Sporty olimpijskie, na które możesz postawić w 2021 roku

Jedną z największych sportowych imprez odbywających się w 2021 roku są Igrzyska Olimpijskie organizowane w Tokio. To dobra okazja, aby zobaczyć najlepszych na świecie sportowców, a dodatkowo postawić zakład bukmacherski. Tym razem w programie igrzysk pojawi się 45 różnych dyscyplin sportowych. Niektóre zostały uwzględnione po raz pierwszy. Na którą warto postawić?

Pięciu sportowców w dynamicznych pozach na tle stadionu piłkarskiego

Igrzyska Olimpijskie Tokio 2021 rozpoczną się w piątek 23 lipca 2021, a zakończą w niedzielę 8 sierpnia 2021.

Pływanie

W Polsce zrobiło się głośno o sekcji pływackiej po tym jak 6 pływaków (Mateusz Chowaniec, Jan Hołub, Dominika Kossakowska, Bartosz Piszczorowicz, Aleksandra Polańska i Alicja Tchórz) musiało wrócić z Tokio do Polski, ponieważ nie mogą wziąć udziału w zawodach (nie spełnili wymagań). Okazało się, że zawodnicy Ci nie byli na listach startowych. Prezes Polskiego Związku Pływackiego – Paweł Słomiński – tłumaczy, że nie otrzymał negatywnej odpowiedzi ws. wykluczonych zawodników. Z ustaleń PKOl wynikało, że mogą oni wystartować w zawodach i stąd decyzja o wysłaniu ich do Japonii.

O fakcie odrzucenia naszej prośby dotyczącej zakwalifikowania zawodników z normą B dowiedziałem się w dniu 14.07. od Szefa Misji Olimpijskiej. Już po złożeniu przez zawodników przysięgi olimpijskiej oraz przelocie do Tokio.” – napisał Paweł Słomiński, który próbował naprawić zaistniałe uchybienia.

22 z 23 pływaków (bez Katarzyny Wasick) podpisało list z apelem o natychmiastową dymisję Słomińskiego. W Tokio zostało 17 pływaków, a składy sztafet zostały skorygowane.

Siatkówka

Sportem, który cieszy się bardzo dużą popularnością wśród graczy obstawiających zakłady bukmacherskie, jest siatkówka. Wynika to m.in. z tego, że Polacy odnoszą w nim bardzo duże sukcesy. Dotyczy to w szczególności męskiej reprezentacji.

Według ekspertów nasza drużyna ma duże szanse na zdobycie medalu na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, bo w gra w niej najlepszy zawodnik na świecie: Wilfredo Leon.

Poza tym trener reprezentacji, Vital Heynen, może powołać do kadry wszystkich siatkarzy, którzy w 2018 roku zdobyli tytuł Mistrza Świata i mają duże doświadczenie.
Inne reprezentacje, które zakwalifikowały się do Igrzysk Olimpijskich to:

 1. Argentyna,
 2. Brazylia,
 3. Francja,
 4. Iran,
 5. Japonia,
 6. Kanada,
 7. Rosja,
 8. Tunezja,
 9. USA,
 10. Wenezuela,
 11. Włochy.

Drużyny podzielono na dwie grupy. Cztery najlepsze ekipy awansują do ćwierćfinałów. Osoby, które mają wątpliwości, na którą z nich postawić zakład, mogą sprawdzić typy ekspertów na stronie https://wetten.com/pl/zaklady-bukmacherskie/.

Tenis ziemny

Na Igrzyskach Olimpijskich nie może zabraknąć takich sportów jak tenis ziemny. Zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet rozgrywane będą nie tylko turnieje singlowe, ale także deblowe oraz mikst.

Uważa się, że wśród polskich reprezentantów największe szanse na sukces ma nasza wschodząca gwiazda Iga Świątek. Mimo, że jest to młoda zawodniczka, ma na swoim koncie pierwsze, imponujące sukcesy: Triumf w juniorskim Wimbledonie, seniorskim French Open, a także w turnieju WTA w Adelajdzie. Warto zwrócić uwagę również na duet Świątek – Kubot.

Lekkoatletyka

Lekkoatletyka to jedna z tych dyscyplin sportowych, w których Polacy mają sporo szans na zdobycie medali olimpijskich. W naszej reprezentacji jest wielu utalentowanych sportowców, którzy zdaniem specjalistów mogą odnieść w Tokio sukcesy.

Dotyczy to m.in. zawodników i zawodniczek rzucających młotem:

 • Paweł Fajdek,
 • Wojciech Nowicki,
 • Anita Włodarczyk,
 • Malwina Kopron
 • oraz Joanna Fiodorow.

