Zagraniczni bukmacherzy

W latach 2010-2016 ponad 90% graczy w Polsce wybierało obstawianie u zagranicznego bukmachera pomimo tego, że było to “nielegalne”. W 2018 roku 40-50% polskich graczy wciąż obstawia za granicą i korzysta z usług zagranicznych bukmacherów. Gracze nie mają wyboru, jeśli chcą zarabiać na zakładach.

Mężczyzna w koszuli z laptopem na kolanach, dookoła niego okienka stron internetowych.

Zagraniczni bukmacherzy są dostępni w Internecie, ale trzeba wiedzieć jak ich znaleźć i jak z nich bezpiecznie korzystać

1. Lista bukmacherów zagranicznych

Z powodu ustawy hazardowej w Polsce z 2017 roku, NIE możemy publicznie podawać nazw zagranicznych bukmacherów.

Pełna lista bukmacherów zagranicznych dla Polaków pod tabelą: 

Najlepsze bonusy powitalne bukmacherów zagranicznych
Bukmacher i wielkość bonusu Informacje na temat obrotu
Bukmacher Opis % bonusu od depozytu Wielkość max. bonusu Min. obrót Min. kurs Czas na zrobienie obrotu Moment przyznania bonusu
 ***   100% 10 EUR 0*bonus 1.0 bez limitu po przegranym zakładzie
 ***   100% 150 PLN 1*bonus 1.50 30 dni po wpłacie
 ***   100% 200 EUR 4*bonus 1.40 30 dni po wysłaniu prośby
 ***   100% 200 PLN 8*bonus 1.50 30 dni po wpłacie
 ***   100% 200 PLN 12*bonus 1.40 30 dni po wpłacie
betbroker pośredni dostęp do najlepszych bukmacherów 20% 400 EUR 10*bonus 1.50 30 dni po wpłacie
 ***   200% 1000 PLN 9*bonus 1.80 60 dni po zagraniu za depozyt
 *** nie tolerują surebetowców 100% 400 PLN 12*bonus 1.50 30 dni po wpłacie
 ***   100% 6×500 EUR 10*bonus 2.0 31 dni po wpłacie
 ***   50% 850 PLN 12*bonus 1.70 90 dni po wpisaniu kodu
 ***   100% 100 EUR 13*bonus 1.80 1 m-c do 24h po wysłaniu emaila
 *** dobry bukmacher do esportów 100% 100 EUR 20*bonus 1.80 180 dni po wpłacie
 *** dobry bukmacher do esportów 100% 100 EUR 20*bonus 1.89 180 dni po wpłacie
 ***   100% 100 EUR 24*bonus 1.80 21 dni po wpłacie
 ***   100% 750 PLN 17*bonus 2.0 30 dni po obróceniu 1x depozytem
 ***   50% 75 EUR 12*bonus 2.0 30 dni po zrobieniu obrotu
 ***   25% 100 EUR 30*bonus 2.0 60 dni po wpłacie
 ***   100% 200 PLN 12*bonus 1.90 14 dni prośba na czacie
 ***   100% 50 EUR 15*bonus 2.0 14 dni po wpłacie
 ***   10% 100 USD 44*bonus (@2.0) 1.01 (US rules) 90 dni po wpłacie
 *** bukmacher do bitcoinów 100% 5 BTC 194*bonus (@2.0) 1.01 365 dni etapami po 0.01 BTC

 

Bukmacherzy dla Polaków – szeroka lista

 

2. Kim jest zagraniczny bukmacher?

Dfn. Zagraniczny bukmacher to w Polsce bukmacher, który nie posiada licencji Ministerstwa Finansów na działalność związaną z zakładami wzajemnymi.

Termin nielegalny bukmacher NIE odzwierciedla wszystkich faktów, gdyż zagraniczni bukmacherzy działają na podstawie legalnych zagranicznych licencji do urządzania zakładów wzajemnych i w tychże krajach działają legalnie. Tylko sztuczna umowa, zwana “polskim prawem”, odgórnie mówi, co jest legalne, a co nie.

