Co to jest VPN?

Ustawa hazardowa z 2017 roku ocenzurowała Internet w Polsce. Strony internetowe zagranicznych bukmacherów są blokowane przez Twojego dostawcę Internetu. Jeśli nie możesz zobaczyć jakiejś strony, to wystarczy zmienić adresy DNS na swoim komputerze (15 minut roboty) lub skorzystać z usługi VPN (darmowe lub płatne narzędzie zmieniające lokalizację twojego IP).

Biały ludzik ciągnie czerwony kabel internetowy

Jeśli strona internetowa się NIE wyświetla (np. ocenzurowana strona zagranicznego bukmachera), to zanim użyjesz VPN-u, spróbuj tego rozwiązania (bardzo możliwe, że rozwiąże problem w 5 minut i VPN nie będzie potrzebny):

Jak odblokować bukmacherów?

1. Co to jest VPN?

VPN to skrót od angielskiego Virtual Private Network (wirtualna sieć prywatna).

Nowe okno na świat

Wyobraź sobie, że siedzisz w mieszkaniu w Krakowie. Za pomocą komputera wczytujesz stronę internetową.
Ta strona internetowa widzi twój adres IP, z którego można wyczytać przybliżoną lub dokładną lokalizację (Kraków / Polska).

Co jeśli użyjesz VPN-a?

Zanim wejdziesz do Internetu, włączasz VPN. Łączysz się z serwerem w Norwegii. Teraz strony internetowe odczytują twój adres IP jako urządzenie w Norwegii.

Możesz sobie wyobrazić VPN jako nowe okno na Internet.
VPN umożliwia Ci wybór okna z listy miejsc/krajów na świecie.

Jak działa VPN?

Najprościej mówiąc VPN łączy Cię z innym komputerem (jako sieć prywatna) i pomaga Ci chronić prywatność w Internecie (do pewnego stopnia) oraz maskuje twój adres IP.

Dzięki VPN komputery działające w różnych podsieciach działają tak jakby było między nimi połączenie prywatne. Łącząc w podsieć komputer z Europy z komputerem z USA, ten europejski, może mieć widoczny na zewnątrz amerykański adres IP.

dzialanie-vpn600.png

 

2. Zastosowanie VPN

2.1. Zastosowanie ogólne

W jakim przypadku warto rozważyć zastosowanie technologii VPN?

Rozważ korzystanie z VPN-a, jeśli zależy ci na:

 • zwiększeniu poziomu prywatności (ukrycie faktycznego miejsca urządzenia),
 • zwiększeniu poziomu anonimowości
 • zwiększeniu poziomu bezpieczeństwa, m.in. poprzez szyfrowane połączenie,
 • ominięciu cenzury Internetu.

VPN na pewno przyda się w miejscach publicznych, takich jak kawiarnia, galeria handlowa, lotnisko, restauracja, hotel. Służą one często do wykradania danych. Osoba podsłuchująca twoje łącze zobaczy, przy włączonym VPN, jedynie zaszyfrowany kod.

2.2. Zasada działania blokady IP

Zgodnie z zapisami ustawy hazardowej 2017, adresy www bukmacherów, kasyn czy pokerroomów wpisanych do Rejestru Domen Służących do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnie z Ustawą są blokowane przez dostawców Internetu. Po próbie wejścia na stronę zagranicznego operatora możesz zobaczyć taki komunikat:

Ostrzeżenie Próbujesz połączyć się z nielegalną stroną Dostęp został zablokowany

Po wpisaniu adresu zagranicznego bukmachera, użytkownik z polskim IP jest przekierowywany na stronę komunikatu MF. Fot. mf.gov.pl (dnia 2022-10-14)

Blokada stron bukmacherskich jest tworzona na podstawie adresów IP przypisanych do poszczególnych stron bukmacherów. Dostawcy w swojej infrastrukturze sieciowej tworzą zasady blokowania stron, zupełnie w taki sam sposób jak szefowie w firmach blokują dostęp do zasobów www, które uznają za niepożądane w godzinach pracy (np. Facebook / YouTube).

Bukmacherzy zagraniczni czasem bronią się przed blokadą strony, zmieniając cyklicznie swoje DNS-y na nowe (nieblokowane).

