W latach 2010-2016 ponad 90% graczy w Polsce wybierało obstawianie u zagranicznego bukmachera pomimo tego, że było to “nielegalne”. W 2018 roku 40-50% polskich graczy wciąż obstawia za granicą. Gracze nie mają wyboru, jeśli chcą zarabiać na zakładach.

nielegalni-bukmacherzy500.jpg

Zagraniczni bukmacherzy są dostępni w Internecie, ale trzeba wiedzieć jak ich znaleźć i jak z nich bezpiecznie korzystać

1. Lista bukmacherów zagranicznych

Najlepsze bonusy powitalne bukmacherów zagranicznych
Bukmacher i wielkość bonusuInformacje na temat obrotu
BukmacherOpis% bonusu od depozytuWielkość max. bonusuMin. obrótMin. kursCzas na zrobienie obrotuMoment przyznania bonusu
 ***100%10 EUR0*bonus1.0bez limitupo przegranym zakładzie
 ***100%150 PLN1*bonus1.5030 dnipo wpłacie
 ***100%200 EUR4*bonus1.4030 dnipo wysłaniu prośby
 ***100%200 PLN8*bonus1.5030 dnipo wpłacie
 ***100%200 PLN12*bonus1.4030 dnipo wpłacie
betbrokerpośredni dostęp do najlepszych bukmacherów20%400 EUR10*bonus1.5030 dnipo wpłacie
 ***200%1000 PLN9*bonus1.8060 dnipo zagraniu za depozyt
 ***nie tolerują surebetowców100%400 PLN12*bonus1.5030 dnipo wpłacie
 ***100%6×500 EUR10*bonus2.031 dnipo wpłacie
 ***50%850 PLN12*bonus1.7090 dnipo wpisaniu kodu
 ***100%100 EUR13*bonus1.801 m-cdo 24h po wysłaniu emaila
 ***dobry bukmacher do esportów100%100 EUR20*bonus1.80180 dnipo wpłacie
 ***dobry bukmacher do esportów100%100 EUR20*bonus1.89180 dnipo wpłacie
 ***100%100 EUR24*bonus1.8021 dnipo wpłacie
 ***100%750 PLN17*bonus2.030 dnipo obróceniu 1x depozytem
 ***50%75 EUR12*bonus2.030 dnipo zrobieniu obrotu
 ***25%100 EUR30*bonus2.060 dnipo wpłacie
 ***100%200 PLN12*bonus1.9014 dniprośba na czacie
 ***100%50 EUR15*bonus2.014 dnipo wpłacie
 ***10%100 USD44*bonus (@2.0)1.01 (US rules)90 dnipo wpłacie
 ***bukmacher do bitcoinów100%5 BTC194*bonus (@2.0)1.01365 dnietapami po 0.01 BTC

Napisz email, aby otrzymać ZA DARMO listę bukmacherów zagranicznych dla Polaków

2. Kim jest zagraniczny bukmacher?

Dfn. Zagraniczny bukmacher to w Polsce bukmacher, który nie posiada licencji (zezwolenia) polskiego Ministra Finansów na działalność związaną z zakładami wzajemnymi.

Termin nielegalny bukmacher NIE odzwierciedla wszystkich faktów, gdyż zagraniczni bukmacherzy działają na podstawie legalnych zagranicznych licencji i w tychże krajach działają legalnie. Tylko sztuczna umowa, zwana “polskim prawem”, odgórnie mówi co jest legalne, a co nie.

3. Czy zagraniczni bukmacherzy są nielegalni w Polsce?

Tak. Bukmacherzy zagraniczni są według polskiego prawa nielegalni. Według prawa Unii Europejskiej są legalni, a to prawo jest nadrzędne nad prawem polskim.

