MuchBetter to portfel internetowy obsługujący płatności hazardowe dla Polaków. Jest dostępny w języku polskim, z polską obsługą klienta. Działa od 2017 roku. Środki klientów są oddzielone od środków firmy, co zapewnia bezpieczeństwo. Pieniądze można wypłacić przelewem w EUR, kartą w bankomacie albo poprzez zakupy stacjonarne lub online. Poznaj bliżej tą wyjątkową formę płatności.

Zobacz stronę MuchBetter

Przechylona na lewo duża litera B z pomarańczową kreską i ciemnoszarymi brzuszkami

Logo MuchBetter

1. Fakty dotyczące MuchBetter

1.1. Co to jest MuchBetter?

MuchBetter ujrzał światłowody Internetu w maju 2017 roku. Jest innowacyjnym rozwiązaniem dostępnym jedynie za pośrednictwem aplikacji w telefonie (Android lub iOS). Wielokrotnie nagradzana aplikacja płatnicza MuchBetter umożliwia użytkownikom dokonywanie płatności online, offline i bezkontaktowych za pośrednictwem smartfona, karty przedpłaconej lub nawet urządzenia przenośnego.

MuchBetter to portfel internetowy umożliwiający doładowanie środków i otrzymywanie środków, taki jak Neteller czy ecoPayz, możliwy do obsługi wyłącznie przez aplikację mobilną. Jako metoda płatności działa podobnie jak Revolut, z tym że nie ma licencji bankowej. Nie masz więc numeru IBAN do przelewów bankowych, a jedynie elektroniczny zapis ile masz środków na koncie do dyspozycji. Zyskujesz więc możliwość wysyłania i otrzymywania środków pieniężnych, kiedy interesuje Cię granie online w kasynach internetowych albo kiedy robisz zakupy online.

Fundusze mogą być przekazywane i odbierane w czasie rzeczywistym, a usługa została opracowana w celu zaspokojenia specyficznych potrzeb współczesnych operatorów gier. Unikalny model komercyjny MuchBetter sprawia, że jest to portfel tańszy zarówno dla bukmacherów jak i dla graczy – czy to zajmujących się grami online, czy grających w kasynie online.

MuchBetter jest elektronicznym portfelem internetowym (EMI – Electronic Money Institution) autoryzowanym i regulowanym w Wielkiej Brytanii przez FCA (Financial Conduct Authority = Władza państwowa do nadzoru finansowego) pod numerem referencyjnym FCA Reference Number (FRN) 900704. MuchBetter jest członkiem Stowarzyszenia Pieniądza Elektronicznego (Electronic Money Association).

1.2. Dane firmy

MuchBetter należy do spółki:

MIR Limited UK Ltd
Company number 10417552
20-22 Wenlock Road,
London, England,
N1 7GU
United Kingdom

1.3. MuchBetter o sobie

Obecny rynek jest zdominowany przez wysoce kompetentne i funkcjonalne rozwiązania płatnicze. Są dobre, ale wszystkie całkiem zwyczajne, po prostu dodając wygodę do spędzania czasu w różnych środowiskach online i offline.

MuchBetter wierzy, że istnieje lepszy sposób na wydawanie pieniędzy. Niezależnie od tego, czy obdarujesz wyjątkową osobę swojego życia, płacisz za przedmiot “must have”, wpłacasz do ulubionej witryny gier online czy po prostu kupujesz poranną kawę w drodze do pracy… to musi być OWieleLepszy (ang. MuchBetter) sposób płacenia za to.

Istniejemy, aby Twoje codzienne rutynowe wydatki były proste, bezpieczne i bardziej satysfakcjonujące.

1.4. Zespół MuchBetter

Israel Rosenthal (CEO)

Jako dyrektor generalny MuchBettera jestem odpowiedzialny za to, aby nasi klienci mieli z nami satysfakcjonujące doświadczenie, a nasi pracownicy cieszyli się szczęśliwym i produktywnym miejscem pracy. Jestem także odpowiedzialny za to, aby nasze wartości wpływały na wszystko, co robimy; co ma sprawić, by wszystko było MuchBetter.

