MuchBetter to portfel internetowy, z dostępem do aplikacji mobilnej. Pozwala na bezpieczne i tanie płatności (także w PLN). Przyda się do zagranicznych bukmacherów, kasyn, pokerroomów itp. Karta do konta umożliwi Ci wypłatę w bankomacie oraz zakupy online lub stacjonarne.

Przechylona na lewo duża litera B z pomarańczową kreską i ciemnoszarymi brzuszkami

Logo MuchBetter

Zobacz stronę MuchBetter

1. Fakty dotyczące MuchBetter

1.1. Co to jest MuchBetter?

MuchBetter ujrzał światłowody Internetu w maju 2017 roku. Jest innowacyjnym rozwiązaniem dostępnym jedynie za pośrednictwem aplikacji w telefonie (Android lub iOS). Wielokrotnie nagradzana aplikacja płatnicza MuchBetter umożliwia użytkownikom dokonywanie płatności online, offline i bezkontaktowych za pośrednictwem smartfona, karty przedpłaconej lub nawet urządzenia przenośnego.

MuchBetter to portfel internetowy umożliwiający doładowanie środków i otrzymywanie środków, taki jak Neteller czy ecoPayz, możliwy do obsługi wyłącznie przez aplikację mobilną. Jako metoda płatności działa podobnie jak Revolut, z tym że nie ma licencji bankowej. Nie masz więc numeru IBAN do przelewów bankowych, a jedynie elektroniczny zapis ile masz środków na koncie do dyspozycji. Zyskujesz więc możliwość wysyłania i otrzymywania środków pieniężnych, kiedy interesuje Cię granie online w kasynach internetowych albo kiedy robisz zakupy online.

Fundusze mogą być przekazywane i odbierane w czasie rzeczywistym, a usługa została opracowana w celu zaspokojenia specyficznych potrzeb współczesnych operatorów gier. Unikalny model komercyjny MuchBetter sprawia, że jest to portfel tańszy zarówno dla bukmacherów jak i dla graczy – czy to zajmujących się grami online, czy grających w kasynie online.

MuchBetter jest elektronicznym portfelem internetowym (EMI – Electronic Money Institution) autoryzowanym i regulowanym w Wielkiej Brytanii przez FCA (Financial Conduct Authority = Władza państwowa do nadzoru finansowego) pod numerem referencyjnym FCA Reference Number (FRN) 900704. MuchBetter jest członkiem Stowarzyszenia Pieniądza Elektronicznego (Electronic Money Association).

1.2. Dane firmy

MuchBetter należy do spółki:

MIR Limited UK Ltd
Company number 10417552
20-22 Wenlock Road,
London, England,
N1 7GU
United Kingdom

Polecany bukmacher:

Fortuna Zakład bez Ryzyka do 600 zł Możesz zagrać Piękna Złota pani na żółtym tle wyciąga do ciebie dłoń z uśmiechem trzymając się pod bok

1.3. MuchBetter o sobie

Obecny rynek jest zdominowany przez wysoce kompetentne i funkcjonalne rozwiązania płatnicze. Są dobre, ale wszystkie całkiem zwyczajne, po prostu dodając wygodę do spędzania czasu w różnych środowiskach online i offline.

MuchBetter wierzy, że istnieje lepszy sposób na wydawanie pieniędzy. Niezależnie od tego, czy obdarujesz wyjątkową osobę swojego życia, płacisz za przedmiot “must have”, wpłacasz do ulubionej witryny gier online czy po prostu kupujesz poranną kawę w drodze do pracy… to musi być OWieleLepszy (ang. MuchBetter) sposób płacenia za to.

Istniejemy, aby Twoje codzienne rutynowe wydatki były proste, bezpieczne i bardziej satysfakcjonujące.

1.4. Zespół MuchBetter

Israel Rosenthal (CEO)

Jako dyrektor generalny MuchBettera jestem odpowiedzialny za to, aby nasi klienci mieli z nami satysfakcjonujące doświadczenie, a nasi pracownicy cieszyli się szczęśliwym i produktywnym miejscem pracy. Jestem także odpowiedzialny za to, aby nasze wartości wpływały na wszystko, co robimy; co ma sprawić, by wszystko było MuchBetter.

