SureBety – wszystko o zakładach bukmacherskich

  Za dużo typerów

  16-01-2016, godzina 13:57 UTC+0100 | Ostatnia aktualizacja: 22-07-2016 14:42

  Ty też oceń ten post
  Ocena: 5/5
  Głosów: 1
  Aby ocenić ten post, musisz się zalogować.

  za-duzo-typerow600.jpg

  14 stycznia 2016 otrzymałem email z rozterkami dot. dużej ilości typerów:

  Witam ponownie Panie Krzysztofie.

  Grając wraz z innymi graczami przez miesiąc nasunął mi się pewien pomysł, lecz nie jestem co do niego w pełni przekonany. Mianowicie typując miesiąc (połowa grudnia - połowa stycznia) na koniec grudnia odnotowałem zysk w wysokości ~300 zł. Nie jest to zadowalający wynik, jeżeli stawkowanie jest na poziomie od 10-100 zł w bardzo niewielu przypadkach 200zł na jeden zakład. Natomiast w miesiącu styczeń na obecną chwilę wynik ten wynosi niestety ale blisko 400 zł straty co za tym idzie suma sumarum, można powiedzieć, że zysku nie ma, a jest nawet niewielka strata. Oddaję na prawdę wiele typów i spędzam masę czasu aby moje bety były jeżeli nie takie same to bardzo zbliżone do tych oddawanych przez innych typujących. Oddałem ok 740 typów stawkowanie od 10-100 zł. Śledzę obecnie 14 osób, w grudniu było to nawet 18-19 osób oddając oczywiście wszystkie bety. 

  Przejdę jednak do mojego pomysłu, nie wiem czy nie jest na to,  aby za wcześnie. Po takim krótkim okresie czasu zmiany? Myślę, czy nie odrzucić większości typujących i skupić się jedynie już nie na 15 czy 19 a raczej na dosłownie kilku osobach, mam tutaj na myśli 4-5  typujących? Albo nawet 2-3?

  Mam pewną osobę, dzięki której zysk wypracowany w grudniu wyniósł 580 zł w styczniu już 612 zł, lecz co mi po tym jak w ostatecznych rozrachunku odnoszę stratę. Oczywiście nie ukrywam, że grając z nim moje stawki też nie są oczywiście na niskim poziomie, ale nie odbiegam też od zasad. W tym wypadku wynoszą odpowiednio minimum 50 zł, a maksymalnie 100 zł.

  Chciałbym poznać Pana zdanie. Myślę że próba jaką jest 740 typów jednak daje do myślenia. Proszę o Pańską opinię odnośnie utrzymywania dalszej subskrypcji z tak wielką ilością typerów, czy też zawężeniu grona.

  Podoba mi się zaprezentowany tok myślenia. Jest problem - szukam rozwiązania. Moja odpowiedź:

  Wszedł pan na wyższy poziom, bez opanowania niższego. Stąd problemy.
  Trzeba rozłożyć tą sytuację na składowe i poszukać gdzie może być błąd.

  Ustalmy fakty:
  1. Strategia polega na obstawianiu wszystkich typów 14-19 typerów.
  2. Stawki 10-100 PLN / zakład.
  3. Strata ~100 PLN po ok. miesiącu gry po ~740 typach (średnio 50 typów/typera).
  4. System jest bardzo czasochłonny.
  5. Pomysł na rozwiązanie: ograniczenie liczby typerów do kilku.

  Mój komentarz:
  System jest zbyt czasochłonny w stosunku do efektów. Propozycja rozwiązania jest dobra - trzeba się ograniczyć do najlepszych typerów, którzy w dłuższej perspektywie (min. 200 typów) osiągają yield min. 10%.

  Straty pojawiają się dlatego, że skupił się pan na ilości, a nie jakości typów. Lektura selekcji typerów pomoże uzupełnić wiedzę - ma pan dobry pomysł, ale nie jest pan pewien dlaczego jest dobry.