3. Czy zagraniczni bukmacherzy są nielegalni w Polsce?

Tak. Bukmacherzy zagraniczni są według polskiego prawa nielegalni. Według prawa Unii Europejskiej są legalni, a to prawo jest nadrzędne nad prawem polskim.

Polskie prawo nie zostało dostosowane do przepisów unijnych i łamie prawo swobody do prowadzenia działalności gospodarczej w ramach UE. Dlaczego Polska nie wystąpiła przeciwko zagranicznym bukmacherom, skoro rzekomo działają nielegalnie na jej terenie? Dlaczego ściga się graczy i obywateli Polski? Łatwiej jest zastraszyć Polaków po minimalnym koszcie niż dochodzić swoich niesłusznych racji na arenie międzynarodowej.

Dotykamy tutaj dylematu moralnego: co jest ważniejsze – jednostka czy społeczeństwo?

Jeżeli uważasz, że społeczeństwo jest ważniejsze niż ty i że obecna partia rządząca wyda lepiej twoje pieniądze niż ty sam, to powinni Cię interesować tylko bukmacherzy legalni, którzy odprowadzają podatki do Skarbu Państwa, a politycy je wydają. Jak rządzącym zabraknie pieniędzy, to po prostu podniosą podatki albo dodrukują pieniądze, uzasadniając to zbyt niską inflacją. Oni tylko “chcą twojego dobra”. Nie daj go sobie zabrać :)

Jeżeli uważasz, że państwo ma służyć jednostce, a nie jednostka państwu, to granie u bukmacherów jest twoim wolnościowym wyborem, zgodnym z prawami rynku. Jeżeli możesz bez konsekwencji obstawiać u zagranicznych bukmacherów, to dlaczego miałbyś z tego nie skorzystać? Napisałem “bez konsekwencji”, ponieważ przepisy ustawy hazardowej są w praktyce nieegzekwowane. Jeżeli tylko ktoś postępuje zgodnie z zasadami bezpieczeństwa (Jak bezpiecznie wpłacać do bukmacherów zagranicznych?), to w obecnej sytuacji jest szansa bliska zeru, że poniesie tego konsekwencje.

Odkąd obowiązuje ustawa hazardowa 2009, tylko raz zdarzyło się, że organy ścigania zdobyły (nielegalnie!) dane graczy z banku, którego głównym udziałowcem jest oczywiście Skarb Państwa. Była to polityczna nagonka, która miała na celu nastraszyć niedoinformowaną część społeczeństwa i to się udało w 2014 roku. Pisałem o tym w artykule Wezwanie do Izby Celnej. Potem przerzucono się z graczy na ściganie stron internetowych takich jak SureBety.pl.

Komuś wyraźnie zależało na tym, aby w Polsce zablokować zagranicznych bukmacherów przed wejściem na polski rynek. Stało się to kosztem zwykłych graczy. Stoi za tym prawdopodobnie jedna lub wiele z największych firm hazardowych na polskim rynku. Moim zdaniem w grę wchodzi STS albo Totalizator Sportowy (patrz zniszczenie rynku jednorękich bandytów).

Po nowelizacji ustawy hazardowej 2017 roku Ministerstwo Finansów ogłosiło wielki sukces (za rządów PiS mamy same wielkie sukcesy). Ich zdaniem rozprawili się z szarą strefą, a tymczasem fakty są takie, że wielkość szarej strefy spadła z 90% przed 2017 rokiem do około 40-50% w 2018 roku (Przeciwdziałanie Szarej Strefie w Polsce 2018/19 str.65). Ja widzę, że ludzie nadal grają i spadek odwiedzalności na SureBety.pl jest o połowiczny, więc sukcesem Ministerstwa bym tego nie nazwał. Co najwyżej dobrym posunięciem taktycznym polityków i lobbystów.

 

Czy w takiej sytuacji powinieneś ograniczyć się do grania u legalnych bukmacherów? Czy powinieneś być posłuszny politykom i lobbystom? Co jest Twoim celem w obstawianiu? Zysk czy rekreacja? Co się musi stać, abyś sprowadził na siebie problemy?

