Progresja na remisy

Progresja na remisy jest modyfikacją systemu Martingale (system podwajania stawki). Polega na obstawianiu remisów (zwykle tej samej drużyny) i zwiększaniu stawki po każdej porażce. Strategia ta może się sprawdzić jedynie w krótkim okresie czasu.

Symbole boisk tworzą w tle dwie zielone ściany łączące się po lewej stronie a na dole podpis pomarańczowych cyfr 2:2 z piłkami zamiast dwukropków

Progresja na remis opiera się na założeniu, że w serii meczów w końcu musi wypaść remis. Problem polega na tym, że wcześniej może się graczowi skończyć kapitał zanim on wypadnie.
fot. Shutterstock (98942147)

1. Co to jest progresja na remisy?

Progresja na remisy jest modyfikacją systemu Martingale. Polega na zwiększaniu stawek w przypadku przegranej obstawiając remisy (zwykle tej samej drużyny). Wybieramy sobie drużynę, która często remisuje i stawiamy na nią na kolejne mecze aż zremisuje.

Zazwyczaj wybiera się piłkę nożną ⚽️ lub hokej do tego celu. Kursy na remisy są zwykle w granicach 2.50-4.00 dla piłki nożnej ⚽️ i około 4.0 dla hokeja.

W przypadku progresji na remisy w piłce nożnej stawkę podwajamy, zaś dla hokeja mnożymy przez 1,5. Po trafieniu remisu kończymy progresję i wybieramy nową drużynę.

Nie wolno zlekceważyć żadnego meczu, nawet wtedy, kiedy wydaje Ci się, że dana drużyna na pewno wygra lub przegra. Często właśnie w takich meczach padają remisy.

Pamiętaj również, że stawiasz tylko na ligowe remisy wybranej drużyny. Grając progresją nie stawiaj na mecze pucharowe itp., ponieważ wybierając drużynę opierasz się na statystykach danej ligi.

Polecany bukmacher:

Fortuna Zakład bez Ryzyka do 600 zł Możesz zagrać Piękna Złota pani na żółtym tle wyciąga do ciebie dłoń z uśmiechem trzymając się pod bok

Przy wyborze drużyny do progresji weź pod uwagę:

  • Procentowy udział remisów danej drużyny w rozegranych meczach w ciągu ostatnich dwóch-trzech sezonów oraz w obecnym. Drużyna, która często remisowała w poprzednich latach w nowym sezonie powinna mieć podobny udział remisów.
  • Procent remisów we wszystkich meczach danej ligi w poprzednich sezonach oraz w obecnym. Progresja jest najbardziej korzystna w trzech ligach, w których udział remisów jest bardzo duży, są to: II hiszpańska, II włoska i II francuska.
  • Najdłuższa seria bez remisu (NSBR) jaką drużyna miała w ciągu poprzednich dwóch-trzech sezonów. Najlepiej wybrać drużynę, która nie miała dłuższej serii niż 6 meczy bez remisu.
  • Aktualną serię bez remisu (ASBR). Na przykład gdy drużyna ma już 2 mecze bez remisu, to zaczynamy grać. Choć to bywa złudne i są różne teorie kiedy dobrze jest zacząć progresję.

2. Ile poziomów grać?

Zwykle gra się maksymalnie 6-8 poziomów progresji. Należy sobie bezwzględnie wyznaczyć przed rozpoczęciem gry, ile poziomów chcemy grać i NIE zmieniać obstawianej drużyny w czasie progresji.

Wiele osób pytało ile poziomów grać. Czy 8 to już wystarczająco?

Powiem tak:
gdy ja grałem, to wiele osób “popłynęło” chyba na Derby, które miało ok. 17-18 meczy bez remisu, a wcześniej remisowało dosyć często. To oczywiście był wyjątek od reguły, ale trzeba wiedzieć z czym można się spotkać w praktyce: seria 31 meczy bez remisu Zhemchuzhina Sochi.

3. Wady progresji na remisy

Zdecydowaną wadą tego systemu jest konieczność czekania często cały tydzień na zagranie kolejnego meczu. Gdy trafi się w dodatku na czarną serię, negatywne emocje potrafią się utrzymywać z tego powodu przez kilka tygodnie w graczu, co powoduje niepotrzebny wzrost poziomu stresu i frustrację, która przenosi się na życie prywatne. Dlatego mogą go stosować tylko osoby cierpliwe i bardzo konsekwentne.

