o wypłaty itd. Bukmacherka się zmieniła i trzeba się do niej dostosować, aby zarabiać na tym godne pieniądze. Panu, który podsumował nasz projekt, a był naszym klientem życzę Szczesliwego Nowego Roku i powodzenia na bukmacherskim szlaku. Chciałbym tylko dodać, że gdy byłes u nas na closed i odsprzedawałeś typy na lewo, na swoje śmieszne Fanpage, to zdążyłeś zapożyczyć się u mojego znajomego na śmieszną kwotę (B.W). Miałbyś przynajniej tyle honoru "poważny graczu", by te pieniądze mu odesłać na Skrill. Pozdrawiam :-)

  • 2017-01-02 20:13

   Tworzą bota, a nie mają dobrych typerów. Przecież to Wasze closed-forum to bardzo słaba strona. Gdyby nie Komso, to wyniki byłyby tragiczne. Zanim zajmiejcie się botem, znajdźcie typerów do gry na nim.

  • 2017-01-02 13:41

   Zapomnialeś tylko dodać, że Smartbet.io (ruski bot) wymaga zakupu subskrypcji indywidualnie. Oznacza to, że aby grać tam na bocie, trzeba kupić 5-6 typerów, co daje kwotę ok 1000€. Przy ostatnich wynikach typerów np z Betadvisor (uważam ich za serwis amatorski) nie ma szans na generowanie zysków. Takie są realia. My mamy inną koncepcję, chcemy mieć 6-8 typerów, dość stabilnych, nie siłujących, z drugiej strony, takich, gdzie te spadki będą nieodczuwalne. Wszystko chcemy spakować w 1 cenie. Więc z prostych kalkulacji finansowych: a)smartbet.io inwestujesz 1000€ i grasz bez spadków b) closed-forum.com - inwestujesz ok 70€ i grasz ze spadkami 0.02 - 0.05. Taka drobna roznica. Jak ktoś ma budzet 30k, to zainwestuje te 1k€ w bota od ruskich, bo to lepsza opcja, ale jak ktoś ma budżet 10-20k PLN, to raczej jest to zbyt drogi bizness na start :) I nikt się nie podpala, po prostu idziemy dalej.

   PS: Bot w dniu dzisiejszym postawił pierwszy zakład na Pinnacle :)

  • 2017-01-01 17:19

   Kpiny sobie robicie z tą nagonką na waszego Bota, ale życzę powodzenia...

    

   PS:

    

   Bot dotyczący typerów z tych platform( za darmo ):

    

   - pyckio.com

   - betadvisor.com

   - betonsuccess.ru

   - tipstrr.com

    

    

   Link:

    

   www.smartbet.io/

    

   Bez odbioru...

  • 2016-12-30 10:14

   Kwestie bezpieczeństwa są już zrobione. Zastosowano specjalny rodzaj zewnętrznego, jednorazowego szyfrowania. Oznacza to najprościej ujmując, że literze A w haśle przyporządkowano literę np C lub znak $ w szyfrze i dla każdej osoby jest to hasło i przyporządkowanie zawarte jednorazowo. Nie ma opcji przypomnienia hasła, przy 2giej niepoprawnej próbie zalogowania konto w Bocie będzie automatycznie zablokowane. Dane nie będą nigdzie przechowywane, więc nie będzie opcji przypomnienia hasła. Aby zainstalować bota ponownie wymagana będzie zgoda admina i nowa opłata. W praktyce więc system jest bezpieczny. Bota planujemy skończyć na początku lutego, w lutym przetestować gruntownie na małych stawkach, zaś od marca wdrażać. Nigdzie się  nie śpieszymy, czas w tym przypadku to nie pieniądz. Bezpieczeństwo przede wszystkim. Bota robi programista, który jest fanem zakładów (zawodowym graczem), więc ma motywację :)

  • anonim IP: 46.134.***.**
   2016-12-29 12:30

   Jak działa taki bot od strony technicznej? czy to jest bezpieczne? czy podajemy hasło do konta, które zna programista?

