Porównywarka kursów

Porównywarka kursów bukmacherskich pomoże Ci znaleźć najwyższy kurs na rynku. Niektóre porównywarki pokażą Ci historię kursów bukmacherskich, czyli jaką wartość w przeszłości miały kursy na danym rynku. Są także narzędzia, które pomogą Ci znaleźć surebety lub valuebety. To niezbędnego narzędzia każdego profesjonalnego gracza, ale zyski zależą od Twoich umiejętności i wiedzy.

Zestaw kursów od kilkunastu bukmacherów na mecz Polska - Słowacja

Prawdopodobnie najlepsza porównywarka kursów bukmacherskich, Źródło: Oddsportal.com

UWAGA:
Model biznesowy porównywarek kursów jest konkurencyjny do modelu biznesowego SureBety.pl.
Projekt SureBety.pl jest dużo mniejszy niż międzynarodowe projekty porównywarek kursów, ale też potrzebujemy pieniędzy na rozwój.Jeśli chcesz, aby strona SureBety.pl była rozwijana, to proszę abyś rejestracji do bukmacherów dokonywał przez linki SureBety.pl.Jeśli nie możesz znaleźć takiego linku, to skorzystaj z wyszukiwarki albo Napisz do mnie.

1. Co to jest porównywarka kursów?

1.1. Definicja porównywarki

Porównywarka kursów bukmacherskich to program lub strona internetowa, która poprzez API pobiera od poszczególnych bukmacherów ofertę kursów o dyscyplinach, zdarzeniach i kursach bukmacherskich, a następnie przetwarza je, by wyświetlić te dane w czytelnej do porównania formie. Porównywarka pozwala czytać kursy bukmacherskie i na bieżąco je porównywać.

1.2. Do czego służy porównywarka kursów?

Lista czterech zakładów gdzie średni kurs jest znacząco wyższy niż średnia na rynku

Wysokie kursy bukmacherskie z serwisu Wettportal.com

To, do czego można wykorzystać daną porównywarkę kursów, zależy przede wszystkim od stopnia rozbudowania jej funkcji.

Do podstawowych zastosowań należą:

 • porównywanie kursów bukmacherskich między różnymi bukmacherami w ramach danej ligi
 • znajdowanie wysokich kursów: wyższych od średniej rynkowej (nazywanych w porównywarce mylnie valuebetami)
 • znajdowanie surebetów
 • znajdowanie spadków kursu

W bardziej zaawansowanych programach możemy znaleźć następujące opcje:

 • listę najbliższych spotkań
 • znajdowanie middles
 • podgląd historii kursów
 • ruchy kursów góra/dół
 • sprawdzanie u którego bukmachera wychodzi największe AKO zdarzeń, które chcemy zagrać
 • wysyłanie powiadomień o pojawieniu się kursów na daną ligę
 • wyniki spotkań, tabele ligowe i statystyki
 • możliwość rejestracji, dzięki której możesz uzyskać dostęp do płatnych opcji porównywarki oraz otrzymywać Newsletter

2. Jak działa porównywarka kursów?

Na niebieskim tle sylwetka głowy człowieka z symbolem koła zębatego w środku.

Kursy bukmacherskie prezentowane w porównywarkach bywają opóźnione.

Porównywarka kursów bukmacherskich ma za zadanie sczytywać w określonych odstępach czasowych kursy ze strony bukmachera i/lub pliki z kursami przez niego udostępnione. Kursy aktualizowane są na bieżąco. Po opracowaniu wyniki te są wyświetlane w programie, przy czym w wersji darmowej mogą być stosowane różnego typu ograniczenia wyników lub opóźnienia w ich prezentowaniu.

Wiedząc, w jaki sposób działa porównywarka, można zrozumieć, dlaczego czasem wyświetlane są nieaktualne kursy bukmacherskie lub zdarzenia, których już nie ma w ofercie bukmachera. W związku z tym trzeba pamiętać, że porównywarka kursów jest tylko pośrednikiem prezentującym ofertę legalnych bukmacherów i wysokości/dostępność kursów w porównywarce nie jest równoznaczna z wysokością/dostępnością u bukmachera.

UWAGA:
Przed postawieniem surebetu, zawsze należy upewnić się, że na stronie bukmacherów, że dany zakład jest wciąż w ofercie.

Ponadto porównywarka kursów bukmacherów nie potrafi także rozpoznać, czy zakłady bukmacherskie popełniły błąd przy wystawianiu kursów (błędnie wystawione spotkania kończą się zwykle zwrotem stawki).

Porównywarki mogą bardzo pomóc w zawężeniu pola poszukiwań, ale ocena, co warto obstawić, należy zawsze do gracza.

3. Przykłady porównywarek kursów

Mężczyzna w garniturze trzymający lupę nad tabletem.

