Limity stawek u bukmacherów internetowych

Brutalna prawda jest taka, że bukmacherzy chcą zatrzymać tylko przegrywających graczy! Jednocześnie chcą się pozbyć tych, którzy ich ogrywają. Jak? Nakładają na koncie gracza limit maksymalnej stawki. Czy nie jest to dyskryminacja? Co możesz zrobić, gdy bukmacher zlimitował Ci stawki? Jak utrzymać długofalowe zyski i omijać limity? O tym dowiesz się z tego artykułu.

Chłopaki jestem geniuszem. Już wiem dlaczego przegrywam: obstawianie wszystkich opcji zdarzenia jest nieopłacalne!

#6. Geniusz, Źródło: SureBety.pl

Spis treści

1. Co to jest limit stawki?

Znak drogowy ograniczenie prędkości do 50 z czerwoną obwódką białym tłem i czarną liczbą 50

Twoje maksymalne zyski mogą zostać ograniczone limitem stawki. Otrzymasz go, gdy bukmacher będzie się obawiał, że będziesz go ogrywał.
Źródło: Shutterstock 78249976

1.1. Definicja limitu stawek

Def. Limit bukmacherski jest to maksymalna stawka jaką możesz postawić NATYCHMIAST na dane zdarzenie u danego bukmachera.

Dla graczy początkujących wielkość limitu stawki jest zupełnie bez znaczenia. Wraz ze wzrostem wiedzy i umiejętności gracz zbliża się do punktu, w którym jego maksymalna stawka może zostać ograniczona. Poznaj bliżej ten rodzaj zagrożenia.

1.2. Jak wygląda limit stawki od strony gracza?

Limit stawki może się pojawić w momencie próby postawienia zakładu.

Zobaczysz wtedy na ekranie tego typu komunikat:

Dopuszczona stawka 0.56 PLN

Limit maksymalnej stawki 0.56 PLN przekracza maksymalną wygraną dla tego rynku 3.54 PLN. Bukmacher nie chce się ze mną założyć o większą stawkę, bo go ogrywam.
Źródło: bukmacher zagraniczny

Jest to przykład skrajnego zabezpieczenia ze strony bukmachera zagranicznego, gdzie limit stawki został ustalony poniżej wartości stawki minimalnej. Takiego zakładu nie da się w ogóle postawić na tym rynku.

1.3. Jak wygląda limit stawki od strony bukmachera?

Żeby dobrze zrozumieć dlaczego bukmacherzy w ogóle stosują limity stawek, warto uruchomić empatię i spojrzeć na sprawę z perspektywy bukmachera.

 1. Zakłady bukmacherskie są grą o sumie zerowej.
  Wygrana jednej ze stron zakładu oznacza przegraną drugiej strony zakładu. I na odwrót.
 2. Jeśli chcesz regularnie wygrywać, to ktoś regularnie musi przegrywać. Nie ma “trzeciej strony”, która buduje dodatkową wartość tak, aby powstał efekt synergii, jak to ma miejsce w przypadku firm produkujących dobra czy usługi, które wytwarzają dodatkową wartość, wynikającą ze współpracy. Zakłady są rywalizacją.
 3. Zauważ, że bukmacherzy skupiają się na promowaniu rozrywki, a nie sposobu na zarabianie pieniędzy…
 4. Załóżmy, że żaden bukmacher nie stosuje limitów stawek.
  Kwestią czasu jest sytuacja, w której znajdzie się gracz, lub gracze, którzy regularnie ogrywają tego bukmachera.
  Kiedy bukmacher porówna zyski z przegrywających i straty z ogrywających go graczy, to może się okazać, że zysk bukmachera jest bardzo mały albo nawet bukmacher ma straty.
 5. Kiedy uświadomisz sobie, że oferowanie zakładów bukmacherskich jest takim biznesem jak każdy inny, to zobaczysz, że po stronie bukmachera są wysokie koszty stałe, obejmujące pensje pracowników czy koszty marketingu.
 6. Idea prowadzenia firmy bukmacherskiej polega na tym, że właściciel chce osiągać zyski. Długoterminowo będzie dążył do maksymalizacji zysków i minimalizacji strat.
 7. Myślę, że teraz jest już jasne dlaczego bukmacherzy nie tylko limitują, ale pośrednio są zmuszeni do limitowania niektórych graczy, aby nie zbankrutować.

 

Wydaje mi się, że kluczowe pytanie, na które warto poszukiwać odpowiedzi brzmi:

PYTANIE: 
Czy da się znaleźć taką strategię, która przyniesie graczowi regularne i znaczące zyski, a wybrani bukmacherzy/betbrokerzy NIE będą czuli się zagrożeni?
Jakie warunki muszą zostać spełnione, aby osiągnąć ten punkt równowagi?

1.4. Dlaczego bukmacherzy limitują stawki?

Mężczyzna w czarnym garniturze z białą koszulą i ciemnych okularach wyciąga otwartą dłoń w stronę widza i krzyczy stop

Większość niechcianych klientów jest dyskryminowanych poprzez limitowanie stawek nawet do 1% pierwotnej wartości.
Źródło: Shutterstock 78222016

Bukmacherzy istnieją po to, by zarabiać pieniądze. Większość bukmacherów stara się maksymalizować swoje zyski, m.in. poprzez selekcję klientów.
Idealnymi klientami są oczywiście gracze “przegrywający”.

Bukmacherzy muszą ograniczać ryzyko, aby zachować stabilność przychodów oraz finansowe bezpieczeństwo firmy (i graczy).
Dokładniej mówiąc: im mniejsze ryzyko ponosi bukmacher, tym wyższe limity jest gotów zaoferować.

Na popularnych rynkach ilość obstawianych zakładów jest większa, i tym samym zwiększa się szansa, że jedni gracze będą “grali przeciwko drugim”, a bukmacher skorzysta na takim pośrednictwie, dzięki stosowaniu marży bukmachera. Na popularnych rynkach bukmacher ponosi mniejsze ryzyko niż na rynkach niszowych, gdzie zakłady NIE są równomiernie rozłożone. Logicznym jest więc zaoferowanie wyższych limitów rynkowych na bardziej popularnych rynkach, a rynki niszowe stanowią jedynie rozszerzenie oferty głównej.

Raz nałożonych limitów bukmacher nigdy nie cofa. Może je najwyżej obniżyć, a w skrajnym przypadku zamknąć konto (i wypłacić pozostałe pieniądze, chyba że został naruszony Regulamin bukmachera).

