SureBety – wszystko o zakładach bukmacherskich

  SureBety vs Otobet

  27-12-2016, godzina 14:27 UTC+0100 | Ostatnia aktualizacja: 02-07-2020 16:21

  Ty też oceń ten post
  Ocena: 5/5
  Głosów: 2
  Aby ocenić ten post, musisz się zalogować.

  Bukmacher Otobet okazał się SCAMEM. Chciałbym podzielić się z Wami wnioskami z tej sytuacji.

  Rozpoczęcie współpracy z Otobet

  Na SureBety.pl staramy się zweryfikować wiarygodność każdego bukmachera, możliwie rzetelnie, przed poleceniem go szerszemu gronu. Zrobienie wstępnego rozpoznania to co najmniej kilkanaście godzin pracy.

  Skargi na Otobet

  Publikując w lipcu 2015 recenzję Otobet na SureBety.pl przeprowadziłem weryfikację bukmachera i nie dopatrzyłem się niedociągnięć. Pierwsza ocena została wystawiona na poziomie całkiem wysokim 6,0 z powodu bardzo atrakcyjnego bonusu powitalnego, który jest składową przy ocenie bukmachera w rankingu SureBety. Ten moment jest prawie zawsze bezpieczny pod kątem rejestracji. Nawet jeśli bukmacherem okaże się potem scamem, zwykle upływa 1-2 lata od startu do oszukiwania.

  W grudniu 2015 obniżyłem ranking Otobet z 6,0 na 5,0 z uwagi na negatywne komentarze, jakie się pojawiały (m.in. brak zakładów na żywo) oraz mniej atrakcyjny bonus powitalny.

  5,0 jest już notą bardzo średnią. Potem wahał się w granicach 5,0-5,5. Dla porównania bukmacherzy naziemni mają noty na poziomie ok. 4,0.

  Negatywne komentarze nasiliły się w marcu 2016. W kwietniu 2016 ranking SureBety dla Otobet został obniżony z 5,5 na 5,0. Było to spowodowane wystawieniem 8 kwietnia przez SBR niskiego rankingu wiarygodności na poziomie D. Ocena w rankingu SureBety nie spadła mocniej z uwagi na ponownie podniesiony bonus powitalny z 100% do 200 PLN do 100% do 555 PLN.

  Teraz (grudzień 2016) zauważyłem, że było to za małe obniżenie rankingu. Natomiast, jak widać w komentarzu pod artykułem, obniżenie wiarygodności spowodowało, że natychmiast usunąłem reklamy Otobet ze strony głównej.

  Marzec/kwiecień 2016 był punktem zwrotnym, który przeoczyłem. W szumie informacyjnym i nadmiarze codziennych zadań trudno jest rozpoznać oszusta. Marnym pocieszeniem jest tutaj fakt, że inne serwisy współpracujące z Otobet też nie zareagowały. Informacja o wystawieniu niskiego rankingu nie pojawiła się na forum.bukmacherskie.com, natomiast w maju 2016 nasiliły się tam negatywne skargi na Otobet.

  W marcu/kwietniu na SureBety.pl pojawił się hejter, który nie przebierając w słowach, obrażając mnie i innych użytkowników, trollował na Otobet. Sprawa skończyła się kłótnią i usunięciem konta użytkownika.

  Dziś widzę, że dałem się ponieść negatywnym emocjom. Jest to tym bardziej bolesne, że ów użytkownik prawdopodobnie miał rację, jednakże nie potrafił tego w kulturalny sposób przekazać, skupiając swoją uwagę na sposobie w jaki mówił, zamiast na tym co chciał powiedzieć.

  Była to lekcja dla nas obu. Ze swojej strony obiecuję, że postaram się już nigdy nie dać zwieść negatywnym emocjom użytkowników i przykładać znacznie większą wagę do treści niż formy komunikatu. Jeżeli złamię tą obietnicą macie pełne prawo mi o niej przypomnieć ;)

  Otobet staje się scamem

  Drugie półrocze 2016 przyniosło złe wiadomości. Problemy z Otobet nie okazały się przejściowe, lecz były zapowiedzią końca bukmachera. Ranking Otobet na SureBety został obniżony do 2,0 a potem do 0,5.

