Gracz zakładów bukmacherskich potrzebuje dostępu do szybkich transmisji na żywo (tzw. streamy online). Dzięki temu może śledzić przebieg rozgrywki i oceniać jakość drużyn czy zawodników. Szybkość przekazywania obrazu przez streamy online ma szczególne znaczenie w zakładach na żywo.

Ekran telewizora błyszczący w górę a po bokach screeny z kanałów telewizyjnych

1. Sportowe streamy online – internetowe transmisje na żywo

Fortuna TV (recenzja Fortuny) — bukmacher, który udostępnia swoim klientom za darmo transmisje najbardziej popularnych spotkań. Stream obrazu od bukmachera cechuje małe opóźnienie czasowe transmisji.

Wystarczy założyć konto. Nie trzeba wpłacać pieniędzy, by oglądać transmisje zdarzeń sportowych. Transmitowane są tylko najbardziej popularne zdarzenia, bo bukmacher płaci za dostęp do każdej transmisji.

W kalendarzu na stronie bukmachera, na którym wyświetlane są planowane zakłady na żywo znajdziesz informacje czy zdarzenie będzie miało stream.

Superbet (recenzja Superbet) — bukmacher, który udostępnia za darmo streamy sportowe i do tego nawet nie wymaga zasilenia konta (co może się zmienić)

 

LiveTV.sx — strona z linkami do darmowych transmisji, zawiera ponad 18 dyscyplin sportowych. Po zalogowaniu jest możliwość komentowania zdarzeń. Posiadają także archiwum video ze skrótami.

Uwaga na reklamy bukmacherów, których tam polecają: niektórzy mają niską wiarygodność (np. 22bet).
W kwestii wyboru bukmachera lepiej sugerować się opisem Bukmacherzy dla Polaków

IPLA.tvczęść transmisji sportowych jest darmowa.
Za 20 PLN miesięcznie możesz uzyskać dostęp do 12 kanałów sportowych takich jak Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Eurosport 1, Eurosport 2.

meczyki.pl — transmisje oraz skróty meczów, aktualności piłkarskie

mecze24.pl — strona należąca do wielkiego koncernu Livesports Media: skróty meczów, filmy sportowe, memy sportowe

videos.eurosport.com — płatny player Eurosportu.

weeb.tv — pakiet Cyfry, Polsatu Cyfrowego i telewizji N za ok. 30 PLN/mc

Polecany bukmacher:

Fortuna Zakład bez Ryzyka do 600 zł Możesz zagrać Piękna Złota pani na żółtym tle wyciąga do ciebie dłoń z uśmiechem trzymając się pod bok

2. Popularne kanały sportowe w telewizji kablowej

CANAL+

Pakiet CANAL+ przyda się przede wszystkim do piłki nożnej, ale znajdziesz tu także takie dyscypliny jak:

Pakiet CANAL+ kosztuje 45-120 PLN/mc w zależności od ilości kanałów jakie wybierzesz.
Ceny sprawdzaj na canalplus.com oraz player.pl.

Eleven Sports

Eleven Sports może być dostępna w ramach pakietu CANAL+ SPORT. Skupia się głównie na piłce nożnej z topowych lig. W ofercie także ważniejsze puchary spoza Europy takie jak Puchar The Emirates FA Cup. Dodatkowo są transmisje Formuły 1 czy żużla.

Pakiet 4 kanałów Eleven Sports kosztuje ok. 15 PLN/mc.

Eurosport 1 / Eurosport 2

Jeżeli obstawiasz tenis ziemny, to jest to niemal “must have”. Eurosport jest przede wszystkim do turniejów Wielkiego Szlema (tenis ziemny). Powinni być najlepsi do snookera i kolarstwa. W ofercie także sporty zimowe. Niestety niektóre transmisje potrafią być opóźnione o kilka, kilkanaście sekund. Dlatego dobrze jest je weryfikować za każdym uruchomieniem z innym źródłem zanim rozpoczniesz zakłady na żywo z ich pomocą.

Pakiet miesięczny kosztuje ok. 15 PLN/mc.

SportKlub

SportKlub to prawdopodobnie najlepszy kanał do oglądania niemieckiej Bundesligi.

3. Transmisje tenisa na żywo

3.1. Kanały telewizyjne

Do transmisji z turniejów głównych tenisa ziemnego sprawdzi się (płatny) Eurosport 1 i Eurosport 2.
Czasem Polsat Sport (płatny) lub Canal+ Sport (płatny) mają szybszą transmisję.

UWAGA:
Jeśli zamierzasz często obstawiać dynamiczny sport na żywo (np. tenis ziemny, koszykówkę), to zakup płatnej transmisji online jest inwestycją.
Albo darmowy stream z opóźnieniem albo płatna transmisja lepszej jakości.

3.2. Płatne streamy źródłowe

Najszybszą transmisję zawsze znajdziesz często u źródła.

W przypadku tenisa ATP1000, ATP500 i ATP250 będzie to być tennistv.com. Koszt 15 USD/mc albo 120 USD rocznie.
W przypadku tenisa WTA1000, WTA500 i WTA250 będzie to WTA TV.
Oferty te wychodzą dosyć drogo w stosunku do masowej kablówki. Dlatego uważam, że zyskają na niej jedynie gracze zawodowi, którzy obstawiają tenisa na żywo.

Turnieje mniejszej rangi są zwykle transmitowane na streamach u bukmacherów. Live video u bukmacherów zaczynają jednak zanikać – coraz mniej bukmacherów ma je w ofercie, gdyż zakup transmisji w dobrej jakości (przez gracza) jest coraz tańszy. W dodatku streamy są znaczącym obciążeniem finansowym dla bukmacherów. Zużywają także dużo transferu. Strona bukmachera musi być przygotowana na duże obciążenie, co może powodować wolniejsze działanie albo nawet awarie.

4. Transmisje i streamy dla bukmacherów

Pracownicy bukmacherów korzystają często z najdroższych transmisji, z minimalnym opóźnieniem. Są to często transmisje “surowe”. Nie zawierające reklam, rozpoczynające się jeszcze przed zdarzeniem, jak tylko kamera “ruszy”. Zdarza się czasem, że mimo wszystko są wolniejsze niż transmisje z innych źródeł, zwłaszcza jeśli sygnał jest przesyłany między kontynentami.

Programy takie nie są dostępne dla “zwykłych śmiertelników”. Przykładową firmą, która dostarcza takie najszybsze transmisje online jest Cobain LTD. Ich produktem jest InPlay TV. Miesięczny abonament za dostęp wynosi ok. 5000€.

Osobnym produktem jest możliwość udostępniania takiego obrazu na stronie bukmachera. Najlepszych bukmacherów obsługuje pod tym względem firma Perform Group.

Wiem to, bo korzystałem z tych rozwiązań, kiedy pracowałem dla bukmachera.

5. Transmisje archiwalne

footballia.net – archiwalne transmisje meczów; jest opcja wyszukiwania po nazwie zawodnika!

Zobacz też:
Na co warto zwrócić uwagę w transmisjach na żywo?
Co warto wiedzieć o regulaminie bukmachera?

Polecany bukmacher:

Fortuna Zakład bez Ryzyka do 600 zł Możesz zagrać Piękna Złota pani na żółtym tle wyciąga do ciebie dłoń z uśmiechem trzymając się pod bok

Czy ten artykuł był pomocny?

Przepraszamy.

Jak możemy poprawić artykuł?

Dziękujemy za przesłanie opinii.