Zakłady na siatkówkę

Na świecie siatkówka to sport raczej zamykający pierwszą dziesiątkę sportów zespołowych pod względem popularności. W Polsce to druga, a w sezonie letnim kiedy piłkarze odpoczywają, to nawet najpopularniejsza gra zespołowa. Od września do maja prym wiodą rozgrywki klubowe, krajowe ligi i europejskie puchary, a sezon letni to czas na rozgrywki reprezentacji.

Piłka do siatkówki otoczona ogniem i wodą

Dominację jednej z drużyn dosyć łatwo wykazać zdobywając dużą ilość małych punktów,
fot. Shutterstock

1. Zasady gry w siatkówkę

Zasady gry w siatkówkę zmieniają się dość dynamicznie. Światowa organizacja FIVB (Federation Internationale de Volleyball) praktycznie co sezon wprowadza drobne zmiany. Na przykład dotyczące dotknięcia siatki, dwóch libero czy systemu challenge (wideo powtórek). Zaktualizowane zasady można znaleźć na stronie Wikipedia – Piłka siatkowa.

Polecany bukmacher:

Fortuna Zakład bez Ryzyka do 600 zł Możesz zagrać Piękna Złota pani na żółtym tle wyciąga do ciebie dłoń z uśmiechem trzymając się pod bok

2. Kto powinien typować siatkówkę?

Siatkówka jest bardzo popularna wśród polskich graczy zakładów bukmacherskich. Kiedy trwa sezon ogórkowy w piłce nożnej, a polska reprezentacja siatkarska odnosi sukcesy, często jest to sport, na który przyjmowane są największe stawki od polskich klientów. Oczywiście w skali globalnej nie jest to aż tak duży rynek. Jednak mnogość informacji jakie są na polskim rynku, świetna jakość komentarzy w telewizji i prasie, pozwalają polskim graczom łatwiej zarabiać na tej dyscyplinie niż innym nacjom.

W siatkówce gra się do trzech wygranych setów, a set trwa z reguły 20-25 minut. Najszybsze spotkania kończą się w ciągu godziny. Najdłuższe mecze na komercyjnych imprezach potrafią trwać nawet po 3 godziny.

UWAGA: Warto zwrócić uwagę na spotkania, w których po 2. secie jest 10-minutowa przerwa. Często po dwóch łatwo wygranych setach obraz spotkania zmienia się diametralnie.

3. Porady dla typerów

3.1. Transmisje na żywo

W obstawianiu siatkówki na żywo najważniejsze jest by sprawdzić szybkość transmisji.

Wielu bukmacherów oferuje transmisje na żywo (ang. livestreaming). Gdy dysponujemy obrazem z anteny naziemnej, gdzie obraz jest często 2-3 sekundy szybciej niż w telewizji kablowej czy satelitarnej, może się okazać, że mamy szybszy obraz w telewizji niż u bukmachera. Warto każdorazowo porównać streaming z różnych bukmacherów, bo mogą wystąpić różnice czasowe w transmisji. Znalezienie nawet 1-2 sekund przewagi daje duży handicap w obstawianiu siatkówki na żywo.

3.2. Zakłady na żywo

W ofercie bukmacherów “na żywo” prowadzone są zakłady na wygraną w meczu oraz w secie. To dwa główne zakłady z największymi limitami. Ciężko o jakieś znaczące różnice kursowe między poszczególnymi bukmacherami. Jeśli jednak ktoś chce szukać surebetów, czy zakładów z value, to polecam spotkania, w których niespodziewanie jakiś zespół prowadzi lub wygrał wysoko seta, na przykład 25-12. Wtedy systemy liczące kursy na żywo często wariują, a operatorzy bukmachera często nie nadążają za zmianami kursów, aby uniknąć różnic kursowych z innymi bukmacherami. Wtedy łatwo też o znalezienie middles na handicapy punktowe w secie lub poniżej/powyżej w secie.

Druga istotna kwestia przy graniu siatkówki na żywo, to po prostu źle oszacowane spotkania. Bukmacherzy, aby zapełnić dziury w godzinach kiedy nic się nie dzieje, oferują spotkania takich egzotycznych lig jak Wietnam, Filipiny czy młodzieżowe rozgrywki klubowe lig europejskich. Ciężko wtedy o oszacowanie dobrych kursów i w trakcie zakładów live można spotkać spore różnice między bukmacherami, którzy oferują takie spotkania.