  Obsługa klienta przestała odpowiadać na emaile i telefony. Osoba odpowiedzialna za kontakt ze mną zniknęła.

  Właściciel Otobet zostanie ukarany?

  W listopadzie 2016 otrzymałem obszerny email od jednego z czytelników, który zbadał powiązania między Otobetem a osobą, która mieszka w Polsce. Nazwa firmy, która stworzyła bukmachera - Repus Apud (od tyłu "Super Dupa" - pisałem o tym na SureBetach) - potwierdza, że ktoś z premedytacją zafundował graczom ponury żart, okradając ich z pieniędzy. Opracowanie to zostało przekazane do prokuratury w Polsce, gdyż prawdopodobnie Polak stoi za tą spółką.

  Jeśli dojdzie do ukarania sprawców, a czytelnik mnie o tym poinformuje, dowiecie się o tym.

  Lekcja Otobetu

  Na przykładzie Otobet zauważyłem kilka błędów w procedurach oceny nowych bukmacherów, jakie stosowaliśmy do tej pory na SureBety.pl. Chciałbym się z Wami podzielić tymi wnioskami, aby Wam pokazać, że podobna sytuacja nie powinna mieć już miejsca, a SureBety.pl słuchają tego, co macie do powiedzenia. Chcemy się dla Was zmieniać.

  Brak oceny nowego bukmachera

  Fakt, iż przez ponad rok, nikt nie zweryfikował samodzielnie opublikowanych na SureBety.pl informacji na temat Repus Apud, napawa mnie smutkiem. Staram się uczyć Was krytycznego myślenia, jednakże w tym przypadku pojawiło się ono za późno.

  Okazało się, że nie zawsze jestem w stanie wystarczająco rzetelnie ocenić bukmachera, który dopiero wchodzi na rynek. Przy tak ogromnym wpływie, jaki mam na Was i Wasze wybory, postanowiłem, że nowi bukmacherzy, opisywani na SureBety.pl, nie będą mieli przyznawanej oceny, dopóki nie będzie się dało określić ich poziomu wiarygodności.

  Zacząłem już w listopadzie 2016 od bukmachera Energybet, który nie otrzymał oceny startowej.

  Ewolucja rankingu SureBety

  Drugą poważną wadą rankingu, która mogła wpłynąć na ilość oszukanych przez Otobet osób, był sposób wystawiania ocen przez SureBety.

  Pierwotny ranking SureBety został opracowany na przełomie 2012/2013 roku jako suma czynników takich jak:

  • wiarygodność (waga 2),
  • wysokość kursów (2),
  • wysokość limitów (2),
  • promocje (1),
  • oferta (1),
  • koszt i szybkość wypłat (1),
  • opinie czytelników (1). 

  Nie wiedziałem jeszcze jak opracować formułę tak, aby przedstawiała ona możliwie rzetelnie jakość bukmachera. Teraz wiem.

  Stopniowo zacząłem modyfikować oceny, mając w pamięci oceny innych bukmacherów, i starałem się by bukmacher z wyższą oceną był w moim odczuciu lepszy od bukmachera z niższą oceną. W ten sposób powstawał relatywny ranking, gdzie dolnym punktem odniesienia byli bukmacherzy stacjonarni z oceną około 4,0. Ten relatywny ranking stosowałem już do bukmacherów, którzy okazali się scamem (ich oceny spadały wtedy poniżej 4,0).

  Przy takich składowych okazuje się, że zbyt małą wagę ranking SureBety przywiązuję do wiarygodności. Jest absolutnie nielogiczne, by bukmacher bez żadnej wiarygodności miał przyznane chociażby 2 lub 3 gwiazdki. Ranking relatywny to uwzględniał, ale pierwotny nie. Formuła rankingu wymaga zatem zmiany.

