SureBety – wszystko o zakładach bukmacherskich

  eSporty coraz popularniejsze

  14-07-2015, godzina 12:34 UTC+0200 | Ostatnia aktualizacja: 04-07-2019 10:51

  Ty też oceń ten post
  Ocena: 5/5
  Głosów: 1
  Aby ocenić ten post, musisz się zalogować.

  Gry komputerowe i konsole gier fascynują nowe pokolenie, które z technologią jest za pan brat. eSporty to bardzo szybko rosnący sektor gier video, który przyciąga na areny dziesiątki tysięcy fanów, nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale także w Polsce. Czy eSporty wejdą na stałe do oferty bukmacherów?

  roccat-lol.jpg

  eSporty w USA

  W USA nie mają wątpliwości - tysiące osób koczuje pod Madison Square Garden w Nowym Jorku, by obejrzeć elektroniczne starcia. Rynek gier wideo szacuje się w USA na 100 mld dolarów

  Wszystko wskazuje na to, że eSporty za kilka lat będą bardzo popularne, a może nawet zostaną przyjęte jako dyscyplina olimpijska! To nowy American Dream, który już jest lansowany poprzez markowe ciuchy, gadżety, limuzyny i robienie wielkiego show.

  Któż z nas nie chciałby, aby mu płacono za granie na komputerze??? :D

  eSporty w Polsce

  W Polsce można już śledzić turnieje eSportowe, np. we Wrocławiu, Poznaniu czy Krakowie.

  Polsat Sport News (telewizja ogólnodostępna) od maja 2015 transmituje League of Legends Championship Series. Emisja w czwartki i piątki od 18:00. Polacy walczą jako team ROCCAT.

  Sukces eSportów

  eSport rozwija się bardzo, ale to bardzo dynamicznie! Dlaczego?

  Łatwo trafić z eSportem do dzieci i młodzieży, w czasach gdy noworodki rodzą się z klawiaturą na kolanach i iPodami w rękach. eSporty są dynamiczne, dostarczają wielu emocji, zapewniają zwroty akcji. Świetnie nadają się do oglądania jako forma rozrywki, a jak coś przyciąga rzesze ludzi, to można już na tym zbić fortunę :)

  W 2013 roku liczba turniejów światowych prawie się potroiła: wzrosła z 430 w 2013 roku do 1485 w 2014 roku. Mistrzostwa Świata w League of Legends w 2014 roku przyciągnęły 27 milionów streamów. To więcej niż średnia oglądalność World Series of Baseball, który jest drugim najlepiej oglądanym sportem w USA!

  eSport przyciąga głównie mężczyzn i bardzo zamożnych odbiorców, którzy lubią wydawać dużo pieniędzy na gry wideo i treści cyfrowe. Obserwatorzy nie ograniczają się zwykle do oglądania, ale grają aktywnie. eSporty są najbardziej popularne w Azji, która słynie z zakładów bukmacherskich od wielu lat.

  Zakłady na eSporty

  Bukmacherzy nie mają już wątpliwości.

  Pierwszą poważną ofertę na eSporty wypuścił w 2010 roku Pinnacle Sports. Obecnie wielu bukmacherów specjalizuje się wyłącznie w ofercie esportów, a ty możesz mieć do nich dostęp.

  UWAGA:
  Z uwagi na prawo hazardowe w Polsce nie mogę publicznie podać nazw zagranicznych bukmacherów. Napisz do mnie, to prześlę Ci je emailowo.

  Zobacz też:
  Zakłady na Counter Strike
  Zakłady na League of Legends


  Komentarze

   

  Nie jesteś zalogowany.
  ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.

  Logowanie

  W celu zalogowania się na swoje konto, wypełnij poniższy formularz. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta - zarejestruj się.  zamknij ×
  Popover Starter

  Jednorazowa oferta

  Jeżeli chcesz:

  Oferuję Ci ZA DARMO 31 minut nagrania video.


   Zgadzam się z Polityką Prywatności
  Top