iCard to bułgarski fintech. Oferuje dostęp do 7-walutowego cyfrowego portfela (z kontami IBAN). Do zalet należą darmowe przelewy oraz możliwość płacenia telefonem.

1. Fakty o iCard

iCard jest licencjonowanym emitentem pieniądza elektronicznego, założonym w 2007 roku. Są zarejestrowani w Bułgarii pod adresem Business Park Varna, PO 9009 (UIN: 175325806). Są autoryzowani i regulowani przez Bulgarian National Bank jako instytucja pieniądza elektronicznego w ramach dyrektywy Electronic Money Directive 2009/110/EC z numerem licencji 4703-5081/25.07.2011.

Zasięg działania obejmuje Europejski Obszar Gospodarczy (EOG) zgodnie z przepisami paszportowymi UE. Wielka Brytania NIE jest objęta zasięgiem działania.

Współpracują z Mastercard/VISA/SWIFT, a od 2017 roku obsługują także przelewy SEPA i AMEX (American Express). W 2019 zintegrowali płatności z Apple Pay, Trustly, NFC i uruchomili Visa Infinite Card.

Od 2020 roku działa program lojalnościowy (0,2% cashback).

iCard deklaruje, że zatrudnia ponad 250 pracowników i ma ponad 1,4 mln klientów w ponad 30 krajach.

Koszty, opłaty i limity w iCard

2. Zalety iCard

  • możliwe transfery P2P (pomiędzy osobami); obsługuje także kody QR
  • możliwość wyrobienia zbliżeniowej karty debetowej z chipem, paskiem magnetycznym kontrolowanej z portfela elektronicznego do płatności lub wyciągania gotówki z bankomatów
  • karty wirtualne dla lepszego bezpieczeństwa (bez limitu kart; za opłatą)
  • GiftCard, które mogą być użyte przez osobę trzecią, której to umożliwisz
  • można dodać wiele kart lojalnościowych do konta i korzystać z nich za pomocą jednej karty iCard (oczywiście limitowana ilość firm, które przystąpiły do współpracy)

3. Wady iCard

  • bukmacherzy zarejestrowani w Wielkiej Brytanii nie są obsługiwani (tylko kraje EOG)
  • w skargach klienci wymieniają wysokie opłaty

4. Opinie o iCard

Jeden z Czytelników (gracz zawodowy) polecił mi iCard.

W czerwcu 2021 iCard ma ocenę 4,1/5 w serwisie TrustPilot. Warto przejrzeć najczęstsze zarzuty, które pojawiają się pod adresem firmy.

5. Rejestracja w iCard

  1. Wejdź na stronę icard.com.
  2. Kliknij w prawym górnym rogu „Login„.
  3. Kliknij „Create account” (zakładka Personal dla osób fizycznych) i postępuj zgodnie ze wskazówkami.