SureBety – wszystko o zakładach bukmacherskich

  ARTYKUŁ

  Rodzaje graczy

  ocena SureBety.pl
  Ty też oceń artykuł
  Ocena: 4,2/5
  Głosów: 5
  Aby ocenić artykuł, musisz się zalogować.

  Bukmacherzy internetowi mogą sobie segregować klientów, dodawać komentarze do ich profili itp. Warto wiedzieć do jakiej kategorii zaliczy Cię dany bukmacher, a co za tym idzie jakich limitów możesz się spodziewać.

  Gracze ze względu na sposób gry

  Nie jest tajemnicą, że bukmacher monitoruje hazardowe zwyczaje i zachowania wybranych klientów. Każdy bukmacher ma system selekcji klientów. Przyporządkowania klientów do wybranych kategorii dokonują pracownicy bukmachera, celem maksymalizacji długoterminowych zysków. Potwierdzają to cytaty z regulaminów bukmacherskich:

  6.11 W celu zmniejszenia ryzyka związanego z praniem brudnych pieniędzy, STS będzie monitorować (…) hazardowe zwyczaje i zachowania klienta, by zapewnić, że transakcje są spójne z naszą wiedzą dotyczącą profilu ryzyka klienta. (STS).

  1.10. Maksymalna wygrana na zakład jest limitowana do sumy 50 000 złotych lub równowartość w innej walucie. DOXX zastrzega sobie prawo ustalenia odmiennych maksymalnych wygranych dla indywidualnych klientów. .

  Oto kategorie graczy na jakich dzielą się gracze zakładów bukmacherskich i ich szczegółowe omówienie:

  Zwykły gracz

  Szeroko uśmiechnięty brunet siedzi bokiem i pisze na laptopie Normalny gracz

  Dla bukmachera zwykły gracz to prawie każdy nowy gracz. Taki gracz otrzymuje na starcie "limit bazowy", chyba że jego płeć, narodowość, adres IP itp. wskazuje na to, że jest wysoce prawdopodobne, iż nie będzie zwykłym graczem.

  Zwykły gracz stawia często zakłady "bez value" lub u bukmacherów, którzy nie mają najwyższego kursu na rynku w danej chwili. W związku z czym w długiej perspektywie przegrywa pieniądze nawet pomimo otrzymywanych bonusów.

  Zwykłymi graczami są też osoby stawiające kupony AKO, osoby ulegające łatwo emocjom lub które nie potrafią się trzymać wyznaczonych zasad i/lub które nie mają sprecyzowanego planu gry.

  Przystojny brunet przenika spojrzeniem paląc cygaro Wybitny gracz

  Mądry gracz

  Mądry gracz to gracz zawodowy, który stosuje różne techniki wspomagające osiąganie bardzo korzystnych rezultatów, który dobrze zarządza kapitałem, panuje nad emocjami i stawia średnie (100÷500€/zakład) lub wysokie stawki.

  Mądrzy gracze mają obniżane limity, a ich wielkość jest zwykle uzależniona od systemu gry jaki stosują i na jaką kwotę ograli bukmachera.

  VIP

  Kobieta z ręką na piersi bogacza z kasynem w tle Very Important Person

  VIP (ang. Very Important Person - bardzo ważna osoba) to gracz rekreacyjny, który gra dużymi stawkami i jest na tym sporo stratny, bo nie stosuje zaawansowanych narzędzi podczas obstawiania. Jest to najbardziej pożądany przez bukmachera rodzaj klienta, dlatego VIPy mogą cieszyć się różnymi przywilejami (bonusy pieniężne, rzeczowe, większe limity na zakłady). VIPa można rozpoznać po następuących zakładach:

  • nie zna lub nie stosuje pojęcia valuebet: kieruje się intuicją przy obstawianiu
  • stawia popularne zdarzenia typu Liga Mistrzów, liga angielska
  • często gra dyscypliny popularne w jego kraju
  • stawia czasem lub często zakłady AKO
  • jego payback jest zwykle mniejszy od 95%; im mniejszy tym lepiej dla bukmachera

  Surebetowiec

  Gracz surebetów (surebetowiec, surewin hunter, arb hunter, gracz arbitraży) to gracz, który jako główny system gry stosuje surebety.

  Gracze surebetów są zwykle najostrzej limitowaną grupą graczy – nawet do 0,5÷2% wartości limitu zwykłego gracza (u większości bukmacherów jest to równoważne ze stawkami kilku euro na zakład).

  Bonus abuser

  Złowine na haczyk 2 razy 200 euro Wyłudzacz bonusów

  Bonus abuser (inaczej bonus hunter) to gracz, który zakłada nowe konta w celu otrzymania bonusu powitalnego i na tym zwykle kończy się jego aktywność pod zarejestrowanymi danymi.

  Z punktu widzenia bukmachera tacy gracze są wysoce nierentowni i nielojalni. Sam proceder jest wielką zmorą bukmacherów internetowych, którzy oferują bonusy powitalne dla nowych graczy. Wszelkie wykryte tego typu nadużycia są przez bukmacherów radykalnie tępione.