Szukanie informacji, fot. ShutterStock

Poniżej lista najbardziej popularnych porównywarek kursów (głównie kursów przedmeczowych):

 1. OddsPortal.com – bardzo bogata strona w języku angielskim zawierająca surebety, valuebety i spadki kursów; jedna z najbardziej popularnych porównywarek; udostępnia możliwość typowania “na kartce” dla zarejestrowanych, jeśli choćby 1 bukmacher ma zdarzenie w ofercie, a także umożliwia znalezienie, u którego bukmachera dostaniesz największy kurs AKO
 2. bmbets.com – darmowa angielska porównywarka kursów z ponoć większą ilością bukmacherów niż OddsPortal.com
 3. BetBurger.com – najlepsza porównywarka do surebetów (można przetestować za darmo; płatności: karta, Skrill, Neteller, PayPal, kryptowaluty; dostępne API dające możliwość obstawiania zakładów przez robota, który powinien imitować grę człowieka)
 4. Surebet.com – strona do szukania surebetów, daje możliwość szukania także prawie-surebetów powyżej -2%, dlatego jest bardzo przydatna
 5. Wettportal.com – dobra niemiecka strona, której używam od czasu do czasu
 6. SurebetMonitor.com – płatny program o nazwie Surebet Monitor do szukania surebetów w czasie rzeczywistym, uruchamiany z komputera; opłata ok. 50€/mc
 7. Oddstorm.com – surebety, middle i polskie middle
 8. Odds1x2.com – jedna ze stron z surebetami, valuebety, porównywarka, tabele wielu dyscyplin
 9. BetOnValue.com – płatna strona, która wcześniej działała pod marką “betbrain.com”
 10. RebelBetting – opcja szukania surebetów (tylko przedmeczowe?) i valuebetów; trzeba im zaufać podając dane do konta bukmacherów; mają za to okres próbny, więc można się na spokojnie zapoznać.

Inne porównywarki kursów możesz znaleźć w google pod frazą odds comparison.

Wyszukiwarek surebetów najlepiej szukać w google pod takimi angielskimi frazami jak:

 • sure bets
 • sure bets comparison
 • sure betting
 • sports arbitrage
 • sports betting arbitrage
 • surebets finder 
 • itp.

4. FAQ

4.1. Czy wysokie kursy to prawdziwe valuebety?

W wielu porównywarkach wysoki kurs określa się mianem valuebetu. To marketingowe wprowadzenie Czytelnika w błąd.

W większości porównywarek kursów do wyłapania valuebetów stosuje się algorytm, polegający na liczeniu średniej z kursów dostępnych na rynku (np. średnia 2.0) i obliczeniu o ile procent znaleziony kurs jest wyższy (np. 2.20 jest 10% wyższy od 2.0). Ta metoda niestety bardzo słabo się sprawdza przy małej liczbie bukmacherów, którzy wystawili kursy na dane zdarzenie i prezentowane “valuebety” często są bezwartościowe.

Idea jest jednak taka, by przedstawić graczowi, na których rynkach bukmacher na najbardziej atrakcyjne kursy. Może się to przydać przy obracaniu bonusem na przykład albo do zaobserwowania, na jakich rynkach bukmacher “lubi zaspać ze zmianą kursów“.

Największe odchylenia spotyka się na najwyższych kursach (>5.0). Na mniejszych wartościach ciężko o duże procentowe odchylenie od średniej.

Fragment sylwetki mężczyzny w garniturze sięgającego do kieszeni garnituru pełnej pieniędzy.

Wyniki porównywarek, fot. ShutterStock

4.2. Jakie wyniki w typowaniu valuebetów mają porównywarki?

Jak dotąd spotkałem się tylko z jedną porównywarką kursów, która udostępniałaby archiwum skuteczności wyszukiwanych przez nią valuebetów – hot-odds.com. Niestety wycofali już tę funkcję zapewne z powodu słabych wyników, a strona zakończyła działalność w styczniu 2022 roku.

Wywnioskowanie, na podstawie samej historii kursów, czy coś jest valuebetem jest bardzo trudne albo niemożliwe.

Nawet jeśli ktoś znalazłby właściwy algorytm na podstawie samej historii zmian, to spadki kursów następowałyby bardzo szybko i ta opcja musiałaby stać się płatna. Z czasem kupiliby ją także bukmacherzy i szybko dostosowaliby kursy do wyświetlanych sugestii. I valuebety błyskawicznie znikałyby z rynku.

4.3. Czy warto grać valuebety z porównywarek?

Zwykle nie, ale to zależy.

Przede wszystkim trzeba sprawdzić kiedy porównywarka kursów znajduje wartościowy kurs, a kiedy jest on przeciętnym kursem, mimo że odstaje od innych na rynku.

Być może istnieje taki podzbiór w znajdowanych typach, który przy określonych kryteriach (dyscyplina, rynek, przedziały kursów, bukmacher itp.) daje profit. To wymaga ciężkiej pracy z Excelem i umiejętności pobierania danych z Internetu. Z doświadczenia wiem, że znalezienie takiego algorytmu jest możliwe i znam jednego Czytelnika SureBety.pl, który zarabia w ten sposób.

Porównywarka jest tylko narzędziem pomocniczym. Ostatecznej analizy meczu gracz musi dokonać sam.

