Jeton to stosunkowo nowy portfel elektroniczny i jedna z najlepszych alternatyw wobec ecoPayz czy Neteller. Pomoże Ci wpłacić pieniądze do zagranicznego bukmachera, a potem wypłacić je w bankomacie lub w formie płatności kartą. Płatność Jeton to szybki sposób na wysyłanie pieniędzy z portfela elektronicznego na konta na całym świecie.

Strona główna z opcjami depozytu wypłaty przewalutowania i transakcji

Strona główna po zalogowaniu. Interfejs jest prosty i przejrzysty.

1. Fakty dotyczące Jeton

Biały napis Jeton na pomarańczowym tle

Logo Jeton

Jeton jest firmą o korzeniach tureckich i w Turcji mają najwięcej klientów. Działalność Jeton została uruchomiona w 2016 roku. Początkowo oferowali tylko karty płatnicze. Jeszcze w 2016 roku przekształcili się w międzynarodowy portfel elektroniczny. Dla graczy oferują wygodne metody płatności między innymi w kasynach online.

Jeton ma siedzibę w Londynie, w Wielkiej Brytanii:

The Shard Floor 24/25,
32 London Bridge Street,
SE1 9SG London,
England

i jest regulowany przez wiarygodny FCA pod kątem pieniądza elektronicznego.

Jeton działa w oparciu o brytyjską ustawę o ochronie danych z 2018 roku oraz przepisy dotyczące ochrony danych, prywatności i komunikacji elektronicznej (z poprawkami itp.), z 2019 roku (wyjście z UE), które regulują przechowywanie i przetwarzanie danych osobowych, a zatem określają Twoje prawa i obowiązki Jeton w zakresie ochrony informacji otrzymanych od Ciebie.

Strona portfela jest dostępna w 8 językach:

 1. angielski
 2. niemiecki
 3. hiszpański
 4. portugalski
 5. rosyjski
 6. turecki
 7. chiński
 8. holenderski

reklama
Murawa boiska z napisem Zakład bez ryzyka do 600 zł i czarno-żółte motywy graficzne bukmachera Fortuna

2. Portfel Jeton – koszty i opłaty

Dostępne są konta osobiste i konto biznesowe dla Twojej firmy. Skupię się tylko na osobistych.

2.1. Jakie są opcje wpłaty?

Dla waluty EUR koszty depozytu i limity (dzienne?) są następujące:

Lokalne płatności od 0 do 2% a pozostałe za darmo

Jeton opłaty za depozyt w walucie EUR, z podatnym limitem sumy transakcji.

2.2. Jakie są opcje wypłat?

Dla waluty EUR koszty wypłat i limity (dzienne?) w Jeton Wallet są następujące:

Wypłaty Crypto po 1% a przelew i JetonCash za darmo

Jeton opłaty za wypłaty w walucie EUR, z podatnym limitem sumy transakcji.

W 2021 roku dostępne są tylko 3 opcje wypłat:

 • przelew bankowy (np. na Revolut) [12-24 godzin] – [bez opłat i prowizji]
 • JetonCash[bez opłat] – płatność w sklepach internetowych setek partnerów handlowych za pomocą karty prepaid (przedpłaconej); JetonCash są sprzedawane w wielu walutach. Dopóki masz dodatnie saldo na koncie, możesz wielokrotnie używać swoich kuponów.
  Niestety lista partnerów handlowych (ang. merchants) nie jest dostępna (jest ukrywana) – musisz ręcznie sprawdzić na stronach sprzedawców czy akceptują oni metodę płatności Występuje więc wysokie ryzyko, że nie będziesz miał gdzie zapłacić kartą JetonCash.
 • wypłata w kryptowalucie(wycofane w Q3 2021)

We wrześniu 2021 obsługa klienta twierdzi, że NIE planują wprowadzenia w przyszłości kart debetowych. Spodziewają się, że ta opcja będzie niedostępna przez długi czas. Podejrzewam, że wynika to z przyjętego modelu biznesowego, który jest nastawiony na wydawanie pieniędzy u partnerów handlowych.

2.3. Co to jest JetonCash?

JetonCash jest voucherem. Vouchery można wykorzystać do wpłat online wyłącznie na takich stronach online jak bukmacherzy czy kasyna internetowe. Na stronie nazywają to „tysiące sklepów online”. Lista partnerów do płatności z pomocą Jeton nie jest nigdzie dostępna. Trzeba wejść na stronę konkretnego partnera i sprawdzić, czy obsługuje on vouchery Jeton… W praktyce JetonCash NIE jest formą wypłaty, a jedynie transferem pieniędzy.

JetonCash NIE jest kartą debetową i NIE jest kartą prepaid. Po zasileniu vouchera nie możesz więc np. dokonać zakupów na allegro.pl.

Minimalne zasilenie vouchera JetonCash wynosi 1€. Support twierdzi, że jeśli na voucherze zostaną niewykorzystane środki, to można przelać środki ze swojej karty JetonCash na swoje konto Jeton: trzeba wejść we Wpłaty i tam dodać numer voucher’a. Nie wiem, czy jest minimalna kwota takiego zasilenia – trzeba sprawdzić samemu.