2.3. Kiedy VPN nie pomaga?

Jeśli mieszkasz w Polsce i chciałbyś się zarejestrować u bukmachera, który nie przyjmuje rejestracji od Polaków, to VPN Ci nie pomoże. Gracz musi udowodnić zagraniczny adres zameldowania, a często także fizyczne przebywanie w danym kraju. Problemu nie rozwiąże także serwer proxy, który pozostawi adres IP jako polski.

CIEKAWOSTKA:
W 2016 roku Opera wprowadziła do swojej przeglądarki wbudowany VPN w wersji Opera Developer. Tak przynajmniej twierdzi, bo nie jest to prawdziwy VPN, a jedynie serwer proxy.

3. Techniczne działanie VPN

Przeglądając Internet w sposób tradycyjny, informacje o stronach jakie przeglądasz są odnotowywane, w tzw. logach, u lokalnego dostawcy Internetu (ISP – Internet Service Provider). Dostawca przez pewien czas przechowuje informacje o twoim adresie IP (ang. Internet Protocol) wraz z wszystkimi adresami IP, z którymi się łączyłeś. Czyli widzi jakie strony i jak długo odwiedzałeś.

Używając VPN twój lokalny dostawca Internetu widzi jedynie to, że użytkownik łączy się z serwerem VPN, ale nie widzi jaki konkretnie jest to ruch. Cały ruch pomiędzy komputerem użytkownika a serwerem VPN jest zaszyfrowany. W takiej sytuacji prawdziwy adres IP komputera, z którego łączy się gracz ze stroną firmy bukmacherskiej jest niedostępny. Zamiast niego bukmacher ma w swoich serwerach IP serwera VPN.

UWAGA:
Baza adresów IP, z których korzystają konkretne VPN-y jest zawsze ograniczona. Niektórzy bukmacherzy mogą blokować połączenia przez najpopularniejsze VPN-y. Jeżeli zależy ci na mało popularnym IP, to musisz zwykle zapłacić (więcej) za abonament lub użyć innego VPN-a.

4. Bukmacherzy a VPN

4.1. Czy mogę grać u bukmachera zagranicznego na polskie dane?

Jeśli ten bukmacher akceptuje rejestracje od Polaków to TAK.

Jeśli nie akceptuje, to będzie potrzebny adres zamieszkania zagraniczny, który jest możliwy do weryfikacji (+ inne metody weryfikacji w zależności od bukmachera). Wtedy VPN będzie konieczny przy każdym połączeniu ze stroną bukmachera, który nie akceptuje Polaków. Wystarczy jedno logowanie z polskiego adresu IP, by narobić sobie problemów, dlatego warto rozważyć alternatywne rozwiązanie, którym jest betbroker.

4.2. Czy bukmacher widzi, że korzystam z VPN-a?

Zazwyczaj TAK (dotyczy najbardziej popularnych darmowych VPN-ów).

Liczba serwerów VPN danego operatora jest ograniczona, a zatem liczba adresów IP danego VPN również. W przypadku bardzo wielu połączeń z dane IP, łatwo się domyślić, że jest to jakiś współdzielony adres IP, za pośrednictwem którego gracze łączą się z witryną bukmachera. Wynika z tego, że bukmacher na pewno wie, że łączysz się przez łącze VPN. Zapewne wyświetla mu się taka adnotacja na liście IP, z których łączyłeś się z witryną bukmachera.

Logując się za pomocą VPN-a do zagranicznego bukmachera, który NIE akceptuje Polaków, dbaj o to, aby połączenie odbywało się zawsze za pomocą tego samego VPN-a i kraju. Jeżeli skontaktujesz się z polskiego IP, to może się to skończyć zablokowaniem konta, z żądaniem (ponownej) weryfikacji dokumentów.

Podejrzanym zachowaniem dla bukmachera może być także łączenie się z bardzo różnych IP, np. z Australii, a za 2 godziny z Ameryki Północnej (przebycie fizycznie tego dystansu nie jest oczywiście możliwe). Tego typu działanie może spowodować dodatkowe pytania ze strony bukmachera (celem wyjaśnienia takiego działania po stronie gracza), a jeśli wyjaśnienie nie będzie satysfakcjonujące, to nawet blokadę konta – w zależności od polityki bukmachera.

Do celów bukmacherskich polecam używać IP z kraju, który został podany podczas rejestracji konta. Jeśli twój kraj nie jest dostępny w usłudze VPN, to użyj innego VPN-a.