2. Rodzaje limitów

Mało kto wie (dzięki SureBety.pl coraz więcej osób), że bukmacherzy mają różne rodzaje limitów:

Elegancki but z nogawką garnituru nad małym człowiekiem w garniturze który się zasłania przed zdeptaniem

Dla bukmachera jesteś wart tylko tyle, ile można na tobie zarobić.
Źródło: Shutterstock 65234179

 1. Rynkowe limity stawek
  • zakłady na żywo vs przedmeczowe
  • zakłady popularne vs niszowe
  • dyscyplina popularna vs niszowa
 2. Personalne limity stawek
  • limit stawki
  • limit wygranej
 3. Obniżenie kursów
 4. Zablokowanie depozytów.

2.1. Rynkowe limity stawek

Każdy bukmacher ustala dla każdej ligi, w ramach każdej dyscypliny. Wyznaczane są konkretne maksymalne wartości sumy stawek dla rynku głównego (np. 1X2, poniżej/powyżej). Na podstawie tych wartości są generowane maksymalne wartości dla rynków pochodnych (np. wynik do przerwy).

Limity stawek są wyższe w zakładach na żywo niż w zakładach przedmeczowych.

Są także zakłady specjalne (zakłady na zawodników, żółte kartki itp.), które mają limity pochodne albo ustawiane ręcznie.

Każdy rodzaj limitu można ręcznie zwiększyć, wraz ze wzrostem zainteresowania graczy danym rynkiem. Bukmacherowi wyświetla się wtedy “alert”. Jeśli napotkałeś limit, a odpowiada Ci niższy kurs, to zwykle wystarczy poczekać, aż dyżurny pracownik bukmachera ręcznie skoryguje kurs (obniży) i podniesie limit.

Ten sam pracownik odpowiada także za zgłoszenia dotyczące przesłanych żądań zagrania zakładu powyżej limitu.

Za każdym razem kiedy wysyłasz zgłoszenie “do akceptacji” (zagrania powyżej limitu), twoje konto jest szczegółowo sprawdzane pod kątem ryzyka i historycznej dochodowości. Pracownik bukmachera sprawdza wtedy wnikliwie co chcesz obstawić, jakie są kursy innych bukmacherów w tym momencie itp. Na pewno podstawie stara się ocenić czy możesz być graczem niedochodowym. Jeśli uzna że tak, to może odrzucić twoją dodatkową stawkę, a nawet może być to przyczyną nałożenia na ciebie dodatkowego limitu stawek!

Zanim wyślesz dodatkową stawkę “do akceptacji”, zastanów się wcześniej dwa razy czy warto.

2.2. Jakich limitów rynkowych mogę się spodziewać?

Rynkowy limit stawek jest bazową wartością akceptowalnej sumy stawek na dany wybór określonego zdarzenia w ramach danej ligi i danej dyscypliny.
Bukmacher zarządza ryzykiem poprzez ustawienie maksymalnych wartości dla każdej ligi, każdego spotkania i każdego typu zakładu.
Im bardziej popularna liga i typ zakładu, tym wyższych limitów możesz się spodziewać.

Limity rynkowe w zakładach na żywo są zazwyczaj dużo wyższe niż limity rynkowe dla zakładów przedmeczowych.

Limit rynkowy u bukmacherów dla zakładów przedmeczowych
Rynki u poszczególnych bukmacherów różnią się wysokością limitów
Bardzo
niski
Niski Średni Wysoki Bardzo
wysoki
<200€
na rynek
200-500€
na rynek
500-2000€
na rynek
2000-10.000€
na rynek
>10.000€
na rynek
Rynek = określona liga / spotkanie albo typ zakładu
Źródło: SureBety.pl (wiedza własna, na podstawie informacji insiderskich)

Limit rynkowy 2000€ oznacza, że bukmacher przyjmie na daną selekcję zdarzenia tyle stawek, aby suma wygranych nie przekroczyła wartości 2000€.

Np. jeśli bukmacher ustawił limit na wygraną gospodarzy w meczu ligowym Premier League pomiędzy Arsenalem a Manchesterem City w typie zakładu 1X2 na wartość 2000€, to postawienie 2 zakładów za 1000€ po kursie @2.0 “zatka limit” i spowoduje, że bukmacher musi na niego zareagować (UWAGA: niektórzy bukmacherzy nie lubią wielokrotnego obstawiania na to samo zdarzenie, co poznasz po treści Regulaminu bukmachera). Obstawianie na tym rynku nie będzie możliwe, dopóki bukmacher nie zwiększy limitu.

Aby nie blokować obstawiania, bukmacherzy ustawiają poziom reagowania np. na wysokości 75% limitu rynkowego (suma stawek 1500€ w naszym przypadku). 

Jeśli wartość postawionych stawek przekroczy ustawiony margines alertu.
Wtedy wyświetla się bukmacherowi ostrzeżenie i dyżurny pracownik bukmachera decyduje:

 • czy zmniejszyć kurs i zwiększyć limit?
 • czy zamknąć ofertę na dane zdarzenie? (wycofać z oferty, bo istnieje podejrzenie ustawienia meczu albo jest zbyt ryzykowny)
 • czy sytuacja wymaga kontaktu z osobą odpowiedzialną za daną ligę? (na podstawie notatek przy danym zdarzeniu)

2.3. Personalne limity stawek

Limity personalne są stosowane dla poszczególnych graczy. Tylko giełdy zakładów bukmacherzy dla zawodowych graczy nie stosują tego rodzaju limitów stawek. Graczy ograniczają wtedy jedynie limity rynkowe.

Wyróżniamy dwa rodzaje limitów personalnych:

 • limit na stawkę (bukmacher ogranicza max. stawkę, np. do 5€/zakład)
 • limit na wygraną (bukmacher ogranicza max. wygraną, która zależy od kursu, np. możesz wygrać max. 10€, czyli postawić 5€ po kursie @2.0 albo 1€ po kursie @10.0), np. bet365

Personalne limity stawek (dla konkretnego gracza) są nakładane przez bukmacherów zwykle procentowo w stosunku do limitu podstawowego.
Jeśli nowy gracz* może postawić 5000 PLN po kursie 2.0 na głównym rynku, a gracz zlimitowany tylko 500 PLN, to mówimy, że został zlimitowany do 10%.

* – zdarza się, że nowi gracze już na starcie dostają limit, na podstawie kraju rejestracji lub powiązań z innymi graczami (niejawna dyskryminacja)

PRZYKŁAD:
Przykładowe wartości procentowe limitów personalnych:

Na koncie ograniczonym do 1-5% nie warto grać! (tzw. “spalone konto”) Każdy zakład z takiego konta jest tylko tanią informacją dla bukmachera, że zagrany mecz trzeba wziąć pod lupę!