Wielu graczy rozpoczyna kilka równoległych serii progresji na remis. Jedna seria dla jednej drużyny, tak by przyspieszyć obrót u bukmachera, zaangażować większy kapitał i zdywersyfikować ryzyko.

Serie których nie uda się skończyć należy spisać na straty lub “rozbić zainwestowaną kwotę na dwie nowe progresje”. Jeśli więc zaczynałeś od 2zł i po 6 nietrafionych poziomach zainwestowałeś 126zł w progresję (2+4+8+16+32+64), można przenieść tę kwotę na inne progresje (dopisanie kwoty 63zł do dwóch innych progresji lub dopisanie 31,5zł do 4 innych progresji itp.).

Tego jednak NIE polecam, bo nie ma gwarancji, że inne drużyny w końcu zremisują, a Twoja stawka nie urośnie do kwot, których już nie będziesz w stanie postawić. Pamiętaj, że straty na papierze trzeba kiedyś zrealizować.

Dlatego tak ważne jest wyznaczenie punktu STOP. Dzięki temu kontrolujesz wielkość strat.

4. Zalety progresji na remisy

Przy małym kapitale początkowym gracza, system progresji na remisy może pomóc w obrocie bonusu u bukmachera, jeśli nie ma się pomysłu jak to zrobić. Długofalowo jednak wady znaczenie przeważą zalety z uwagi na to, że jest to progresja malejąca.

5. Moja opinia

znak-drogowy-stop.jpg

Trzeba wiedzieć kiedy przestać

Grałem tym systemem w latach 2005-2008, jako niedoświadczony jeszcze gracz, głównie w celu obrócenia bonusami. Stawki nie zwiększałem tak agresywnie jak sugeruje system (razy 2). Grałem zmodyfikowaną wersję – zyski ustawiałem niewielkie albo nawet takie, żeby tylko wyjść na zero. Miałem do tego arkusz w Excelu.

Grałem nawet kilka(naście) drużyn na raz chcąc zdywersyfikować (rozdzielić) ryzyko. Wszystkie drużyny starałem się dobrze dobierać zgodnie z wytycznymi.

Obecnie wiem, że tym systemem NIE da się regularnie zarabiać w dłuższym okresie czasu. Natrafiałem często na czarne serie bez remisów i kilka razy musiałem się pogodzić ze stratą. A w tym systemie bardzo ważny jest wybór drużyny, która często remisuje i wybór punktu STOP…

Niezależnie od wyboru drużyny jest to jednak system nieopłacalny, bo nie uwzględnia tego czy zakład ma wartość. Opcje remisu najczęściej nie mają wartości powyżej 1.0, a jeśli mają, to ten rodzaj stawkowania należy do systemów progresywnych i stanowi zbyt duże ryzyko dla stabilności kapitału gracza. W długim okresie czasu go nie polecam. Może się przydać jedynie do krótkoterminowych celów, takich jak np. obrót bonusu.

6. FAQ – pytania dotyczące progresji na remisy

6.1. Czy rozpoczęcie progresji po kilku meczach bez remisu daje większe szanse na sukces?

Moment rozpoczęcia progresji nie ma zupełnie żadnego znaczenia, bo kolejne po sobie mecze ligowe są najczęściej niezależne od siebie.

W przypadku dwumeczów pucharowych występuje korelacja, ale trzeba by zbadać jak duży wpływ ma wynik pierwszego meczu na drugi mecz.

Mecze towarzyskie mogą charakteryzować się innym współczynnikiem remisów, z uwagi na inną motywację zawodników w meczu towarzyskim w stosunku do meczu ligowego czy pucharowego. Mecze towarzyskie są także bardziej podatne na ustawienie wyniku końcowego lub jego fragmentu.

Literatura

[1] eProgresja.pl – serwis dla fanów progresji

 

Polecany bukmacher:

Fortuna Zakład bez Ryzyka do 600 zł Możesz zagrać Piękna Złota pani na żółtym tle wyciąga do ciebie dłoń z uśmiechem trzymając się pod bok

Czy ten artykuł był pomocny?

Przepraszamy.

Jak możemy poprawić artykuł?

Dziękujemy za przesłanie opinii.

Komentarze
Subskrybuj
Powiadom o
23 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

SureBety.pl ciasteczkują: polityka prywatności.