Polskie prawo nie zostało dostosowane do przepisów unijnych i łamie prawo swobody do prowadzenia działalności gospodarczej w ramach UE. Dlaczego Polska nie wystąpiła przeciwko zagranicznym bukmacherom, skoro rzekomo działają nielegalnie na jej terenie? Dlaczego ściga się graczy i obywateli Polski? Łatwiej jest zastraszyć Polaków po minimalnym koszcie niż dochodzić swoich niesłusznych racji na arenie międzynarodowej.

Dotykamy tutaj dylematu moralnego: co jest ważniejsze – jednostka czy społeczeństwo?

Jeżeli uważasz, że społeczeństwo jest ważniejsze niż ty i że obecna partia rządząca wyda lepiej twoje pieniądze niż ty sam, to powinni Cię interesować tylko bukmacherzy legalni, którzy odprowadzają podatki do Skarbu Państwa, a politycy je wydają. Jak rządzącym zabraknie pieniędzy, to po prostu podniosą podatki albo dodrukują pieniądze, uzasadniając to zbyt niską inflacją. Oni tylko “chcą twojego dobra”. Nie daj go sobie zabrać 🙂

Jeżeli uważasz, że państwo ma służyć jednostce, a nie jednostka państwu, to granie u bukmacherów jest twoim wolnościowym wyborem, zgodnym z prawami rynku. Jeżeli możesz bez konsekwencji obstawiać u zagranicznych bukmacherów, to dlaczego miałbyś z tego nie skorzystać? Napisałem “bez konsekwencji”, ponieważ przepisy ustawy hazardowej są w praktyce nieegzekwowane. Jeżeli tylko ktoś postępuje zgodnie z zasadami bezpieczeństwa (Jak bezpiecznie wpłacać do bukmacherów zagranicznych?), to w obecnej sytuacji jest szansa bliska zeru, że poniesie tego konsekwencje.

Odkąd obowiązuje ustawa hazardowa 2009, tylko raz zdarzyło się, że organy ścigania zdobyły (nielegalnie!) dane graczy z banku, którego głównym udziałowcem jest oczywiście Skarb Państwa. Była to polityczna nagonka, która miała na celu nastraszyć niedoinformowaną część społeczeństwa i to się udało w 2014 roku. Pisałem o tym w artykule Wezwanie do Izby Celnej. Potem przerzucono się z graczy na ściganie stron internetowych takich jak SureBety.pl.

Komuś wyraźnie zależało na tym, aby w Polsce zablokować zagranicznych bukmacherów przed wejściem na polski rynek. Stało się to kosztem zwykłych graczy. Stoi za tym prawdopodobnie jedna lub wiele z największych firm hazardowych na polskim rynku. Moim zdaniem w grę wchodzi STS albo Totalizator Sportowy (patrz zniszczenie rynku jednorękich bandytów).

Po nowelizacji ustawy hazardowej 2017 roku Ministerstwo Finansów ogłosiło wielki sukces (za rządów PiS mamy same wielkie sukcesy). Ich zdaniem rozprawili się z szarą strefą, a tymczasem fakty są takie, że wielkość szarej strefy spadła z 90% przed 2017 rokiem do około 40-50% w 2018 roku (Przeciwdziałanie Szarej Strefie w Polsce 2018/19 str.65). Ja widzę, że ludzie nadal grają i spadek odwiedzalności na SureBety.pl jest o połowiczny, więc sukcesem Ministerstwa bym tego nie nazwał. Co najwyżej dobrym posunięciem taktycznym polityków i lobbystów.

 

Czy w takiej sytuacji powinieneś ograniczyć się do grania u legalnych bukmacherów? Czy powinieneś być posłuszny politykom i lobbystom? Co jest Twoim celem w obstawianiu? Zysk czy rekreacja? Co się musi stać, abyś sprowadził na siebie problemy?

Zakłady bukmacherskie są tylko dla odpowiedzialnych osób. Decyzja należy do Ciebie. Jeśli ty jej nie podejmiesz, zrobi to za Ciebie państwo. Jeśli brakuje Ci jakiś informacji lub masz jakieś wątpliwości czy obawy, to opłaca się poszukać informacji w Internecie, aby je rozwiać w jedną lub drugą stronę.

