AstroPay to rodzaj płatności, którą możesz wykorzystać, aby zrobić depozyt do zagranicznego bukmachera. Z jednej strony nie musisz weryfikować konta i wpłacać za darmo, ale z drugiej ciężko jest wypłacić pieniędze – możesz je tylko wydać u partnerów AstroPay albo wypłacić bitcoinem.

1. Fakty o AstroPay

Firma AstroPay działa pod adresem astropay.com. Tylko strona główna jest dostępna w języku polskim (tłumaczenie “Kali-mieć, Kali-chcieć”), ale obsługa klienta już nie. Oprócz języka angielskiego dostępny jest także język hiszpański i portugalski.

Firma twierdzi, że jej działalność zaczęła się w 2009 roku.

Piszą, że w tym czasie zgromadzili ponad 3.500.000 kont w październiku 2021 roku i ponad 500 partnerów obsługujących ich płatność.

Ponad 2 miliony użytkowników Ponad 200 metod płatności Ponad 500 partnerów

Ponad 2 miliony użytkowników, ponad 200 metod płatności, ponad 500 partnerów; 1 luty 2021

W stopce na stronie AstroPay możemy przeczytać:

AP Global Corporation LLP (OC346322); Larstal Limited (FRN: 901001), EMI authorised by the Financial Conduct Authority (FCA) under the Electronic Money Regulations 2011 (EMRs for the issuing of electronic money and payment instruments); Galactic Mark Limited (CN: 2282481).

Nie udało mi się odnaleźć Cennika opłat na komputerowej wersji strony. Link do FAQ przekierowuje na stronę aplikacji i wyskakuje błąd, że nie jestem zalogowany. Widać, że AstroPay opiera swój biznes głównie na aplikacji, podobnie jak Revolut.

Polecany bukmacher:
Murawa boiska z napisem Zakład bez ryzyka do 600 zł i czarno-żółte motywy graficzne bukmachera Fortuna

2. Aplikacja AstroPay

Płatności dostępne są poprzez aplikację mobilną. W ramach konta otrzymujesz dostęp do wielu walut.

Wpłata wygląda na prostą w realizacji:

3. AstroPay – zalety, wady i opinie

Biała litera A z okrągłym daszkiem na czerwonym tle

Logo Astropay

Napisał do mnie jeden z czytelników, który w pośpiechu założył konto na AstroPay. Udało mu się przelać pieniądze do bukmachera i z powrotem (wypłata od bukmachera inną metodą płatności nie była możliwa zgodnie z polityką AML stosowaną przez bukmacherów), ale okazało się że nie ma możliwości wypłacić pieniędzy z AstroPay.

Zalety

Największą zaletą AstroPay jest brak konieczności weryfikacji konta. Oprócz tego nie ma opłat za depozyty na stronach hazardowych.

Wady

Po dotarciu do informacji rzeczywiście okazuje się że AstroPay nie daje możliwości wypłaty! Możesz jedynie wpłacić do nich pieniądze, a potem je wydać poprzez Partnerów (ang. Merchants), z którymi współpracują.

Poszukiwania takich partnerów są jednak trudne. Czytelnik pisze: Szukałem sklepu do realizacji płatności. Znalazłem coś na zasadzie AliExpress, ale mieli podejrzanie nieproporcjonalnie wysokie ceny produktów.

Obsługa klienta

Obsługa klienta jest na przeciętnym poziomie. Odpisują niezrozumiale:

We inform you that the transferred amount cannot be withdrawn only deposited on other sites, only cards received from other sites.

Rozumiem z tego, że kwota, która jest na AstroPay, może zostać użyta tylko i wyłącznie do płatności na innych stronach internetowych albo do wypłaty na kartę (debetową/kredytową) innej strony. O ile dobrze rozumiem tłumaczenie z Google, bo jakoś słabo gramatycznie odpisali bez użycia jednego przecinka.

4. FAQ – pytania dotyczące AstroPay

4.1. Jak wypłacić pieniądze z AstroPay?

Z tego co wiem od Czytelników, gracz chce wypłacić pieniądze jedynie poprzez bitcoin. Jeden z Czytelników tak wypłacał w styczniu 2021.

Jeśli ta metoda nie jest wystarczająca, trzeba poszukać alternatywnej metody płatności.

W zakładach bukmacherskich lepiej sprawdza się do tego celu ecoPayz (opis ecoPayz).

Polecany bukmacher:
Murawa boiska z napisem Zakład bez ryzyka do 600 zł i czarno-żółte motywy graficzne bukmachera Fortuna