  Od 2017 roku ranking będzie obliczany według nowej formuły, którą muszę jeszcze dopracować. Będzie przywiązywała większą wagę do wiarygodności bukmachera. Wymaga przygotowania ze strony technicznej, dlatego oficjalnego startu spodziewam się około marca 2017.

  Stosowane w grudniu 2016 oceny nie będą odbiegać znacząco od nowych ocen. Spodziewam się zmian rzędu +/- 1,0 oceny rankingowej. Stosowna informacja pojawi się na stronie, gdy nowy ranking zacznie obowiązywać.

  Wbrew sugestiom, naciskom i opinii hejterów, ranking bukmacherów na SureBety.pl nie jest, nie był i nigdy nie będzie ustawiany. Nie ma na niego wpływu wysokość prowizji wypłacanej od partnera. Jest wypadkową składowych, które są jasno podane.

  Słuchanie hejterów

  Przez najbliższe miesiące zamierzam dowiedzieć się więcej o tzw. hejterach. Do tej pory nie miałem wystarczających umiejętności zrozumienia ich, a są oni bardzo cennym źródłem informacji na temat tego, co można poprawić.

  Sam miałem kiedyś bardzo buntownicze nastawienie do świata i zachowywałem się egocentryczne w stosunku do firm, które coś mi sprzedawały. Z perspektywy czasu widzę jednak, że osoby dodające po kilka(naście) negatywnych komentarzy dziennie, zasługują na większą uwagę, a ich głos może przynieść wiele pożytku dla innych.

  Przewidywanie scamów

  Dzięki otrzymanemu przez Czytelnika opracowaniu, wiem, na które czynniki warto zwrócić większą uwagę. Dołączę je do procedur. Mam nadzieję, że pomoże to już na wstępnym etapie wykluczyć podejrzane firmy, zgodnie z powiedzeniem "lepiej zapobiegać niż leczyć".

  Zanim bukmacher stanie się SCAMEM mija pewien czas. Zwykle pojawiają się sygnały ostrzegawcze, typu niski ranking SBR. Postanowiłem, że umieszczę informację żeby nie rejestrować się u bukmacherów z rankingiem D+ i niżej na stronach bukmacherów z taką oceną. Co prawda wielu bukmacherów trwa tak nisko przez lata, ale stanowią zwykle bardzo niską półkę. Czy warto ryzykować u nich swoje środki skoro tak mało z siebie dają? Niech to będzie dla nich sygnał ostrzegawczy, że my, gracze, nie tolerujemy tak niskiego poziomu usług!

  Przeprosiny i podziękowania

  Każdy gracz odpowiada za swoje decyzje. Wystawienie przez SBR bukmacherowi oceny wiarygodności D, powinno być dla większości graczy sygnałem mocno ostrzegawczym, że jego środki są zagrożone. Nie ulega jednak wątpliwości, że mogłem zrobić więcej, by ograniczyć proceder okradania graczy. Przepraszam za to.

  Chciałbym także podziękować osobom, które się ze mną kontaktowały w sprawie bukmachera Otobet. Dzięki temu mogłem być na bieżąco i mogłem sukcesywnie obniżać im ranking. Wierzę, że pomogło to ustrzec wiele osób przed dołączeniem do grona poszkodowanych.

  Pozdrawiam Czytelników z wiarą w lepszy 2017 rok.


  Komentarze

  • 2017-02-27 15:55

   bukmacherzy zawsze przy wyplatach chca skanow dowodow robia problemy weryfikuja 15 razy a jak wplaty chca to nawet nie trzeba nic wysylac u niektorych zalosna praktyka

  • 2017-01-02 13:25

   To już by było lprzesadą żeby blokowali takie strony jak surebety. Na szczęście do lipca jeszcze trochę czasu pozostało.