  Skrajnym przypadkiem wyłudzenia bonusów jest 35-letni Andrei Osipau, który wyłudził od bukmacherów prawie £80,000. Podrobił ponad 5900 paszportów, dowodów osobistych i fałszywych rachunków, by zdobyć pieniądze z bonusów powitalnych. Został skazany na 3 lata więzienia.

  Kobieta gracz

  Profil kobiety w staromodnej bluzce i kapeluszu palącej cygaro Kobieta gracz to rzadkość

  Kobieta gracz już na starcie jest w kręgu graczy "wziętych pod lupę" z uwagi na fakt, że realna liczba kobiet stawiających zakłady sięga 4%[1]. Niedoświadczeni gracze często zakładają konta na swoje dziewczyny czy narzeczone w celu ominięcia limitów lub w celu zdobycia bonusu powitalnego. W przypadku weryfikacji telefonicznej bukmacher wykaże, że osoba zarejestrowana nie jest tą, która z konta korzysta i skonfiskuje wygrane zamykając konto gracza.

  Prawdziwe fanki zakładów muszą mieć świadomość, że są w mniejszości i są narażone na nierówne traktowanie ze względu na swoją płeć.

  Syndykat

  Ludziki na okręgu połączone czerwoną linią ze środkiem Grupa współdziałająca

  Syndykat to grupa graczy, którzy działają w ścisłym porozumieniu z innymi mądrymi graczami.

  Jest to najczęściej grupa graczy, którzy współpracują za pośrednictwem for zamkniętych i posiadają wyjątkowo wartościowe informacje, którymi dzielą się z innymi użytkownikami forum.

  Bukmacher rozpoznaje osoby powiązane ze sobą po bardzo podobnych zakładach (zwykle seria podobnych zakładów w krótkich odstępach czasu). Osoby należące do syndykatów mają zwykle obniżone limity.

  Cheater

  Cheater (czyt. cziter; ang. cheat = oszukiwać) to gracz, który wykorzystuje niedoskonałości techniczne bukmachera, co jest nieetyczne z perspektywy bukmachera.

  Popiersie mężczyzny w garniturze, który wyciąga asa z rękawa Oszust

  Metody cheaterskie występują w następujących przypadkach:

  • niezablokowane kursy – w piłce nożnej granie po strzelonym golu, gdy gracz zdąży zagrać zanim bukmacher zablokuje kursy lub ma szybszy obraz niż bukmacher (tzw. late bet) – kończy się to zwrotem, jeśli bukmacher zauważy
  • niezmienione kursy – granie po przełamaniu w tenisie ziemnym przed zmianą kursu, w innych dyscyplinach po zdobyciu ważnego punktu (to także late bet) – zakład taki może być normalnie rozliczony po przyjętym kursie albo po nowym kursie, jeśli bukmacher sobie to zastrzegł w Regulaminie albo anulowany jako "zagrany po czasie"
  • zamienione kursy - tzw. misprint
  • bukmacher przyznał punkt niewłaściwemu zawodnikowi (np. w tenisie ziemnym) – bukmacher bet365 nie anuluje zakładu w przypadku pomyłki, lecz modyfikuje postawiony kurs do kursu jaki według bukmachera powinien być w momencie postawienia; sposób postępowania jest określony w Regulaminie konkretnego bukmachera
  • granie po zakończeniu lub w trakcie rozpoczętego spotkania gdy w ofercie bukmachera mecz jeszcze się nie rozpoczął – dla zakładów przedmeczowych kończy się to prawie zawsze zwrotem jeśli w meczu doszło do istotnej zmiany kursów
  • awarie techniczne, np. kursy przestają się zmieniać – bukmacher prawie zawsze zrobi zwrot stawek
  • inne sytuacje wynikające głównie z różnicy między czasem wystąpienia zdarzenia a zmianą/zablokowaniem kursu przez bukmachera

  Zakłady postawione w wyniku oszustwa są najczęściej unieważniane nawet już po rozliczeniu. Gracze ze statusem cheatera mają obniżony limit, a ich zakłady są unieważniane zawsze gdy zachodzi podejrzenie zagrania "po czasie".

  Ochylony w fotelu biznesman w biurze patrzy na laptop z uśmiechem Gracz pewien wyniku

  Fixiarz

  Fixiarz to gracz, który ma dojścia do informacji o ustawionych meczach lub sam takie ustawia. Gra wysokie stawki, często na wysokie kursy. Za wygrane z takich meczy niejeden gracz postawił już dom. Łatwy pieniądz może sprowadzić początkujących graczy na "złą drogę".

  Bukmacherzy bardzo ostro limitują takich graczy. Są to klienci niechciani. Zobacz temat o ustawionych meczach.

  Informatyk obserwujący sześć monitorów na raz Trader

  Trader

  Trader to gracz nieskrępowany żadnymi limitami, którego głównym zajęciem jest hadlowanie kursami na giełdzie zakładów. Wymaga to często dodatkowego programu komputerowego, specjalistycznej wiedzy na temat zarówno dyscyplin jak i systemów tradingu.