4.3.  VPN a bonusy powitalne

Korzystanie z VPN do bonusu powitalnego jest niemądre. Ktoś już na pewno wziął bonus na wszystkie adresy IP dostępne w publicznie dostępnym programie VPN. Nie mówiąc o tym, że korzystanie z publicznych IP jest zabronione w każdym regulaminie bonusu.

Wielu bukmacherów rozpoznaje także unikalny numer urządzenia fizycznego (laptopa/komórki), z którego gracz łączy się ze stroną.

5. Zalety VPN

Można wymienić następujące zalety VPN:

 • umożliwiają dostęp do cenzurowanych treści (omija blokady geograficzne: bukmacherzy, rozrywka, serwisy społecznościowe, regionalne serwisy informacyjne, treści Netflixa tylko dla UK/USA itp.)
 • zwiększają poziom anonimowości (w Internecie nie jesteś w 100% anonimowy, ale wyższy poziom zwiększa koszty deanonimizacji)
 • omijają blokady programistyczne pracodawcy
 • pobieranie plików z sieci Peer-to-Peer (torrenty bywają prawnie zakazane) i ze stron z limitem pobrań
 • komunikacja z przyjaciółmi/rodziną za granicą
 • ukrycie historii przeglądanych stron przed rządem
 • uzyskanie dostępu do przeglądarki TOR
 • umożliwia ominięcie limitu prędkości/transferu, nałożonego przez dostawcę Internetu (np. za korzystanie z sieci Torrent, przekroczenie limitu transferu danych czy ograniczenie celem wymuszenia zakupu wyższego pakietu abonamentu)

6. Wady VPN

Istnieją także wady VPN:

 • VPN może nieznacznie spowalniać szybkość łączenia się z Internetem (siła spowolnienia zależy od jakości VPN-a)
 • niektórzy bukmacherzy czy strony internetowe są przewrażliwione na punkcie IP należących do VPN-ów (mogą blokować użytkowników albo konfiskować bonusy w skrajnych przypadku → zależnie od treści Regulamin bukmachera i Regulamin bonusu)
 • niektóre VPN-y zapisują i sprzedają wybrane dane użytkowników (zależy od polityki prywatności VPN-a)
 • w niektórych krajach VPN-y są nielegalne, co może pociągać za sobą skutki prawne (np. Chiny, Turcja, Irak)
 • w “darmowym VPN-ie” nie masz unikalnego IP (współdzielisz IP z innymi użytkownikami) → rozważ własny VPN (wyższy koszt i więcej pracy, ale większa anonimowość)

7. Jaki VPN wybrać?

7.1. Ranking VPN

Szukanie rankingów VPN-ów w Google nie ma sensu. Natrafisz jedynie na pozycjonowane rankingi z programami partnerskimi. To oczywiście nie ma nic wspólnego z najlepszym wyborem usługi.

W przypadku zawodowych graczy zakładów bukmacherskich istotne będzie, aby VPN nie spowalniał aż nadto działania Internetu i aby ominął geoblokowanie. Wymagania w stosunku do usługodawcy VPN-a są w takim przypadku niewielkie. Jedynym wymogiem będzie możliwość połączenia się z węzłem zagranicznym, by dostać się na stronę bukmachera.

7.2. Bezpieczeństwo i prywatność VPN

Niewielkie wymagania jakie potrzebujesz od VPN-a nie oznaczają, że powinieneś zaniedbać całkowicie swoje bezpieczeństwo i prywatność[1]:

