SureBety – wszystko o zakładach bukmacherskich

  Jak wyeliminować błędy?

  22-01-2015, godzina 14:15 UTC+0100 | Ostatnia aktualizacja: 08-06-2020 08:54

  Ty też oceń ten post
  Ocena: 5/5
  Głosów: 1
  Aby ocenić ten post, musisz się zalogować.

  Początkujący gracz - Łukasz - zadał bardzo ważne pytanie dot. robienia błędów w zakładach bukmacherskich:

  Oglądając twoje filmiki, zdałem sobie sprawę, że taka historia wyników to bardzo ważna sprawa i spodobało mi się to. Też zacznę robić historię, ale np. gdy wygram, to czy mam pisać dlaczego wygrałem, a gdy przegram, to pisać dlaczego tak się stało? A gdy coś mi się będzie wiecznie psuć, to czy najlepiej z tego zrezygnować?

  A gdy coś mi wiecznie będzie psuć to najlepiej z tego zrezygnować?

  Moja odpowiedź:

  Zdecydowanie trzeba pisać wnioski ze swojej gry i robić to cyklicznie, na przykład raz w tygodniu.

  Bardzo ważne jest to, aby takie analizowanie weszło w nawyk. Poprawa wyników jest możliwa tylko wtedy, gdy coś się zmieni. Bo jak powiedział o Einstein "Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać różnych rezultatów."

  To jak dokładnie analizować, zależy od twojej determinacji, twojego zaangażowania i przede wszystkim od twojego celu.

  Spójrzmy na takich graczy rekreacyjnych. Grają dla przyjemności i w zasadzie często nawet nie monitorują czy tracą czy zyskują na zakładach. Dla nich wynik nie jest ważny, więc w dłuższej perspektywie tracą na zakładach.

  Gracze średniozaawansowani wiedzą już, że trzeba robić historię typów, ale coś u nich jeszcze nie działa tak jak powinno. W każdej dziedzinie, jeśli chcesz osiągnąć sukces, trzeba poprawiać, to co nie działa, małymi krokami.

  Gracz zawodowy nie budzi się pewnego dnia jako gracz zawodowy, a wczoraj był jeszcze średnio zaawansowany. Graczem zawodowym można się stać tylko przez ciężką pracę i poprzez regułę małych kroków. Jeśli każdego dnia albo każdego tygodnia poprawisz w swojej grze jedną małą rzecz, to w ten sposób po roku, dwóch będziesz zupełnie innym graczem. Lepszym graczem!

  Od twojej determinacji i od twojego charakteru zależy to, jak szczegółowo będziesz robił sobie notatki i na ile wystarczy ci później motywacji, aby je sprawdzać i analizować. Bo powiedzmy sobie szczerze - jest to żmudne, monotonne zajęcie i nie daje szybko efektów. Efekty jednak przyjdą prędzej czy później, jeśli robota zostanie dobrze zrobiona.

  Osobiście polecam założyć sobie własny Podręcznik typowania i spisywać tam swoje notatki. Potraktować to jako takie główne miejsce dowodzenia. Można też oczywiście w Excelu przy każdym meczu spisywać swoje myśli i na pewno będzie to dobre rozwiązanie. Dlaczego?

  Najlepsi szachiści na świecie analizują każdą swoją partię w najmniejszych detalach. Spędzają kilka godzin przy szachownicy nad jedną partią. A partii w turnieju jest zazwyczaj 7 albo 9. Każdą z tych partii potem analizują. Nie tylko te przegrane, ale także te wygrane. Często zdarza się, że wygrana partia mogła być wygrana dużo wcześniej, ale zawodnik nie zauważył jakiejś kombinacji albo ważnego motywu strategicznego. Wnioski z takiej partii włącza się do programu szkolenia na przyszłość. 

  Powiem więcej. Przed rozpoczęciem turnieju jest cały cykl przygotowań w tym analiza wszystkich przeciwników i określanie strategii rozgrywania z nim partii. Mam tu na myśli wybór debiutu czyli sposobu rozpoczęcia partii, bo od niego bardzo dużo potem zależy. Szachista oczywiście nie robi tego sam, tylko ma sztab szkoleniowy, który mu w tym pomaga. 

  Podobnie jest w zakładach bukmacherskich. Jeżeli masz przed sobą zakłady na żywo to zawodowi gracze przygotowują się do danego meczu dużo wcześniej przed rozpoczęciem spotkania. Szukają informacji, sprawdzają składy, analizują zalety i wady poszczególnych drużyn lub zawodników. To wszystko sprawia, że są naprawdę gotowi w momencie rozpoczęcia meczu i są przygotowani na nietypowe zdarzenia, które w trakcie meczu mogą się wydarzyć.

  Amatorzy często nie przygotowują się do meczu na żywo. Ba! Zdarza im się "skakać" z meczu na mecz i dołączać w trakcie spotkania, nie wiedząc w zasadzie nic więcej ponad to jakie drużyny grają. Efekt takiego podejścia jest łatwy do przewidzenia.

  Jeśli coś wyraźnie ci nie będzie szło, to warto rozważyć rezygnację z tego. Generalnie powinieneś robić więcej tego co robisz dobrze, a mniej tego co robisz źle. Jeśli dobrze idzie Ci obstawianie piłki nożnej, a z tenisa jesteś słaby, to jeśli nie widzisz szans na poprawę w tenisie, to lepiej ograniczyć się tylko do piłki nożnej. Pomoże Ci w tym analiza typów.

  Jeśli to co robisz źle jest niezbędne, to trzeba to delegować. Na przykład jeśli nie umiesz typować, to możesz poszukać jakiegoś typera, który darmowo lub odpłatnie będzie przygotował dla ciebie typy. Musisz się jednak dowiedzieć jak korzystać z takich osób, bo nawet przy gotowych typach, wiele rzeczy może pójść nie tak jak trzeba.

  Podsumowując.

  Analiza własnych błędów jest rzeczą niezbędną do robienia postępów. Ilość pracy i czasu jaką włożysz w ten etap rozwoju zależy od ciebie. Ważne aby analiza weszła w nawyk. Lepiej poświęcać mniej czasu, a regularnie, niż więcej czasu bardzo rzadko. Pracując systematycznie, już po 2-3 miesiącach zauważysz znaczące efekty.


  Komentarze

   

  Nie jesteś zalogowany.
  ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.

  Logowanie

  W celu zalogowania się na swoje konto, wypełnij poniższy formularz. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta - zarejestruj się.  zamknij ×
  Popover Starter

  Jednorazowa oferta

  Jeżeli chcesz:

  Oferuję Ci ZA DARMO 31 minut nagrania video.


   Zgadzam się z Polityką Prywatności
  Top