  Najpierw trzeba wypracować dla 1-3 typerów profitowy system, a potem ewentualnie zwiększać liczbę typerów czy stawki. Nie na odwrót.

  Każdy typer powinien mieć osobną zakładkę w excelu - nigdy nie pogra się tego samego kursu, który typer wystawił. Zatem nie można się opierać na statystykach podawanych na stronie www, które z resztą mogą kiedyś zniknąć i są trudne do analizowania. A analiza jest niezbędna do optymalizacji przyjętej strategii.

  Można zacząć od dużej ilości typów i małych stawek (najlepiej na papierze). To pierwsza faza. Potem należy dokonać selekcji i utrzymać niskie stawki. Stawki można zwiększać wraz ze wzrostem kapitału. Gdy pojawia się problem z profitowością, trzeba się cofnąć i znaleźć źródło strat.


  Komentarze

  • anonim IP: 83.19.***.***
   2016-01-18 08:53

   W podanym typie chyba wystąpiła pomyłka, przynajmniej teraz jest, że byl on zagrany za 4 jednostki. Hadrenaline wrzuca na surebety typy za 2-5 jednostek więc niemożliwe, żeby zagrał typ za 40. Tak samo jest z jego typami na blogabet tam też spotkanie które wygrał warrenpoint obstawił za 4 jednostki. Możesz prześledzić jego poprzednie typy i wszystkie śa grane po 2-5 jednostek. Ostatnio ma trochę gorszą serię ale mam nadzieje, że niedługo się to zmieni bo sam gram jego typy.

  • 2016-01-16 21:54

   Real wygrał 5:0 sorry za pomyłkę. Padam ze zmęczenia dziś.

  • 2016-01-16 21:50

   Z drugiej strony jeśli ten 1 mecz załatwia typerowi przeskok z yieldu ok. 12% na ponad 17% to jak ten yield uznac za realistyczny ? Niektórzy gracze z pewnością grają typy tego typera ( sam o tym myślałem ale o wybranych typach bo niektóre moim zdaniem nie są przeanalizowane pod kątem czysto sportowym - byc może to typy oparte na jakichś programach, sieciach neuronowych, jakiś OddWizard może itp. - to nie wystarczy ). Zdaje się, że tu właśnie Hadrenaline typował Real z Deportivo na 2 po kursie ok. 10. Ciekawe czy widział ostatnie mecze Realu i wiedział, że Real zmienił trenera. Tu pogrom był oczywisty, skończyło się 4:0. Deportivo wprawdzie wysoko ale to przypadek, grają piach i polecą w dół. Znając życie ktoś zobaczy te 17% i pomyśli, że warto kopiowac typy. Sam będzie sobie winien jeśli nie sprawdzi całej historii typów ale i tak uważam, że stawkowanie powinno byc ograniczone do1- 10 jednostek. To warunek konieczny aby zbadac wartośc gracza. 

  • 2016-01-16 21:27

   Ja może tak trochę zboczę od tematu ale zastanawia mnie typ HAdrenaline na mecz WARRENPOINT vs. CORELAINE. Typer zagrał na niespodziankę po kursie 7 za UWAGA : 40 jednostek. Do tej pory umieścił tu prawie 1000 zakładów i żaden z nich nie byłgrany za więcej niż 10. Trudno jest się pomylic i zamiast 4 obstawic 40, prędzej 44 :) A może to był jakiś ustawiony mecz i poszło jakieś echo. Nie mogę nic znaleźc na ten temat. Gospodarze wygrali 3:0.

   

  Nie jesteś zalogowany.
  ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.

  Logowanie

  W celu zalogowania się na swoje konto, wypełnij poniższy formularz. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta - zarejestruj się.  zamknij ×
  Popover Starter

  Jednorazowa oferta

  Jeżeli chcesz:

  Oferuję Ci ZA DARMO 31 minut nagrania video.


   Zgadzam się z Polityką Prywatności
  Top