Rodzaje graczy dla bukmachera

2.4. Jakich limitów personalnych mogę się spodziewać?

Limit personalny jest przypisywany do każdego gracza indywidualnie, np.:

 • Jeśli gracz ma limit 100%, to jego limit personalny jest równy limitowi rynkowemu.
 • Jeśli gracz ma limit 10%, to jego limit personalny jest równy 1/10 limitu rynkowego.

Dla powyższego przykładu Premier League z limitem rynkowym 2000 €, gracz z limitem 10% będzie mógł postawić maksymalnie 200 € na dany wybór.

Limit personalny wysokości stawek u bukmacherów
Niskie i wysokie stawki określiłbym następująco:
Bardzo
niska
stawka
Niska
stawka
Średnia
stawka
Wysoka
stawka
Bardzo
wysoka
stawka
0÷5€
na zakład
0÷50€
na zakład
50€÷200€
na zakład
>200€
na zakład
>1000€
na zakład
Źródło: SureBety.pl (wiedza własna)

Jeśli np. gracz może postawić max. 5€/zakład, to mówimy, że jego konto zostało “spalone” (bardzo niskimi limitami).

Bukmacherzy różnią się pomiędzy sobą procedurami przyznawania limitów stawek. Jest wiele czynników, które wpływają na to czy twoje konto zostanie zlimitowane. Jeśli ponownie wykonasz empatyczne ćwiczenie postawienia się na miejscu bukmachera, to na pewno wymyślisz kilka rozsądnych powodów, na podstawie których sam nakładałbyś limity na miejscu bukmachera.

2.5. Obniżenie kursów

Niektórzy z zagranicznych bukmacherów obniżają kursy wybranym graczom, zamiast ograniczania stawek/wygranych.

Oznacza to, że zwykły gracz może postawić na przykład kurs @2.0, a po zalogowaniu na zlimitowanym koncie pojawi się w ofercie kurs @1.75!

2.6. Odmowa obsługi

Prawie każdy bukmacher zastrzega sobie prawo odmowy obsługi dowolnego gracza. Zapis taki widnieje w Regulaminie bukmachera, np.:

Fortuna ma prawo odmówić przyjęcia lub wstrzymać przyjmowanie Zakładów na jakiekolwiek Zdarzenie bez podania przyczyny, jak również może pewną liczbę lub rodzaj Zakładów dowolnie ograniczyć – np. wysokością stawki, wysokością wygranej, przyjęciem wyłącznie do AKO lub Solo, liczbą Zakładów w AKO itp.

W październiku 2021 usłyszałem, że bukmacher LVbet odmówił przyjęcia depozytu jednemu ze stałych Czytelników SureBety.pl.

 

Bukmacherzy zagraniczni zazwyczaj stosują politykę limitowania graczy (zamiast odmowy), żeby powiedzieć nie wprost, że kogoś nie chcą obsługiwać.

Z jednej strony unikają oburzenia gracza: “Przecież możesz u nas postawić zakład, tyle że za mniejszą kwotę. O co masz pretensje?” Bukmacher ma też z tego inne korzyści.

Wykorzystuje się graczy niechcianych do wykrywania innych graczy stosujących podobną strategię!
Na przykład wiele zakładów od graczy oznaczonych jako surebetowcy sugeruje bukmacherowi, że o danej godzinie na danym rynku mogła wystąpić sytuacja arbitrażowa i jest to podstawą do bardziej wnikliwego sprawdzenia tej sytuacji, co może skutkować nałożeniem limitu na innych graczy, którzy w tym czasie postawili podobny zakład, a limitu stawek jeszcze nie mieli…

2.7. Dyskryminacja graczy

Czy limitowanie graczy jest dyskryminacją? Sprawdźmy definicję:

Def. Dyskryminacja – forma nieuzasadnionej marginalizacji (wykluczenia społecznego), objawiająca się poprzez traktowanie danej osoby mniej przychylnie, niż innej w porównywalnej sytuacji ze względu na jakąś cechę, np. okres rozwojowy, niepełnosprawność, orientację seksualną, płeć, wyznawaną religię, światopogląd, narodowość lub rasę.

Czy gracze umiejący regularnie ogrywać bukmachera są dyskryminowani ze względu na swoją unikalną cechę? Zdecydowanie TAK.
Czy ktoś wytoczył proces bukmacherowi z tego powodu? TAK!

Sprawa Gracza przeciwko Bet365 o niezapłacone wygrane w wysokości 1 miliona funtów została umorzona (bukmacher zaproponował pewnie ugodę)

 

Jestem ciekaw jak na tą kwestię zaopatrywałby się sąd w Polsce lub w Europie. Jeśli sąd przyznałby rację limitowanym graczom, to byłby to ogromny “game changer” na rynku hazardu! Wiele firm hazardowych musiałoby zamknąć swoją działalność, bo nie byłoby wstanie stawić czoła “mądrym graczom”.

Słyszałeś o takiej sprawie? Daj mi znać! ;)

3. Jakie są najwyższe limity wygranej?

3.1. Ile wynosi maksymalna wygrana?

Jeśli obstawiasz zakłady akumulowane albo wysokie stawki tak, że Twoje wygrane wynoszą czasami przynajmniej 2000 euro, to powinieneś wiedzieć czym jest maksymalna wygrana.

Maksymalna wygrana oznacza maksymalną wartość wygranej na jeden kupon, lub na serię kuponów dotyczących identycznych wyborów. Może ona wynosić na przykład 10.000 euro na kupon albo 100.000 euro na serię identycznych kuponów, zależnie od treści Regulaminu bukmachera

Jeśli gracz przekroczy wartość maksymalnej wygranej, to wygrana zostanie zmniejszona do kwoty maksymalnej. Do obowiązku gracza należy zapoznanie się z maksymalną kwotą PRZED postawieniem kuponu lub kuponów (stawkę zwykle można dzielić między identyczne kupony, ale to zależy od bukmachera).

Dobrą praktyką powinno być informowanie o limicie maksymalnej wygranej, w momencie obstawiania kuponu (online lub stacjonarnie). Niestety nie każdy bukmacher ma taką funkcjonalność w swoim systemie i nieznajomość zasad rozliczania może Cię sporo kosztować.

Maksymalna wygrana dotyczy zwykle jednego kuponu, ale w treści Regulaminu zagranicznych bukmacherów możesz spotkać się z określeniem największej wygranej na dzień, tydzień czy miesiąc.