Jens Bader (Co-Founder)

Spędziłem więcej lat, niż mogę policzyć w branży płatności, w MuchBetter, gdzie zajmuję się komercyjną stroną biznesu i wszystkimi naszymi partnerami.

Altruistyczny nie jest słowem, które często słyszy się w branży gier, ale mamy nadzieję zaoferować usługę, która zmienia płatności iGaming na lepsze i na zawsze.

Prasannaa Muralidharan (COO)

Jestem Pras i jestem odpowiedzialny za operacje. Upewniam się, że dostarczamy naszym klientom innowacyjne funkcje produktu oraz że nasz produkt i procesy zapewniają najlepsze możliwe doświadczenia klientów i handlowców. Pracuję również z zespołem technicznym i ds. Zgodności, aby zapewnić, że nasze rozwiązanie płatności jest bezpieczne i zgodne.

i inni…

1.5. Gwarancje MuchBetter

Muchbetter informuje e-mailowo o procesie przechowywania twoich pieniędzy na osobnym rachunku bankowym.

MuchBetter jest autoryzowaną instytucją pieniądza elektronicznego przez Financial Conduct Authority (FCA). Zgodnie z warunkami określonymi przez FCA, MuchBetter zapewni ochronę twoich pieniędzy poprzez wewnętrzny proces zwany „zabezpieczeniem”.

Ochrona ta wymaga od nas założenia dedykowanego konta bankowego, na którym przechowujemy wszystkie pieniądze naszych klientów. Główną funkcją tego konta zabezpieczającego jest oddzielenie twoich pieniędzy od naszych funduszy operacyjnych oraz zablokowanie dostępu do tych pieniędzy osobom trzecim.

Należy pamiętać, że twoje pieniądze ulokowane w MuchBetter NIE są objęte Programem Odszkodowań Usług Finansowych (FSCS), więc jeśli ochrona FSCS jest dla Ciebie ważna, powinieneś zamiast tego rozważyć otwarcie konta bankowego. Bardzo poważnie traktujemy bezpieczeństwo twoich pieniędzy i robimy to zgodnie z zasadami FCA, ale inaczej niż FSCS. W praktyce oznacza to, że gdybyś miał 100.000 funtów na koncie bankowym, a bank zostałby zlikwidowany, odzyskałbyś tylko do 85.000 funtów z FSCS. Jeśli jednak miałbyś taką samą kwotę w swoim portfelu MuchBetter, a my poszlibyśmy w stan likwidacji, wszystkie twoje środki byłyby zabezpieczone.

Ochrona ta jest sposobem, w jaki zabezpieczamy pieniądze, które masz w swoim e-portfelu. Twoje środki są chronione od momentu ich otrzymaniado momentu opuszczenia portfela.

Co to oznacza dla Ciebie?

W mało prawdopodobnym przypadku likwidacji MuchBetter wszystkie twoje środki będą zabezpieczone, ponieważ są one oddzielone od naszych funduszy operacyjnych. Ochrona ta będzie nadal obowiązywać, nawet jeśli nasza własna działalność zostanie zakończona, ponieważ pieniądze będą nadal przechowywane przez bank i będą dostępne dla Ciebie i nie będą w zasięgu osób trzecich.

Mamy nadzieję, że uspokoi to twój umysł i zapewni, że dzięki procesowi ochronnemu MuchBetter jesteś w dobrych rękach.

1.6. Czy MuchBetter jest bezpieczny?

MuchBetter jest dedykowany dla graczy hazardowych. Nie musisz się obawiać, że polskie urzędy zdobędą dostęp do Twoich danych, o ile nie zostałeś skazany prawomocnym wyrokiem sądowym.

