Wpłacając pieniądze do bukmachera na pewno nie myślałeś o swojej śmierci. Gdy jednak wejdziesz na wysokie stawki, to może warto powiedzieć komuś bliskiemu jak je stamtąd wyciągnąć?? Zwłaszcza, jeśli jest to bukmacher zagraniczny.

Zbliżenie na podpis markowym piórem dokumentu przez mężczyznę w garniturze

fot. Shutterstock

1. Rzeczy ostateczne

Statystycznie rzecz biorąc przypada jedna śmierć na jednego człowieka.

Jak mówi pismo święte Czuwajcie więc, bo nie wiecie, w którym dniu Pan wasz przyjdzie. (Mt, 17,42).

Te i inne uniwersalne prawdy mają także zastosowanie w zakładach bukmacherskich. Nie każdy robi testament czy zabezpiecza przyszłość swoich bliskich.

— Jak wypłacić pieniądze od bukmachera? – takie pytania czasem otrzymuję emailowo od partnerek życiowych hazardzistów.

2. Czy warto myśleć o śmierci?

Słyszałem już o śmierci jednego z bardzo dobrych graczy (wypadek na motorze). Otrzymałem również email od żony z prośbą o pomoc w odzyskaniu pieniędzy od bukmacherów.

Wielu młodych graczy nie bierze nawet pod uwagę, że mogliby umrzeć tak młodo. Jeżeli będziesz miał pecha, to poza żałobą, zostawisz rodzinie problemy z odzyskaniem twoich pieniędzy od bukmacherów. Prawo spadkowe bywa skomplikowane, a dochodzenie swoich praw za granicą jest bardzo czaso- i kapitałochłonne.

3. Jak zabezpieczyć wypłaty od bukmacherów na wypadek śmierci?

Jeśli chodzi o bukmacherów legalnych, to zazwyczaj nie ma problemu: wystarczy że powiadomisz najbliższych, że obstawiasz u bukmacherów legalnych, a w przypadku twojej śmierci hasła dostępu są tu albo tu. Jeśli ich nie znajdą, to zwykle wystarczy kontakt z obsługą klienta i oni poinstruują o dalszych procedurach wypłaty.

Postępowanie spadkowe jest obciążone opłatami. A realizacja testamentu zwykle trwa. Moim zdaniem to, co można załatwić bez testamentu, powinno się zrobić bez niego.

W przypadku bukmacherów zagranicznych jest trudniej. Jeśli nie uporządkujesz tych spraw, odzyskanie pieniędzy z kont zagranicznych bukmacherów może okazać się niemożliwe.

  1. Spisz hasła dostępu do (najważniejszych) kont bukmacherskich, portfeli internetowych czy kont bankowych. Przechowuj w bezpiecznym miejscu.
  2. Polecam zbudować relację z innym graczem zakładów i poprosić go, aby w przypadku twojej śmierci pomógł twojej rodzinie wypłacić środki.
  3. Jeśli nie masz zaufanego gracza zakładów, to trzeba przeszkolić kogoś z rodziny, by zalogował się w kilka miejsc na twoje konta – przekaż jej najważniejsze informacje. Warto jej dać zadanie: zrealizuj wypłatę.
  4. Przekaż rodzinie informacje gdzie trzymasz dane poufne na wypadek twojej śmierci.

I to wszystko! Minimum wysiłku, maksimum efektu! Do dzieła.

Osobiście preferuję wtajemniczenie osoby, która ma do czynienia z zakładami. Wtedy na pewno będzie potrafiła skorzystać z zapisanych danych. Dobrze jeśli nie jest osoba z najbliższego otoczenia (mąż/żona/syn/córka/ojciec), a na przykład ojciec chrzestny, kuzyn, bo w przypadku wypadku rodzinnego może nie być osoby, która będzie umiała odzyskać pieniądze.

Polecany bukmacher:
Murawa boiska z napisem Zakład bez ryzyka do 600 zł i czarno-żółte motywy graficzne bukmachera Fortuna

4. Literatura

[1] Jak zabezpieczyć rodzinę w przypadku śmierci? – MarcinIwuc.com