SureBety – wszystko o zakładach bukmacherskich

  Głosowanie BrExit na korzyść wyjścia z Unii Europejskiej

  24-06-2016, godzina 11:33 UTC+0200 | Ostatnia aktualizacja: 27-05-2019 20:14

  Ty też oceń ten post
  Ocena: 5/5
  Głosów: 1
  Aby ocenić ten post, musisz się zalogować.

  Wczoraj Brytyjczycy zagłosowali za wyjściem z Unii Europejskiej. Parlament może jeszcze zablokować tą decyzję, a samo wyjście może potrwać od 2 do 15 lat. Jaki to będzie miało wpływ na graczy zakładów bukmacherskich w Polsce?

  brexit-neteller-skrill-600x400.jpg

  Słowo Brexit jest dziś na ustach wszystkich nie bez powodu. Za wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej zagłosowało 51,9%. To historyczna chwila, która osłabi na pewno Unię Europejską, a może i zapoczątkowuje jej rozpad. Zwolennicy wyjścia twierdzą, że to dzień niepodległości Wielkiej Brytanii.

  Graczy zakładów najbardziej interesuje co teraz będzie z ich pieniędzmi trzymanymi w brytyjskich bukmacherach oraz w NETELLER/Skrill.

  NETELLER i Skrill bez zmian

  NETELLER oraz Skrill to dwa najpopularniejsze portfele internetowe umożliwiające błyskawiczny transfer środków z i do bukmacherów po niskich kosztach. Wystarczy posiadać adres email i zweryfikować konto, by móc wyrobić sobie kartę debetową i móc wypłacać pieniądze z dowolnego bankomatu w Polsce, zamiast robić przelew do polskiego banku (co może spowodować komplikacje w związku z obowiązującą w 2016 roku ustawą hazardową). Od 1.01.2017 zapewne będzie nowa ustawa hazardowa.

  NETELLER i Skrill należą do jednej firmy, która działa w oparciu o regulacje Wielkiej Brytanii. Ta jeszcze należy do Unii Europejskiej, więc firmy te mogą działać na terenie całej Unii bez potrzeby dodatkowych zezwoleń. Jeśli do rozwodu Wielkiej Brytanii z Unią miałoby dojść. będą musiały się postarać o takie zezwolenia.

  To że postarają się o takie zezwolenia jest pewne, bo szacuję, że ponad połowa użytkowników NETELLER i Skrill jest spoza Wielkiej Brytanii. Z dostaniem takiego zezwolenia też nie powinno być problemu.

  Być może NETELLER otworzy filię lub przeprowadzi się do Luksemburga (tak jak to zrobił polski PayPal), by zachować klientów europejskich. Jestem pewien, że ich nie zostawi, bo straciłby na tym bardzo dużo.

  Zmiany dla klientów portfeli będą niezauważalne i ograniczą się zapewne do konieczności akceptacji nowego regulaminu usług. Otrzymałem potwierdzenie tego także od byłego pracownika Skrill.

  Po wyjściu z UE, regulacje europejskie nie będą krępowały tychże portfeli i dostęp do danych klientów będzie jeszcze bardziej utrudniony (już teraz jest praktycznie niemożliwy), np. dla polskich służb celnych. To zdecydowanie dobra wiadomość dla graczy.

  Bukmacherzy brytyjscy

  Do bukmacherów, którzy mają wykupioną brytyjską licencję należą takie znane marki jak:

  • bet365
  • betfair
  • BetVictor
  • Coral
  • Paddy Power
  • Skybet
  • Totesport
  • William Hill

  Zwykle nie jest to jedyna licencja jaką ci bukmacherzy posiadają, np. bet365 i William Hill mają główną licencję na Gibraltarze, a Paddy Power na Isle of Man. Terytoria te są jednak zależne od Wielkiej Brytanii.

  Weźmy innego znanego bukmachera na rynku brytyjskim - Marathonbet. Nie ma siedziby w Unii Europejskiej, lecz jest licencjonowany na Curacao. Prawo w Polsce nie blokuje jego stron. Gracze z prawie całego świata mogą u nich grać. Oczywiście w szarej strefie, bo sytuacja w Polsce nie reguluje kwestii hazardu należycie. W Wielkiej Brytanii jest on blokowany, ale są sposoby na obejście tej blokady.

  Brexit nie zmienia sprawy z bukmacherami.

  Korzystanie z dotychczasowych form przelewów i obstawiania jest nadal możliwe. Rekomenduję używanie portfeli internetowych do celów hazardowych.


  Komentarze

  • 2016-06-28 10:19

   Póki co dało się zauważyć, że eurokraci są znacznie bardziej wścibscy jeśli chodzi o zarobki, więc wyjście firm obsługujących płatności spod ich jurysdykcji jest niewątpliwie plusem, z drugiej strony wyjście UK oznacza zbliżenie się Londynu do USA a to oznacza sojusznicze śledzenie maili i przelewów pod kątem terroryzmu, no ale umówmy się, że to nas na szczęście nie dotyczy :) Co do Skrilla i Netellera zastanawia mnie jeszcze jeden scenariusz, o którym wspomniał min. Morawiecki - jego zdaniem Brexit przyspieszy przenoszenie się stanowisk menadżerskich do Europy Ś. bo łatwiej będzie obsługiwać pewne transakcje w obrębie UE z Warszawy czy Pragi niż z Londynu. Moim zdaniem dość odważna teza, ale z drugiej strony MM zna sektor bankowy od środka, więc moze coś być na rzeczy. Jesli zaś podobny ruch wykonają banki to czemu nie Skrill/Neteller?

  • 2016-06-25 21:30

   Zgadza się, poprawiłem w opisie. Miałem na stronie prawidłowo, ale tak długo byli na Curacao, że nie mogę się do tej Malty przyzwyczaić :) Dla mnie to zawsze już będzie amerykański buk :)

  • 2016-06-24 14:26

   Z tego co mi wiadomo to Pinnacle swego czasu przeniosło się na licencję Maltańską, a Malta jest w UE.

   

  Nie jesteś zalogowany.
  ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.

  Logowanie

  W celu zalogowania się na swoje konto, wypełnij poniższy formularz. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta - zarejestruj się.  zamknij ×
  Popover Starter

  Jednorazowa oferta

  Jeżeli chcesz:

  Oferuję Ci ZA DARMO 31 minut nagrania video.


   Zgadzam się z Polityką Prywatności
  Top