  To właśnie na giełdach zakładów można zobaczyć poczynania profesjonalnych graczy. Zostanie zawodowym traderem jest dla wielu graczy uwieńczeniem wielu lat obstawiania zakładów.

  Podsumowanie

  Bukmacherzy dzielą klientów na kategorie ze względów finansowych. Niechciani klienci są limitowani. Pożądani klienci mogą liczyć na dodatkowe bonusy, promocje i wyjątkowe względy.

  Bukmacherzy dokonują oceny danego gracza na podstawie tego co gra, za ile gra, jak często gra, jak długo gra, jak często wypłaca, jak dużo wygrywa, a jak dużo traci i z jakiego kraju pochodzi.

  Mile jest widziane przez bukmacherów granie progresji i kuponów AKO na popularne zdarzenia. Typy na "egzotyczne" ligi czy dyscypliny zakończone powodzeniem są podstawą do ukrócenia takiego gracza.

  Zobacz też:
  Gracz zawodowy
  Rodzaje hazardzistów
  Limity bukmacherskie

  Ostatnia aktualizacja: 7.08.2018

  Ty też oceń artykuł
  Ocena: 4,2/5
  Głosów: 5
  Aby ocenić artykuł, musisz się zalogować.


   


  Nie jesteś zalogowany.
  ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
  Komentarze (11)  • anonim IP: 213.192.**.***
   05-04-2017 00:41 (śr)

   Trzeba jeszcze dopisać UCIŚNIENI POLACY. Naród, który pomimo ograniczeń nakładanych przez ograniczony rząd orze jak może i śmiejąc się mu w twarz, gra w Dafabecie czy Marathonbecie. 

   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • (74)
   23-02-2017 13:49 (czw)

   trzeba od 1 kwietnia albo 1 lipa dopisac nowa kategorie

   Polacy - najgorsi typerzy ktorzy nigdy nie wygraja przez 12% podatek od stawki, 10% od wygranych rzedu 2300 zł, nacja ktora zostawia najwiecej pieniedzy u bukmacherow LEGALNYCH

   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • anonim IP: 176.101.***.***
   20-12-2016 09:49 (wt)

   Moją pytali kiedyś o to co w zakładach oznacza 'X'. Oczywiście nie wiedziała, ale kasy nie odebrali, chociaż było tego sporo i normalnie wypłacili.

   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • anonim IP: 188.146.***.**
   08-07-2016 05:13 (pt)

   limity bukmacherów wynikają zazwyczaj z polityki danego buka.

   40 33 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • (20)
   04-05-2016 15:29 (śr)

   Planuję pozakładać konta na dziewczyne i grać u niej aby ominąć limity i zgarnąć bonusy powitalne. Jak wygląda taka weryfikacja telefoniczna gracza? O co zazwyczaj pytają? Co mam nauczyć moją dziewczynę, aby nie padły podejrzenia, że nie ona gra na tym koncie? Planuję najpierw przed rozpoczęciem gry zweryfikować wszystkie konta, następnie zrobić historię u bukmachera 50-100 zakładów na zmyłkę i dopiero później ostro wjechać i korzystać z eldorado. Ma ktoś już jakieś doświadczenia z weryfikacją telefoniczną?

   Odpowiedzi: 1
   43 41 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • anonim IP: 83.24.***.*
   04-05-2016 13:58 (śr)

   to super, mam nadzjeję, że nie dadzą limitu :) nie wiem dlaczego nie większość twierdzi, że progresja to droga do bankructwa. Od roku gram zwykłą na remisy, a od kilku dni się bawię w te overy i jestem jak na razie na niezłym plusie na tych overach. 

   47 42 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • anonim IP: 83.24.***.*
   04-05-2016 09:21 (śr)

   Witam. Skoro bukmacherzy "wolą" graczy grajacych progresjie, to czy jestem bezpieczny grajac progresje na over 0,5 gola co 10min w bet365? nie gram za duze stawki, przeważnie zaczynam od 2 euro.

   Odpowiedzi: 1
   65 47 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • (1)
   18-04-2016 14:01 (pon)

   "Mile jest widziane przez bukmacherów granie progresji i kuponów AKO na popularne zdarzenia. Typy na "egzotyczne" ligi czy dyscypliny zakończone powodzeniem są podstawą do ukrócenia takiego gracza." W związku z tym mam pytanie - czy kiedykolwiek, komukolwiek bukmacher niegatywnie zareagował na progresje lub kupony AKO? Jeżeli tak, to jakie towarzyszyły temu okoliczności?

   Odpowiedzi: 1
   49 52 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  Logowanie

  W celu zalogowania się na swoje konto, wypełnij poniższy formularz. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta - zarejestruj się.  zamknij ×
  Popover Starter

  Jednorazowa oferta

  Jeżeli chcesz:

  Oferuję Ci ZA DARMO 31 minut nagrania video.


   Zgadzam się z Polityką Prywatności
  Top