4. Dlaczego zagraniczni bukmacherzy są celem rządu?

Rząd w Polsce stosuje od 2009 roku politykę nacjonalizowania branży hazardowej. Obarcza klientów zakładów sportowych ogromnym podatkiem obrotowym 12% od każdego zakładu (jeden z największych w Europie), podczas gdy za granicą podatki płacą tylko bukmacherzy, a nie gracze.

Poker, gry liczbowe, loterie pieniężne, gry telebingo i gry na automatach poza kasynem zostały objęte monopolem państwa, a za udział w “nielegalnych grach” państwo straszy karami graczy (po 2017 nie słyszy się już o egzekwowaniu kar w praktyce), którzy w większości nie zdają sobie nawet sprawy, że w latach 2010-2017 obstawiali nielegalnie.

Z zawodowych graczy robi się przestępców dając pozorny wybór:

  • graj legalnie, ale wtedy nie zarobisz
  • graj nielegalnie, ale jak cię złapiemy, to zabierzemy ci pieniądze
  • wyjedź z Polski
  • przestań obstawiać

Pozorny wybór polega na tym, że jeśli ktoś gra dla zysku i jest na tyle dobry, że ogrywa bukmacherów, to nie może sobie pozwolić na ograniczenie się tylko do legalnych bukmacherów, bo wtedy nie zarobi godziwych pieniędzy.

UWAGA:

Obstawianie zakładów u legalnych bukmacherów jest jak bieganie maratonu z kulą u nogi.

Średnio-zaawansowani i zawodowi gracze wiedzą na co trzeba zwrócić uwagę, aby nie dać się złapać i by móc obstawiać u zagranicznych bukmacherów. Jeśli ktoś jest ostrożny, to Izba Celna nie ma narzędzi do udowodnienia komuś winy. Gracz musiałby sam na siebie dostarczyć dowodów winy.

Graczom rekreacyjnym jest obojętne czy przegrywają u legalnego czy zagranicznego bukmachera. Przy obowiązującej ustawie hazardowej, większość rekreacyjnych ogranicza się do legalnych bukmacherów. Nie zdobywają wiedzy jak działa branża.

Smutne jest to, że porządni gracze zakładów zostali przez prawo zepchnięci do szarej strefy.

5. Legalni bukmacherzy dla gracza rekreacyjnego

Przyjrzyjmy się ważnym kryteriom wyboru bukmachera z perspektywy gracza rekreacyjnego, który obstawia głównie dla przyjemności. Jeśli porównamy te kryteria okaże się, że większości graczy rekreacyjnych wystarcza oferta bukmacherów legalnych.

Porównanie bukmacherów (gracz rekreacyjny)
Legalny bukmacher naziemnyNielegalny bukmacher internetowy
1. Punkty stacjonarneTAKzwykle NIE
2. Czynnik towarzyskiwysokiniski
3. Bonusy i promocjebardzo atrakcyjneod braku do bardzo atrakcyjne
4. Różnorodność ofertyszerokabardzo szeroka
5. Egzekwowalność prawbardzo wysokaod zerowej do bardzo wysokiej
6. Procedura wpłaty/wypłatyłatwabywa skomplikowana

5.1. Punkty stacjonarne

Prowadzenie każdego punktu stacjonarnego wiąże się z kosztami. By dana placówka miała rację bytu, musi nie tylko być w stanie utrzymać samą siebie (średni koszt to ok. 10-20 tys. PLN od placówki), ale też wygenerować dochód. Z tego powodu w punktach naziemnych oferowane kursy zawierają wyższą marżę niż w ofercie bukmacherów internetowych.