  • 2016-12-28 13:34

   Witam,

   Odświeżę nieco temat bota, bo minęło dwa miesiące,a żadnych nowości. Otóż sytuacja wygląda następująco. Przepraszam na wstępie, za to, że dopiero dziś skontaktowałem się z osobami, które napisały do mnie e-mail. Nie chciałem pisać nic, dopóki nie byłem pewny, że projekt ma szansę na powodzenie. Nie ukrywajmy, to temat trudny, ale też myślę, że warty tego by zainwestować w niego pieniądze, bo zwróci się bardzo szybko. Jesteśmy na ukończeniu systemu, zrobionego dokładnie według wytycznych API Pinnacle. Prace potrwają nieco dłużej bo międzyczasie Pinnacle wprowadził nową aktualizację Bota i część lig zmieniło nazwy. Zauważyłem też, że Pinnacle nieco poszerzył ofertę zakładów. Ktoś napisał wyżej, że stworzenie bota jest niemożliwe ze względu na zmieniające się ligi, nazwy drużyn etc. Zasadniczo miał rację, ale... No właśnie są pewne obejścia, które zachowam dla siebie i co najważniejsze, które wydaje się udało nam się wdrożyć w życie. Jak pewnie zauważyliście nikomu nie każemy za nic płacić z góry, by rezerwować miejsce w kolejce. Dopiero kiedy przetestujemy i oddamy produkt do użytku, przedstawimy nasze warunki. Koszty nie będą duże. Muszę jednak zmienić nieco pewne wcześniejsze ustalenia. Zrobiliśmy testy, które pokazują, że Pinnacle wykorzystuje specjalny algorytm, automatycznie obniżający kursy na zdarzenie. Algorytm działa różnie i np na typy komercyjne z Premier League kursy zmieniają się, kiedy łączna suma zakładow przekroczy np 1 mln euro na dane zdarzenie np over 2.5 Arsenal - City, i kurs spada z 1.90, na 1.85. W przypadku lig niekomercyjnych, sytuacja wygląda inaczej, bo aby kurs poleciał w dół i algorytm automatycznie obniżał go dalej, te limity nie wynoszą już 1 mln€, ale np 70 tys €. Działanie tego algorytmu, wymogło na nas ograniczenie liczby klientów bota. Nie będzie tak jak przypuszczaliśmy 80-100 osób, a zapewne 40-50,choć chętnych jest zdecydowanie więcej. Jeżeli ktoś gra rynki komercyjne i ma pod nich typerów i znajdzie chętnych na te rynki ludzi, oczywiście możemy taką osobę podłączyć do grupy takiego typera. W przypadku komerchy, może ją grać nawet 250 czy 300 osób, a spadków nie będzie, lub będą one akceptowalne np 0.02. Dlatego stworzymy prawdopodbnie limitowane grupy na poszczególnych typerów. To jest jakby dalszy problem. Najpierw musimy gruntownie przetestować samą aplikację i zachowanie bota. Najważniejsze, że udało nam się obejść problem zasadniczy, czyli a) zmieniające się nazwy druzyn, zawodników b) zmieniające się nazwy lig. Nasz bot nie będzie również tak szybki jak początkowo zakładaliśmy. Wyeliminowanie błędu typu przecinek, bład w nazwie, spowolni go o ok 10 sek. Jest to jednak rozwiązanie kompromisowe, spodziewamy się, że bedziemy łapać kursy ze spadkami 0.02 do 0.05. To i tak zdecydowanie szybciej niż czas reakcji człowieka, który niekiedy wynosi 30-40 sek, a wtedy mamy do czynienia ze spadkami rzędu 0.15-0.20 (z 2.00 na 1.80 np). Piszę uczciwie jak jest. Nie zależy nam na tabunach ludzi wykupujących aplikację, bo nie o to tu chodzi. Najważniejsze jest to by skupić 40-50 graczy, którzy są gotowi zainwestować 10-15k na typy, licząc się nawet z minimalnymi spadkami, ale którzy wiedzą, że jedyną czynnością, którą będą musieli wykonać to zalogowanie się na koniec dnia do pinnacle i sprawdzenia swojego konta. Dodam tylko na koniec, że udało nam się również wyeliminować konieczność posiadania włączonego komputera lub w stanie czuwania. Oznacza to, że możemy śmiało wyjść do kina, na basen czy siłownię, a bot zrobi za nas to co trzebai według naszych wytycznych. Prawdopodbnie pierwszy miesiąc dla osób, które się zgłosiły będzie za free. Dopiero potem zadecydują czy chcą korzystać z oferowanego przez nas bota czy nie. Nie chcemy dawać komus kota w worku. Pozdrawiam

