Wielu początkujących graczy nie ma wystarczającej wiedzy, aby zarabiać na zakładach. Szukają więc serwisów z płatnymi typami. Jaką mają szansę, że bez wiedzy i umiejętności znajdą wiarygodny serwis i jeszcze na nim zarobią? Sam byłem kiedyś bardzo naiwny. Lekcje życia drogo mnie kosztowały. Dużo więcej niż abonament za płatne typy, dlatego teraz dzielę się swoim doświadczeniem.

facebook-doradztwo-bukmacherskie-680.png

Wyraźna i spójna grafika sprawiają wrażenie profesjonalizmu. Duża społeczność osób lubiących i obserwujących podnosi wiarygodność. Można szybko sprawdzić ilość reakcji pod ostatnimi postami, by zweryfikować ile tak naprawdę grupa ma aktywnych członków.

1. Jak wygrać 1 milion złotych na zakładach bukmacherskich?

Zacznijmy od krótkiego filmiku pokazującego historię typów za 1 milion PLN:

Jak widać, same screeny czy video nie są zwykle wiarygodnym dowodem. Na czym więc warto się opierać? Od lat powtarzam, że podstawą wiarygodności jest niezależnie monitorowane archiwum typów.

W przypadku facebooka zwykle nie mamy takiego archiwum. To, że ponad 90-95% serwisów na Facebooku to naciągacze, nie oznacza, że wszyscy są oszustami. Jak zatem rozpoznać tych 5-10% wiarygodnych?

Weźmy kilka przykładów, aby pokazać na co warto zwracać uwagę przy weryfikacji serwisów z typami na facebooku.

Polecany bukmacher:

Fortuna Zakład bez Ryzyka do 600 zł Możesz zagrać Piękna Złota pani na żółtym tle wyciąga do ciebie dłoń z uśmiechem trzymając się pod bok

2. Best Sport Tips Ltd (BST) – sprzedaż cudzych typów

2.1. Co to jest BST?

Best Sport Tips Ltd to serwis poświęcony płatnym typom, który działa na facebooku.

W tym momencie powinna Ci się zaświecić w głowie czerwona lampka: facebook jest miejscem, w którym można usuwać własne posty. Mają jednak około 5000 obserwujących użytkowników i sporo reakcji (w tym komentarzy) pod postami. Czy mogli je kupić? Czy mogą regularnie generować tak dużą aktywność? Można sprawdzić jak szybko po publikacji posta pojawią się reakcje.

W większości przypadków nie poświęcam fanpage’om więcej czasu. W tym przypadku jest inaczej. Powyższe pozytywne czynniki są wystarczające, by bliżej przyjrzeć się detalom.

2.2. BST o sobie

12 lutego 2020 admin Best Sport Tips pisze na czacie facebooka:

Witamy serdecznie.

Jesteśmy grupą pasjonatów zakładów, która składa się na najbardziej skutecznych typerów od zakładów sportowych.

Składka wynosi 100 zł za miesiąc, w cenie składki miesięcznie około 150 typów, podawanych na aplikacji telegram.

W ofercie najbardziej skuteczni eksperci od typów sportowych weryfikowani na niezależnych portalach, wartość wszystkich typów, które oferujemy to 8650 zł, wszystkie te typy dostaniecie za miesięczną składkę w wysokości 100 zł.

Oprócz typów jest również pomocny czat z mega atmosferą oraz kanał z typami grupowiczów.

Grupa działa już 5 lat i jak do tej pory nie zanotowaliśmy ani jednego miesiąca na minus, a miesięczny profit jak do tej pory od 2280 do 6803 zł, grając płasko po 100 zł za typ.

Nie sprzedajemy typów na sztuki, nie wysyłamy free typów, bo wszyscy składamy się na typerów i dodajemy do aplikacji po wpłacie składki.

Uwaga na oszustów co podszywają się pod Nas, kontakt do Nas tylko z oryginalnego profilu.

Zapraszamy !!!

Wyniki w lutym 2020 jakie opublikowali wewnętrznie (otrzymałem screen):

  • 107 trafionych typów,
  • 68 przegranych typów,
  • +3441 PLN zysku przy stawce 100 PLN/zakład.

Co więcej, podają źródła swoich typów, dzięki czemu gracze mogą zweryfikować wiarygodność typów! I to jest właśnie najważniejszy punkt, który jest dowodem wiarygodności, o którym pisałem.