Jens Bader (Co-Founder)

Spędziłem więcej lat, niż mogę policzyć w branży płatności, w MuchBetter, gdzie zajmuję się komercyjną stroną biznesu i wszystkimi naszymi partnerami.

Altruistyczny nie jest słowem, które często słyszy się w branży gier, ale mamy nadzieję zaoferować usługę, która zmienia płatności iGaming na lepsze i na zawsze.

Prasannaa Muralidharan (COO)

Jestem Pras i jestem odpowiedzialny za operacje. Upewniam się, że dostarczamy naszym klientom innowacyjne funkcje produktu oraz że nasz produkt i procesy zapewniają najlepsze możliwe doświadczenia klientów i handlowców. Pracuję również z zespołem technicznym i ds. Zgodności, aby zapewnić, że nasze rozwiązanie płatności jest bezpieczne i zgodne.

i inni…

Zobacz stronę MuchBetter

1.5. Gwarancje MuchBetter

MuchBetter informuje, że przechowuje twoje pieniądze na osobnym rachunku bankowym.

MuchBetter jest autoryzowaną instytucją pieniądza elektronicznego przez Financial Conduct Authority (FCA). Zgodnie z warunkami określonymi przez FCA, MuchBetter zapewni ochronę twoich pieniędzy poprzez wewnętrzny proces zwany „zabezpieczeniem”.

Ochrona ta wymaga od nas założenia dedykowanego konta bankowego, na którym przechowujemy wszystkie pieniądze naszych klientów. Główną funkcją tego konta zabezpieczającego jest oddzielenie twoich pieniędzy od naszych funduszy operacyjnych oraz zablokowanie dostępu do tych pieniędzy osobom trzecim.

Należy pamiętać, że twoje pieniądze ulokowane w MuchBetter NIE są objęte Programem Odszkodowań Usług Finansowych (FSCS), więc jeśli ochrona FSCS jest dla Ciebie ważna, powinieneś zamiast tego rozważyć otwarcie konta bankowego. Bardzo poważnie traktujemy bezpieczeństwo twoich pieniędzy i robimy to zgodnie z zasadami FCA, ale inaczej niż FSCS. W praktyce oznacza to, że gdybyś miał 100.000 funtów na koncie bankowym, a bank zostałby zlikwidowany, odzyskałbyś tylko do 85.000 funtów z FSCS. Jeśli jednak miałbyś taką samą kwotę w swoim portfelu MuchBetter, a my poszlibyśmy w stan likwidacji, wszystkie twoje środki byłyby zabezpieczone.

Ochrona ta jest sposobem, w jaki zabezpieczamy pieniądze, które masz w swoim e-portfelu. Twoje środki są chronione od momentu ich otrzymaniado momentu opuszczenia portfela.

Co to oznacza dla Ciebie?

W mało prawdopodobnym przypadku likwidacji MuchBetter wszystkie twoje środki będą zabezpieczone, ponieważ są one oddzielone od naszych funduszy operacyjnych. Ochrona ta będzie nadal obowiązywać, nawet jeśli nasza własna działalność zostanie zakończona, ponieważ pieniądze będą nadal przechowywane przez bank i będą dostępne dla Ciebie i nie będą w zasięgu osób trzecich.

Mamy nadzieję, że uspokoi to twój umysł i zapewni, że dzięki procesowi ochronnemu MuchBetter jesteś w dobrych rękach.

1.6. Czy MuchBetter jest bezpieczny?

MuchBetter jest dedykowany dla graczy hazardowych. Nie musisz się obawiać, że polskie urzędy zdobędą dostęp do Twoich danych, o ile nie zostałeś skazany prawomocnym wyrokiem sądowym. Sytuacja może się zmienić na przełomie 2025/2026 roku z powodu Common Reporting Standard.

