Zakłady na League of Legends

Branża eSportów, w tym gra komputerowa League of Legends, zdobywają coraz większą popularność na świecie. Rozgrywka jest dynamiczna, ciekawa, przyjemna dla oka. Dlatego ilość widzów i graczy zakładów bukmacherskich zainteresowanych LoL rośnie gwałtownie. eSporty to rozrywka przyszłych pokoleń!

Hala wypełniona ludźmi z oświetloną reflektorami sceną

Turnieje esportowe League of Legends to wydarzenia cieszące się dużym zainteresowaniem, Źródło fot. 24horas.cl

1. Historia League of Legends

League of Legends (w skrócie LoL) to jedna z najpopularniejszych gier komputerowych na świecie. Gra została wydana 27 października 2009 przez Riot Games. a w 2013, po wielu kontrowersjach, grę uznano w USA za pełnosprawny sport! (tak, chodzi o pieniądze)

W związku z gwałtownie rosnącą popularnością esportów, w Polsat Sport News po raz pierwszy można było obejrzeć transmisję z meczów Mistrzostw Świata League of Legends 2014, które odbyły się w Korei.

Polecany bukmacher:

Fortuna Zakład bez Ryzyka do 600 zł Możesz zagrać Piękna Złota pani na żółtym tle wyciąga do ciebie dłoń z uśmiechem trzymając się pod bok

2. Zasady gry w League of Legends

Cel gry

Podstawowe zasady są dosyć proste. Dwie drużyny 5-osobowe (mowa o najpopularniejszym trybie – klasycznym) stają naprzeciwko siebie na polu bitwy (Summoner’s Rift). Wygrywa drużyna, która pierwsza zniszczy wrogi budynek zwany nexusem. Aby to uczynić, należy wcześniej zburzyć wszystkie wieże.

Cele pośrednie

Za zabicie przeciwników i stworów dostajemy złoto, które możemy przeznaczyć na przedmioty sprawiające, że nasz bohater (champion) staje się silniejszy. Pojedyncza rozgrywka trwa zazwyczaj od 20 do nawet 60 minut.

Bohaterowie

Każdy bohater ma swoje cechy charakterystyczne. W związku z tym ma silne i słabe strony. Trzeba wiedzieć jak nim grać i jak grać przeciwko niemu. Wybór odpowiednich bohaterów do rozgrywki jest kluczowy. Umiejętności wielu bohaterów uzupełniają się nawzajem. Poszczególni gracze specjalizują się w ograniczonej ilości bohaterów.

Ogólne zasady rozgrywek możesz przeczytać na Wikipedii.

Aktualizacje

League of Legends jest grą, która rozwija się bardzo dynamicznie. Co jakiś czas wprowadzane są patche do gry, które zmieniają cechy charakterystyczne bohaterów, potworów itp. Dlatego trzeba śledzić na bieżąco wszystkie zmiany.

3. Rozgrywki

Regionem dominującym w League of Legends jest niewątpliwie Azja. Nieprzerwanie od 2013 roku drużyny z tego regionu wygrywają Mistrzostwa Świata. Nawiązując do wszelakich eventów związanych z tą grą, wymienię turnieje bądź rozgrywki, zaczynając od tych, które mają największy prestiż:

Mistrzostwa Świata

Rozgrywane są raz do roku, najczęściej w październiku. Pula nagród wyniosła w 2016 roku ponad 2.000.000 $.

Intel Extreme Masters

Rozgrywki odbywają się kilka razy do roku i są organizowane przez firmę Intel. Charakteryzują się ogromnym zainteresowaniem, czego przykładem była impreza w Katowicach 2016. Poza LoL-em, były tam rozgrywane są turnieje również z innych e-sportów: Counter Strike i Starcraft II.

Regionalne ligi

Każdy region ma swoją oddzielną ligę. Dzielą się zazwyczaj na dwa splity: wiosenny i jesienny.

4. Porady dla typerów

Przede wszystkim należy pamiętać, że League of Legends jest trudną dyscypliną do analizy. Rozgrywka jest nieprzewidywalna (niczym nasza polska Ekstraklasa). Jedna udana akcja całej drużyny może diametralnie zmienić przebieg całego meczu.