  • 2017-01-02 11:35

   szopen19 - cholera wie czy zablokują tylko bukmacherów czy także strony, które do nich prowadzą. Teoretycznie tylko bukmacherów powinni, ale w praktyce jak zaczną blokować więcej, to co im zrobisz? :/

   Muszę być przygotowany na każdy scenariusz ;) Jeśli dojdzie do blokady, to będziemy informować przez Facebook.

  • 2017-01-01 15:04

   Ej Admin, ale poważnie Surebety mogą trafić na listę stron blokowanych, czy to chodzi tylko o strony oferujące zakłady przez internet ?

  • 2016-12-31 10:11

   norman100:

   Nie zajmuję się sprawami, na które nie mam wpływu. A na prawo nie mam wpływu. Możemy się jedynie dostosować i o tym mówię, pisząc, że zastanowimy się jak przeciwdziałać :) Z perspektywy gracza oczywiście.

   Szacuję, że artykuł pojawi się w ciągu 2-4 tygodni, czyli grubo przed lipcem i kwietniem :)
   Ludzie muszą mieć też szansę go przeczytać zanim SureBety trafią na listę stron blokowanych.

  • 2016-12-29 23:17

   Casino-Atlanta is a trademark created by            Repus Apud SA           , a private company incorporated under the laws of Costa Rica. REPUS APUD SOCIEDAD ANONIMA, zarejestrowana pod numerem: 3-101-423689, San Jose, Mata Redonda, Avenida 4 Calle 80 Casa 204, from Canal Siete two hundred meters west and fifty meters south, P.BOX: 9-2400, REPUBLIC OF COSTA RICA

   © COPYRIGHT 2005-2016 CASINO ATLANTA - ALL RIGHTS RESERVED

  • 2016-12-29 23:16

   casino Atlanta to to samo co Otobet!!!!wiec uwaga....  najlepsi są anonimy...Wypłacaja kase itd Bajeczki nie dajcie sie Oszukać

  • anonim IP: 95.213.***.**
   2016-12-29 21:36

   anonim IP: 178.62.*.*** pewnie chodzi o forum darmowybonus ale bez przesady bo to forum gdzie ludzie dla 5 spinów wyślą wszystkie dokumenty jakie mają obojętnie do jakiej firmy.

  • anonim IP: 95.213.***.**
   2016-12-29 21:33

   "Właścicielem Casino-Atlanta.com i Otobet.com jest Repus Apud."

   Tak było ale jak jest teraz tego nie wiemy. Atlanta realizuje wypłaty więc dlaczego mieliby nie realizować z otobet jak to też ich by było ?

  • 2016-12-29 20:27

   anonim 178.62:

   Zgadza się, wrzucam konkurencję do jednego wora, bo nie spotkałem się nigdzie ze stroną o zakładach, która jest samokrytyczna. Zdarzają się takie, gdzie (na szczęście) admini słuchają sugestii swoich czytelników. Skrajnym przypadkiem jest jednak forum.bukmacherskie.com, gdzie za krytykę można dostać bana :)

   Chętnie poznam adres tego forum kasynowego.
   Może wymienię się z nimi linkami/buttonami, skoro są tak rzetelni?
   Byłoby wspaniale poznać kogoś dobrego, bo na razie czuję się trochę osamotniony :)

   Na SureBety.pl nie ma zakazu reklamy ;) Możesz wrzucać linki, nawet do konkurencji jeśli jest to związane z tematem.
   Cenzura poglądów tu nie obowiązuje :)

   Dziękuję za ciepłe słowa. Na początku 2017 skupimy się na tym jak przeciwdziałać nowej ustawie.

   grysiek4321: LOL :D

   anonim 95.213: Właścicielem Casino-Atlanta.com i Otobet.com jest Repus Apud.

  • anonim IP: 95.213.***.**
   2016-12-29 19:40

   grysiek4321 bo obecnie casinoatoalnta nie jest powiązane z otobet i casinoatlanta wypłaca normalnie pieniądze.