3.2. Maksymalna wygrana u legalnych bukmacherów

Zobaczmy jak to wygląda maksymalna wygrana na rynku polskich legalnych bukmacherów:

Bukmacher Maksymalna wygrana na kupon Uwagi
PZBUK
(opinie)
bez limitu nie używają pojęcia “maksymalnej wygranej z kuponu”; wyjątkiem jest sytuacja, w której limit wygranej jest nałożony na dane spotkanie z oferty sportowej – wtedy taki komunikat ukaże się podczas zawierania zakładu
Betclic
(opinie)
800.000 PLN  
Fortuna
(opinie)
601.000 PLN na podstawie Oficjalnego Komunikatu 4/11/2017
superbet
(opinie)
500.000 PLN info z czatu: Regulamin nie określa, stosuje się wewnętrzne ustalenia firmy, system nie pozwoli postawić więcej
ETOTO
(opinie)
500.000 PLN §11.7 Regulaminu
totolotek
(opinie)
500.000 PLN §12.5 Regulaminu; max. 30 selekcji na kuponie (pkt. III.9)
STS
(opinie)
500.000 PLN
pkt 5.2 Regulaminu
betfan
(opinie)
500.000 PLN  
LVbet
(opinie)
300.000 PLN §15.2 Regulaminu; nie można stawiać identycznych kuponów na innych kontach
noblebet
(opinie)
300.000 PLN  
BetX 300.000 PLN brak informacji w Regulaminie, info z FAQ; maksymalna stawka 5000 PLN
forBET
(opinie)
200.000 PLN Regulamin nie określa maksymalnych wygranych
TOTALbet
(opinie)
150.000 PLN  
traf
(opinie)
bez limitu, ale relatywnie niskie wygrane brak informacji w Regulaminie (w praktyce zależy od innych grających tak jak w Lotto);
100.000 PLN do natychmiastowej wypłaty (reszta w ciągu 2 dni roboczych)
zagraniczni
bukmacherzy
10.000 EUR ÷ bez limitu zależnie od bukmachera i rodzaju obstawianych dyscyplin
Dane z dnia 27.10.2020 (mają zobrazować ideę, więc nie będą często aktualizowane)

3.3. O czym świadczy limit maksymalnej wygranej?

Kwota największej wygranej może znacząco zmniejszyć wartość twojej wygranej z ogromnego kuponu AKO. Wysokość maksymalnego ryzyka, jakie bukmacher jest gotowy przyjąć świadczy o sile bukmachera, a tym samym o stabilności finansowej firmy. Dla gracza oznacza to, że im wyższy limit, tym większa renoma bukmachera i bezpieczeństwo środków gracza.

Nie jest to oczywiście jedyny wyznacznik dla bezpieczeństwa graczy, ale bardzo pomocny w procesie poszukiwań wiarygodnego bukmachera do gry.

W przypadku konta tymczasowego maksymalna wygrana jest taka sama jak wygrana dla konta głównego, z tą różnicą, że z konta tymczasowego wypłata NIE jest możliwa do momentu spełnienia warunków pełnej weryfikacji tożsamości.

Niebieskie pytajniki różnej wielkości odbijają swój obraz na białej tafli

Domyślny limit stawek wynosi 100%. Jeśli znasz maksymalną stawkę jaką mogłeś postawić na “świeżym koncie”, to wiesz do jakiej procentowej wartości zostałeś zlimitowany.
Źródło: Shutterstock 53710600

4. Jak wysokie limity dają bukmacherzy?

4.1. Jaki mam limit stawki?

Jeśli nie wiesz jaki masz limit stawki to prawdopodobnie wynosi on 100%.

Jeśli zauważysz, że twoja maksymalna stawka została ograniczona w jakikolwiek sposób, to wiedz, że bukmacher się tobą interesuje, traktując cię jako potencjalne zagrożenie. Może to skutkować dalszym obniżeniem limitu stawek w przyszłości.

Bukmacherzy NIE informują o przyznaniu limitu stawek. Sprawdzenie limitu stawek na koncie jest możliwe tylko empirycznie (doświadczalnie) przez porównanie wielkości stawek z innym niezlimitowanym kontem (nie zawsze nowe konto ma 100% limit) u tego samego bukmachera na tym samym rynku w tym samym czasie (gdy maksymalna stawka jest możliwa do zobaczenia przed zagraniem zakładu).

Jeśli założyłeś konto u nowego bukmachera i nie wiesz jakich możesz spodziewać się limitów stawek, zawsze zakładaj, że są one niskie. Zwiększając stopniowo stawki albo pojawi Ci się w końcu limit stawki. W ten sposób metodą kolejnych przybliżeń będziesz miał orientację w górnym limicie, zapamiętując jak duży zakład przyjęli i czy było to popularne zdarzenie czy nie.

Pięć słupków ustawionych rosnąco z wyjątkiem drugiego który jest wysokości czwartego

Wysokość limitów może być różna dla różnych graczy.
Źródło: Shutterstock 113331922

4.2. Od czego zależy wysokość limitu?

Wysokość limitu stawek zależy od kilku czynników:

 • bukmacher (ci dla graczy profesjonalnych mają wyższe limity, nowi i z niską renomą mają zwykle niskie)
 • jakiej jesteś narodowości (klienci którzy nie są “targetowi” mogą mieć obniżony limit)
 • czy grasz surebety (najostrzej limitowana grupa)
 • czy twój bilans zakładów jest dodatni (ważna też jest ilość i jakość postawionych zakładów)
 • jak stare masz konto i ile jest na nim postawione zakładów
 • czy stawiasz “mądre” czy “głupie” zakłady (na popularnych rynkach zwykle nie ma value)
 • czy stawiasz single, zakłady akumulowane czy grasz systemem
 • czy znasz się dobrze na jakiejś dyscyplinie/lidze (możesz dostać limit ogólny lub na wybraną dyscyplinę)
 • czy oszukujesz
 • czy wyłudzasz bonus
 • jak duże stawki grasz (stawki do 50-100€/zakład uważam za mało istotne dla większości bukmacherów)
 • inne powody

4.3. Kto ma najwyższe limity stawek?

Najwyższe limity spotkasz u zagranicznych bukmacherów (europejskich i azjatyckich) nastawionych na zawodowych graczy oraz na giełdach zakładów.
Bukmacherzy specjalizujący się w danych dyscyplinach są gotowi przyjąć wyższe stawki niż inni bukmacherzy.

U bukmacherów zagranicznych nie przekraczałbym stawki 499€ na zakład. Bukmacherzy filtrują przyjmowane zakłady według stawek i sprawdzają te, dla których stawki są najwyższe. Można się więc domyślić że w zależności od popularności rynku dyżurny pracownik może sprawdzać zakłady powyżej 500€ albo powyżej 100€. Jeśli jesteś graczem, który ogrywa bukmachera, to nieprzekraczanie tych progów, przedłuży żywotność twojego konta.

U legalnych polskich bukmacherów każda kwota już powyżej 200 PLN często idzie “do akceptacji” po stronie bukmachera.