 

MuchBetter w naturalny sposób eliminuje wiele znanych wzorców oszustwa dzięki połączeniu projektu aplikacji, uwierzytelniania urządzeń (w tym uwierzytelniania biometrycznego) i dynamicznych tokenów sesji. Twoje dane finansowe są bezpieczne.

Pewnie brzmi to skomplikowanie, ale wystarczy uruchomić dwuetapową weryfikację i przy każdym logowaniu wpisać dodatkowy kod z aplikacji twojego telefonu (typu Google Authenticator), który cyklicznie się zmienia. Nawet ja sobie z tym poradziłem, choć jestem bardzo konserwatywną osobą.

MuchBetter uwierzytelnia także posiadaczy rachunków, poza informacjami finansowymi dotyczącymi płatności, i udostępnia operatorom takie dodatkowe dane. Oznacza to, że operatorzy gier mają całkowitą kontrolę nad przepływem płatności i lepiej rozumieją jakość i historię kont, z którymi przeprowadzają transakcje. Zwiększa to zaufanie i zmniejsza liczbę oszustw.

Nie trzeba pamiętać żadnych haseł ani pytań zabezpieczających, ponieważ wszystkie płatności można realizować za pomocą łatwej do pobrania aplikacji mobilnej i autoryzowanego korzystania z wbudowanych technologii biometrycznych, takich jak TouchID.

Opatentowana technologia dynamicznego CVV umożliwia klientom typu “box-in-box” tworzenie unikatowych kart debetowych lub kredytowych odpornych na kradzież / utratę. Wszystkie karty karty MuchBetter mają dynamiczne kody CVV, które są generowane w aplikacji, a nie pokazane na karcie fizycznej, co oznacza, że karty nie mogą być używane przez nikogo poza właścicielem konta, jeśli zostaną zgubione, sklonowane lub skradzione.

Darmowa karta MuchBetter

MuchBetter oferuje darmową kartę plastikową po spełnieniu określonych warunków 

1.7. Limity wypłat

Limity wypłat z bankomatów (ATM):

 • dziennie (max. 5 transakcji): do 300 EUR
 • 30 dni (max. 15 transakcji): do 2.000 EUR
 • 365 dni (max. 180 transakcji): do 20.000 EUR

Limity dla płatności kartą:

 • dziennie: 4.500 EUR
 • 30 dni: 22.500 EUR
 • 365 dni: 90.000 EUR

Jeżeli potrzebujesz wyższych limitów, skontaktuj się z obsługą klienta, wyjaśniając dlaczego potrzebujesz wyższych limitów.
Jednemu z Czytelników zwiększyli po jednym emailu limity z 300€ na 1200€, a drugiemu z 300€ do 4000€ dziennie.

Bardzo możliwe, że przychylą się do Twojej prośby, jeśli ją dobrze uzasadnisz.
Podejrzewam, że wiele zależy od historii transakcji na koncie, czyli tego jak używasz konta muchbetter pod kątem “ile mogą na tobie zarobić” :)

W celu dywersyfikacji wypłat możesz rozważyć inne formy płatności.

1.8. Historia MuchBetter

2017

 • maj 2017
  Start strony internetowej.
 • 23.11.2017
  MuchBetter rozpoczyna pierwszą poważną współpracę – z dostawcą oprogramowania hazardowego iGC.