Zakłady bukmacherskie są tylko dla odpowiedzialnych osób. Decyzja należy do Ciebie. Jeśli ty jej nie podejmiesz, zrobi to za Ciebie państwo. Jeśli brakuje Ci jakichś informacji lub masz jakieś wątpliwości czy obawy, to opłaca się poszukać informacji w Internecie, aby je rozwiać w jedną lub drugą stronę.

4. Dlaczego zagraniczni bukmacherzy w Polsce są celem rządu?

Rząd w Polsce stosuje od 2009 roku politykę nacjonalizowania branży hazardowej. Stworzył Rejestr Domen Służących do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnie z Ustawą. Obarcza klientów zakładów sportowych ogromnym podatkiem obrotowym 12% od każdego zakładu (jeden z największych w Europie), podczas gdy za granicą podatki płacą tylko bukmacherzy, a nie gracze.

Poker, gry liczbowe, loterie pieniężne, gry telebingo i gry na automatach poza kasynem zostały objęte monopolem państwa, a za udział w “nielegalnych grach” państwo straszy karami graczy (po 2017 nie słyszy się już o egzekwowaniu kar w praktyce), którzy w większości nie zdają sobie nawet sprawy, że w latach 2010-2017 obstawiali nielegalnie.

Z zawodowych graczy robi się przestępców dając pozorny wybór:

  • graj legalnie, ale wtedy nie zarobisz
  • graj nielegalnie, ale jak cię złapiemy, to zabierzemy ci pieniądze
  • wyjedź z Polski
  • przestań obstawiać

https://www.youtube.com/watch?v=-XjP3nSE2r0

Pozorny wybór polega na tym, że jeśli ktoś gra dla zysku i jest na tyle dobry, że ogrywa bukmacherów, to nie może sobie pozwolić na ograniczenie się tylko do legalnych bukmacherów, bo wtedy nie zarobi godziwych pieniędzy.

UWAGA:

Obstawianie zakładów u legalnych bukmacherów jest jak bieganie maratonu z kulą u nogi.

Średnio-zaawansowani i zawodowi gracze wiedzą, na co trzeba zwrócić uwagę, aby nie dać się złapać i by móc obstawiać u zagranicznych bukmacherów. Jeśli ktoś jest ostrożny, to Izba Celna nie ma narzędzi do udowodnienia komuś winy. Gracz musiałby sam na siebie dostarczyć dowodów winy.

Graczom rekreacyjnym jest obojętne, czy przegrywają u legalnego czy zagranicznego bukmachera. Przy obowiązującej ustawie hazardowej 2017, większość rekreacyjnych ogranicza się do legalnych bukmacherów. Nie zdobywają wiedzy, jak działa branża.

Smutne jest to, że porządni gracze zakładów zostali przez prawo zepchnięci do szarej strefy.

5. Legalni bukmacherzy dla gracza rekreacyjnego

Przyjrzyjmy się ważnym kryteriom wyboru bukmachera z perspektywy gracza rekreacyjnego, który obstawia głównie dla przyjemności. Jeśli porównamy te kryteria, okaże się, że większości graczy rekreacyjnych wystarcza oferta bukmacherów legalnych.

Porównanie bukmacherów (gracz rekreacyjny)
  Legalny bukmacher naziemny Nielegalny bukmacher internetowy
1. Punkty stacjonarne TAK zwykle NIE
2. Czynnik towarzyski wysoki niski
3. Bonusy i promocje bardzo atrakcyjne od braku do bardzo atrakcyjne
4. Różnorodność oferty szeroka bardzo szeroka
5. Egzekwowalność praw bardzo wysoka od zerowej do bardzo wysokiej
6. Procedura wpłaty/wypłaty łatwa bywa skomplikowana

5.1. Punkty stacjonarne

Prowadzenie każdego punktu stacjonarnego wiąże się z kosztami. By dana placówka miała rację bytu, musi nie tylko być w stanie utrzymać samą siebie (średni koszt to ok. 10-20 tys. PLN od placówki), ale też wygenerować dochód. Z tego powodu w punktach naziemnych oferowane kursy zawierają wyższą marżę niż w ofercie bukmacherów internetowych.

