Zbliżenie na podpis markowym piórem dokumentu przez mężczyznę w garniturze

fot. Shutterstock

1. Rzeczy ostateczne

Statystycznie rzecz biorąc przypada jedna śmierć na jednego człowieka. Jak mówi pismo święte Czuwajcie więc, bo nie wiecie, w którym dniu Pan wasz przyjdzie. (Mt, 17,42).

Te i inne uniwersalne prawdy mają także zastosowanie w zakładach bukmacherskich. Nie każdy robi testament czy zabezpiecza przyszłość swoich bliskich. A to może być błąd.

2. Czy warto myśleć o śmierci?

Słyszałem już o śmierci jednego z bardzo dobrych graczy (wypadek na motorze). Otrzymałem również email od żony z prośbą o pomoc w odzyskaniu pieniędzy od bukmacherów. W obu tych sytuacjach gracze raczej nie przewidywali, że mogą wcześnie odejść z tego świata.

Wielu młodych graczy nie bierze nawet pod uwagę, że mogliby umrzeć tak młodo. Jeżeli będziesz miał pecha, to poza żałobą, zostawisz rodzinie problem jak odzyskać twoje pieniądze od bukmacherów.

3. Jak zabezpieczyć swoje pieniądze?

Jeśli chodzi o bukmacherów, to najlepiej umożliwić osobom bliskim dostęp do kont. Nie tylko bukmacherskich, ale także portfeli finansowych czy kont bankowych.

O ile z bankami nie będzie może jeszcze tragedii, o tyle odzyskiwanie sądowe pieniędzy z kont zagranicznych bukmacherów może okazać się niemożliwe.

Postępowanie spadkowe jest obciążone opłatami. A realizacja testamentu zwykle trwa. Moim zdaniem to co można załatwić bez testamentu powinno się zrobić bez niego.

Polecam spisanie haseł do kont bukmacherskich (i innych potrzebnych) oraz przechowywanie ich w bezpiecznym miejscu. Osobę najbliższą powinno się powiadomić o tym fakcie.

UWAGA:
Trzeba mieć również pewność, że w razie potrzeby ktoś będzie umiał wyciągnąć twoje pieniądze! Zaufana osoba musi wiedzieć gdzie są i jak je wypłacić. Poświęć 1 wieczór i niech ta osoba zaloguje się w kilka miejsc na twoje konta. Pokaż jej gdzie ma informacje do tego. Z pomocą twoich instrukcji niech spróbuje zlecić wypłatę.

Osobiście preferuję wtajemniczenie osoby, która ma do czynienia z zakładami. Wtedy na pewno będzie potrafiła skorzystać z zapisanych danych. Dobrze jeśli nie jest osoba z najbliższego otoczenia (mąż/żona/syn/córka/ojciec), a na przykład ojciec chrzestny, kuzyn itp. bo w przypadku np. wypadku podczas rodzinnej wycieczki nie będzie osoby, która odzyska pieniądze.

No to jak? Ile bukmacherzy zarobią w przypadku Twojej śmierci?