2018

 • 8.02.2018
  Nowa umowa z Initial Rewards, wiodącą brytyjską agencją nagradzającą w pełnym cyklu i głównym właścicielem platformy upominków “Gift & Go”, ustanowiła MuchBetter wyłącznym partnerem płatności dla promocji iGaming VIP.
 • 20.06.2018
  Najlepszy bukmacher na świecie włączył MuchBetter do swoich transakcji płatniczych.
 • 21.06.2018
  MuchBetter wygrywa nagrodę “Services Rising Star” na prestiżowej gali EGR B2B Award 2018 w Londynie w nagrodę za znakomite wyniki w pierwszym roku oraz za równowagę między użytecznością a bezpieczeństwem. MuchBetter ma na pokładzie 20 dużych operatorów branży iGaming.
 • 8.08.2018
  MuchBetter ogłasza integrację z Easy Payment Gateway – popularnym interfejsem płatności API i staje się dostępny dla wszystkich firm korzystających z platformy EPG.
 • Usługa jest szczególnie przydatna dla kupujących iGaming i Forex. Easy Payment Gateway obsługuje techniczną integrację z ponad 250 metodami płatności dla największych marek w przestrzeni iGaming, dzięki unikalnej, prostej i bezpiecznej integracji API. Dzięki temu operatorzy mogą szybko dodać preferowane opcje płatności swoich graczy, w tym także MuchBetter.
 • 17.09.2018
  MuchBetter stał się dostawcą płatności dla The Stars Group, w tym dla takich znanych marek jak PokerStars czy Full Tilt.
 • 15.11.2018
  Zespół MuchBetter zwyciężył w prestiżowym konkursie Payments Awards zabierając do domu “Payment Innovation of the Year” z ich partnerem – Wirecards.
 • Nagrody są przyznawane osobom i organizacjom, które w ciągu ostatniego roku uruchomiły lub wdrożyły najbardziej zaawansowane rozwiązania, inicjatywy i projekty dotyczące płatności.
 • 29.11.2018
  Firma MuchBetter ogłosiła wydanie w pełni zarządzanego rozwiązania “Bank-in-a-box“. Bank-in-a-box jest rozwiązaniem typu white-label, które umożliwia organizacjom szybkie i łatwe tworzenie markowych portfeli produkcyjnych, a użytkownikom dokonywanie płatności online i offline za pomocą telefonu i odcisków palców.
 • Jest to idealne rozwiązanie dla firm, które muszą tworzyć funkcje płatności bez kosztów, wiedzy i innych zasobów wymaganych do zarządzania.

2019

 • 31.01.2019
  MuchBetter celuje w przełamanie monopolu na rynku płatności iGaming wartym £40bn. Po 14 miesiącach od startu ma: 150.000 aktywnych klientów, 120 partnerów, 40 pracowników i wiele nagród na koncie.
 • 8.02.2019
  Zespół MuchBetter triumfował podczas gali The Card & Payments Awards 2019, przyjmując gorącą nagrodę “Best Alternative lub Digital Payments Program” Award wyprzedzając ponad 1000 konkurentów z branży.

Nagrody Card and Payments są powszechnie uznawane za jedne z największych nagród w roku i odbyły się w Londynie. Przyznanie nagród świętowały największe marki w branży, w tym Mastercard, American Express, Lloyds Bank, a obecnie również MuchBetter.

1.9. Ambasadorzy MuchBetter

Ambasadorami MuchBetter zostali znani pokerzyści tacy jak:

 • Lex Veldhuis
 • Spraggy
 • Arlie Shaban
 • Fintan Hand
 • Felix Schneiders

1.10. Model biznesowy MuchBetter

MuchBetter oparł swój model biznesowy o bardziej atrakcyjny dla operatorów hazardowych (płatność od różnicy zamiast od sumy transakcji):

Tradycyjny portfel płatności w grach:
Gracz przenosi £10.000 z portfela płatności na konto gry, a następnie wypłaca £8.000 – opłaty są pobierane za £18.000 w transakcyjnych wolumenach.

MuchBetter:
Gracz przenosi £10.000 z portfela MuchBetter na konto gry, a następnie wycofuje £8.000 z powrotem do MuchBetter – opłaty są naliczane tylko za saldo w wysokości £2.000.

 

Współzałożyciel Jens Bader powiedział:

Jesteśmy przekonani, że nasze rozwiązanie jest skierowane bezpośrednio w wiele najbardziej bolesnych problemów na rynku. Oszustwa to odwieczna kwestia w grach, a operatorzy iGaming zawsze szukają nowych sposobów zwiększenia przychodów komercyjnych. Pomagamy w obu tych sprawach, odwracając tradycyjny model opłat za transfer na głowę i lepiej znając naszych posiadaczy kont.