Oprócz tego testowałem admina w niewygodnej rozmowie. Był opanowany i nienachalny. Znał swoją wartość i stronił od problemów – odmówił mi dołączenia do grupy, bo byłem do nich negatywnie nastawiony. Momentami odniosłem wrażenie, że odpowiada wymijająco, więc nazwałem go prowokacyjnie oszustem. Pogroził mi wtedy art. 212 Kodeksu Karnego :) To taki pusty straszak, bo rozmawialiśmy prywatnie, a nie publicznie. Nie mógłby więc mnie pozwać, ale bluff na niektórych może podziałać. Ciekawa zagrywka.

Działając na rynku typów, gdzie jest tak wielu oszustów i ciężko o zaufanie, podejrzewam, że Admin w wielu przypadkach spotyka się z negatywnie nastawionymi graczami. Jego argumenty są jednak wiarygodne. Odniosłem wrażenie, że Admin wie co robi, umie postawić na swoim i wydaje się być szczery.

Best Sport Tips Ltd odbieram jako rzetelny i przejrzysty w działaniu serwis, na którego czele stoi dobrze zarządzający Admin, a do grupy nie dostają się osoby “niechciane”. To wpływa pozytywnie na morale.

Z mojej perspektywy to duży plus.

Jest to jedyny serwis na facebooku, który jestem gotów polecić do przetestowania.

2.3. Od kiedy działa BST?

Serwis Best Sport Tips twierdzi, że wystartował w 2015 roku.

Najstarsze zdjęcie jest jednak z 2017 roku. Skąd ta różnica?

Ktoś mógłby w tym momencie zamknąć stronę i się obrazić, ale życie nauczyło mnie, że warto czasem dociekać i pójść o krok dalej. Zapytałem o tą różnicę i otrzymałem odpowiedź:

To nasz 2 fanpage od czasu jak działamy na telegramie.

Następnie otrzymałem 1-2 screeny z czatu, których nie chcę publikować, ale były wiarygodne. Pokazywały, że telegram naprawdę “żyje”.

Kolejnym krokiem była weryfikacja prawdziwości podanych informacji. Wpisując w google nazwę firmy “Best Sport Tips Ltd” dotarłem do wiarygodnego źródła gov.uk.

Wygląda na to, że właściciel rzeczywiście założył firmę, by rozliczać się w UK legalnie z przychodów. Ale jest Polakiem i to ułatwia kontakt :) Polska myśl przedsiębiorcza w praktyce — to mi się podoba i dobrze wróży na przyszłość.

2.4. Gdzie jest haczyk?

Nigdy nie korzystałem z BST. Ze wstępnej analizy pewnie zdecydowałbym się ich przetestować. Na szczęście nasz Czytelnik kwoy stoi na straży prawdy i napisał w komentarzu:

BST najlepiej oddaje opinia jednego z moich znajomych: “W BST zarabiają jedynie jego właściciele”. BST to serwis odsprzedający typy innych użytkowników bez ich zgody (czyli tzw. unofficial reseller – czy kradzież typów to oszustwo?). Przekazują je w bardzo wolnym tempie, np. gdy Komso (publikujący w Betrush) poda typ po kursie @1.80, to w BST mamy kurs @1.40 lub permanentny blok na zakład (obstawiający Komso wiedzą, co mam na myśli).

Ogólnie BST to bardzo słabej jakości serwis. Nie oszukują (dostaniesz dostęp do typów itd.), ale nie zdążysz zagrać wielu typów, i mimo że wg archiwum powinieneś być na fajnym plusie, to niekoniecznie tak będzie.

3. Niepolecane fanpage’e

Poniżej wypiszę kilka fanpage’y jako kontrprzykłady. Sprawdzając ich wiarygodność trzeba pobawić się w detektywa, który patrzy na rzeczywistość możliwie obiektywnie, a nawet krytycznie.

Detektyw skupia się na faktach. Stawia hipotezy i je weryfikuje. Stara się znaleźć potwierdzenie informacji, ale przede wszystkim podważa znalezione informacje i sprawdza czy prowadzą do sprzeczności.

3.1. Diamond Bets – podszywanie się

fanpage DB typy bukmacherskie

Fanpage DB – typy Bukmacherskie podszywa się pod stronę DiamondBet.pl (założona w 2016 roku).

Sprawdzenie “DiamondBet opinie” w google nie daje odpowiedzi co do wiarygodności. Brak weryfikacji typów oraz brak opinii, w przypadku serwisu www działającego od 2016, jest niepokojącym sygnałem. Trzeba więc założyć, że ryzyko utraty kapitału jest bardzo wysokie w przypadku korzystania z usług tych serwisów.

