SureBety – wszystko o zakładach bukmacherskich

  GoBetGo zamknął działalność

  16-01-2015, godzina 19:19 UTC+0100 | Ostatnia aktualizacja: 16-10-2015 12:37

  Ty też oceń ten post
  Ocena: 5/5
  Głosów: 1
  Aby ocenić ten post, musisz się zalogować.

  Bukmacher GoBetGo zamknął w ciągu ostatnich dni działalność (między 11. a 16. stycznia 2015). Problemy z wypłatami miał od ok. 18.12.2014. Działał krótko, bo ok. roku. Najbardziej ryzykowny okres dla środków graczy to pierwsze 2 lata od rozpoczęcia szerokiej działalności marketingowej.

  Bukmacher był o tyle ciekawy, że oferował bardzo małe marże na zakłady. Przecenił jednak swoje możliwości i nie dostosował modelu biznesowego do realiów. A realia są takie, że jest mnóstwo bonushunterów. Pierwsza fala graczy jaka przychodzi, to zwykle tego typu "starzy wyjadacze" i trzeba mieć dużo środków finansowych żeby nie pęknąć pod wpływem tej pierwszej fali.

  Jest to kolejne potwierdzenie, że jurysdykcja Curacao jest mało wiarygodna, jeśli chodzi o nowych bukmacherów. Łatwo tam założyć firmę, a Organ Nadzorczy praktycznie nie istnieje. Poza tym ludzie, którzy zakładają tam firmę nie są w żaden sposób sprawdzani.

  Przypomnę jeszcze sprawę Canbetu, który był na tyle podstępnie zarządzany, że pod koniec 2013 roku podnieśli bonus powitalny dwukrotnie, a w styczniu 2014 bukmacher był już zamknięty! Szokującą kwestią było to, że bukmacher działał pod UK Gambling Commission, która jest (była?) jedną z najbardziej wiarygodnych jurysdykcji. Jak widać nie ma więc reguły jeśli chodzi o miejsce licencjonowania, trzeba patrzeć na ranking wiarygodności (o którym za chwilę).

   

  Początkujący gracze zwykle NIE interesują się gdzie zarejestrowany jest bukmacher. W pogoni za nowymi bonusami powitalnymi są skłonni wpłacić pieniądze do niemal każdego nowo powstałego bukmachera. Ja nie należałem tutaj do wyjątków. Na moje szczęście nie ucierpiałem finansowo z tego powodu.

  Zauważyłem jednak taką tendencję, że gracze początkujący nie wiedzą co to wiarygodność bukmachera. Jeśli należysz do tego grona, koniecznie uzupełnij swoją wiedzę. To właśnie dla Ciebie przygotowałem cały dział Jurysdykcje.

   

  Powtarzam jeszcze raz: jeśli ktoś nie lubi ryzykować swoich środków i nie jest łasy na bonusy powitalne, to mocno rekomenduję korzystanie wyłącznie z bukmacherów o najwyższym rankingu SBR.

  Osobiście NIE korzystam z bukmacherów, którzy mają ranking D+ lub niżej. W kategorii C- są tacy wielcy bukmacherzy jak bet-at-home czy Unibet, którzy na pewno nie będą mieli problemów z płynnością. Są bardzo dobrymi bukmacherami dla graczy początkujących i średniozaawansowanych. Z uwagi na niektóre nieczyste zagrania wobec graczy profesjonalnych, otrzymali w efekcie tak niski ranking.

  Gracze zawodowi nie powinni tam trzymać dużych kwot. Złamałem tą zasadę niestety i teraz gros swoich środków trzymam już tylko w topowych bukmacherach (pierwsi 3 z tej listy). Z czasem każdy dochodzi do podobnych wniosków, że trzeba ograniczyć się do kilku bukmacherów. W tych kluczowych trzymać zawsze pieniądze, a resztę mieć w zanadrzu na Skrillu czy NETellerze, jakby trzeba było coś postawić pilnie, bo jest najlepszy kurs.

   

  Polecam przejrzeć dzisiaj, u których bukmacherów masz ile środków i poukładać sobie sprawy lokowania kapitału. Jeśli jeszcze tego nie przemyślałeś.
  Jest dobra ku temu okazja ;)


  Komentarze

  • 2015-02-16 21:51
   Nieprawdą jest, że GoBetGo zamknął działalność z powodu problemów z wypłatami. Sprawa ma się dokładnie tak samo jak z Canbetem - GBG w grudniu przestał wypłacać pieniądze, ale rozsyłał mailowo ofertę bonusu reload, żeby uzbierać jak najwięcej pieniędzy. Nawet gdy sprawa została już nagłośniona, opcja depozytu była cały czas aktywna w oczekiwaniu na nieświadomych graczy. A więc GBG było albo od samego początku świetnie zaplanowanym sposobem na kradzież pieniędzy, albo gdzieś po drodze stracili płynność finansową i dopiero wtedy postanowili sobie dorobić. Wniosek jest jeden - nie warto zawracać sobie głowy nowymi bukmacherami z niską marżą twierdzącymi, że są "arber friendly".
   

  Nie jesteś zalogowany.
  ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.

  Logowanie

  W celu zalogowania się na swoje konto, wypełnij poniższy formularz. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta - zarejestruj się.  zamknij ×
  Popover Starter

  Jednorazowa oferta

  Jeżeli chcesz:

  Oferuję Ci ZA DARMO 31 minut nagrania video.


   Zgadzam się z Polityką Prywatności
  Top