   Więcej info na: pinnacle.autobetting.bot@gmail.com


  • 2016-12-16 17:48

   bot bez sensu

  • anonim IP: 193.239.***.***
   2016-11-05 01:16

   Paweltyper mam nadzieję że żartujesz, bo jeżeli nie to chyba nie jesteś w temacie. Ten bot byłby świetnym rozwiązaniem, jeżeli ktoś obstawia typy popularnych typerów gdzie po kilkunastu sekundach nie ma co zbierać z kursów. Ale jest to nierealne. Jeżeli będzie np 20 graczy i w tym samym momencie bot postawi im zakłady to jednemu przyjmie, drugiemu obniży kurs, trzeciemu itp itd więc to nie jest takie proste. Jak się zagra pod limit to kurs spada chyba o 0,05 czyli mega dużo. Oczywiście zakładam pozytywny scenariusz że taki bot by działał, bo znając życie problemy zaczną się już na samym początku czyli problemy ze zczytaniem typów, wyszukaniem oraz poprawnym obstawieniem. Bot zgłupnie jeżeli mu zmienią linie czy kurs spadnie o 0,2... Jednak mając takiego w pełni działającego bota tylko dla siebie można by się nieźle obłowić kasą. Ale to są tylko marzenia i jutro znowu trzeba czatować przed komputerem jak przyjdą typy. Reasumując pomysł fajny, ale wątpię że to będzie działać. Już kilka miesięcy temu widziałem ogłoszenie że szukacie chętnych i widzę że nadal stoicie w miejscu z tym botem. Mimo wszystko powodzenia ;)

  • 2016-11-02 19:12

   Nie widzę sensu istnienia tego bota. Jakby to była giełda to jeszcze bym to zrozumiał ale pinnacle to bukmacher z najbardziej ubogą ofertą zakładów live. Ich główną ofertą są proste zakłady przedmeczowe i do tego nie potrzebujemy bota.

  • anonim IP: 46.134.***.**
   2016-11-01 11:54

   Ja tylko mam na dzieję, że pinnacle się o tym dowie i to zabroni (tzn. dowie się na pewno), stop niszczeniu rynku !

  • anonim IP: 91.188.***.***
   2016-11-01 10:20

   Czy autor wziął pod uwagę, że wystarczy, że typer popełni "literowke" albo nazwa drużyny w mailu będzie inna niż w Api Pinnacle (np w Api Jest Manchester United a typer poda Manchester Utd) to bot juz tego zakłądu nie znajdzie?  Oczywiście można bazę nazw powiększać tak żeby bot znajdował typy, ale wyobraźmy sobie ile jest rożnych wariacji nazwy Manchester United (np. Manchester Utd, Manchester Utd, Man united itd itd) a to przecież drużyn są tysiące.  Nie wystarczy żeby typer podawał typy z Pinnacle, ważne także aby podawał nazwy zgodne z API Pinnacle. Jeśli możliwe proszę o odniesienie się autora tematu  do poruszonej przeze mnie kwestii. W jaki sposob bot ma sobie z tym problemem radzić? 

  • 2016-11-01 08:29

   Panie Krzysztofie, nieco się na Panu zawiodłem. Artykuł sponsorowany (rozumiem, że za darmo, ale cel jest ten sam - promocja zleceniodawcy).

   Miesięczny abonament za korzystanie z bota? To brzmi tak, jakby przestali zarabiać na typach i próbowali zarabiać na udostępnianiu bota.

   Opisanie działania bota jest jak najbardziej w porządku, reklama serwisu zrzutkowego już nie. Spadki kursów są determinowane działalnością właśnie takich grup (i botów). 

   PS. Bez problemu można było znaleźć programistę, z którym można byłoby uzgodnić korzystniejesze warunki umowy.

   

  Nie jesteś zalogowany.
  ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.

  Logowanie

  W celu zalogowania się na swoje konto, wypełnij poniższy formularz. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta - zarejestruj się.  zamknij ×
  Popover Starter

  Jednorazowa oferta

  Jeżeli chcesz:

  Oferuję Ci ZA DARMO 31 minut nagrania video.


   Zgadzam się z Polityką Prywatności
  Top