  • 2016-12-29 18:43

   Sprawdzilem Kasyno Atlanta nadal dziala malo tego dziala tam live chat koles nie potrafil odpowiedziec na pytanie co maja wspolnego z Otobet a jak spytalem czemu strona jest podobna dostalem taka odp 

   Chciałbym zapwenić, iż serwis  Casino Atlanta  nie jest w żaden sposób powiązany z innymi, pokrewnymi czy też podobnymi serwisami.

   LEZE:d:d:d

  • anonim IP: 178.62.*.***
   2016-12-29 17:19

   Dobry artykuł! Jedno mnie tylko zasmuciło, wrzucasz wszystkich do jednego wora, pisząc że na innych stronach o tym nie rpzeczytacie. Prócz surebety jest jeszcze przynajmniej jedno forum w sieci, choć głównie związane z kasynami (nie mam zamiaru reklamować każdy się i tak pewnie domyśli), gdzie administratorzy dbają o użytkowników, a nie własne tyłki i zysk. Szczególnie jeden z nich ciągle przestrzga przed wpłatami i wyrzuca scamowate kasyna/buki, a jak wiesz doskonale na prawie 5000 userów dziennie pojawia się takich kilka.

   Co do Twojego obarczania się nie jako winą, nie masz na to wpływu. Nie wiadomo jakbyś nie zapobiegał, nie zawsze uda się przewidzieć następengo ruchu. Tak było z Loco Casino dawniej i wieloma innymi markami. Robisz świętną robotę i rób to dalej. Wątpię by ktokolwiek zdrowo myślacy miał Ci za złe, że robisz to co robisz :) Chcesz dobrze i to jest najważniejsze. 

  • anonim IP: 177.47.**.***
   2016-12-29 16:35

   To samo można napisać o Intragame. Nie wypłacają ludziom od miesiąca. Była kolejna reaktywacja Intragame i kolejny raz wyszedł SCAM.

  • anonim IP: 5.187.**.***
   2016-12-29 10:07

   Ciekawe co z tego wyniknie, czy przejeła ich inna firma czy co ? Zablokowali możliwość robienia depozytów.

  • 2016-12-29 09:34

   Cieszy mnie bardzo, że mamy podobne przemyślenia.

   Długo się wahałem czy opublikować ten artykuł, ale jak widać warto przyznawać się do błędów, nie tylko przed sobą samym, i wyciągać z nich wnioski. Inaczej postęp NIE jest możliwy :)

   Shakal - zgadza się. Mają też Casino-Atlanta.com jak również BetWinFX (ich strona już została zamknięta).
   Celem mojego artykułu nie było mszczenie się, lecz skupienie na własnych błędach, czyli na tym, na co mam wpływ. A nad rozlanym mlekiem nie ma co płakać jak napisałeś :)

   Mam nadzieję, że to jednorazowy przypadek. Po eXbinoG jestem mocno zniesmaczony. Drugi raz dałem się podejść i na trzeci nie mogę pozwolić. Jeśli mnie udało im się oszukać, to co dopiero z graczami? Czas na bardziej restrykcyjne kroki.

   adikos - nie wiem jak jest z kasynem, ale z tego co widzę na Obstawianie.com, to też ma problemy z wypłacalnością. Strona Otobet i Atlanta-Casino są nadal online. Jeśli znacie stronę do rankingów kasyn, to możecie tu wkleić :)

   anonim 178.43 - chciałbym właśnie pokazać, że jak Edison (od żarówek) nie należy się poddawać.

   Wiarygodność będzie najważniejsza, ale nie będzie składnikiem o konkretnej wadze :)
   Na drugim miejscu będą limity. Są ważniejsze niż kursy (patrz 1xbet), które dam pewnie na 3 miejscu.
   Na czwartym pewnie support i pochodne, z tych powodów, które wymieniasz.