Bukmacherzy naziemni często posługują się ok. 10% marżą, tzn. wystawiają kursy np. 1.80 – 1.80. Na to samo zdarzenie w internecie standardem jest marża 7-8%, czyli kursy 1.85-1.85 (marża 8%), a najlepsi bukmacherzy, zaoferują kursy na poziomie 1.95 – 1.95 (marża 2,5%).

Wybierając bukmachera z punktem stacjonarnym nie będziesz miał wysokich kursów.
Wybierając bukmachera z wysokimi kursami nie będziesz miał punktów stacjonarnych.

5.2. Czynnik towarzyski

Dla wielu graczy obstawianie u bukmacherów stacjonarnych ma swój specyficzny klimat.

Kto z nas nie pamięta podniecenia, jakie towarzyszyło pierwszemu zagranemu kuponowi? Wizyta ze znajomymi po szkole, gorąca wymiana uwag i puszczenie przysłowiowej “taśmy za dwójkę” na całą rundę Ligi Mistrzów czy kolejkę danej ligi.

Niektórym odpowiada taki styl spędzania wolnego czasu i pozostają w swojej strefie komfortu przyzwyczajeń i sentymentów. Ich celem nie są zyski, więc pozostają graczami rekreacyjnymi i często korzystają z usług stacjonarnych punktów bukmacherskich.

Decyzja o korzystaniu z internetowego bukmachera to niejako przejście na wyższy poziom obstawiania zakładów:

  • przyjemność z gry przestaje być celem samym w sobie: hobby staje się pracą
  • gotówka zamienia się w cyferki na monitorze
  • dobre i złe podpowiedzi kolegów milkną, dając poczuć ciężar odpowiedzialności za własne decyzje
  • relacje towarzyskie często ulegają ochłodzeniu
  • panie z punktu stacjonarnego stają się superlaskami z Shutterstocka, które nie mówią, a piszą

Znaczna większość graczy zaczynała właśnie od bukmacherów naziemnych. Sentyment pozostaje i twarz często sama składa się do uśmiechu, gdy gracz zawodowy przechodzi obok stacjonarnego punktu obstawiania zakładów.

5.3. Bonusy i okresowe promocje

Legalni bukmacherzy i najlepsi zagraniczni bukmacherzy proponują często bardzo atrakcyjne bonusy i programy lojalnościowe wybranych graczom. Są bardzo konkurencyjni wobec siebie pod tym względem.

Legalni bukmacherzy dominują w specjalnych ofertach dla Polaków. Jest to zwykle oferta podwyższonych kursów, specjalne konkursy z nagrodami czy wystawienie kursów na mało popularne zdarzenia (niższe ligi, wybory prezydenckie, zwycięzca popularnego TV show itp.).

Co w tym przypadku oferują zagraniczni bukmacherzy? Są bardzo mocno zróżnicowani pod kątem bonusów powitalnych. Ponieważ są ich dziesiątki na rynku, pokusa otwierania wciąż nowych kont jest bardzo duża.

Polecany bukmacher:

Fortuna Zakład bez Ryzyka do 600 zł Możesz zagrać Piękna Złota pani na żółtym tle wyciąga do ciebie dłoń z uśmiechem trzymając się pod bok

 

5.4. Różnorodność oferty

Oferta bukmacherów internetowych jest dużo bogatsza niż punktów stacjonarnych. Dotyczy to przede wszystkim oferty zakładów na żywo. W internecie spotkamy szerszą ofertę, wyższe kursy, darmowe transmisje spotkań i bieżące statystyki. Zakłady na żywo często budzą największe emocje.

Zagraniczni bukmacherzy mają w zestawie dla zarejestrowanych graczy także inne produkty, jak np. zakłady finansowe (tzw. opcje binarne), poker czy kasyno.