Równie dobrze Polacy mogą zaprezentować się w dyscyplinach biegowych.

Prawdopodobnie największe szanse na medal ma żeńska sztafeta 4 x 400 m, która zdobyła srebro na Mistrzostwach Świata rozgrywanych w 2019 roku. Niemniej jednak warto także śledzić występy innych naszych reprezentantów:

 • Adam Kszczot (bieg na 800 m, sztafeta 4 x 800m),
 • Sofia Ennaoui (bieg na 1500 m),
 • Joanna Jóźwik (bieg na 800 m),
 • Marcin Lewandowski (bieg na 1500 m, sztafeta 4 x 800 m)
 • oraz Angelika Cichocka (bieg na 800 m, sztafeta 4 x 800 m).

Nie można też zapomnieć o technicznych konkurencjach, a w szczególności skoku o tyczce i Piotrze Lisku.

Ponadto wiele osób uważa, że sukces na igrzyskach mogą odnieść Michał Haratyk i Konrad Bukowiecki w konkursie pchnięcia kulą.

Wioślarstwo

Co prawda wioślarstwo jest dyscypliną niszową, ale polscy reprezentanci mogą przywieźć z Igrzysk Olimpijskich kilka medali, tak jak w poprzednich latach. Dotyczy to zwłaszcza męskiej czwórki bez sternika i kobiecej czwórki podwójnej.

W naszym kraju wioślarstwo nie cieszy się dużą popularnością, ale zakłady na tę dyscyplinę z pewnością znajdą się w ofercie bukmacherów przygotowanej na igrzyska. Warto sprawdzić to bezpośrednio na stronie internetowej wybranego operatora, przykładowo Lvbet: https://lvbet.pl/pl/.

Piłka nożna

Pytając o najbardziej znaną dyscyplinę sportową, z pewnością wielu kibiców wspomni o piłce nożnej. Jest ona stałym punktem programu Igrzysk Olimpijskich i choć eksperci nie dają dużych szans reprezentacji Polski, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby wytypować zdobywców medali wśród innych drużyn.

W 2012 roku, w rozgrywkach mężczyzn, zwycięstwo zapewnili sobie Meksykanie, a wśród kobiet Amerykanki. 4 lata później złote medale trafiły do Brazylijczyków i Niemek.

Nowe dyscypliny

Igrzyska Olimpijskie oficjalnie rozgrywane są od ponad 100 lat. W tym czasie program był stopniowo rozszerzany o nowe dyscypliny. Tak samo będzie w Tokio.

Do listy dopisano:

 • surfing,
 • skateboarding,
 • wspinaczkę sportową,
 • karate,
 • a także baseball/softball.

Ponadto pojawi się kilka nowych konkurencji, m.in.: drużyny mieszane w judo, mikst w tenisie stołowym, sztafeta mieszana w triathlonie, koszykówka uliczna 3×3 i drużyny mieszane w łucznictwie.

Osoby interesujące się wymienionymi sportami mogą zamienić swoją wiedzę na wymierne zyski w zakładach bukmacherskich.

Dotychczasowe sukcesy Polaków na Igrzyskach Olimpijskich

Polska reprezentacja wystąpiła na Igrzyskach Olimpijskich po raz pierwszy w 1924 roku (w Paryżu). Od tamtego momentu nie pojawiła się ona na tej imprezie tylko raz (w 1984 roku w Los Angeles). Powodem był bojkot Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich, do którego zmuszono także podporządkowane mu państwa.

Polacy zdobyli dotychczas na 31 letnich igrzyskach 284 medale: 68 złotych, 83 srebrnych i 133 brązowych, co daje średnio 9-10 medali na imprezę.

Najwięcej sukcesów nasza reprezentacja odniosła w Moskwie w 1980 roku (32 medale), a pierwsze złoto w historii zdobyła Halina Konopacka w rzucie dyskiem, w Amsterdamie w 1928 roku.

Igrzyska Olimpijskie w Tokio będą na pewno wyjątkowe. Polscy kibice mają nadzieję, że ta wyjątkowość nie będzie polegała tylko na rywalizacji w czasach pandemii.

 

Faworytem do zdobycia największej liczby medali są Stany Zjednoczone. Według prognoz ekspertów Amerykanie powinni zdobyć ponad 40 złotych medali. W wyścigu będą się liczyć także Chiny, Japonia (gospodarz) i Wielka Brytania.

Czy ten artykuł był pomocny?

Przepraszamy.

Jak możemy poprawić artykuł?

Dziękujemy za przesłanie opinii.

Komentarze
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Opinie w linii
Zobacz wszystkie komentarze

SureBety.pl ciasteczkują: polityka prywatności.