 

MuchBetter w naturalny sposób eliminuje wiele znanych wzorców oszustwa, dzięki połączeniu projektu aplikacji, uwierzytelniania urządzeń (w tym uwierzytelniania biometrycznego) i dynamicznych tokenów sesji. Twoje dane finansowe są bezpieczne.

Pewnie brzmi to skomplikowanie, ale wystarczy uruchomić dwuetapową weryfikację i przy każdym logowaniu wpisać dodatkowy kod z aplikacji twojego telefonu (typu Google Authenticator), który cyklicznie się zmienia. Nawet ja sobie z tym poradziłem, choć jestem bardzo konserwatywną osobą.

 

MuchBetter uwierzytelnia także posiadaczy rachunków, poza informacjami finansowymi dotyczącymi płatności, i udostępnia operatorom takie dodatkowe dane. Oznacza to, że operatorzy gier mają całkowitą kontrolę nad przepływem płatności i lepiej rozumieją jakość i historię kont, z którymi przeprowadzają transakcje. Zwiększa to zaufanie i zmniejsza liczbę oszustw.

Nie trzeba pamiętać żadnych haseł ani pytań zabezpieczających, ponieważ wszystkie płatności można realizować za pomocą łatwej do pobrania aplikacji mobilnej i autoryzowanego korzystania z wbudowanych technologii biometrycznych, takich jak TouchID.

 

Opatentowana technologia dynamicznego CVV umożliwia klientom typu “box-in-box” tworzenie unikatowych kart debetowych lub kredytowych odpornych na kradzież / utratę. Wszystkie karty karty MuchBetter mają dynamiczne kody CVV, które są generowane w aplikacji, a nie pokazane na karcie fizycznej, co oznacza, że karty nie mogą być używane przez nikogo poza właścicielem konta, jeśli zostaną zgubione, sklonowane lub skradzione.

Darmowa karta MuchBetter

MuchBetter oferuje darmową kartę plastikową po spełnieniu określonych warunków 

Czarno białe zdjęcie Marty Kostyuk

Ukrainka Marta Kostyuk ambasadorką muchbetter,
Źródło: https://muchbetter.com/company/ambassadors/

1.7. Ambasadorzy MuchBetter

Ambasadorami MuchBetter są:

 • Felix Schneiders – zawodowy pokerzysta i trener
 • Jed Etchells – mistrz Europy Enduro w motocrossie
 • Marta Kostyuk – młoda, 19-letnia tenisistka z Ukrainy, grająca w TOP50 rankingu WTA
 • Max Ingham – kierowca od sportów motorowych bez limitu prędkości na wyspie Isle of Man; mistrzostwo Wielkiej Brytanii w motocrossie na poziomie juniorskim

1.8. Sponsoring klubowy

MuchBetter nawiązał współpracę z następującymi klubami (głównie Wyspa Isle of Man):

 • Crosby Cricket Club – został założony na Wyspie Man w 1946 roku, pierwotnie przez grupę wieśniaków, którzy szukali czegoś do zrobienia poza sezonem piłkarskim. Pierwotny zespół rozrósł się na przestrzeni lat i teraz ma dwie seniorskie drużyny weekendowe, 4 seniorskie drużyny wieczorowe oraz drużyny juniorów w kategoriach U9, U11, U13 i poniżej 15 lat. Kilku graczy jest również częścią drużyn wyspiarskich i rywalizuje w zawodach poza wyspą.
 • Douglas Athletic Football Club – założona w 2016 roku akademia juniorów piłki nożnej Douglas Athletic Football Club, znana również jako DAFC Juniors, to klub, który wciąż rośnie w siłę.
 • IOM Vagabonds Ladies RUFC – jedyna kobieca drużyna futbolowa na Wyspie Man dołączyła do struktury ligi brytyjskiej w 2007 roku, starając się grać zarówno częściej, jak i na wyższym poziomie. Po początkowym umieszczeniu w lidze rozwojowej szybko awansowali w strukturze ligi i obecnie grają w National Championship 1 North West.