Legalni bukmacherzy królują natomiast w ofercie niższych polskich lig (nie tylko piłkarskich, ale też np. koszykarskich), na które chociażby Fortuna czy ETOTO posiadają różnorodną ofertę zakładów. To bardzo dobra opcja dla ludzi śledzących zmagania w III czy IV lidze, gdzie czasami nawet mimo podatku można złapać wartościowy zakład.

5.5. Egzekwowalność praw

W przypadku legalnych bukmacherów gracz nie musi się przejmować, że bukmacher może go oszukać.

W przypadku zagranicznych bukmacherów trzeba mieć świadomość rankingu wiarygodności bukmacherów SBR i w przypadku wybrania nieodpowiedniego bukmachera, może się okazać, że wpłaconych (i wygranych) środków nie uda się już odzyskać.

5.6. Procedura wpłaty/wypłaty

bukmacherów naziemnych przyjmowanie zakładów odbywa się przy użyciu gotówki lub płatności kartą kredytową. Wypłata następuje jedynie w formie fizycznych pieniędzy; zazwyczaj na jej odebranie ma się określony czas, np. w STS jest to 30 dni.

Bukmacherzy internetowi oferują szerszą gamę metod wpłaty/wypłaty pieniędzy niż bukmacherzy naziemni. Oprócz najbardziej standardowych, typu konto bankowe czy karta kredytowa, dostępnych jest też szereg portfeli elektronicznych, obsługa kodów PaySafeCard czy kody bonusowe.

Niektórzy bukmacherzy internetowi czasami pobierają niewielkie prowizje w celu pokrycia kosztów administracyjnych. Dotyczy to najczęściej usług wpłaty/wypłaty karty kredytową, bądź jakimś mniej popularnym portfelem elektronicznym czy też próbie wypłaty depozytu bez wcześniejszego zaryzykowania środków w zakładach.

To, co może nastręczać trudności przy korzystaniu z zagranicznych bukmacherów to weryfikacja tożsamości. U zagranicznych bukmacherów stykamy się z nią przy próbie wypłaty większej gotówki z konta. Bukmacherzy internetowi mogą sobie zażyczyć takich dokumentów jak: potwierdzenie przelewu, wystawionego rachunku, skanu karty (zakryj niektóre cyfry!), paszportu itp.

Niektóre weryfikacje bywają żmudne, długotrwałe i irytujące. Czasem wręcz poniżające, gdy bukmacher żąda zdjęcia dowodu osobistego trzymanego przy twarzy (forma stosowana wobec niechcianych graczy). Cały proces potrafi trwać od kilku dni do tygodni. Zwłaszcza jeśli bukmacher nie słynie z szybkiego kontaktu z graczem czy w przypadku wystąpienia bariery językowej.

legalnych bukmacherów weryfikacja tożsamości jest łatwa, szybka i zazwyczaj już na poziomie rejestracji konta bez ponownego powtarzania.

6. Zagraniczni bukmacherzy dla gracza zawodowego

Zobaczmy teraz kluczowe kryteria wyboru bukmachera z perspektywy gracza zawodowego, który obstawia głównie dla zysków:

Porównanie bukmacherów (gracz zawodowy)
  Legalny bukmacher naziemny Zagraniczny bukmacher internetowy
1. Podatek obrotowy bardzo wysoki: 12% w Polsce 0% (Niemcy 5%)
2. Podatek dochodowy wysoki 10% w praktyce 0%
3. Atrakcyjność kursu wypadkowego niska wysoka
4. Wiarygodność bukmachera bardzo wysoka od SCAM-ów do bardzo wysokiej
5. Limity stawek od średnie do wysokie od bardzo niskie do bardzo wysokie

6.1. Podatek obrotowy 12%

Polscy bukmacherzy naziemni zgodnie z polskim prawem hazardowym mają obowiązek odprowadzać za graczy 12% podatku obrotowego od każdego postawionego kuponu. Oznacza to, że każda stawka, którą gracz chce postawić, jest pomniejszana o 12% przed zawarciem zakładu.

