SureBety – wszystko o zakładach bukmacherskich

  Jak opracować własny model kursów wzorcowych

  12-01-2015, godzina 23:37 UTC+0100 | Ostatnia aktualizacja: 02-10-2015 13:29

  Ty też oceń ten post
  Ocena: 5/5
  Głosów: 1
  Aby ocenić ten post, musisz się zalogować.

  Dziś wpis typowo dla profesjonalnych lub średniozaawansowanych graczy.

  Wymieniłem kilka emaili z jednym z Czytelników na temat krzywych wzorcowych. Własne krzywe posłużyły mu do opracowania swojego modelu. Jednak był to model obarczony prowizją bukmachera, a więc ciężko było z niego wyczytać "kursy obiektywne".

  Zgodziliśmy się obaj, że prowizje rozkładają się nierównomiernie. Na przykład przy kursach u bukmachera 1,03 - 15,0 raz większa prowizja będzie bliżej kursu 1,03 a raz bliżej 15,0.

  Napisałem mu także:

  Po grze widać czy mecz robi się momentami bardziej overowy od krzywej czy mniej (np. zwalniają grę i jest dużo podań nawet na własnej połowie).
  Może skup się w swoim modelu na razie na 1. połowie, zatem gdzie zwykle jest 1 minuta doliczana. Do 2. połowy zwykle 3 minuty.

  Przy wyznaczaniu krzywej poleciłem mu wzorowanie się na bukmacherze, który ma najniższą marżę, np. SBObet. Na under/over mają tam zawsze kursy w okolicy 2,0 za to zmieniają granice handicapów. Moim zdaniem można w tym modelu założyć, bez większej utraty ogólności, równość prowizji na kurs under jak i na over.

  Problem może się pojawić z przeliczaniem azjatyckich handicapów ćwiartkowych na handicapy połówkowe. Nie ma prostej równości między nimi a handicapami całymi czy połówkowymi. Do przeliczania można przygotować sobie odpowiednią tabelę.

  Najlepiej zrobić kilka krzywych dla identycznych kursów początkowych, np. under/over 2,5: 1,93-1,93. Dalej napisałem tak:

  Dla własnych potrzeb wystarczy Ci moim zdaniem kilkadziesiąt zdarzeń z tym samym kursem początkowym under/over i żeby 1X2 na którąś z drużyn nie było mniejsze niż 1.50.
  Poza tym gdy kurs na SBObet zbliża się do tego na betfair, może to oznaczać value w przypadku zrobienia LAY. Zbadaj czy tak rzeczywiście jest.

  W 2. połowie jest więcej bramek. Moim zdaniem proporcje bramek w 1. i 2. połowie wynoszą ok. 45-55% w zależności od ligi.
  Niemniej jest to informacja, którą można już jakoś wykorzystać. Ja lubiłem tradować na rynku "No goala" do przerwy jak widziałem, że pasywnie grają w 1. połowie. Sprzedawałem w przerwie albo do 60. minuty. Dobrze lub bardzo dobrze na tym wychodziłem w długim okresie. Stawka początkowa 25€ po kursie 8,0-11,0 zwykle. Trzeba pamiętać, że na giełdach w przerwie kurs zwykle rośnie na undery :)

  Zastosowań tej wiedzy może być wiele :)

  Czytelnik wciąż testuje program, ale już może być zadowolony z odkryć, których dokonał ciężką pracą. Konieczny był import danych z tysięcy zdarzeń piłki nożnej. W tego typu narzędziach duża baza danych to podstawa. Na koniec jeszcze podzielił się ze mną swoim pamiętnym rozczarowaniem:

  Na Polokwane city miałem postawione na over 3,5 i over 4,5 jedno po kursie 32 drugie po 160 i sprzedałem przed 70 minuta i do dzis płacze jak to widze, z haifa podobnie przypazerniłem ahh, spierdzieliłem przez wykupywanie juz 5 takich perełek i teraz mam na koncie 100 pare euro a miałbym 500 pare, wstyd mi normalnie.

  na co odpisałem mu:

  Jesteś dla siebie zbyt surowy :)
  Równie dobrze mogła już nie paść żadna bramka.

  Na pewno wyciągnąłeś wnioski. Warto sprzedawać, gdy "value zniknęło". Lub jest już niewielkie. Gdy nadal jest value na danej pozycji, nie warto kontrować w dłuższym terminie.
  Taka jest teoria, ale obaj wiemy, że ważne jest także aby kapitał nie ulegał znacznym wahaniom i tym się podświadomie kierowałeś zapewne :)

  Screeny radzę Ci usunąć. Rany należy leczyć, a nie rozdrapywać ;)


  Komentarze

   

  Nie jesteś zalogowany.
  ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.

  Logowanie

  W celu zalogowania się na swoje konto, wypełnij poniższy formularz. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta - zarejestruj się.  zamknij ×
  Popover Starter

  Jednorazowa oferta

  Jeżeli chcesz:

  Oferuję Ci ZA DARMO 31 minut nagrania video.


   Zgadzam się z Polityką Prywatności
  Top