W 2019 roku MuchBetter był partnerem West Ham United.

Trzech piłkarzy trzyma koszulkę z napisem Muchbetter na tle stadionu

Muchbetter ogłasza współpracę z West Ham United w 2019 roku

Źródło: https://www.facebook.com/paymuchbetter/photos/a.1093718074108121/1715552678591321/

1.9. Model biznesowy MuchBetter

MuchBetter oparł swój model biznesowy na bardzo atrakcyjnych opłatach dla operatorów hazardowych (prowizja od różnicy wpłata minus wypłata gracza zamiast od sumy transakcji wpłata oraz wypłata):

Tradycyjny portfel płatności w grach:
Gracz przenosi £10.000 z portfela płatności na konto gry, a następnie wypłaca £8.000 — opłaty są pobierane za £18.000 w transakcyjnych wolumenach.

MuchBetter:
Gracz przenosi £10.000 z portfela MuchBetter na konto gry, a następnie wycofuje £8.000 z powrotem do MuchBetter — opłaty są naliczane tylko za saldo w wysokości £2.000.

 

Współzałożyciel Jens Bader powiedział:

Jesteśmy przekonani, że nasze rozwiązanie jest skierowane bezpośrednio w wiele najbardziej bolesnych problemów na rynku. Oszustwa to odwieczna kwestia w grach, a operatorzy iGaming zawsze szukają nowych sposobów zwiększenia przychodów komercyjnych. Pomagamy w obu tych sprawach, odwracając tradycyjny model opłat za transfer na głowę i lepiej znając naszych posiadaczy kont.

W przeciwieństwie do kart, które są powiązane z kontami, pośrednicy w płatnościach elektronicznych zawsze byli czymś w rodzaju “czarnej dziury” informacji o użytkowniku, a tym samym wystawieni do nadużyć ze strony oszustówcyberprzestępców. Nie w MuchBetter. Malujemy pełniejszy obraz każdego posiadacza konta, dzięki czemu operatorzy gier dokładnie wiedzą, komu wypłacają – aby płacić tylko za konta, którym ufają.

1.10. Historia MuchBetter

2017

 • maj 2017
  Start strony internetowej.
 • 23.11.2017
  MuchBetter rozpoczyna pierwszą poważną współpracę — z dostawcą oprogramowania hazardowego iGC.

2018

Rok 2018 był zdecydowanie mocny dla Muchbetter pod względem uzyskanych nagród:

Ilony 8 nagród dla Muchbetter

Muchbetter uzyskał 8 nagród w 2018 roku.
Źródło: materiały muchbetter

 • 8.02.2018
  Nowa umowa z Initial Rewards, wiodącą brytyjską agencją nagradzającą w pełnym cyklu i głównym właścicielem platformy upominków “Gift & Go”, ustanowiła MuchBetter wyłącznym partnerem płatności dla promocji iGaming VIP.
 • 20.06.2018
  Najlepszy bukmacher na świecie włączył MuchBetter do swoich transakcji płatniczych.
 • 21.06.2018
  MuchBetter wygrywa nagrodę “Services Rising Star” na prestiżowej gali EGR B2B Award 2018 w Londynie: nagroda za znakomite wyniki w pierwszym roku działalności oraz za równowagę między użytecznością a bezpieczeństwem. MuchBetter współpracuje z 20 dużymi operatorami branży iGaming.
 • 8.08.2018
  MuchBetter ogłasza integrację z Easy Payment Gateway – popularnym interfejsem płatności API i staje się dostępny dla wszystkich firm korzystających z platformy EPG.
  Usługa jest szczególnie przydatna dla kupujących iGaming i Forex. Easy Payment Gateway obsługuje techniczną integrację z ponad 250 metodami płatności dla największych marek w przestrzeni iGaming, dzięki unikalnej, prostej i bezpiecznej integracji API. Dzięki temu operatorzy mogą szybko dodać preferowane opcje płatności swoich graczy, w tym także MuchBetter.
 • 17.09.2018
  MuchBetter stał się dostawcą płatności dla The Stars Group, w tym dla takich znanych marek jak PokerStars czy Full Tilt.
 • 15.11.2018
  Zespół MuchBetter zwyciężył w prestiżowym konkursie Payments Awards zabierając do domu “Payment Innovation of the Year” z ich partnerem – Wirecards.
  Nagrody są przyznawane osobom i organizacjom, które w ciągu ostatniego roku uruchomiły lub wdrożyły najbardziej zaawansowane rozwiązania, inicjatywy i projekty dotyczące płatności.
 • 29.11.2018
  Firma MuchBetter ogłosiła wydanie w pełni zarządzanego rozwiązania “Bank-in-a-box“. Bank-in-a-box jest rozwiązaniem typu white-label, które umożliwia organizacjom szybkie i łatwe tworzenie markowych portfeli produkcyjnych, a użytkownikom dokonywanie płatności online i offline za pomocą telefonu i odcisków palców.
  Jest to idealne rozwiązanie dla firm, które chcą tworzyć funkcje płatności bez kosztów, wiedzy i innych zasobów wymaganych do zarządzania.

2019

 • 31.01.2019
  MuchBetter celuje w przełamanie monopolu na rynku płatności iGaming wartym £40bn.
  Po 14 miesiącach od startu ma: 150.000 aktywnych klientów, 120 partnerów, 40 pracowników i wiele nagród na koncie.
 • 8.02.2019
  Zespół MuchBetter triumfował podczas gali The Card & Payments Awards 2019, przyjmując gorącą nagrodę “Best Alternative lub Digital Payments Program” Award wyprzedzając ponad 1000 konkurentów z branży.
  Nagrody Card and Payments są powszechnie uznawane za jedne z największych nagród w roku i odbyły się w Londynie. Przyznanie nagród świętowały największe marki w branży, w tym Mastercard, American Express, Lloyds Bank, a obecnie również MuchBetter.

2023

Od lutego do września 2023 muchbetter miał zawieszoną działalność dla wszystkich klientów Europy spoza Wielkiej Brytanii.
Problem był natury prawnej i został rozwiązany. Szczegóły poniżej.

1.11. Kryzys wizerunkowy Muchbetter

Od lutego do września 2023 Muchbetter nie był wstanie uwolnić środków klientów, które zostały zablokowane przez dochodzenie Banku Litwy.
Sprawa została już rozwiązana, a gracze otrzymali 100% swoich pieniędzy. Poniżej najważniejsze informacje dot. tego kryzysu.