   Przydałby nam się na stałe taki ktoś jak ty - zachęcam do założenia konta ;)

   anonim 178.255 - wygląda mi na to, że po lekturze artykułu admin Obstawianie.com usunął tą podstronę :D
   Zmieniłem linkowanie do ich wyszukiwania. Mają 5 stron z konkursami Otobet :)

   Zgłoszenie do prokuratury nie jest "od gracza". Jest od osoby, która sprawdziła tą firmę. Myślę, że nie wnioskował o ukaranie jako gracz. Pewne przestępstwa powinny być ścigane z urzędu, więc sądzę, że z tego typu opcji skorzystał Czytelnik, który do mnie pisał. Nie znam szczegółów zgłoszenia. Wiem tylko, że zgłosił i w jakim rejonie jest oskarżony (nie podaję dla dobra śledztwa).

   ===

   Wiążą mnie teraz sprawy prywatne, ale postaram się jeszcze w styczniu zaktualizować rankingi. 
   Na szybko poprawię artykuły bukmacherów z oceną D+ i niżej, by się u nich nie rejestrować.
   To powinno znacząco poprawić sprawy na przyszłość.

  • anonim IP: 178.255.**.***
   2016-12-28 21:50

   Swoją drogą to zgłoszenie do prokuratury naraża gracza na konsekwencje bo przecież grał u "nielegalnego" Czy to nie strzał w kolano ? Kara może być większa niż zaległa wypłata z Otobet...

  • anonim IP: 178.255.**.***
   2016-12-28 21:31

   Przedstawiciel Obstawianie.com - Otobet (maj 2015)


   Nie działa odnośnik

  • anonim IP: 178.43.**.***
   2016-12-28 16:18

   Nie myli się tylko ten kto nic nie robi, szczególnie przy takim ogromie inforamcji w dzisiejszym świecie. Ciężko to policzyć, ale gdybyś nie dzielił się swoją wiedzą na tej stronie to prawdopodbie ludzie stracili by wielokrotnie więcej pieniędzy albo mniej wygrywali. Stało sie trudno, ale wyciagasz wnioski, więc kto wie może się okazać że w ostatecznym rozrachunku wszystkim to wyjdzie na dobre. Może inni też się tego nauczą i zaczną krytycznie patrzeć na to co mówią różne autorytety i eksperci. Mimo najlepszych intencji oni też się mylą, nie wiedzą wszystkiego, nie są w stanie wyłapać wszystich zmian. Każdy powinien sam wiedzieć jakie są potencjalne zagrożenia związane z tym hobby/ pracą.

    

   Już bardziej konkretnie. Pozwolę się podzielić swoim zdaniem na temat sposobu tworzenia rankingu i wagi poszczególnych czynników. Uważam, że zdecydowanie najwyższą wagę (np 5) powinna mieć właśnie wiarygodność ponad jakąkolwiek inną. Nic nam z wysokich kursów, bogatej oferty i kosmicznych bonusów jeśli ostatecznie nie będziemy mogli wypłacić naszych pieniędzy. 

   Na drugim miejscu umieściłbym wysokość kursów (np 3). W dłuższej perspektywie od nich zależy wysokość wygranych nie od bonusu. Granie z bonusen, ale po mocno znieżonych kursach mija się z celem, bo zanim zrobimy obrót będziemy do tyłu względem tego co byśmy mieli u dobrego buka bez bonusu. Przykładowo Pinnacle ich nie daje i jakoś nie zbankrutował jeszcze, na liczbę klientów też nie narzeka.

   Dalej mniej więcej na równi dałbym całą resztę (np po 1), która już jest bardzije uzależniona od potrzeb konkretnych graczy. Tylko niektózy potrzebują naprawdę wysokich limitów, tylko nieliczni potrzebują czegoś więcej, niż standardowych zakładów na najpopularniejsze sporty; większość ma 1/2 buki gdzie gra >90% zakładów i ilość transakcji na koncie jest ograniczona, i nie przesadzajmy, jeśli bukmacherka ma być czymkoliwek więcej, niż grą dla zabawy, to te 100 czy 200 zł bonusu nie powinny mieć aż takiego znaczenia.

