SureBety – wszystko o zakładach bukmacherskich

  Zastosowanie portfeli internetowych

  28-09-2017, godzina 12:43 UTC+0200 | Ostatnia aktualizacja: 17-12-2018 10:03

  Ty też oceń ten post
  Ocena: 5/5
  Głosów: 1
  Aby ocenić ten post, musisz się zalogować.

  Otrzymałem pytanie:

  Proszę Cię o pomoc i rzeczową radę dotyczącą przelewów środków na portfele internetowe.
  Jestem zdecydowany grać przez sportmarket, ale powstrzymuje mnie niepewność co do przelewów na portfele Skrill i Neteller i to w sumie jedyny problem, który mnie jeszcze blokuje.
   
  Obawy dotyczą zasilania Netellera za pomocą Przelewy24.
   
  Przelałem ostatnio bardzo małą kwotę na Netellera (cały czas mam aktywny), ale po drodze pojawiły się komunikaty i pytania (Przelewy24) czy pieniądze, które wysyłam do portfela internetowego, nie będą służyły do gier hazardowych.
   
  Zastanowiło mnie to, zadałem sobie pytanie na ile sam transfer z banku przez Przelewy24 do Netellera może stać się powodem dla jakichkolwiek służb do sprawdzenia takich transakcji i w sumie zadania prostego pytania, gdzie te pieniądze trafiły?

  Moja odpowiedź:

  Nie ma żadnych obaw.

  W Przelewy24 odpowiadasz, że pieniądze nie będą służyły do gier hazardowych. Jeśli padnie takie pytanie w Skrill/NETELLER to odpowiesz zgodnie z prawdą (i tak zobaczą do kogo przelewasz). W obu przypadkach nie będzie żadnych negatywnych konsekwencji, jeśli sam się nie wydasz.

  Służby w Polsce NIE MAJĄ narzędzi do sprawdzenia portfeli takich jak Skrill czy NETELLER, dlatego wszyscy kumaci gracze z nich korzystają. Dlatego też spotykasz takie pytania w Przelewy24, bo jak ktoś jest niekumaty, to się przyzna, że to pieniądze na hazard :) A wtedy mogą już coś zdziałać i doić niekumatego gracza z pieniędzy, grożąc mu sankcjami za nielegalną grę (zwykle zmuszają do ugody i przyjęcia grzywny, bo rozprawa niekoniecznie będzie przegrana dla gracza).

  Bezpieczne są też inne portfele internetowe, które nie mają siedzib w Polsce typu ecoPayz czy UPayCard.

  PayPal jest polski, więc odpada, bo polskie organy mogą mieć na niego wpływ, wymuszając na PayPalu historię przelewów danego gracza.

  I teraz najważniejsze:

  Aby polska Izba Celna mogła poprosić o historię konta Skrill/NETELLER, muszą przedłożyć prawomocny wyrok skazujący, który uzasadnia prośbę dostępu do konta. A nie mogą mieć wyroku skazującego bez dowodów! A dowody mogą otrzymać tylko z konta Skrill/NETELLER, konta bukmachera (żaden bukmacher takich nie wyda bez wyroku) albo z przyznania się do winy.

  Izba Celna korzysta więc wyłącznie z ostatniej możliwości - szukają osób podejrzanych o obstawianie zakładów u nielegalnych bukmacherów, zdobywają adres podejrzanego i wzywają do zeznania w charakterze podejrzanego. Często też piszą, by przynieść ze sobą historię przelewów do bukmacherów (dostarczając dowody na samego siebie! ale perfidne!)

  Gdy podejrzany się zjawia, blefują, że mają dowody na obstawianie i charakter podejrzanego zmienia się na oskarżonego. Proponują ugodę i zanim zdezorientowany oskarżony zdąży skontaktować się z prawnikiem lub osobą zorientowaną w temacie, dają mu ultimatum - płacisz grzywnę do 3000 PLN (zwykle 500-1000 PLN w zależności od tego co znaleźli) dziś albo kierujemy sprawę do sądu. Wszyscy niekumaci zgodzą się na grzywnę i tak to się kręci...

  Podsumowując.

  1. Wykorzystanie zagranicznego portfela wystarcza do tego, by nikt nie mógł udowodnić obstawiania zakładów za granicą (w tym u betbrokera).

  2. Jeśli zostaniesz wezwany, muszą dysponować dowodami na obstawianie. Jeśli ich nie pokazują, to znaczy, że ich nie mają. Sam przelew do bukmachera nie jest dowodem na obstawianie gracza.

  3. Nie przyznawaj się do niczego, jeśli nie mają dowodów. A mieć nie będą, chyba że sam im ich dostarczysz.


  Komentarze

   

  Nie jesteś zalogowany.
  ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.

  Logowanie

  W celu zalogowania się na swoje konto, wypełnij poniższy formularz. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta - zarejestruj się.  zamknij ×
  Popover Starter

  Jednorazowa oferta

  Jeżeli chcesz:

  Oferuję Ci ZA DARMO 31 minut nagrania video.


   Zgadzam się z Polityką Prywatności
  Top