3.2. Piłka nożna to my – totalny amator

fanpage Piłka nożna to my

Pierwsze, co przykuwa moją uwagę, to ilość polubień czy użytkowników obserwujących. W dniu 12 października 2020 jest ich około 3300.

W dalszej części sprawdzam posty na wallu. Pierwszy przyklejony post ma bardzo dużo reakcji jest ich 388. Wydaje się to być bardzo dużo, dlatego patrzę na kolejne posty. Tam zwykle jest od czterech do 10 reakcji. W porównaniu do fanpage SureBety.pl jest to podobny poziom zaangażowania. Trzeba pamiętać, że z roku na rok Facebook tnie zasięgi. Ta informacja na razie niewiele wniosła do naszego rozpoznania.

Klikam na górze strony zakładkę “Informacje“.

Znajduję tam Regulamin grupy, który jest jednym wielkim zbitym tekstem. Kompletnie nieczytelny. To pierwszy negatywny sygnał. W moim odczuciu został on po prostu skopiowany i wklejony oraz dowodzi niedbałości admina o szczegóły.

Gdyby fanpage miał wielu zadowolonych klientów, ktoś na pewno zwróciłby uwagę na fakt braku czytelności Regulaminu. W treści Regulaminu nie widać danych firmy, a więc wiarygodność na tej podstawie nie jest możliwa do weryfikacji.

Dalej przeglądam zdjęcia i patrzę na datę najstarszego z nich. Najstarszy wpis jest z 2 lutego 2013, ale z tego co widzę nie były wtedy jeszcze oferowane typy.

Pierwsze publikowane typy pojawiają się 25 Stycznia 2019. Po szacie graficznej można łatwo rozpoznać, że pochodzą z legalnego bukmachera STS. Screeny z października 2020 pochodzą również z legalnego bukmachera Fortuna.

Tak postępują amatorzy. Płacą 12% podatku, mimo że mogą bez większych przeszkód obstawiać za granicą z przynajmniej 12% lepszym efektem. Nie robią tego, bo zatrzymali się w rozwoju na etapie zbierania abonamentów od mniej doświadczonych graczy. Wystarczy publikować tylko te trafione kupony albo przerobione screeny. Prosto, szybko i bez wysiłku, a chętnych do zakupu nie brakuje.

W google brak opinii o “Piłka nożna to my”. Wiem jednak, że zarabianie na legalnych jest możliwe. Dla większej pewności poprosiłem znajomego, aby przeprowadził rozmowę z adminem “Piłka nożna to my”, co rozwiało ostatecznie moje wątpliwości:

Czytelnik SureBety.pl:
Witam.
Dlaczego warto wam zaufać?

Piłka nożna to My:
Bo długo działamy i co miesiąc są zestawienia
długo to znaczy od kiedy?

Piłka nożna to My
Kilka lat

Czytelnik SureBety.pl:
Kto weryfikuje wasze typy?

Piłka nożna to My:
Wszyscy klienci którzy grają

Czytelnik SureBety.pl:
Nie znam ich. Czy jest jakiś niezależny serwis monitorujący?

Piłka nożna to My:
Nie.

Czytelnik SureBety.pl:
No to chyba tyle.
Z jakiego bukmachera są te screeny z przyklejonego posta?

Piłka nożna to My:
Fortuna

Czytelnik SureBety.pl:
Czy mogę prosić o publikację filmiku archiwum Fortuny od momentu tuż przed logowaniem, pokazującego historię typów?
Screeny nie są wiarygodne.

Piłka nożna to My [po dłuższej chwili]:
Krzysztofie, mam ogromną grupę ludzi którym muszę odpowiedzieć, nie zadawaj mi proszę zadań jak Pani w szkole bo jesteśmy dorośli. Myślę że na tym skończymy rozmowę, nie chce współpracować z ludźmi którzy na każdym kroku nas o wszystko podejrzewają, zwłaszcza że jesteśmy tyle lat na rynku. Proszę szukać dalej chętnych do współpracy, ja rezygnuje, bo mogę sobie na to pozwolić. Pozdrawiam

Czytelnik SureBety.pl:
Taka odpowiedź mi wystarczy. Dziękuję. Miłego dnia

To już jest ostateczny dowód, że mamy do czynienia z kompletnym amatorem. Osobie, która sprzedaje typy powinno zależeć na wysokim poziomie wiarygodności. Jeśli nie jest gotowa jej udowodnić to albo ma mnóstwo klientów albo ma coś do ukrycia.

Nie warto ryzykować swoich pieniędzy dla takich osób.

3.3. Footbolove – nierealne obietnice

https://www.facebook.com/footbollove/

Liczba polubień w październiku 2020 na poziomie 1400.