 1. Najważniejszymi czynnikami przy korzystaniu z VPN jest prywatność i zaufanie. Możesz zbadać wiarygodność usługodawcy VPN. Chodzi nie tylko o kwestie techniczne czy geopolityczne zagrożenia.
  Jeśli któryś usługodawca został złapany na oszustwie lub stosuje nieuczciwe bądź niekorzystne dla klienta działania, można z dużym prawdopodobieństwem stwierdzić, że twoja prywatność może zostać naruszona w przyszłości.
  Zwróć uwagę przede wszystkim na politykę cookies. Firma respektująca twoją prywatność powinna używać mało lub w ogóle nie używać ciasteczek. Jeśli firma używa oprogramowania przeciwko atakom DDoS, znaczy że zbierają o tobie dane – nie korzystaj z nich.
 2. Siedziba usługodawcy VPN jest kluczowa. Kraje należące do tzw. 14 Eyes Country Policy nie tylko szpiegują swoich mieszkańców, ale także wymieniają się tymi danymi. W tych krajach wolność słowa jest ograniczona, a rząd może się posunąć do działań niezgodnych z prawem w imieniu “narodowego bezpieczeństwa”.Lepiej żeby twój dostawca VPN NIE był zarejestrowany w żadnym z tych krajów:
  • Australia
  • Belgia
  • Dania
  • Francja
  • Hiszpania
  • Holandia
  • Kanada
  • Niemcy
  • Norwegia
  • Nowa Zelandia
  • Szwecja
  • USA
  • Wielka Brytania
  • Włochy
 3. Wybierz te VPN-y, które nie przetrzymują żadnych danych o twojej aktywności czy logów połączeń. Niektóre serwisy VPN zapisują te dane, by zapewnić legalność działań (na wypadek wezwania od władz), niektóre zapisują, by pomóc sobie w utrzymaniu serwerów, a niektóre są gotowe sprzedać dane jako część modelu biznesowego.
 4. Jeśli usługa VPN wymaga od ciebie więcej niż podania adresu email, licz się z tym, że te dane mogą wycieknąć. Do maksymalnej anonimowości serwisy oferują płatność bitcoinami, gotówką czy kartami upominkowymi. Niektóre serwisy oferują nawet klucz PGP, by wasza korespondencja była szyfrowana.
 5. Jeśli zależy ci na maksymalnym uszczelnieniu prywatności, wybierz VPN, który wspiera protokół OpenVPN i używaj go do łączenia się z serwerem VPN. Unikaj innych protokołów, a szczególnie PPTP, który nie służy prywatności. Warto doczytać czym jest DNS leak , gdzie znajdziesz wytłumaczenie, sposób uszczelnienia, częste pytania i stronę do obszernego testu.
 6. Warto rozważyć VPN, który ma silne szyfrowanie danych.

7.3. Który VPN wybrać?

Na podstawie powyższych kryteriów, wybór najlepszego VPN-a zawęża się do kilku pozycji. Większość z nich ma okres próbny 14 dni bez opłat.

Trzy kluczowe kryteria (jurysdykcja + prywatność logów + prywatność aktywności) spełniają następujące serwisy (ceny z 2018 roku):

 • TrustZone (40€/rok) – bardzo dobra obsługa techniczna, ale stosują program partnerski
 • Planet VPN (darmowy lub 48$/rok) – deklarują szybkie i stabilne połączenia (kluczowe dla graczy) + silna polityka prywatności (lokalizacja w Rumunii i ścisła polityka braku logów) + możliwość wykupienia prywatnego IP (unikalne IP jest szczególnie ważne dla połączeń z niektórymi zagranicznymi stronami bukmacherskimi)
 • ProtonVPN (71.88 €/rok) – darmowy VPN znanej z ochrony prywatności firmy; warty przetestowania, bo 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy
 • ZoogVPN – skupieni na ochronie prywatności: zarejestrowani w Grecji (poza krajami 14-eyes) + możliwość szyfrowania nawet do 2048-bitowego (dla porównania rząd USA wymaga 128- lub 256-bitowego szyfrowania wrażliwych danych) + brak logów (dzienniki logów mogą z łatwością powiązać działania z klientami, a niektórzy dostawcy VPN sprzedają je stronom trzecim) + opcja Kill Switch (zabezpieczenie na wypadek nagłego zerwania połączenia) + ponad 70 lokalizacji w 35 krajach

7.4. Darmowy VPN — Windscribe

Moje potrzeby są niewielkie, więc używam VPN-a o nazwie Windscribe.

To, że jest dobry dla mnie, nie oznacza, że będzie dobry dla Ciebie. Być może masz większe potrzeby niż ja (np. wymagasz dedykowanego IP). Warto wtedy rozważyć płatne VPN-y, z darmowym okresem próbnym lub gwarancją zwrotu pieniędzy.

