Kryptowaluty nie są chwilową modą, która szybko przeminie. Technologia blockchain ma coraz szersze zastosowanie nie tylko w świecie finansów. Trudno spodziewać się, by ten trend się odwrócił. Niektóre metody płatności do zagranicznych bukmacherów stają się niedostępne dla graczy zakładów bukmacherskich w Polsce. Ci, którzy są gotowi na naukę, mogą znaleźć rozwiązanie w płatnościach kryptowalutowych. Zdobyta wiedza na pewno zaprocentuje, nie tylko w zakładach, na tym szybko rozwijającym się rynku.

Mężczyzna w ciemnej marynarce i jasnej koszulki dotyka przycisków na szybie które błyszczą przy dotyku

Technologia blockchain jest technologią przyszłości, Źródło: Shutterstock (746068)

1. Co to są kryptowaluty?

Kryptowaluty to rodzaj wirtualnych, elektronicznych pieniędzy. Część “krypto” oznacza zapis kryptograficzny (przekazywanie informacji w sposób zaszyfrowany), a część “waluty” oznacza możliwość realizacji płatności (z prawnego punktu widzenia nie są walutami). Kryptografia ma na celu zabezpieczenie środków oraz ochroną przed oszustwami (np. podwójne wydawanie środków).

Obecnie istnieje 1000 kryptowalut, które różnią się między sobą zastosowaniem, sposobami działania, ilością wytworzonych i wytwarzanych monet oraz innymi czynnikami, które nadają im szczególne cechy.

Na potrzeby zakładów bukmacherskich musisz wiedzieć tylko tyle, że każda kryptowaluta ma swoje bardzo charakterystyczne cechy i jeżeli zdecydujesz się na jej używanie, powinieneś je poznać.

reklama
Murawa boiska z napisem Zakład bez ryzyka do 600 zł i czarno-żółte motywy graficzne bukmachera Fortuna

reklama
Murawa boiska z napisem Zakład bez ryzyka do 600 zł i czarno-żółte motywy graficzne bukmachera Fortuna