Tworzenie JetonCash:

 

3. Zalety Jeton Wallet

Jeton ma następujące zalety:

 • obsługa klienta czynna 24/7w języku polskim na livechat
 • ciekawa alternatywa dla innych metod płatności
 • bezpieczeństwo – bezpieczne logowanie po zatwierdzeniu SMS (każde jest potwierdzane SMS-em z jednorazowym kodem)
 • ponad 50 obsługiwanych walut w ramach jednego portfela
 • proces wpłaty do bukmachera jest szybki (np. wpłata blikiem na portfel, a potem zlecenie depozytu u bukmachera)
 • dostępna aplikacja mobilna na iOS i Android

4. Wady

Jeton ma następujące wady:

 • wąska liczba bukmacherów z tą opcją płatności (tendencja rosnąca)
 • przewalutowania są możliwe, ale bardzo drogie (6% opłaty)

5. Bonus od Jeton

Jeton jest stosunkowo nowym portfelem elektronicznym, dlatego możesz spotkać się z różnego rodzaju promocjami, jak np. 1% cashback czy 50 EUR bonusu za polecenie ich w social media.

Szczegóły poszczególnych promocji są dostępne dopiero po rejestracji konta Jeton. Jeśli nie są widoczne po zalogowaniu na stronie Jeton, trzeba o nie pytać obsługę klienta.

Jeśli będziesz uprawniony do otrzymania bonusu, otrzymasz email z informacjami.

6. Moja opinia o Jeton

Jeton może być ciekawą alternatywą wpłat do niektórych bukmacherów zagranicznych.

Nie powinno być tutaj problemu z wiarygodnością, z uwagi na dobrego regulatora nadzorującego (FCA). Jak pokazuje praktyka, można się jednak spodziewać, że Jeton może zakończyć współpracę z bukmacherami zagranicznymi obsługującymi Polaków, gdyż właśnie taka sytuacja zdarzyła się w przypadku ecoPayz, który także jest nadzorowany przez FCA.

Trzeba pamiętać, że w przypadku bankructwa portfela internetowego maksymalna kwota refundacji to £1000. Nieznana jest ich polityka względem graczy. Osobom, które chcą trzymać u nich większe środki, polecam głębsze zbadanie skarg klientów.

W miarę upływu czasu ich renoma powinna rosnąć, a tym samym ich wiarygodność. Na razie trzeba wobec nich zachować zasadę ograniczonego zaufania i korzystać z bardziej atrakcyjnych alternatyw jak Muchbetter (zobacz opis Muchbetter w Surebety) czy Perfect Money.

7. Rejestracja w Jeton

Jak założyć bezpłatne konto Jeton Wallet? Instrukcje są dosyć jasno napisane, więc nie powinno być problemów z rejestracją krok po kroku. Założenie konta jest szybkie i proste. Po wylogowaniu (po zbyt długim czasie bez aktywności) system wraca do ostatniego kroku, który czeka na wypełnienie.

 1. Wejdź na stronę com.
 2. W prawym górnym rogu kliknij “Sign up”.
 3. Wypełnij wyświetlone pola (numer telefonu, adres e-mail, nazwisko itd.). Możesz użyć “TAB”, aby przejść do kolejnego pola formularza.
 4. Otrzymasz jednorazowy kod na komórkę, który trzeba wpisać.
 5. Po potwierdzeniu kodu trzeba przejść procedurę KYC. Najpierw skan dokumentu tożsamości (dokument tożsamości, taki jak prawo jazdy, dowód osobisty, paszport) + selfie. Po akceptacji supportu rachunek potwierdzający adres (np. wyciąg z konta bankowego w formie pdf nie starszy niż 3 miesiące). Zdjęcia można załadować z komputera lub zrobić zdjęcie telefonem (możliwe przełączenie z komputera na telefon za pomocą QR kodu lub SMS-a).
 6. Po akceptacji dokumentów można rozpocząć korzystanie z portfela w kasynie online lub gdzie indziej.

8. FAQ – najczęściej zadawane pytania dotyczące Jeton

8.1. Czy mogę wypłacić środki z Jeton na inny portfel internetowy?

Wypłata z Jeton na Muchbetter, ecoPayz , Neteller czy PaySafeCard NIE jest możliwa, gdyż stanowią osobne portfele internetowe.

Portfele internetowe nie mają przypisanego bankowego numeru IBAN, a zatem wypłata przelewem bankowym na inne portfele internetowe nie jest możliwa bez dodatkowej integracji między portfelami (jak to ma miejsce np. pomiędzy Neteller i Skrill, które należą do tej samej firmy). Portfele internetowe stanowią odrębne systemy płatnicze – są konkurencją Jetona.

reklama
Murawa boiska z napisem Zakład bez ryzyka do 600 zł i czarno-żółte motywy graficzne bukmachera Fortuna