Granie tylko u bukmacherów naziemnych powoduje, że gracz musiałby osiągać yield (zwrot z inwestycji) na poziomie min. 12%, aby cokolwiek zarobić. Graniczy to z cudem i udaje się to tylko nielicznym graczom zawodowymAmatorzy, którzy potrafią zarobić mimo podatku, mogliby zarobić krocie, gdyby przenieśli swoją działalność do Internetu.

Tak wysoki 12% podatek obrotowy sprawia w praktyce, że gracze zawodowi muszą korzystać z bukmacherów internetowych (teoretycznie nielegalnych) albo zrezygnować z obstawiania zakładów.

Internetowi bukmacherzy działają na innych licencjach niż polska. Mają najczęściej siedziby w rajach podatkowych, w związku z czym gracze nie są obciążani żadnym podatkiem.

6.2. Podatek dochodowy 10%

Dla wygranych powyżej kwoty 2.280 PLN, oprócz podatku obrotowego, trzeba odliczyć od potencjalnej wygranej 10% podatku dochodowego. To zmniejsza potencjalną wygraną o kolejne 10%.

6.3. Atrakcyjność kursu wypadkowego

Na screenie widać kupon od gracza rekreacyjnego, który postawił 95.000 PLN na mecz Niemcy – Polska. Kwota nie mogła być większa, by nie przekroczyć max. wygranej, jaka obowiązuje w STS (500.000 PLN).

Kupon elektroniczny STS na mecz Niemcy-Polska.

Gracz VIP postawił 95.000 PLN w STS i wygrał

Gracz założył się z legalnym bukmacherem po kursie @5.95. Gdyby wybrał zagranicznego bukmachera, mógłby w momencie składania zakładu uzyskać kurs @6.50 u zagranicznego bukmachera (screen kursów z rynku poniżej).

Lista kursów przedmeczowych na mecz Niemcy-Polska.

Gracz VIP postawił 95.000 PLN w STS i wygrał

Obliczmy optymalność finansową tego zakładu:

Bukmacher legalny vs zagraniczny
  Bukmacher legalny Bukmacherzy internetowi
Stawka 95.000 PLN 95.000 PLN
Najlepszy kurs 5.95 6.50
Wygrana bez podatku 565.250 PLN 617.500 PLN
Wygrana po podatkach 447.678 PLN 617.500 PLN
Wygrana / Optymalna wygrana 72,5% 100%

Gdyby gracz postawił te 95.000 PLN przez Internet, jego potencjalna wygrana wyniosłaby 617.500 PLN zamiast 447.678 PLN (brak tej wiedzy kosztował 169.822 PLN). Gracz zgodził się na 27,5% mniejszą wypłatę.

6.4. Wiarygodność

Legalni bukmacherzy naziemni działający w Polsce tacy jak Fortuna czy totolotek cieszą się bardzo dużą renomą i ugruntowaną pozycją na rynku. Ich wiarygodność jest bardzo wysoka i o bezpieczeństwo środków nie ma się co martwić. W razie sporu z bukmacherem zawsze można skierować sprawę do polskiego sądu, o czym nie ma mowy w przypadku nielegalnych bukmacherów.

Bukmacherzy internetowi podlegają regulacjom prawnym w kraju, który wydał im licencję. Są to tzw. jurysdykcje. Różne kraje mają różne wymagania co do bukmacherów, a co za tym idzie, różne sposoby egzekwowania lub brak egzekwowania praw graczy wobec bukmachera.

Bardzo duży wpływ na wiarygodność bukmachera, poza rodzajem licencji, ma też ranking wiarygodności SBR. To najważniejszy ranking służący do wstępnej oceny wiarygodności bukmachera.

Jak widać, obstawianie u bukmacherów internetowych wymaga większej znajomości rynku. Gracze rekreacyjni często nie chcą poświęcać czasu na poszerzanie swojej wiedzy, dlatego zwykle starają się ograniczać do powszechnie znanych bukmacherów, bo ci powinni mieć wysoką wiarygodność.

6.5. Limity stawek

Gracze rekreacyjni grają zwykle za małe kwoty (do 200 PLN na zakład). Dlatego limity stawek najczęściej ich nie dotyczą. Ciekawostką jest, że w Internecie u niektórych bukmacherów można grać już od 0,50PLN/zakład.