Przed spotkaniem warto sprawdzić, tak jak w piłce nożnej, w jakim składzie zagra dana drużyna. Czasami kursy nie są dostosowane do wyjściowej “piątki”, co może dać nam przewagę nad bukmacherem.

Warto analizować taktykę różnych drużyn. Niektóre zespoły grają bardzo agresywnie od samego początku, co wiąże ze sobą chęć zdobycia pierwszego zabójstwa jak najszybciej bądź zniszczenia wrogiej wieży szybciej od swojego przeciwnika.

Warto śledzić na Twitterze różnych analityków League of Legends, którzy publikują garść statystyk pomocnych w przedmeczowych analizach. Śledzenie profili drużyn też może być przydatne.

Zwróć uwagę na to, że:

  • w e-sporcie drużyny często zmieniają nazwy (ze względu na sponsorów, zmiany organizacyjne i klanowe), więc upewnij się, że stawiasz na drużynę, na którą chcesz postawić.
  • czasami ta sama drużyna rozegra 2 mecze dziennie w odstępie zaledwie 2 godzin między zdarzeniami – zwróć uwagę na to, które zakłady obstawiasz

5. Bukmacherzy do LoL

League of Legends jest stosunkowo młodą “dyscypliną sportu”, więc oferta bukmacherów nie jest zbyt szeroka. Z każdym rokiem zdobywa większą popularność, a gracze są skłonni coraz więcej obstawiać. W ofercie można spotkać takie rynki:

  • zwycięzca meczu
  • zwycięzca poszczególnej mapy, jeżeli mecz jest toczony w systemie BO3 (best of three)
  • handicap na ilość wygranych map
  • liczba zabójstw drużyny
  • drużyna, która pierwsza dokona zabójstwa/zniszczy wieżę/zabije barona

Warto dodać, że u niektórych bukmacherów istnieje możliwość obstawiania na żywo, zazwyczaj zwycięzcy danego meczu, w którym kurs zmienia się w zależności od przebiegu spotkania! Jest to znakomita szansa dla osób, które świetnie “czytają” tą grę.

Najlepszymi bukmacherami do obstawiania League of Legends są ci bukmacherzy, którzy jako pierwsi zaoferowali kursy na esporty:

Bukmacherzy do esportów – lista

 

Literatura

[1] LeagueOfLegends.com – oficjalna strona League of Legends w wersji polskiej

[2] Wiki League of Legends – kopalnia wiedzy na temat LoL

[3] Leaguepedia – informacje na temat drużyn, graczy i rozgrywek

[4] League of Legends Poland – kanał YT dla polskich graczy LoL

[5] Twitch.tv – transmisje i streamy z meczy profesjonalnych graczy

[6] Popularność bohaterów w czasie

[7] LoLesports.com – oficjalna strona związana z działalnością e-sportową League of Legends, gdzie są zawarte praktycznie wszystkie informacje pomocne w obstawianiu

[8] EuroGamer.pl – LoL – poradnik dla początkujących graczy

Polecany bukmacher:

Fortuna Zakład bez Ryzyka do 600 zł Możesz zagrać Piękna Złota pani na żółtym tle wyciąga do ciebie dłoń z uśmiechem trzymając się pod bok

Czy ten artykuł był pomocny?

Przepraszamy.

Jak możemy poprawić artykuł?

Dziękujemy za przesłanie opinii.

Komentarze
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

MASZ WŁĄCZONY ADBLOCK :(

Wyłącz proszę AdBlock
dla SureBety.pl
i odśwież stronę.
AdBlock blokuje nie tylko reklamy,
ale także LINKI,
co utrudni Ci nawigację.

Instrukcja jak wyłączyć blokadę reklam.

Nasz Model biznesowy pozwala Ci
korzystać z SureBety.pl za DARMO.
Ale bez reklam
będziemy musieli wprowadzić opłaty od Czytelników.
Nie chcemy tego robić.
Rejestrując się z naszych linków
pomagasz w rozwoju SureBety.pl.
Nie tracisz,
a my możemy zyskać.

Zobacz instrukcję
DZIĘKUJĘ!
Krzysztof ;)

SureBety.pl ciasteczkują: polityka prywatności.