 • 2024: MuchBetter wraca na prostą: znów obsługuje transakcje hazardowe dla Polaków.
 • 2023-09-19: Muchbetter zakończył kryzys (trwający od lutego 2023) i przywrócił możliwość wypłat dla klientów. Przetestowałem wypłatę EUR na konto bankowe i pieniądze dotarły. Działają teraz intensywnie, aby wrócić na dobre tory. Ich oferta wróciła do jednego z czołowych betbrokerów. Kolejni są kluczowi bukmacherzy zagraniczni.
 • 2023-07-18: Bank Litwy informuje, że UAB PAYRNET rozpoczął już zwrot środków swoim klientom, zgodnie z obietnicą.
 • 2023-06-22: Muchbetter straciło licencję i jest w postępowaniu upadłościowym
  (konieczność rozliczenia z klientami do 14.07.2023 została zrealizowana)
 • 2023-05-26: Muchbetter prosi użytkowników o pomoc w naciskach, aby przyspieszyć odblokowanie środków
 • 2023-03-09: Z dokumentów składanych o bankructwo 9 marca 2023 wynika, że firma Railsr była winna 36 milionów funtów w tym: 22,1 mln do spółek zależnych z Railrs Group (w tym Payrnet, w tym muchbetter), 4 miliony dla pracowników, 1,4 miliona urzędowi skarbowemu w UK i parę milionów wierzycielom i klientom.
 • 2023-02-11: Muchbetter przestał obsługiwać bukmacherów dla Polaków + wstrzymano wypłaty z muchbetter z komunikatem, że środki na koncie są bezpieczne
 • 2023-02-09: podobno udało im się obejść blokadę i Railsr została sprzedana za 413.000 funtów. Railsr miał 36 milionów funtów zobowiązań. Sprzedaż nastąpiła za 413.000 funtów po ogłoszeniu bankructwa. Kupiec zobowiązał się do zwrócenia 50% odzyskanych środków (około 4 mln funtów), ale nie więcej niż 430.000 funtów + spółka córka, która nas najbardziej interesuje (Payrnet), cały czas jest objęta dochodzeniem. I nawet jak za parę miesięcy Bank Litwy odblokuje środki Payrnet’owi to tam już jest okrągłe zero.
 • 2023-02-08: sprzedaż Railsr została zablokowana, bo Bank Litwy wszczął śledztwo podejrzewając UAB Payrnet o naruszenie regulacji, finansowanie terroryzmu itd.
 • 2022 lato: Railsr rozpoczął się proces sprzedaży firmy. Znaleźli kupca “DSquar Capital“. Jakiś fundusz inwestycyjny z Londynu. 
 • 2020: Railsr radziło sobie dobrze: rosły zyski i wartość spółki. Potem było już tylko gorzej. 
 • 2016: Została założona firma “Railsr“. Firma technologiczna oferująca usługi bankowe, wydawanie, kart itd. Jedną ze spółek zależnych (spółką córką) jest Payrnet UAB. Payrnet UAB posiada tą licencje oferowania bankowości elektronicznej (EMI license) i dlatego może oferować swoje usługi takim firmom jak MuchBetter. Muchbetter w zasadzie jest tylko pośrednikiem. Z Payrnet związanych jest jeszcze ok. 100 innych podmiotów oferujących podobne usługi.

2. Oferta Muchbetter

2.1. Opłaty i prowizje — Cennik Muchbetter

Dla mieszkańców Polski najbardziej opłaca się w MuchBetter:

 • wpłata przez P24
 • wypłata środków poprzez płatność kartą albo przelew bankowy w EUR
Metoda płatności Opłata za depozyt % Opłata stała za depozyt Opłata za wypłatę % Opłata stała za wypłatę

Źródło: Opłaty MuchBetter

Przelew bankowy (SEPA + lokalny) nie dotyczy nie dotyczy 2,2 % 2 EUR
Blik 0 % 0 nie dotyczy nie dotyczy
Karty płatnicze 2,5 % 0 nie dotyczy nie dotyczy
Kryptowaluty (BTC, ETH i więcej) 2 % 0 2 % 0
Lokalne przelewy bankowe nie dotyczy nie dotyczy 2,2 % 2 EUR
Przelewy24 0 % 0 nie dotyczy nie dotyczy

 

Używanie konta Muchbetter:

Metoda korzystania Opłata

Źródło: Opłaty MuchBetter

Przelew do znajomych (P2P) Bez opłat
Odbieranie przelewów (P2P) Bez opłat
Płatność do partnera handlowego Bez opłat
Przelew od partnera handlowego Bez opłat
Poproszenie/Wysłanie prezentu Bez opłat
Wymiana walut 0,99% za wymiany między USD/EUR/GBP
Kursy wymiany będą się różnić dla wszystkich innych wymian walut,
w tym tam, gdzie USD/EUR/GBP jest wymieniany na inną walutę

 

Używanie karty Muchbetter:

Karta MuchBetter Opłata

Źródło: Opłaty MuchBetter

Korzystanie online Bez opłat
Korzystanie w sklepie Bez opłat
Korzystanie z płatności zbliżeniowej Bez opłat
Wypłata z bankomatu 0,99%
Wymiana walut 0,99% za wymiany między USD/EUR/GBP
Kursy wymiany będą się różnić dla wszystkich innych wymian walut,
w tym tam, gdzie USD/EUR/GBP jest wymieniany na inną walutę

 2.2. Limity wypłat

Limity wypłat z bankomatów (ATM) w MuchBetter:

 • dziennie (max. 5 transakcji): do 300 EUR
 • 30 dni (max. 15 transakcji): do 2.000 EUR
 • 365 dni (max. 180 transakcji): do 20.000 EUR

Limity dla płatności kartą:

 • dziennie: 4.500 EUR
 • 30 dni: 22.500 EUR
 • 365 dni: 90.000 EUR

Jeżeli potrzebujesz wyższych limitów, skontaktuj się z obsługą klienta, wyjaśniając dlaczego potrzebujesz wyższych limitów.
Jednemu z Czytelników zwiększyli po jednym emailu limity z 300€ na 1200€, a drugiemu z 300€ do 4000€ dziennie.

Bardzo możliwe, że przychylą się do Twojej prośby, jeśli ją dobrze uzasadnisz.
Podejrzewam, że wiele zależy od historii transakcji na koncie, czyli tego jak używasz konta muchbetter pod kątem “ile mogą na tobie zarobić” :)

W celu dywersyfikacji wypłat możesz rozważyć inne formy płatności.

2.3. Koszty przewalutowania

Zapłaciłem koszty 3,4% za przelew z mojego konta do innego użytkownika (przewalutowanie EUR na PLN).
Uważam, że to sporo. Odpowiedź obsługi klienta:

Stosujemy maksymalnie 4% marży na stawce podstawowej xe.com.
Dzieje się tak, ponieważ konwersja funduszy nas kosztuje.

Podstawowa stawka XE.com jest średnią stawką rynkową i nie jest stawką dostępną dla użytkowników takich jak Ty lub handlowców takich jak my.

Nasze kursy wymiany są dość konkurencyjne, jeśli porównasz je z kursami firm hazardowych/opcjami płatności, które możesz mieć u swoich sprzedawców gier.

Zobacz stronę MuchBetter

2.4. Konto hazardowe i niehazardowe

W 2024 roku została wprowadzona nieprzyjemna zmiana (obciąża pamięć i może powodować problemy).

Podczas doładowywania konta MuchBetter kartą kredytową lub debetową zobaczysz teraz opcję wyboru sposobu wykorzystania środków:

 • do transakcji związanych z grami
 • transakcjami niezwiązanymi z grami

W zależności od wyboru dokonanego w momencie doładowania, środki zostaną umieszczone na osobnym saldzie.
 
Twoje saldo gier stanowi podzbiór Twojego całkowitego salda.
Do transakcji w grach można używać wyłącznie środków z następujących źródeł:

 • Przelewy od handlowców (np. bukmacherów)
 • Doładowania z kart (jeżeli celem jest gra)
 • Doładowania metodami bezkartowymi
 • Transfery peer-to-peer (między użytkownikami MuchBetter), przychodzące i wychodzące (środki wysłane lub otrzymane zostaną doliczone do salda gry)

Każde saldo, które nie jest częścią Twojego salda gry, może zostać wykorzystane:

 • do zakupów u innych sprzedawców niehazardowych,
 • do zakupów przy użyciu Twojej karty MuchBetter (klienci zarejestrowani jako mieszkańcy UE)
 • lub do przelewów peer-to-peer.

Uwaga:
Wszelkie środki, które wysyłasz do innego klienta MuchBetter (peer-to-peer) trafi do ich salda gier. To samo stanie się z Twoim saldem, jeśli otrzymasz przelew od innego użytkownika MuchBetter na Twoje konto MuchBetter. W przeciwieństwie do przelewów P2P z innymi osobami, środki przekazane Tobie przez P2P nie powodują zmiany celu salda.
 