   Do tego dodałbym jeszcze jedną rzecz - support (np za 2). Często pomijana kwestia, ale w razie problemów jego brak/ niska jakość może powodować te same problemy co gra u nierzetelnych buków.

  • 2016-12-27 19:08

   Jak najbardziej to był i jest Scam, wpłaty do tego kasyna i bukmachera ze skrilla szły do tego samego adresu mail, właściciel obu podmiotów był ten sam, to nie były dwa niezależne podmioty, przez pewien czas to kasyno wypłacalo kase uzyskaną z depozytów Otobeta, aż się kasa skończyła i kasyno też popłynęło.

  • 2016-12-27 17:33

   Stary nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem, w myśl zasady Polak mądry po szkodzie. Z Amber Gold była podoba sytuacja. Lehman Brothers bank od 1850 roku też upadł. Czasami bywa tak, że firmy upadają i trzeba się pogodzić z brutalną rzeczywistością biznesu i finansów.

   Wyobraźcis sobie, że firma działa z pół roku, rok czasu bez problemów, są wypłaty itd. Kto normalny będzie w takiej sytuacji doszukiwał się spisku? W końcu wszystko padło i tyle. Jakoś ciężko mi sobie przypomnieć, aby na przestrzeni ostatnich 5 lat była podobna sytuacja, jest to wręcz jednorazowy przypadek.

   Ja na szczęście nie miałem tam konta, ja wolę tylko poważne firmy, czołowe, a nie mieć 30 kont u różnych firm.

   Szkoda, że Krzysztofie nic nie napisałeś o fakcie, że Repus Apud ma stronę Casino Atlanta:

   Casino-Atlanta is a trademark created by Repus Apud SA, a private company incorporated under the laws of Costa Rica. REPUS APUD SOCIEDAD ANONIMA, zarejestrowana pod numerem: 3-101-423689, San Jose, Mata Redonda, Avenida 4 Calle 80 Casa 204, from Canal Siete two hundred meters west and fifty meters south, P.BOX: 9-2400, REPUBLIC OF COSTA RICA

   © COPYRIGHT 2005-2016 CASINO ATLANTA - ALL RIGHTS RESERVED

   Ktoś na forum bukmacherskim napisał, że ostatnie przelewy czy tam wypłaty przez Skrill były właśnie do lub od Repus Apud.

   Osobiście uważam, że nie był to żaden SCAM tylko po prostu komuś nie wyszła próba stworzenia firmy bukmacherskiej i chcąc nie chcąc OtoBet upadł.

  • 2016-12-27 17:26

   ARMAN czyli JA   SOWA440  {#emotions_dlg.laughing}{#emotions_dlg.sealed}{#emotions_dlg.money_mouth}  najwiekszy HEJTER hahahahah  wysmiewany opluwany hahhaahaha ale Przeżyłem {#emotions_dlg.wink}    

  • 2016-12-27 17:09

   Szkoda że nikt nie prześietlił tej firmy Repus Apud jeszcze  w zeszłym roku, bo dopiero niedawno okazało się że ta firma to jeden wielki pic na wode, ktoś kto to wymyślił miał bujną wyobraźnie ale też i wiedzę jak to wszystko zrobić żeby wyglądało to w miarę wiarygodnie, i dopiero w tym roku "hejter" ostrzegał o nich i niestety miał rację, oby przyszły rok pozwolił szybciej taki scam wykrywać i ostrzegać innych żeby nie grali tam.

   

  Nie jesteś zalogowany.
  ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.

  Logowanie

  W celu zalogowania się na swoje konto, wypełnij poniższy formularz. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta - zarejestruj się.  zamknij ×
  Popover Starter

  Jednorazowa oferta

  Jeżeli chcesz:

  Oferuję Ci ZA DARMO 31 minut nagrania video.


   Zgadzam się z Polityką Prywatności
  Top