W przeciwieństwie do kart, które są powiązane z kontami, pośrednicy w płatnościach elektronicznych zawsze byli czymś w rodzaju “czarnej dziury” informacji o użytkowniku, a tym samym wystawieni do nadużyć ze strony oszustów i cyberprzestępców. Nie w MuchBetter. Malujemy pełniejszy obraz każdego posiadacza konta, dzięki czemu operatorzy gier dokładnie wiedzą, komu wypłacają – aby płacić tylko za konta, którym ufają.

2. Zalety MuchBetter

 • dostępny w języku polskim (zdarza się wadliwe tłumaczenie polskiego, np. “otrzymałeś” zamiast “otrzymuj” jest znaczącą różnicą)
 • licencjonowany i nadzorowany przez brytyjską FCA
 • innowacyjny model biznesowy, który przyciąga bukmacherów do współpracy
 • dynamiczna weryfikacja użytkowników (m.in. innowacyjne i opatentowanie kart plastikowych z dynamicznym kodem CVV)
 • multiwalutowe transakcje w czasie rzeczywistym
 • możliwość płatności za pomocą karty lub urządzenia przenośnego
 • obsługa klienta gwarantuje odpowiedź w ciągu 1h w godzinach pracy! (o ile nie znajdziesz sam odpowiedzi w FAQ)
 • po jednym zapytaniu zwiększyli limity na karcie jednemu z naszych Czytelników
 • niskie koszty korzystania z konta (w tym przewalutowania)
 • darmowe wpłaty przez blik, błyskawiczne wypłaty przez Przelewy24 – bezpłatna forma wysyłania środków
 • punkty lojalnościowe: co tydzień jest przyznawana nagroda $1.000 za zebrane w danym tygodniu
 • możliwość wypłaty w dowolnym bankomacie dla posiadaczy karty
 • karta jest dostarczana w błyskawiczny sposób kurierem, a nie pocztą
 • niskie opłaty Forex
 • intuicyjny w obsłudze, a strona portfela przejrzysta
 • możliwość wysłania pieniędzy na Revolut, aby tam zrobić darmowe przewalutowanie i wypłacić środki w dowolnej walucie

3. Wady MuchBetter

 • graniczona ilość bukmacherów, którzy udostępniają tą metodę płatności (ale trend wzrostowy)
 • ściśle współpracuje z bukmacherami i trzeba sprawdzić jak dużo informacji może im przekazywać (pomaga m.in. w realizacji wymaganej w UK polityki Know Your Client)
 • portfel dostępny tylko jako aplikacja mobilna (obsługa na urządzeniu stacjonarnym jest dużo łatwiejsza i szybsza)
 • kontakt z obsługą klienta wyłącznie emailowy
 • odpowiedzi w FAQ (Ask MuchBetter) są bardzo pobieżne i nie wyczerpują tematu, kiedy wyszukujemy potrzebne informacje
 • ukrywanie kosztów: nie da się znaleźć kosztów opłat, które są niskie i widoczne dopiero bezpośrednio przed dokonaniem każdej transakcji
 • wpłaty kartami pre-paid czy poprzez Paysafe nie są akceptowane z powodów ograniczeń licencyjnych
 • wypłata jest możliwa jedynie przez kartę MuchBetter (wypłata w bankomacie, czyli w ATM), przelewem lub do partnera MuchBetter
 • limity są uzależnione od waluty konta, np. dla wypłaty z bankomatu w PLN jest tylko 300 PLN/dzień
 • aplikacja już NIE obsługuje bitcoinów

4. Moja opinia o MuchBetter

4.1. Innowacyjny CVV

Jak na tak młody portfel, MuchBetter radzi sobie bardzo dobrze.

Przygotowali znakomicie strategię. W ciągu roku zdobyli znaczącą pozycję na rynku portfeli internetowych i stanowią poważne zagrożenie dla Neteller i Skrill. MuchBetter zadziałał w sposób innowacyjny i poprzez patent dynamicznych CVV, spełnieniu oczekiwań trendu mobilnego zapewnił sobie unikalność i wieloletnią przewagę w tym segmencie rynku.