Jeśli gracz chce stawiać większe kwoty, to tu bukmacherzy legalni i zagraniczni nie różnią się znacząco. Prawie wszyscy bukmacherzy ograniczają maksymalne stawki graczy, tym których uważają za nieprofitowych.

Maksymalna kwota wygranej jest ściśle określona w Regulaminie bukmachera. W praktyce pracownik legalnego bukmachera kontaktuje się z centralą za każdym razem, gdy klient chce postawić min. 200 PLN (wysokość zależna od bukmachera). W takim przypadku możliwe jest odrzucenie pozostałej stawki kuponu, bądź zmniejszenie kursu na interesujące gracza zdarzenie.

“Rozbicie” stawki 1000 PLN, np. na 10 kuponów po 100 PLN, może skutkować przyjęciem tylko pierwszego zakładu (zgodnie z Regulaminem danego bukmachera naziemnego). W celu zagrania wyższej stawki pozostaje odwiedzenie kilku punktów naziemnych bukmacherów. Jest to jednak czasochłonne, a kurs w tym czasie zapewne spadnie.

Naprawdę duże stawki są możliwe tylko do zagrania u bukmacherów internetowych.

7. Podsumowanie

Po wprowadzeniu ustawy hazardowej 2017 udział zagranicznych bukmacherów w rynku zakładów w Polsce spadł w 2018 roku z 90% do około 40-50%. Jeśli masz aspiracje zarabiania na zakładach, to warto poszerzać swoją wiedzę. Aby zrealizować ten cel, prędzej czy później warto skorzystać z oferty zagranicznych bukmacherów, aby uniknąć podatku 12% od każdego kuponu.

Jeśli gracz dla przyjemności i nie chcesz zgłębiać swojej wiedzy na temat zakładów, to ogranicz się tylko do legalnych bukmacherów.

Bukmacherzy dla Polaków

 

8. FAQ — Najczęściej zadawane pytania

8.1. Czy obstawianie u zagranicznych bukmacherów jest bezpieczne?

Teoretycznie nie. W praktyce tak.

Gra u bukmacherów zagranicznych jest teoretycznie zabroniona, jednak w praktyce nie ma narzędzi do egzekwowania tego prawa.

Bukmacherzy zagraniczni, licencjonowani w wiarygodnych jurysdykcjach są w pełni wiarygodni. Wielu z nich sponsorowało zespoły polskiej Ekstraklasy czy nawet całą ligę polską, gdy reklama hazardu w Polsce była jeszcze legalna.

Zdarza się, że w Regulaminie bukmachera są zapisy, iż bukmacher może przekazać organom rządowym dane o klientach. Tak, ale dotyczy to osób poszukiwanych oraz skazanych prawomocnym wyrokiem. Zwykle nie jest to doprecyzowane.

W praktyce żaden bukmacher zagraniczny nie podejmie współpracy z polskimi urzędami. Nie podlegają pod polskie prawo i nie będą przekazywać informacji o swoich klientach. Nie muszą tego robić, nie opłaca im się to, więc tego nie zrobią. Gdyby któryś bukmacher to zrobił i któryś gracz zostałby poszkodowany, to zrobiłoby się o tym “głośno”. Taki bukmacher byłby skończony na polskim rynku i na innych podobnych do polskiego rynkach.

Płatności bukmacherów zagranicznych

 

Polecany bukmacher:

Fortuna Zakład bez Ryzyka do 600 zł Możesz zagrać Piękna Złota pani na żółtym tle wyciąga do ciebie dłoń z uśmiechem trzymając się pod bok

Czy ten artykuł był pomocny?

Przepraszamy.

Jak możemy poprawić artykuł?

Dziękujemy za przesłanie opinii.

Komentarze
Subskrybuj
Powiadom o
21 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najwyżej oceniane
Opinie w linii
Zobacz wszystkie komentarze

SureBety.pl ciasteczkują: polityka prywatności.