Bukmacherzy naziemni często posługują się ok. 10%-wą marżą, tzn. wystawiają kursy np. 1.80 – 1.80. Na to samo zdarzenie w internecie standardem jest marża 7-8%, czyli kursy 1.85-1.85 (marża 8%), a najlepsi bukmacherzy, zaoferują kursy na poziomie 1.95 – 1.95 (marża 2,5%).

Wybierając bukmachera z punktem stacjonarnym nie będziesz miał wysokich kursów.
Wybierając bukmachera z wysokimi kursami nie będziesz miał punktów stacjonarnych.

5.2. Czynnik towarzyski

Dla wielu graczy obstawianie u bukmacherów stacjonarnych ma swój specyficzny klimat.

Kto z nas nie pamięta podniecenia jakie towarzyszyło pierwszemu zagranemu kuponowi? Wizyta ze znajomymi po szkole, gorąca wymiana uwag i puszczenie przysłowiowej “taśmy za dwójkę” na całą rundę Ligi Mistrzów czy kolejkę danej ligi.

Niektórym odpowiada taki styl spędzania wolnego czasu i pozostają w swojej strefie komfortu przyzwyczajeń i sentymentów. Ich celem nie są zyski, więc pozostają graczami rekreacyjnymi i często korzystają z usług stacjonarnych punktów bukmacherskich.

Decyzja o korzystaniu z internetowego bukmachera to niejako przejście na wyższy poziom obstawiania zakładów:

  • przyjemność z gry przestaje być celem samym w sobie: hobby staje się pracą
  • gotówka zamienia się w cyferki na monitorze
  • dobre i złe podpowiedzi kolegów milkną, dając poczuć ciężar odpowiedzialności za własne decyzje
  • relacje towarzyskie często ulegają ochłodzeniu
  • panie z punktu stacjonarnego stają się superlaskami z Shutterstocka, które nie mówią, a piszą

Znaczna większość graczy zaczynała właśnie od bukmacherów naziemnych. Sentyment pozostaje i twarz często sama składa się do uśmiechu, gdy gracz zawodowy przechodzi obok stacjonarnego punktu obstawiania zakładów.

5.3. Bonusy i okresowe promocje

Legalni bukmacherzy i zagraniczni bukmacherzy proponują często bardzo atrakcyjne bonusy i programy lojalnościowe wybranych graczom. Są bardzo konkurencyjni wobec siebie pod tym względem.

Legalni bukmacherzy dominują w specjalnych ofertach dla Polaków. Jest to zwykle oferta podwyższonych kursów, specjalne konkursy z nagrodami czy wystawienie kursów na mało popularne zdarzenia (niższe ligi, wybory prezydenckie, zwycięzca popularnego TV show itp.).

Zagraniczni bukmacherzy są bardzo mocno zróżnicowani pod kątem bonusów powitalnych. Ponieważ są ich dziesiątki na rynku, pokusa otwierania wciąż nowych kont jest bardzo duża.

reklama
Murawa boiska z napisem Zakład bez ryzyka do 600 zł i czarno-żółte motywy graficzne bukmachera Fortuna

5.4. Różnorodność oferty

Oferta bukmacherów internetowych jest dużo bogatsza niż punktów stacjonarnych. Dotyczy to przede wszystkim oferty zakładów na żywo. W internecie spotkamy szerszą ofertę, wyższe kursy, darmowe transmisje spotkań i bieżące statystyki. Zakłady na żywo często budzą największe emocje.

Zagraniczni bukmacherzy mają w zestawie dla zarejestrowanych graczy także inne produkty, jak np. zakłady finansowe (tzw. opcje binarne), poker czy kasyno.

Legalni bukmacherzy królują natomiast w ofercie niższych polskich lig (nie tylko piłkarskich, ale też np. koszykarskich), na które chociażby Fortuna czy ETOTO posiadają różnorodną ofertę zakładów. To bardzo dobra opcja dla ludzi śledzących zmagania w III czy IV lidze, gdzie czasami nawet mimo podatku można złapać wartościowy zakład.