Bukmacherzy europejscy i najlepsi brytyjscy mają najlepsze oferty do grania tego typu meczów.

3.3. Kontuzje

Czasami są sytuacje, gdzie w trakcie meczu pojawi się jakaś kontuzja. Wtedy operator bukmachera, prowadzący mecz, rzadko kiedy wie czy to ważna informacja dla przebiegu meczu. Sprawdzając wcześniej skład zespołu czy statystyki punktowe, możemy często złapać jakiś dobry kurs, jeśli kontuzjowany zawodnik już nie będzie grał. Dla kogoś kto prowadzi spotkanie, nie jest to tak oczywista informacja, jak na przykład czerwona kartka czy rzut karny w piłce nożnej.

3.4. Siatkówka przedmeczowa

Obstawianie siatkówki przedmeczowej to już zupełnie inna sprawa. Z uwagi na to, że na boisku występuje tylko 6 zawodników, to kontuzja któregokolwiek wpływa znacząco na kursy. O ile w sezonie reprezentacyjnym dość łatwo o informacje o kontuzjach, to już w sezonie ligowym wielu graczy nie śledzi takich informacji.

Na dole artykułu można znaleźć strony z takimi informacjami. Jednak w dzisiejszych czasach, aby uzyskać przewagę nad bukmacherem, należy wcześniej pozyskiwać takie informacje. Polecam śledzenie social media, obserwowanie na twitterze czy facebooku profili siatkarzy, trenerów, a nawet statystyków drużyn, którzy często zamieszczają szybciej informacje niż dziennikarz na jakimś portalu internetowym.

4. Bukmacherzy do siatkówki

Najlepszymi bukmacherami do obstawiania siatkówki są:

  • szwedzki bukmacher jest z reguły pierwszy na rynku i tym samym wyznacza trend kursów.
  • brytyjski bukmacher ma bogatą ofertę kursową w zakładach na żywo.
  • bukmacher dla zawodowych graczy ma przed samymi meczami najwyższe limity dla klientów zlimitowanych w innych bukmacherach

Na rynkach meczowych siatkówki na giełdach zakładów występuje bardzo mała płynność, zarówno na rynkach przedmeczowych jak i na żywo.

Poproś o listę najlepszych bukmacherów do siatkówki

albo przejrzyj listę bukmacherów:

Bukmacherzy dla Polaków

 

Literatura

Przydatne linki:

[1] FIVB.org – międzynarodowa federacji piłki siatkowej
[2] VolleyballWorld.com – alternatywna federacja piłki siatkowej
[3] PZPS.pl – Polski Związek Piłki Siatkowej
[4] PlusLiga.pl – strona polskiej ligi siatkówki mężczyzn
[5] PLS.pl – strona polskiej ligi siatkówki kobiet

Strony z newsami:

[6] Siatka.org
[7] SportoweFakty.pl/siatkowka
[8] Sport.pl/siatkowka

Polecany bukmacher:

Fortuna Zakład bez Ryzyka do 600 zł Możesz zagrać Piękna Złota pani na żółtym tle wyciąga do ciebie dłoń z uśmiechem trzymając się pod bok

Czy ten artykuł był pomocny?

Przepraszamy.

Jak możemy poprawić artykuł?

Dziękujemy za przesłanie opinii.

Komentarze
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

MASZ WŁĄCZONY ADBLOCK :(

Wyłącz proszę AdBlock
dla SureBety.pl
i odśwież stronę.
AdBlock blokuje nie tylko reklamy,
ale także LINKI,
co utrudni Ci nawigację.

Instrukcja jak wyłączyć blokadę reklam.

Nasz Model biznesowy pozwala Ci
korzystać z SureBety.pl za DARMO.
Ale bez reklam
będziemy musieli wprowadzić opłaty od Czytelników.
Nie chcemy tego robić.
Rejestrując się z naszych linków
pomagasz w rozwoju SureBety.pl.
Nie tracisz,
a my możemy zyskać.

Zobacz instrukcję
DZIĘKUJĘ!
Krzysztof ;)

SureBety.pl ciasteczkują: polityka prywatności.