5. Jak unikać limitów stawek?

5.1. Dlaczego bukmacherzy stosują limity stawek?

Przyjrzyjmy się kilku faktom:

 1. Celem bukmachera jest zarobić na tobie
 2. Każde nowe konto założone u bukmachera startuje z “nowym” limitem stawki.
 3. Gracze mają przewagę. Bukmacher wystawia tysiące kursów tygodniowo. Graczowi wystarczy znaleźć kilka błędów w szerokiej ofercie, aby uzyskać przewagę nad bukmacherem. Do uzyskania trwałej przewagi wystarczy dobra strategia i cierpliwość.
 4. Jeśli gracze nie będą mieli limitów stawek, to najlepsi gracze mogą “ograć bukmachera”, a to skończy się bankructwem firmy.
Dziewczyny przy ladzie baru patrzą na ciebie z obrzydzeniem i blokują ręką żebyś nie podchodził

U niektórych bukmacherów nie jesteś mile widziany. Wielu bukmacherów będzie Cię zniechęcało do dalszej gry poprzez długie weryfikacje tożsamości, długi czas oczekiwania na odpowiedź itp.
Źródło: Shutterstock 91544033

Bukmacherzy, którzy opierają swoją unikalną ofertę o marketing (tzw. soft-bukmacherzy), wprowadzają limity stawek, aby zminimalizować wpływ zawodowych graczy. Co im przyjdzie z tego, że zarobią trochę na dużej liczbie graczy, jeśli przegrają dużo na grupie zawodowych graczy?

Bukmacherzy zawodowi, którzy znają się bardzo dobrze na szacowaniu kursów (oferta oparta o jakość kursów), mogą pozwolić sobie na wyższe limity, a nawet na powstawanie sytuacji arbitrażowych z innymi bukmacherami na rynku.

5.2. Powody nałożenia limitu stawki

Powodów nałożenia limitu stawek może być kilka:

 1. Za narodowość, np. jesteś Polakiem i nie jesteś mile widziany, z uwagi na podwyższone ryzyko (głównie chodzi o nadużycia bonusów) albo Polska nie jest w grupie docelowej bukmachera.
 2. Za granie surebetów, np. grałeś nietypowe stawki typu 1051,34 PLN i bukmacher uznał, że grasz surebety.
 3. Za historię typów, np. twój payback jest większy od 100% (więcej wygrałeś niż przegrałeś) lub bliski 100% (grasz mądre zakłady, ale nie masz szczęścia).
 4. Za granie niszowych zakładów, np. grałeś często za wysokie stawki na zdarzenia pojedyncze w mało popularnych ligach w krótkim okresie czasu i zostałeś uznany za gracza zawodowego.
 5. Za oszukiwanie, np. grasz kursy wynikające z oczywistych błędów lub rozstrzygnięte zakłady.
 6. Za duży obrót, np. bukmacher ustalił limit stawek gracza do 50.000€ miesięcznie.
 7. Inne powody.

5.3. Jak opóźnić nałożenie limitu?

UWAGA:
Ogólna strategia unikania limitu stawek brzmi: Bukmacher powinien Cię postrzegać (tak długo, jak to możliwe) jako przegrywającego gracza albo takiego, który może przegrywać.

Aby to zrealizować, powinieneś być świadomy swoich wzorców zakładowych (ang. betting patterns).
Twój sposób obstawiania zdradza jakim jesteś graczem.

 

sprawdzone sposoby na to, aby NIE zostać zakwalifikowanym do “graczy zawodowych”.
To wydłuży żywotność twojego konta bukmacherskiego, przesuwając w czasie moment nałożenia limitu:

Czerwona linia przeprowadzona łukiem nad dziurą w białej podłodze i zakończona strzałką w górę

Większość przeszkód da się pokonać. Trzeba tylko znaleźć sposób i ocenić czy się to opłaca.
Źródło: Shutterstock 65614999