5.5. Egzekwowalność praw

W przypadku legalnych bukmacherów, gracz nie musi się przejmować, że bukmacher może go oszukać.

W przypadku zagranicznych bukmacherów trzeba mieć świadomość rankingu wiarygodności bukmacherów SBR i w przypadku wybrania nieodpowiedniego bukmachera, może się okazać, że wpłaconych (i wygranych) środków nie uda się już odzyskać.

5.6. Procedura wpłaty/wypłaty

bukmacherów naziemnych przyjmowanie zakładów odbywa się przy użyciu gotówki lub płatności kartą kredytową. Wypłata następuje jedynie w formie fizycznych pieniędzy; zazwyczaj na jej odebranie ma się określony czas, np. w STS jest to 30 dni.

Bukmacherzy internetowi oferują szerszą gamę metod wpłaty/wypłaty pieniędzy niż bukmacherzy naziemni. Oprócz najbardziej standardowych, typu konto bankowe czy karta kredytowa, dostępnych jest też szereg portfeli elektronicznych, obsługa kodów PaySafeCard czy kody bonusowe.

Niektórzy bukmacherzy internetowi czasami pobierają niewielkie prowizje w celu pokrycia kosztów administracyjnych. Dotyczy to najczęściej usług wpłaty/wypłaty karty kredytową, bądź jakimś mniej popularnym portfelem elektronicznym czy też próbie wypłaty depozytu bez wcześniejszego zaryzykowania środków w zakładach.

To co może nastręczać trudności przy korzystaniu z zagranicznych bukmacherów to weryfikacja tożsamości. U zagranicznych bukmacherów stykamy się z nią przy próbie wypłaty większej gotówki z konta. Bukmacherzy internetowi mogą sobie zażyczyć takich dokumentów jak: potwierdzenie przelewu, wystawionego rachunku, skanu karty (zakryj niektóre cyfry!), paszportu itp.

Niektóre weryfikacje bywają żmudne, długotrwałe i irytujące. Czasem wręcz poniżające, gdy bukmacher żąda zdjęcia dowodu osobistego trzymanego przy twarzy (forma stosowana wobec niechcianych graczy). Cały proces potrafi trwać od kilku dni do tygodni. Zwłaszcza jeśli bukmacher nie słynie z szybkiego kontaktu z graczem czy w przypadku wystąpienia bariery językowej.

legalnych bukmacherów weryfikacja tożsamości jest łatwa, szybka i zazwyczaj już na poziomie rejestracji konta bez ponownego powtarzania.

6. Zagraniczni bukmacherzy dla gracza zawodowego

Zobaczmy teraz kluczowe kryteria wyboru bukmachera z perspektywy gracza zawodowego, który obstawia głównie dla zysków:

Porównanie bukmacherów (gracz zawodowy)
Legalny bukmacher naziemnyZagraniczny bukmacher internetowy
1. Podatek obrotowybardzo wysoki: 12% w Polsce0% (Niemcy 5%)
2. Podatek dochodowywysoki 10%w praktyce 0%
3. Atrakcyjność kursu wypadkowegoniskawysoka
4. Wiarygodność bukmacherabardzo wysokaod SCAM-ów do bardzo wysokiej
5. Limity stawekod średnie do wysokieod bardzo niskie do bardzo wysokie

6.1. Podatek obrotowy 12%

Bukmacherzy naziemni zgodnie z polskim prawem hazardowym mają obowiązek odprowadzać za graczy 12% podatku obrotowego od każdego postawionego kuponu. Oznacza to, że każda stawka, którą gracz chce postawić, jest pomniejszana o 12% przed zawarciem zakładu.

Granie tylko u bukmacherów naziemnych powoduje, że gracz musiałby osiągać yield (zwrot z inwestycji) na poziomie min. 12%, aby cokolwiek zarobić. Graniczy to z cudem i udaje się to tylko nielicznym graczom zawodowymAmatorzy, którzy potrafią zarobić mimo podatku, mogliby zarobić krocie, gdyby przenieśli swoją działalność do Internetu.