Ciekawą strategią jest wybranie nazwy o akronimie “MB”, który był utożsamiany jeszcze kilka lat temu z “MoneyBookers” (obecnie Skrill). To na pewno przysporzy im pewien promil klientów z niezaktualizowanych stron www :)

4.2. Muchbetter dla graczy

MuchBetter zauważył, że na rynku portfel internetowych liczy się przede wszystkim współpraca z podmiotami hazardowymi i do nich skierował swoją główną ofertę. Wygląda na to, że MuchBetter nie akceptuje polskiego Rejestru Domen Zakazanych i wymyka się polskiej cenzurze Internetu.

Dla graczy zakładów bukmacherskich liczy się przede wszystkim wiarygodność i bezpieczeństwo portfela. I tutaj zastanawiam się jaka będzie polityka MuchBetter w stosunku do Polaków, którzy zakładają u bukmacherów multikonta. Ze wstępnego rozpoznania wszystko wskazuje na to, że będą wobec takich klientów bardzo restrykcyjni. Wyraźnie stawiają współpracę z bukmachera ponad współpracę z klientami.

Dużym minusem są niestety bardzo niskie limity dot. karty debetowej.
Poważni gracze zakładów powinni się zastanowić czy są one wystarczające.

W grudniu 2018 obietnica odpowiedzi na email opiewała na 6 godzin.

4.3. Dziwne ukrywanie opłat

Zastanawia mnie przyczyna ukrywania opłat na stronie.

Zwykle gdy ktoś nie pokazuje wprost kosztów, to znaczy że chce je ukryć. W tym przypadku koszty MuchBetter są niższe niż dla Skrill, ale wyższe niż dla Revoluta. Domyślam się, że chcą najpierw pozyskać kontakt do klienta albo skłonić go, by szukał informacji o kosztach na zewnątrz. Lektura ich strony “wciąga” w nową ideę innowacyjności.

Dla mnie jest to dziwna polityka.

Czas pokaże, jak bardzo MuchBetter spodoba się na polskim rynku.

5. Rejestracja w MuchBetter

MuchBetter NIE jest dostępny w języku polskim, ale można założyć konto w walucie PLN.
Akceptują wpłaty kartami kredytowymi i debetowymi lub przelewem.

UWAGA:

Spis opłat i prowizji w języku angielskim jest dostępny w stopce strony głównej:

MuchBetter Fees

Rejestracja jest możliwa wyłącznie poprzez mobilną aplikację MuchBetter, która jest dostępna w językach:

 • angielski
 • chiński
 • francuski
 • hiszpański
 • niemiecki
 • portugalski
 • rosyjski
 • włoski
 • więcej języków w trakcie przygotowania

Poszukaj aplikacji MuchBetter na swoim telefonie.

Rejestracja w MuchBetter

Rejestracja w aplikacji mobilnej MuchBetter

6. FAQ

6.1. Co mam zrobić po rejestracji konta MuchBetter?

Gdy już założysz konto przez formularz rejestracji, warto je jak najszybciej zweryfikować. Potrzebny będzie do tego aktualny dokument tożsamości ze zdjęciem (np. dowód osobisty, paszport). Zwiększy to limity na koncie oraz umożliwi Ci otrzymanie darmowej karty MasterCard Najbezpieczniejsza bezpłatna karta przedpłacona MasterCard umożliwi szybkie i bezpieczne transakcje online z wykorzystaniem dynamicznych kodów bezpieczeństwa CVV.

6.2. Czy MuchBetter akceptuje płatności hazardowe?

Tak.

Możesz używać MuchBetter do zagranicznych bukmacherów, poker roomów, kasyn itp.

Nic nie wskazuje na to, by ten model miał się zmienić w przyszłości, bo rynek graczy, którzy szukają takich płatności jest duży. Na rynku polskim realnym konkurentem jest właściwie tylko ecoPayz.