Zalety darmowej wersji Windscribe to:

 • silne szyfrowanie i pełna anonimowość
 • wysoki poziom prywatności (nie przechowuje logów połączeń, adresów IP ani odwiedzanych witryn)
 • świetna prędkość
 • dostęp do wielu krajów takich jak USA, UK, Francja, Niemcy, Norwegia, Holandia, Rumunia, Szwajcaria, Hong Kong
 • bardzo duży transfer danych: 10 GB (inni potrafią ograniczyć do 500 MB)
 • wbudowany adblocker i firewall
 • można podłączyć wiele urządzeń jednocześnie
 • dla wersji płatnej gwarancja zwrotu pieniędzy, jeśli nie będziesz zadowolony
 • narzędzie Windflix dla Netflixa z USA czy UK
 • banalna instalacja i intuicyjna obsługa

Do wad darmowej wersji Windscribe zaliczam:

 • rejestracja Windscribe w Kanadzie, która należy do 14 Eyes Country Policy
 • ograniczony transfer
 • ograniczona ilość serwerów

8. FAQ — najczęstsze pytania

8.1. Dlaczego strona bukmachera się nie wyświetla?

Jeśli strona bukmachera zagranicznego Ci się nie wyświetla, to usuń cenzurę ze swojego komputera.
Zajmie to 5 minut.

Jeśli problem nadal występuje, użyj VPN-a.

8.2. Kiedy mam korzystać z VPN-a?

Jeśli usunąłeś już cenzurę, a strona nadal się NIE wyświetla, potrzebny będzie VPN.
Prawdopodobnie bukmacher blokuje wszystkie IP przyporządkowane do obszaru Polski.

Instalacja nawet darmowego VPN rozwiąże problem zobaczenia strony i korzystania z niej.

8.3. Czy muszę korzystać z VPN, aby obstawiać u zagranicznego bukmachera?

Nie. Jeżeli widzisz stronę bukmachera bez VPN-u, to nie musisz używać VPN-u dla bezpieczeństwa czy z innych powodów.

Zdecydowana większość bukmacherów nie blokuje adresów IP z obszaru Polski. Ci, którzy blokują, najczęściej NIE przyjmują rejestracji od Polaków, choć znam przynajmniej 1 wyjątek.

Po odblokowaniu cenzury na swoim komputerze, możesz bez przeszkód przeglądać i korzystać ze stron zagranicznych bukmacherów.

VPN jest czasem niezbędny:

 • u zagranicznych bukmacherów, którzy przyjmują rejestracje od Polaków, ale z jakiegoś powodu blokują polskie IP → wystarczy użyć VPN-a
 • znam jednego betbrokera, który blokuje IP z Polski, ale po użyciu VPN-a można korzystać z jego usług

Podczas rejestracji u zagranicznego bukmachera/betbrokera możesz bez obaw podać polski adres zameldowania.

8.4. Czy korzystanie z zagranicznych bukmacherów bez użycia VPN-a jest bezpieczne?

Tak.

Bukmacherom zagranicznym zależy na klientach z Polski. Nie spotkałem
się, by któryś z nich robił problemy Polakom tylko z tego powodu, że
ktoś loguje się z Polski lub ma adres zameldowania w Polsce.

Gdyby bukmacherzy robili
problemy, już wiedziałbym o tym. Sytuacja szarej strefy trwa od
1.01.2010, a przepisy zostały zaostrzone 1.04.2017. Więc ta sytuacja trwa od dawna.

Mam także wiele potwierdzeń bezpośrednio od przedstawicieli bukmacherów zagranicznych, że NIE będą robić problemów Polakom tylko dlatego, że obstawiają lub rejestrują się z Polski.

8.5. Jakich VPN-ów używać?

Do przeglądania oferty bukmachera powinien wystarczyć darmowy VPN. W jego ramach masz na przykład 10 GB darmowego transferu, więc w zupełności powinno wystarczyć. Może nawet do oglądania transmisji od czasu do czasu.

Jeżeli chcesz obstawiać na nie-swoim koncie u zagranicznego bukmachera albo na giełdzie zakładów, to potrzebujesz płatnego VPN-a.

Ilość IP, jakie są do dyspozycji w ramach darmowych VPN-ów jest mocno ograniczona, a ilość osób, które korzystają z tych wspólnych IP jest ogromna. Bukmacherzy rozpoznają te najbardziej popularne IP i jeśli łączysz się z takiego “publicznego IP”, od razu jesteś w gronie podejrzanych, którzy mogą mieć coś do ukrycia. Jeśli w dodatku będziesz ogrywał bukmachera, mogą się pojawić poważne problemy.