Tak wysoki 12% podatek obrotowy sprawia w praktyce, że gracze zawodowi muszą korzystać z bukmacherów internetowych (teoretycznie nielegalnych) albo zrezygnować z obstawiania zakładów.

Internetowi bukmacherzy działają na innych licencjach niż polska. Mają najczęściej siedziby w rajach podatkowych, w związku z czym gracze nie są obciążani żadnym podatkiem.

6.2. Podatek dochodowy 10%

Dla wygranych powyżej kwoty 2.280 PLN, oprócz podatku obrotowego, trzeba odliczyć od potencjalnej wygranej 10% podatku dochodowego. To zmniejsza potencjalną wygraną o kolejne 10%.

6.3. Atrakcyjność kursu wypadkowego

Na screenie widać kupon od gracza rekreacyjnego, który postawił 95.000 PLN na mecz Niemcy – Polska. Kwota nie mogła być większa, by nie przekroczyć max. wygranej jaka obowiązuje w STS (500.000 PLN).

STS-kupon-Niemcy-Polska-16-06-2016.jpg

Gracz VIP postawił 95.000 PLN w STS i wygrał

Gracz założył się z legalnym bukmacherem po kursie @5.95. Gdyby wybrał zagranicznego bukmachera, mógłby w momencie składania zakładu uzyskać kurs @6.50 u zagranicznego bukmachera (screen kursów z rynku poniżej).

niemcy-polska-kursy-przedmeczowe.png

Gracz VIP postawił 95.000 PLN w STS i wygrał

Obliczmy optymalność finansową tego zakładu:

Bukmacher legalny vs zagraniczny
Bukmacher legalnyBukmacherzy internetowi
Stawka95.000 PLN95.000 PLN
Najlepszy kurs5.956.50
Wygrana bez podatku565.250 PLN617.500 PLN
Wygrana po podatkach447.678 PLN617.500 PLN
Wygrana / Optymalna wygrana72,5%100%

Gdyby gracz postawił te 95.000 PLN przez Internet, jego potencjalna wygrana wyniosłaby 617.500 PLN zamiast 447.678 PLN (brak tej wiedzy kosztował 169.822 PLN). Gracz zgodził się na 27,5% mniejszą wypłatę.

6.4. Wiarygodność

Legalni bukmacherzy naziemni działający w Polsce tacy jak Fortuna czy totolotek cieszą się bardzo dużą renomą i ugruntowaną pozycją na rynku. Ich wiarygodność jest bardzo wysoka i o bezpieczeństwo środków nie ma się co martwić. W razie sporu z bukmacherem, zawsze można skierować sprawę do polskiego sądu.

Bukmacherzy internetowi podlegają regulacjom prawnym w kraju, który wydał im licencję. Są to tzw. jurysdykcje. Różne kraje mają różne wymagania co do bukmacherów, a co za tym idzie, różne sposoby egzekwowania lub brak egzekwowania praw graczy wobec bukmachera.

Bardzo duży wpływ na wiarygodność bukmachera, poza rodzajem licencji, ma też ranking wiarygodności SBR. To najważniejszy ranking służący do wstępnej oceny wiarygodności bukmachera.

Jak widać obstawianie u bukmacherów internetowych wymaga większej znajomości rynku. Gracze rekreacyjni często nie chcą poświęcać czasu na poszerzanie swojej wiedzy, dlatego zwykle starają się ograniczać do powszechnie znanych bukmacherów, bo ci powinni mieć wysoką wiarygodność.

6.5. Limity stawek

Gracze rekreacyjni grają zwykle za małe kwoty (do 200 PLN na zakład). Dlatego limity stawek najczęściej ich nie dotyczą. Ciekawostką jest, że w Internecie u niektórych bukmacherów można grać już od 0,50PLN/zakład.