 1. Nie graj u bukmacherów, którzy bardzo szybko i bardzo ostro limitują. Szkoda Twojego czasu.
  Poszukaj bukmachera z podobną ofertą (np. klona danego bukmachera), gdzie limity nie są nakładane tak szybko. 
 2. Istnieje hipoteza (do weryfikacji), że zakładając konto w EUR, zamiast w PLN, można liczyć na wyższe limity.
 3. Najostrzej limitowaną grupą są gracze surebetów (np. szybki i ostry limit do 1 EUR/zakład).
  • Trudniej jest je zauważyć/zweryfikować bukmacherowi, gdyż są grane na żywo.
   Poza tym limity są wtedy kilka, kilkanaście razy większe niż przed meczem i robisz to w otoczeniu innych graczy.
  • Granie błędów lub wysokich surebetów (powyżej 10%) dają szansę dużego zarobku, ale ryzykujesz, że zwrócisz na siebie uwagę bukmachera.
  • Jeśli możesz, to NIE graj popularnych surebetów (znalezionych przez programy). Jeśli bukmacher przyjmie serię surebetów, a twój zakład będzie wśród nich, to narażasz się na limit. Unikalne surebety znajdziesz “przy okazji”, śledząc mecz, w którym kursy zmieniają się wystarczająco dynamicznie (np. tenis ziemny) albo wystawiając na giełdzie zakład typu LAY.
  • Bukmacherzy mają duży problem, by zweryfikować wstecz czy gracz postawił surebet w zdarzenia na żywo, zwłaszcza gdy kursy zmieniają się częściej niż 1 raz na minutę. Dlatego w tenisie ziemnym na żywo będzie ciężej otrzymać limit niż w piłce nożnej na żywo, gdzie kursy nie zmieniają się tak często.
 4. Payback jest głównym wskaźnikiem dla bukmachera czy go ogrywasz.
  Powinien być poniżej 98%. Bezpieczny poziom jest poniżej 95%. Wartość 100% i wyżej grozi limitem, którego wielkość zależy od stosowanej strategii.
 5. Nie zwracaj na siebie uwagi:
  • Relatywnie niski pierwszy depozyt (raczej 200€ niż 2000€).
  • Kwoty >50€ albo >100€ są podświetlane z definicji w systemach bukmacherów (obstawiając 40€ albo 45€/zakład nie będziesz się rzucał w oczy — ważne szczególnie dla nowego konta)
  • Nowe konta są wnikliwiej sprawdzane niż stare (im więcej typów w historii, tym zwykle lepiej dla gracza). Co historia twoich zakładów powie bukmacherowi?
  • Staraj się “wtopić w tłum” innych graczy, np. graj w weekendy w zakładach na żywo popularne wydarzenia. Obstawienie mało popularnej ligi przed meczem, w pozycji arbitrażu, jest strzałem w stopę.
  • Na nowym koncie najlepiej NIE przekraczać 20% wartości pierwszego depozytu (chyba że bonus wymuszał taką stawkę).
  • Nie stawiaj wielokrotnie zakładów na to samo zdarzenie (przed meczem ani na żywo), zwłaszcza w krótkich odstępach czasu. To sugeruje, że korzystasz z porównywarki kursów (jesteś kumaty).
  • Warto dbać o płynność. Częste wpłaty/wypłaty są kosztem dla bukmachera, które pokrywa za gracza.
  • Nie kłóć się z supportem (nadaremno). Bądź uprzejmy.
 6. Dbaj o prywatność:
  • Ukryj tak wiele informacji o sobie (w Internecie), jak się tylko da. Co bukmacher znajdziesz pod twoim imieniem z nazwiskiem, loginem, emailem?
  • Używaj trybu Incognito w Przeglądarce i odrzuć pliki cookies, które mogą np. powiedzieć bukmacherowi jakie strony odwiedzasz.
  • W niektórych przypadkach dobrze jest ukryć adres IP (zależy od treści Regulaminu bukmachera).
  • Na pewno nie łącz konta bukmachera z profilem na Facebooku :D
 7. Rozsądne stawkowanie:
  • Nigdy nie graj za całość środków na nowym koncie z aktywnym bonusem. Najlepiej NIE przekraczaj stawki 25% ostatniego depozytu.
  • Duże wahania stawek (jeden zakład za 5 PLN, a kolejny za 500 PLN) mogą zdradzać twoją strategię, np. progresję, surebety albo udostępnianie konta osobie trzeciej.
  • Stosuj okrągłe liczby (np. 125,00 PLN zamiast 123,47 PLN), aby nie zdradzać systemu gry/stawkowania.
   Warto zaokrąglać do pełnych piątek lub dziesiątek, np. 125,00 a nie 123,00 (nie chcemy na siebie zwracać uwagi bukmachera).
  • Bukmacher najszybciej zwróci uwagę na stawki grane za maksymalną stawkę (opcja “postaw max”).
  • Nie wysyłaj podejrzanych kuponów do akceptacji! (podejrzany = zdradzający twoją strategię)
   Wtedy Twój zakład jest ręcznie sprawdzany (i porównywany z kursami innych bukmacherów na rynku).
   Prosisz się wtedy o limit, jeśli bukmacher zobaczy, że grasz “coś mądrego”.
  • Jeśli kontrujesz zakład, to stawki powinny być logicznie dobrane (inaczej mogą zdradzić granie surebetów).
 8. Symulowanie słabej gry (to co robią “słabi gracze”):
  • Kupony AKO to domena słabych graczy. Jeśli będziesz na takich zakładach “do przodu” u danego bukmachera, to ewentualny limit nie będzie bardzo surowy.
  • Dorzucenie do kuponu zdarzenia o niskim kursie (np. @1.01) zwykle pozwala więcej postawić niż system pierwotnie pokazuje
   (może być zabronione Regulaminem u patologicznych bukmacherów).
  • Można zagrać w kasynie i stracić trochę środków, by wprowadzić bukmachera w błąd.

WNIOSEK:
Monitoruj bilans najważniejszych kont, by wiedzieć jaki masz payback i jak bardzo jesteś na plus/minus na poszczególnych kontach.

Moje sugestie co do stawek dla graczy surebetów na żywo:

 • nowe konto: do 200 PLN/zakład (50€/zakład dla konta w EUR)
 • konto z 50-200 zakładami i payback do 98%: do 400 PLN/zakład (100€/zakład)
 • konto z ponad 200 zakładami i payback do 98%: 400-2000 PLN/zakład (100-500€/zakład) w zależności od bukmachera, stopnia zminusowania i kursu

5.4. Jak ominąć limity oferty?

Istnieje kilka sposobów na doraźne omijanie limitów rynkowych:

 • przy strategii valuebetów można łączyć valuebety w AKO lub poprzez zakłady systemowe (te drugie mogą sugerować bukmacherowi “mądrego gracza”, jeśli payback > 98%)
 • dodawanie do kuponu zdarzenia o niskim kursie (oczywiście istnieje ryzyko, że dodany “pewniak” nie wejdzie, więc powinien być przemyślany)

Metodę dodawania “pewniaka” podaje (i zakazuje tym samym) STS w swoim Regulaminie:

3.13 Zabronione jest wykorzystanie typu “pewniak” albo innego typu pozwalającego obejść limity. STS zastrzega sobie prawo do anulowania zakładów kiedy 1 pojedynczy typ (“pewniak”) jest kombinowany z innymi zdarzeniami w celu obejścia limitów zakładów online ustanowionych przez STS. W takiej sytuacji wszystkie takie zakłady zostaną anulowane za wyjątkiem pierwszego zawartego zakładu. Stawki z anulowanych w takich okolicznościach zakładów zostaną zwrócone. (STS)

Nie znam innego legalnego bukmachera, który ma taki zapis.

Jeśli nie możesz uniknąć limitu, to proponuję pograć “długie sesje” po 6-8 godzin (w zakładach na żywo najlepiej) kilka dni z rzędu. Proces przyznawania limitu stawek trwa, więc jeśli i tak go nie unikniesz (bo ogrywasz bukmachera), to wykorzystaj maksymalnie czas, gdy limitu nie masz.

5.5. Jak ominąć limity konta?

Raz nałożonego limitu bukmacher nie usunie, chyba że konto zostało zlimitowane w wyniku pomyłki (na przykład zbieżność nazwisk z innym graczem).

Gdy bukmacher nałożył Ci na konto limit, masz kilka możliwości reakcji:

Opcja 1: zmieniać bukmacherów (liczba bukmacherów bardzo duża, ale ograniczona).

W tym celu trzeba po prostu zakładać jedno nowe konto za drugim, u różnych bukmacherów, badając wcześniej wiarygodność konkretnego bukmachera, i testować jak długo konto wytrzyma bez limitu. Oczywiście zgodnie z zasadami ostrożności, które opisałem w czytanym artykule.

Z całego procesu gry zrobić sobie notatki (Podręcznik typowania) i na tej podstawie wyselekcjonować bukmacherów, u których konto ma szansę najdłużej wytrzymać bez limitów.

Opcja 2: zmiana strategii.

Niektóre strategie pozwalają na niezależność od limitu stawek, np.:

Opcja 3: Grać na dużej ilości zlimitowanych kont.

Pochłania to niestety ogromne ilości czasu. Być może da się to jakoś zautomatyzować za pomocą oprogramowania, ale wydaje mi się, że będzie to niezgodne z regulaminem każdego bukmachera i w takim wypadku taka automatyzacja może być nieopłacalna.