Aby bezpiecznie obstawiać na nie-swoim koncie, potrzebujesz dobrego VPN-a (w tym artykule wymieniłem kilka propozycji), najlepiej z dedykowanym IP, o ile to możliwe. Nie jest to duży koszt w porównaniu do strat jakie mogą Cię spotkać, gdy nie zabezpieczysz się odpowiednio.

8.6. Jak stworzyć własny VPN na serwerze?

Stworzenie własnego VPN-a wymaga specjalistycznej wiedzy z zakresu obsługi serwera i konfiguracji routerów.

Temat jest dla mnie zbyt trudny, bo nie posiadam takich umiejętności.

Inspiracja: Jak skonfigurować własny domowy serwer VPN?

8.7. Dlaczego Thunderbird nie wysyła poczty? (error 10060)

Ubocznym działanie włączonego VPN (testowane na Windscribe) może być powodowanie problemów Thunderbird z wysyłaniem poczty (nie wiem czy Outlooka też to dotyczy).

Wygląda to tak, że Thunderbird wyświetla komunikat “Połączono z [nazwa serwera]” pokazując 100% pełny pasek stanu, próbuje długo wysłać email, po czym wyskakuje błąd o treści

Wystąpił błąd podczas wysyłania wiadomości: serwer pocztowy wysłał nieprawidłowe powitanie: Cannot connect to SMTP server 94.***.***.18 (94.***.***.18:25), connect error 10060.

a stworzona wiadomość email przepada (nie zapisuje się w Szkicach)!

Błąd error 10060 polega na tym, że program pocztowy próbuje się połączyć z serwerem odbioru poczty, ale nie może. W wyniku tego zostaje przekroczony limit czasu jaki został wyznaczony na tą operację i akcja jest anulowana, by odwiesić program.

Jeśli uda ci się na czas przerwać wysyłanie (bo zorientujesz się, że “zamula wysyłkę), to uratujesz Szkic i zobaczysz komunikat:

Wysyłanie wiadomości się nie powiodło.
Wysyłanie wiadomości się nie powiodło, ponieważ połączenie z serwerem „mail.surebety.pl” poczty wychodzącej (SMTP) zostało przerwane w trakcie transakcji. Należy spróbować ponownie lub skontaktować się z administratorem sieci.

UWAGA:
Polecam wyłączać VPN na czas sprawdzania poczty. Zdarzało mi się, że wysyłałem pocztę, żaden komunikat się nie pojawiał, a poczta nie docierała. Przetestuj wysyłając do siebie email przy włączonym VPN. Jeśli faktycznie jest taka bariera, to dopisz tą barierę do procedury korzystania z VPN.

9. Literatura

[1] Wybór najlepszego VPN (ang.)

[2] 19 rad jak się bronić przed podglądaniem przez policję i służby, z racji wchodzącej dziś w życie ustawy inwigilacyjnej – niebezpiecznik.pl

[3] Test 4 anomizerów – KomputerSwiat.pl

Polecany bukmacher:

Fortuna Zakład bez Ryzyka do 600 zł Możesz zagrać Piękna Złota pani na żółtym tle wyciąga do ciebie dłoń z uśmiechem trzymając się pod bok

Czy ten artykuł był pomocny?

Przepraszamy.

Jak możemy poprawić artykuł?

Dziękujemy za przesłanie opinii.

Komentarze
Subskrybuj
Powiadom o
59 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

MASZ WŁĄCZONY ADBLOCK :(

Wyłącz proszę AdBlock
dla SureBety.pl
i odśwież stronę.
AdBlock blokuje nie tylko reklamy,
ale także LINKI,
co utrudni Ci nawigację.

Instrukcja jak wyłączyć blokadę reklam.

Nasz Model biznesowy pozwala Ci
korzystać z SureBety.pl za DARMO.
Ale bez reklam
będziemy musieli wprowadzić opłaty od Czytelników.
Nie chcemy tego robić.
Rejestrując się z naszych linków
pomagasz w rozwoju SureBety.pl.
Nie tracisz,
a my możemy zyskać.

Zobacz instrukcję
DZIĘKUJĘ!
Krzysztof ;)

SureBety.pl ciasteczkują: polityka prywatności.