Jeśli gracz chce stawiać większe kwoty, to tu bukmacherzy legalni i zagraniczni nie różnią się znacząco. Prawie wszyscy bukmacherzy ograniczają maksymalne stawki graczy, tym których uważają za nieprofitowych.

Maksymalna kwota wygranej jest ściśle określona w Regulaminie bukmachera. W praktyce pracownik legalnego bukmachera kontaktuje się z centralą za każdym razem, gdy klient chce postawić min. 200 PLN (wysokość zależna od bukmachera). W takim przypadku możliwe jest odrzucenie pozostałej stawki kuponu, bądź zmniejszenie kursu na interesujące gracza zdarzenie.

“Rozbicie” stawki 1000 PLN, np. na 10 kuponów po 100 PLN, może skutkować przyjęciem tylko pierwszego zakładu (zgodnie z Regulaminem danego bukmachera naziemnego). W celu zagrania wyższej stawki pozostaje odwiedzenie kilku punktów naziemnych bukmacherów. Jest to jednak czasochłonne, a kurs w tym czasie zapewne spadnie.

Naprawdę duże stawki są możliwe tylko do zagrania u bukmacherów internetowych.

7. Podsumowanie

Po wprowadzeniu ustawy hazardowej 2017, udział zagranicznych bukmacherów w rynku zakładów w Polsce spadł w 2018 roku z 90% do około 40-50%. Jeśli masz aspirację zarabiania na zakładach, musisz poszerzać swoją wiedzę. Aby zrealizować ten cel, prędzej czy później będziesz musiał skorzystać z oferty zagranicznych bukmacherów.

Jeśli gracz dla przyjemności i nie chcesz zgłębiać swojej wiedzy na temat zakładów, to ogranicz się tylko do legalnych bukmacherów.

Jak bezpiecznie wpłacać do bukmacherów zagranicznych?

UWAGA:
Jeśli interesuje Cię gra u zagranicznych bukmacherów bez podatku obrotowego 12%, napisz do mnie czego potrzebujesz. Mogę pomóc Ci w doborze bukmachera czy bonusu powitalnego. Zgodnie z polską ustawą hazardową nie mogę publicznie podawać tych informacji.

Napisz do mnie by poznać ZA DARMO listę zagranicznych bukmacherów

8. FAQ — Najczęściej zadawane pytania

8.1. Czy obstawianie u bukmacherów zagranicznych jest bezpieczne?

Teoretycznie nie. W praktyce tak.

Gra u bukmacherów zagranicznych jest teoretycznie zabroniona, jednak w praktyce nie ma narzędzi do egzekwowania tego prawa.

Bukmacherzy zagraniczni, licencjonowani w wiarygodnych jurysdykcjach są w pełni wiarygodni. Wielu z nich sponsorowało zespoły polskiej Ekstraklasy czy nawet całą ligę polską, gdy reklama hazardu w Polsce była jeszcze legalna.

Zdarza się, że w Regulaminie bukmachera są zapisy, iż bukmacher może przekazać organom rządowym dane o klientach. Tak, ale dotyczy to osób poszukiwanych oraz skazanych prawomocnym wyrokiem. Zwykle nie jest to doprecyzowane.

W praktyce żaden bukmacher zagraniczny nie podejmie współpracy z polskimi urzędami. Nie podlegają pod polskie prawo i nie będą przekazywać informacji o swoich klientach. Nie muszą tego robić, nie opłaca im się to, więc tego nie zrobią. Gdyby któryś bukmacher to zrobił i któryś gracz zostałby poszkodowany, to zrobiłoby się o tym “głośno”. Taki bukmacher byłby skończony na polskim rynku i na innych podobnych do polskiego rynkach.

reklama
Murawa boiska z napisem Zakład bez ryzyka do 600 zł i czarno-żółte motywy graficzne bukmachera Fortuna