Do tej opcji będą się nadawali tylko bukmacherzy limitujący stawki. W przypadku limitu polegającego na obniżeniu kursów (a nie stawek) nie będzie to miało sensu. Na podstawie samego wyglądu oprogramowania można wielu bukmacherów wykluczyć od razu.

Opcja 4: stworzenie siatki graczy.

Jest to metoda, którą z powodzeniem zastosował Patrick Veitch, by zarobić 10 milionów funtów w ciągu 8 lat na wyścigach konnych.

Opcja 5: Zakładanie multikont
(UWAGA: metoda zabroniona w Regulaminie każdego bukmachera).

Dopływ świeżych, niezlimitowanych kont możesz zapewnić sobie sam (z terenu Polski będzie to bardzo trudne) albo znaleźć kontakt do handlarza kontami (koszty). Handlarz musi być wiarygodny (najlepiej z polecenia od innego gracza zawodowego, który korzysta z niego długi czas).  która jest w stanie dostarczać ci zweryfikowane konta (z podpiętymi płatnościami) w rozsądnej cenie (ceny rynkowe w 2023 roku wahają się w zakresie 50-100€/zestaw danych).

Oczywiście koszty muszą się zwracać z nawiązką, aby proceder był opłacalny. Równolegle trzeba dbać o procedury i testować jakie zachowania przedłużają, a jakie zachowania skracają żywotność konta.

UWAGA: Opcja ta jest obarczona wysokim ryzykiem, z uwagi na możliwość utraty nawet całości środków zaangażowanych w grę. Wymaga więc regularnego wypłacania nadwyżek i perfekcyjnego zarządzania kapitałem.

Opcja 6: Wyemigrować z Polski i obstawiać u renomowanych bukmacherów.

W przypadku zlimitowania konta u tychże, skierować sprawę do lokalnego sądu o zniesienie limitu stawek (dyskryminacja).

Opcja 7: Zrezygnować z obstawiania zakładów bukmacherskich i przenieść się na podobny rynek (wykorzystując zdobyte umiejętności zarządzania kapitałem, ryzykiem, psychologią gry itp.), który nie ma ograniczeń co do limitu stawek (np. handel na giełdzie papierów wartościowych, forex czy kryptowalutami).

 1. Tworzenie siatki graczy, która będzie dla nas obstawiać (w zamian za % od zysku albo stałą kwotę miesięczną?).
 2. Praca dla bukmachera.

5.6. Jak radzić sobie z limitami stawek?

Zagrożenia warto wyprzedzać i mieć w zanadrzu “Plan B” (plan awaryjny ma wypadek, gdyby coś się nie udało).
Jeśli czytasz SureBety.pl, aby lepiej się przygotować, to brawo!

Ostatecznymi alternatywami będą często konta u betbrokera. Powinny wystarczyć na dłuższy okres czasu.
W miarę jak liczba kont będzie maleć, trzeba pomyśleć o kolejnym “Planie B”.

6. Podsumowanie

Cała batalia z bukmacherem polega na analizowaniu sytuacji nie tylko ze swojej, ograniczonej perspektywy.
Warto spojrzeć z perspektywy bukmachera i zastanowić się:

Co bukmacher wie o tobie?

7. FAQ — pytania dotyczące limitów

7.1. Czy w punkcie naziemnym są wyższe limity stawek?

Raczej nie, bo są oparte o ten sam system oprogramowania.

Jeśli możesz postawić zakład online maksymalnie za 192 złote, to u bukmachera naziemnego zapewne będzie taka sama stawka.

Jeśli w punkcie stacjonarnym będziesz chciał wtedy postawić np. 200 zł (więcej niż 192 zł) to:

 • albo obsługa powie Ci, że przyjmą 192 zł,
 • albo usłyszysz, że stawka została odrzucona i nie możesz w ogóle postawić, 
 • albo obsługa powie Ci, że może przyjąć zakład po takiej a takiej kwocie, ale po mniejszym kursie.

Wszystkie kupony powyżej określonej kwoty (np. 200zł) idą “do akceptacji“. To znaczy, że po deklaracji złożenia zakładu po wysokiej stawce obsługa punktu naziemnego dzwoni do centrali i czeka na ich odpowiedź.

Niektórzy gracze wykorzystują ten mechanizm do manipulacji, deklarując obstawienie w przeciwnym kierunku do zamierzonego albo obstawiając niewielką kwotę w kierunku przeciwnym do zamierzonego, aby podbić kurs, który chcą w rzeczywistości obstawić za dużą stawkę. Będzie to działać tylko na krótką metę, bo bukmacher w końcu zorientuje się w tej strategii.

7.2. Czy pliki cookies przeglądarki mają znaczenie?

Tak.

Większość graczy akceptuje pliki cookies bez czytania (ja również jestem pod tym względem ignorantem), bo zapoznawanie się z nimi na każdej stronie www zajęłoby mnóstwo czasu. Prawo polskie wymaga informowania jakie dane o użytkowniku są zbierane za pośrednictwem strony www. Musisz mieć możliwość odmowy. Są jednak pliki, które nie wymagają twojej zgody. Do takich plików mogą należeć stosowane przez bukmacherów tzw. “tracking cookies” (ciasteczka śledzące), które sprawdzają jakie strony odwiedzałeś!

Dlatego przed każdym wejściem na stronę bukmachera warto wyczyścić cookies’y (użyj ctrl+shift+DELETE w Chrome/Firefox i wyczyść co trzeba). Można to nazwać taktyką obronną przed bukmacherami. Możesz także poszukać w ustawieniach przeglądarki opcji nie akceptowania plików cookies. Może to mieć jednak negatywne skutki. Po więcej informacji zajrzyj na wszystkoociasteczkach.pl

Istnieją wtyczki do przeglądarek blokujące pliki cookies. Nie działają jednak wobec 100% stron www, więc nie widzę dla nich zastosowania.

Dobrą praktyką jest porównywarka kursów RebelBetting, która ma wbudowaną własną przeglądarkę internetową i nie zapisuje plików cookies, co znacznie wydłuża karierę surebetowca.

7.3. Czy bukmacher może odkryć moją strategię?

Tak, ale to zależy.

Jest bardzo trudnym dla compilera zidentyfikowanie stylu gry gracza w zakładach na żywo. Jego zadaniem jest przede wszystkim pilnowanie, by kursy spotkania były prawidłowe. Czasem prowadzi więcej niż jedno spotkanie jednocześnie, więc sprawdzanie szczegółowych stawek i zakładów może być utrudnione.