6.3. Jak zasilić konto bukmachera za pomocą MuchBetter?

MuchBetter przygotował filmik pokazujący jak zasilić konto operatora hazardowego:

6.4. Jak najlepiej wypłacać pieniądze z MuchBetter?

Wpłaty online do partnerów handlowych, akceptujących ich kartę są DARMOWE. Ale powiedzmy sobie szczerze, chciałbyś móc część pieniędzy wypłacić. Możesz to zrobić w bankomacie, ale ich limity są bardzo niskie. Powinieneś poprosić o ich podniesienie, wymyślając ku temu jakiś sensowny powód (np. to, że masz konto bankowe poza UK i ich opłaty są dla ciebie za duże w stosunku do tego, ile pieniędzy chcesz wypłacić).

Zdecydowanie nie polecam wypłacać pieniędzy przelewem bankowym SEPA. Tego typu transakcje kosztują 2-2.5% (w zasadzie nie wiadomo, od czego to zależy ile dokładnie). Do tego banki pośredniczące mogą pobrać sporą prowizję, która w sumie może wyjść nawet 20 EUR. A na koniec może się okazać, że źle wpisałeś SWIFT i przelew wrócił na konto bez kosztów jego realizacji… Przerabiałem taką sytuację już i nie polecam.

6.5. Dlaczego mój przelew SEPA był taki drogi?

Jeden z graczy zlecił przelewem SEPA wypłatę 1800 PLN.
Dotarło do niego 1660 PLN (140 PLN mniej)!
Dlaczego???

Przelew SEPA to przelew bankowy, który rozliczany jest zawsze i wyłącznie w euro.

Można go jednak wykonać także z konta osobistego prowadzonego w innej walucie (także rachunku w polskich złotówkach). Należy się jednak w takiej sytuacji liczyć z przewalutowaniem transakcji na euro po kursie bankowym, a więc także z dodatkowym kosztem.

Dla wypłat SEPA w PLN nastąpi przewalutowanie środków z PLN na EUR, a następnie z EUR na PLN (waluta docelowa).
Podwójne przewalutowanie spowoduje bardzo duży dodatkowy koszt (5-10% wartości przelewu).

Podczas zlecania wypłaty w aplikacji Muchbetter są dostępne 3 opcje:

 1. Wypłata w kryptowalucie.
 2. Western Union przelew lokalny.
 3. SEPA przelew lokalny (omówiony powyżej).

Proszę następnym razem upewnij się, że zlecasz wypłatę poprzez WU przelew lokalny, a jeśli nie masz tej opcji w aplikacji, to proszę prześlij nam zrzut ekranu z dostępnymi metodami wypłaty, abyśmy mogli sprawdzić to dla ciebie.

6.6. Jakie są alternatywy dla MuchBetter?

Jaki portfel stanowi alternatywę dla MuchBetter? Alternatywnymi portfelami internetowymi dla graczy hazardowych są ecoPayz i Neteller.

Szerszy opis znajdziesz tutaj:

Jak bezpiecznie wpłacać do bukmacherów zagranicznych?

6.7. Jak zamknąć konto MuchBetter?

Aby zamknąć konto MuchBetter, należy najpierw “wyzerować” saldo konta wypłacając lub przelewając wszystkie środki. Jeśli był debet, to trzeba go uzupełnić (jeśli kwota jest niska, pewnie bym tego nie robił).

Następnie poszukaj opcji zamknięcia konta w ustawieniach. Jeśli jej nie znalazłeś, skontaktuj się z obsługą klienta.

Po skutecznym zamknięciu konta twoje dane będą przechowywane jeszcze przez 5-6 lat do 31 grudnia, z uwagi na obowiązujące wymogi prawne.

Zarejestruj się na MuchBetter

Polecany bukmacher:

Fortuna Zakład bez Ryzyka do 600 zł Możesz zagrać Piękna Złota pani na żółtym tle wyciąga do ciebie dłoń z uśmiechem trzymając się pod bok