Post z 7 września 2020 promuje kursy 36, 39, 40, 43 i 48. Rozumiem, że jest to oferta zakupu typów, które mają kursy tej wysokości. Pod postem widnieją 3 reakcje, z których wszystkie są typu “haha”.

Ilość pozytywnych reakcji na posty jest bliska zeru. Oferowanie aż pięciu tak wysokich kursów w krótkim okresie czasu jest skrajnie nieprawdopodobne. Nawet osoby, które mają dostęp do ustawianych meczy, nie mają tak wielu typów po tak wysokich kursach do obstawienia.

Liczenie na to, że ktoś rzeczywiście jest w posiadaniu tak wartościowych informacji i chce je sprzedać za kilkadziesiąt albo kilkaset złotych (!) jest po prostu skrajną naiwnością. Należałem do osób, które się na to nabierały. Teraz wiem, że takie osoby sprzedają jedynie “poszlaki” na podstawie spadku kursów.

Autor fanpage’a pomaga graczom oduczyć się naiwności w cenie abonamentu. To okazyjna cena za taką przysługę, ale można te pieniądze lepiej wydać :) A wiedzę zdobyć na SureBety.pl. Za darmo.

W tym momencie można już zamknąć fanpage Footbolove.

3.4. Ustawione wyniki – cad75200

https://www.facebook.com/cad75200/

Ilość użytkowników lubiących na poziomie 700-800. W przypadku grupy przekazującej ustawione mecze jest to całkiem realna liczba dla polskiego rynku.

Liczba reakcji pod postami jest bardzo duża i wynosi w okresie od października 2020 do maja 2020 odpowiednio: 30, 132, 111, 324, 133, 57, 73, 49, 48, 68, 78.

Czerwoną lampkę zaświeciła mi dziwna sytuacja: pod postami nie ma żadnych komentarzy od użytkowników.

Są za to filmiki pokazujące nagrania z rzekomego konta bwin. Rzekomego, ponieważ nie da się zweryfikować czy to rzeczywiście jest konto bwin. Nie widać momentu logowania ani przełączania strony. Widać jedynie fragment strony nagrany komórką.

Autor filmiku mógł po prostu przeedytować sobie na swojej lokalnej przeglądarce treść w sposób dowolny i wpisać tam co tylko chce, a później nagrać filmik i pokazać jak się porusza po Internecie. Osoby nie znające technicznych możliwości przeglądarek mogą się na to nabrać. To nie jest żaden dowód tylko najprawdopodobniej sprytna manipulacja.

Dlaczego tak uważam?

Z uwagi na to, że pod postami nie ma ani jednego komentarza od użytkowników. Przy takiej ilości reakcji nie ma możliwości żeby chociaż jeden użytkownik nie chciał wpisać komentarza, jeżeli byłby zadowolony. Moim zdaniem albo komentarze użytkowników są zablokowane albo usuwane, aby komentarz z filmikiem był lepiej widoczny. W obu przypadkach obnaża to manipulacje, a co za tym idzie podważa wiarygodność informacji i całego serwisu.

4. Podsumowanie

Jeżeli coś wygląda na zbyt piękne, aby było prawdziwe, to prawdopodobnie tak właśnie jest.

Podstawowym zadaniem gracza zakładów bukmacherskich jest ochrona kapitału. Aby to zadanie było możliwe, należy korzystać wyłącznie z wiarygodnych bukmacherów i wiarygodnych serwisów internetowych.

Początkującym graczom zdecydowanie odradzam korzystanie z płatnych typów. To droga na skróty, która często oducza naiwności albo zniechęca do zakładów. Prawdopodobieństwo, że trafisz na dobrej jakości serwis, a potem jeszcze na nim zarobisz, jest naprawdę bardzo małe. Dopóki nie zdobędziesz solidnej wiedzy na temat zakładów bukmacherskich, takie rozwiązania będą ci szkodzić zamiast pomagać.

Łatwo manipulować ludźmi, którzy NIE mają odpowiedniej wiedzy.

Wpisujcie w komentarzach znalezione fanpage’e oraz Wasze opinie o nich. Czy są wiarygodne czy nie? Teraz umiecie je sami ocenić ;)

Polecany bukmacher:

Fortuna Zakład bez Ryzyka do 600 zł Możesz zagrać Piękna Złota pani na żółtym tle wyciąga do ciebie dłoń z uśmiechem trzymając się pod bok

Czy ten artykuł był pomocny?

Przepraszamy.

Jak możemy poprawić artykuł?

Dziękujemy za przesłanie opinii.