Im częściej zmieniają się kursy (np. tenis ziemny, koszykówka), tym trudniej wykryć arbitraż (może być łatwiej np. w piłce nożnej). Odkrycie innych strategii (valuebet, ustawiony mecz), w trakcie prowadzenia spotkania, jest równie trudne albo niemożliwe. Compiler może natomiast po meczu sprawdzać wybrane konta, co do których miał podejrzenia w trakcie meczu. Co wtedy odkryje w Twojej historii typów? Czy będą tam powtarzające się zakłady? Czy będą zakłady w przeciwne strony? Czy będą stawki rosnące progresywnie?

Compilerzy mogą się także wspomóc historią kursów danego spotkania, by sprawdzić wstecz jak ich kurs był wysoko na tle innych bukmacherów (prowadząc spotkanie zazwyczaj to wiedzą, ale nie zawsze mają czas na szczegółowe zbadanie graczy).

Najważniejszymi czynnikami wzbudzającymi alarmy są zazwyczaj wysokości stawek oraz payback gracza.

Jeżeli chcesz zarabiać pieniądze u konkretnego bukmachera, to masz wpływ na to, jak niektóre czynniki będzie postrzegał bukmacher, ale w długiej perspektywie może się okazać, że kwestią czasu jest zlimitowanie Twojego konta. Wiedząc to, wielu graczy zawodowych stara się ograć bukmachera w możliwie krótkim czasie, zaczynając grę na przykład w sobotę rano i kończąc w sobotę albo niedzielę wieczór. Oczywiście wcześniej realizują wypłatę wymuszającą weryfikację, aby kolejna wypłata przyszła możliwie szybko.

A potem zakładają kolejne multikonto

7.4. Czy warto monitorować payback?

Jeśli jesteś graczem początkującym, to obliczanie payback NIE jest Ci potrzebne.
Są ważniejsze rzeczy, na których powinieneś się skupić.
Na payback będzie czas potem, na etapie “optymalizacji”.

Obliczanie payback może się przydać graczom średniozaawansowanym i zawodowym, którzy regularnie ogrywają bukmacherów.

7.5. Czy warto iść do sądu, gdy zostałem zlimitowany?

W Polsce istnieje możliwość walczenia o swoje prawa, jeśli czujesz się dyskryminowany ze względu na swoje umiejętności analityczne.

Wejście na drogę sądową jest decyzją wymagającą wiele czasu i pieniędzy.
Jeśli rozważyłeś wady i zalety takiego rozwiązania, to może Cię zainteresować ten artykuł:

Problem z bukmacherem

7.6. Czy jest kraj, w którym bukmacherzy nie limitują stawek profesjonalnych graczy?

Nie znam takiego.

Według mnie limitowanie stawek graczy odbywa się w każdym kraju. Jeśli coś zmieniło się w tym zakresie, to poszukiwania zaczynałbym od Hiszpanii, bo tam były pierwsze wyroki sądowe na korzyść graczy w tym zakresie.

Jeśli będziesz badał ten temat, to przyślij mi informacje jakie udało ci się znaleźć.

7.7. Czy warto chwalić się otrzymaniem limitu?

Są na świecie osoby, które mogą chcieć wykorzystać przekazywane informacje przeciwko Tobie.

Wniosek jest taki, że jak chodzi o zakłady bukmacherskie w Polsce, to lepiej być skromnym.
Jeśli ktoś zapyta, i mu ufasz, to możesz odpowiedzieć, ale nie chwaliłbym się tym wszem i wobec, bo to prosta droga do sprowadzenia na siebie kłopotów.

7.8. Jak reagować na limit stawek?

Nałożenie limitu stawek na gracza jest niewerbalnym komunikatem od bukmachera dla gracza:
Nie chcemy od ciebie przyjmować zakładów, bo obawiamy się, że w długim terminie przyniosą nam straty.

Jeśli słuchałeś moich podcastów, to pewnie pamiętasz, iż bukmacher jest twoim partnerem w prowadzeniu rywalizacji. Nie jest twoim wrogiem.
I choćby dlatego należy mu się szacunek. Uznał się za pokonanego. Choć mówi to nie wprost.

Limit jest pierwszym sygnałem ostrzegawczym.
Drugim będzie już zablokowanie konta i wypłata wszystkich pozostałych środków.
Mało wiarygodni bukmacherzy oszukują i kradną pieniądze pod jakimś pretekstem.

Zdrowo jest rozstać się z bukmacherem już na etapie nałożenia limitu, aby nie dawać bukmacherowi “za bezcen” (niski limit stawki daje niskie wygrane) naprawdę wartościowych informacji (bukmacher widzi, że “mądry gracz” coś obstawia, co może wykorzystać przeciwko innym graczom, np. do kolejnych limitów).

Pokojowym rozwiązaniem, które polecam w sytuacji otrzymania limitu stawek, może być:

 1. Rezygnacja z wszystkich pozostałych bonusów albo dokończenie ich na niskich stawkach, o ile wymagany obrót będzie rozsądnie łatwy (ryzyko: bukmacher w każdym momencie może odmówić wypłaty środków z bonusu, który jest uznaniowy).
 2. Wypłata pieniędzy z konta bukmachera.
 3. Poczekanie aż wypłata dotrze na zewnętrzne konto finansowe.
 4. Napisanie do pracownika bukmachera obserwacji, BEZ złośliwości, krytyki, ocen, opinii.
  Możesz podzielić się swoimi uczuciami.
  Jeśli nie identyfikujesz się z poniższą treścią emaila, to nie wysyłaj go.

Widzę, że wysokość maksymalnych stawek została mocno ograniczona na moim koncie.
Nie jestem z tego powodu zadowolony.
Zakładam, że czujecie się zagrożeni i obawiacie się, że moja strategia przyniesie wam w przyszłości straty.
Szanuję waszą decyzję.
Wypłaciłem już wszystkie środki pieniężne.
Proszę o zamknięcie mojego konta.

Bukmacher będzie przechowywał Twoje dane jeszcze ok. 5-6 lat, bo tego wymaga od niego prawo.

Co dalej? 

Możesz pozostać przy obecnej strategii bonusów / valuebetów albo 

możesz rozważyć bukmacherów do wysokich limitów stawek:

Betbrokerzy

8. Literatura

[1] Marcin Krzywkowski pozwał Fortunę o 60 milionów złotych odszkodowania

Czy ten artykuł był pomocny?

Przepraszamy.

Jak możemy poprawić artykuł?

Dziękujemy za przesłanie opinii.

Komentarze
Subskrybuj
Powiadom o
21 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najwyżej oceniane
Opinie w linii
Zobacz wszystkie komentarze

SureBety.pl ciasteczkują: polityka prywatności.