4.4. Do czego można zastosować znalezione wysokie kursy?

Wysokie kursy są najczęściej pomocne, gdy potrzebujesz obrócić bonusem. Szukasz wtedy, na jakie spotkania bukmacher wystawił relatywnie najwyższe kursy i te zdarzenia obstawiasz po weryfikacji.

Innym zastosowaniem wysokich kursów jest gra pod spadki. Jeśli odpowiednio wcześnie uda Ci się je zagrać, może potem skontrować swój zakład, stawiając w przeciwną stronę i uzyskać zysk bez względu na wynik spotkania.

Przyglądając się rynkom, na których konkretny bukmacher stale wystawia najwyższe kursy, możesz się o nim dużo dowiedzieć, zwłaszcza pod kątem znalezienia słabości bukmachera.

4.5. Czy porównywarki kursów zawierają błędy?

Tak.

Wszelkiego typu porównywarki kursowe czy porównywarki cenowe opierają się na plikach dostarczanych u źródła informacji (dostęp przez tzw. API), które prezentują dane w tabeli z kursami.

Dane są przechowywane w tzw. pliku XML. Przykładowy plik XML wygląda tak:

Kod html pokazujący kursy na wynik meczu, rynek poniżej powyżej i handicapy

Plik XML zawierający kursy na zakłady – bukmacher Betclic,
Źródło: http://xml.cdn.betclic.com/live_pl.xml

Zadaniem porównywarki jest wyciągnąć z tego pliku dane, a następnie przetworzyć i zaprezentować na stronie www. Jak widać, błędy mogą wystąpić na różnych etapach drogi od bukmachera do gracza:

 1. Błąd w pliku po stronie bukmachera.
  Rzadki, ale się zdarza.
 2. Błąd w przetworzeniu danych (np. złe przyporządkowanie nazwy klubu, bo FC Barcelona ma różne nazwy u różnych bukmacherów).
  Rzadki. Najczęściej objawia się tym, że dany bukmacher lub dany mecz nie zostanie uwzględniony w porównaniu, bo nie został odnaleziony.
 3. Opóźnienia czasowe w prezentowaniu danych.
  To najczęstszy problem w porównywarkach. Dane NIE są prezentowane w czasie rzeczywistym (wiele danych i wielu użytkowników wymaga dużych zasobów mocy obliczeniowych). Darmowe porównywarki potrafią stosować 15-30 minutowe opóźnienia, co większość informacji czyni już bezwartościowymi.

Szybkość zmiany kursów i wielkość opóźnień możesz zaobserwować np. na tym filmiku:

Ruchy kursów na Betfair na godzinę przed meczem – SureBety.pl [1h 18min]

4.6. Czy warto budować własną porównywarkę kursów?

Budowanie porównywarki kursów na własne potrzeby wiąże się z ogromem pracy. Jeśli miałbyś komuś zlecić podstawową konfigurację, to koszt wyniesie minimum 20.000 PLN w 2021 roku. To dopiero początek, bo do stałej opieki potrzebny jest ktoś do aktualizacji oprogramowania i kodów XML. Najwięcej pracy jest oczywiście na początku z tworzeniem powiązań typu ”FC Barcelona = Barcelona”, ale potrzebna do wykonania praca ma potem po prostu inny charakter.

Na rynku hazardowym działa już wiele porównywarek kursów w zakładach bukmacherskich. Aby zaistnieć na tyle, by zwróciły się chociaż koszty budowy, trzeba mieć dużo pieniędzy i pomysł na marketing. Sprawdzona ekipa IT jest warunkiem koniecznym do sukcesu. Cały projekt wymaga biznes planu, a potrzebny kapitał powinien wynosić minimum 50-200 tysięcy PLN.

Dla potrzeb graczy zwykle bardziej opłaca się skorzystać z abonamentu gotowych rozwiązań, które umożliwiają porównanie kursów bukmacherskich.

Zobacz też:
Jak szukać valuebetów?
Dlaczego warto grać wysokie kursy?

Polecany bukmacher:

Fortuna Zakład bez Ryzyka do 600 zł Możesz zagrać Piękna Złota pani na żółtym tle wyciąga do ciebie dłoń z uśmiechem trzymając się pod bok

Czy ten artykuł był pomocny?

Przepraszamy.

Jak możemy poprawić artykuł?

Dziękujemy za przesłanie opinii.

Komentarze
Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

MASZ WŁĄCZONY ADBLOCK :(

Wyłącz proszę AdBlock
dla SureBety.pl
i odśwież stronę.
AdBlock blokuje nie tylko reklamy,
ale także LINKI,
co utrudni Ci nawigację.

Instrukcja jak wyłączyć blokadę reklam.

Nasz Model biznesowy pozwala Ci
korzystać z SureBety.pl za DARMO.
Ale bez reklam
będziemy musieli wprowadzić opłaty od Czytelników.
Nie chcemy tego robić.
Rejestrując się z naszych linków
pomagasz w rozwoju SureBety.pl.
Nie tracisz,
a my możemy zyskać.

Zobacz instrukcję
DZIĘKUJĘ!
Krzysztof ;)

SureBety.pl ciasteczkują: polityka prywatności.