SureBety – wszystko o zakładach bukmacherskich

  ARTYKUŁ

  EGBA, czyli European Gaming & Betting Association, jest międzynarodowym Stowarzyszeniem Gier Losowych i Zakładów Wzajemnych. Bukmacherzy, którzy stali się członkami organizacji, zobowiązali się do utrzymywania podwyższonych standardów.

  1. Czym jest EGBA?

  EGBA (Europejska Organizacja Gier i Zakładów Wzajemnych) jest reprezentantem czołowych operatorów na rynku hazardu online, którzy działają na podstawie licencji wydanych w Unii Europejskiej. Operatorzy wspierają tworzenie uczciwych i konkurencyjnych rynków hazardu internetowego, działających na podstawie prawa Unii Europejskiej oraz prawa ustanowionego przez Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

  EGBA została utworzona w Brukseli (Belgia) w marcu 2007. Organizacja jest zarejestrowana w Europejskim Rejestrze Przejrzystości od 2009 roku.

  EGBA zastąpiła European Betting Association, która powstała w 2003 roku. EBA została uznana w całej Europie jako silny głos w sprawie praw regulujących europejskie licencje operatorów świadczących usługi transgraniczne.

  EGBA współpracuje z władzami krajowymi, władzami Unii Europejskiej oraz innymi zainteresowanymi stronami w celu zapewnienia mieszkańcom Wspólnoty bezpiecznego i wiarygodnego środowiska cyfrowego oraz atrakcyjnej oferty zgodnej z wymaganymi standardami.

  EGBA wiedzie prym w aspektach związanych z bezpieczeństwem użytkowników, takich jak odpowiedzialne podejście do hazardu oraz zgodność działań z ustalonymi standardami. Wszyscy członkowie EGBA mają obowiązek przeprowadzania kontroli zgodnie z porozumieniem zawartym z CEN Workshop mającym na celu zapewnienie odpowiedzialnego podejścia do hazardu.

  2. Członkowie EGBA

  Stowarzyszenie EGBA zrzesza 5 grup bukmacherskich. Spośród legalnych bukmacherów można wymienić tylko grupę Betclic.

  Szwedzkie Stowarzyszenie Rynku Hazardu Online (BOS) jest członkiem stowarzyszonym z EGBA.

  EGBA współpracuje z organami krajowymi i unijnymi oraz innymi zainsteresowanymi stronami na rzecz dobrze uregulowanego rynku gier hazardowych online, który zapewnia wysoki poziom ochrony konsumentów i uwzględnia rzeczywistość gospodarki cyfrowej oraz popyt konsumentów.

  3. Standardy EGBA

  Wszyscy członkowie EGBA przestrzegają kodeksu postępowania (Code of Conduct) i ścisłych standardów, które obejmują:

  • Polityka KYC (Know Your Client), zapobieganie grze nieletnich i problemu uzależnień od hazardu
  • Zerowa tolerancja dla oszustw i zachowań przestępczych
  • Ścisłe zabezpieczenie prywatności klienta i bezpieczeństwa informacji
  • Polityka monitorowania płatności
  • Rygorystyczna i niezależna ocena uczciwości gier
  • Odpowiedzialne i etyczne praktyki marketingowe
  • Sprawne i profesjonalne prowadzenie biznesu oraz zaangażowanie w zadowolenie klienta i obsługi klienta.

  Te standardy są dodatkowymi wymaganiami w stosunku do nałożonych przez różne jurysdykcje licencyjne UE i są obowiązkowe dla wszystkich członków EGBA.

  Co więcej, EGBA zdaje sobie sprawę z etycznej i społecznej roli, jaką odgrywają affilliaci (tacy jak SureBety.pl), dlatego w czasach epidemii 2020 przypominali, że:

  • Reklama nie powinna odnosić się do koronawirusa, oświadczeń Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dotyczących koronawirusa i / lub jakichkolwiek innych wydarzeń związanych z koronawirusem.
  • Reklama nie powinna przedstawiać gier losowych jako rozwiązania problemów społecznych, osobistych lub finansowych, ani zachęcać klientów do gry online jako rozwiązania nudy.
  • Reklamy i strony internetowe zawierają oznakowane informacje o minimalnych ograniczeniach wiekowych, krajowych infoliniach hazardowych i krajowych rejestrach samowykluczenia.
  • Klienci są ściśle monitorowani pod kątem problematycznych zachowań hazardowych, zgodnie z przepisami RODO, i w razie potrzeby intensyfikują interwencje.
  • Strony internetowe zawierają solidne i rygorystycznie egzekwowane środki KYC (Know Your Customer) w celu weryfikacji tożsamości nowych klientów i zapobiegania nieletnim hazardu.
  • Strony internetowe zawierają narzędzia odpowiedzialnego hazardu - takie jak limity depozytów i narzędzia samowykluczenia - które są aktywnie promowane i widoczne.

  4. EGBA chce wspierać polski sport

  Podczas wyjazdowych meczów polskich drużyn, w ramach eliminacji do Ligi Mistrzów, na bandach reklamowych mogliśmy zobaczyć logo byłego sponsora strategicznego Lecha Poznań - firmy bukmacherskiej. W 2009 roku bukmacher ten podpisał z Lechem Poznań 3-letnią umowę sponsorską, która opiewała na kwotę 1 miliona euro za sezon. Na skutek wprowadzenia w Polsce ustawy hazardowej 1 stycznia 2010 roku bukmacher zmuszony został do zaprzestania wspierania poznańskiego klubu, gdyż w ciągu 2 miesięcy stało się to niezgodne z obowiązującym prawem.

  W 2015 roku ten bukmacher, podobnie jak pozostali operatorzy zrzeszeni w stowarzyszeniu EGBA, niezmiennie deklarują zainteresowanie sponsorowaniem polskiego sportu i polskich klubów. Problem tkwi w regulacjach prawnych, które poza narzuceniem jednego z najwyższych w Europie poziomu podatków, zakazują jednocześnie reklamowania się, a jedynie zezwalają na informowanie o sponsorowaniu.

  Ze względu na obecnie obowiązujące w Polsce przepisy możliwości nawiązania korzystnej współpracy na linii klub - sponsor, który jest międzynarodowym operatorem, są bardzo ograniczone. Wczoraj logo [nazwa bukmachera] widzieliśmy na bandach reklamowych FK Sarajewo, jednakże nie zobaczymy go za tydzień w Poznaniu, gdyż oznaczałoby to złamanie obowiązującego w Polsce prawa. Jednocześnie przykłady innych rynków europejskich tj. Dania czy Wielka Brytania pokazują, że odpowiednie regulacje prawne pozwalają nie tylko osiągać wyższe wpływy do budżetu, ale również niosą za sobą ogromne wsparcie sportu i klubów sportowych przez międzynarodowe firmy bukmacherskie. Operatorzy zrzeszeni w EGBA chcą uczestniczyć w odpowiednio uregulowanym rynku w Polsce oraz niezmiennie deklarują zainteresowanie sponsorowaniem polskiego sportu i polskich klubów. - mówi Richard Leather, przedstawiciel stowarzyszenia EGBA Eastern Europe.

  Ostatnia aktualizacja: 6.04.2020   


  Nie jesteś zalogowany.
  ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
  Komentarze (2)  • anonim IP: 94.254.***.**
   24-02-2016 06:21 (śr)

   opinia o badziewinie

   bardzo przeciętny buk, 

   dużo surebetów i wypłacalność to na +

   składanie zakładów, zarówno ręczna opcja jak i szybkie zakłady - tragedia, trzeba uważać na wciskanie aku lub systemowe, zacinanie sie strony przy zawieraniu zakładów, niskie limity na mniej popularne zdarzenia to zdecydowanie -

   69 67 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • anonim IP: 93.105.**.*
   15-07-2015 15:06 (śr)

   Wszystko fajnie z przepisami i jaka to uczciwość, ale czy to nie bet-at-home jest jednym z pionerów wśród osób nieletnich uczestniczących w hazardzie? :-)

   162 155 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  Logowanie

  W celu zalogowania się na swoje konto, wypełnij poniższy formularz. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta - zarejestruj się.  zamknij ×
  Popover Starter

  Jednorazowa oferta

  Jeżeli chcesz:

  Oferuję Ci ZA DARMO 31 minut nagrania video.


   Zgadzam się z Polityką Prywatności
  Top