Zobacz 1-minutowy film wyjaśniający tę kwestię: https://www.youtube.com/watch?v=Q0ZKiNjqrsw 

3. Zalety MuchBetter

Oferta

 • wiarygodny: licencjonowany i nadzorowany przez brytyjską FCA
 • szerokie zastosowanie: obsługuje wielu bukmacherów i daje dostęp do zagranicznego IBAN-u, więc ma dużo szersze zastosowanie niż portfele internetowe
 • dostępny w języku polskim (choć zdarza się wadliwe tłumaczenie)

Jakość obsługi

 • obsługa klienta gwarantuje odpowiedź w ciągu 1h w godzinach pracy! (o ile NIE znajdziesz sam odpowiedzi w FAQ)
 • po jednym zapytaniu zwiększyli limity na karcie jednemu z naszych Czytelników
 • karta jest dostarczana w błyskawiczny sposób kurierem, a nie pocztą

Bezpieczeństwo

 • środki klientów są oddzielone od środków firmy
 • dynamiczna weryfikacja użytkowników (m.in. innowacyjne i opatentowanie kart plastikowych z dynamicznym kodem CVV)

Koszty i płatności

 • niskie koszty korzystania z konta
 • darmowe depozyty przez blik, błyskawiczne wypłaty przez Przelewy24 – bezpłatna forma wysyłania środków
 • multiwalutowe transakcje w czasie rzeczywistym (niskie opłaty Forex)
 • możliwość wysłania pieniędzy na Revolut (lub inne konto walutowe), aby tam zrobić darmowe przewalutowanie i wypłacić środki w dowolnej walucie

Użyteczność

 • punkty lojalnościowe: co tydzień jest przyznawana nagroda $1.000 za zebrane w danym tygodniu
 • możliwość płatności za pomocą karty lub urządzenia przenośnego
 • możliwość wypłaty w dowolnym bankomacie dla posiadaczy karty
 • intuicyjny w obsłudze, a strona portfela przejrzysta

4. Wady MuchBetter

Oferta

 • ograniczona ilość bukmacherów, którzy udostępniają tą metodę płatności (ale trend wzrostowy)

Jakość obsługi

 • kontakt z obsługą klienta wyłącznie emailowy
 • odpowiedzi w FAQ (Ask MuchBetter) są bardzo pobieżne i nie wyczerpują tematu, kiedy wyszukujemy potrzebne informacje
 •  

Bezpieczeństwo

 • ściśle współpracuje z bukmacherami (ryzykowny do wykorzystania w zakresie multikont)

Koszty i płatności

 • wysokie koszty przewalutowania (3-4%)
 • ukrywanie kosztów: nie da się znaleźć kosztów opłat, które są niskie i widoczne dopiero bezpośrednio przed dokonaniem każdej transakcji
 • depozyty kartami pre-paid czy poprzez Paysafe NIE są akceptowane z powodów ograniczeń licencyjnych
 • limity wypłat są uzależnione od waluty konta, np. dla wypłaty z bankomatu w PLN jest tylko 300 PLN/dzień (można prosić o podniesienie limitu)

Wygoda

 • dostępny głównie jako aplikacja mobilna (da się korzystać z urządzeń stacjonarnych, ale trzeba zeskanować kod na komputerze poprzez aplikację mobilną)

5. Moja opinia o MuchBetter

5.1. Innowacyjny CVV

Jak na tak młody portfel (2017), MuchBetter radzi sobie bardzo dobrze.

Przygotowali znakomicie strategię. W ciągu roku zdobyli znaczącą pozycję na rynku portfeli internetowych i stanowią poważne zagrożenie dla Neteller i Skrill. MuchBetter zadziałał w sposób innowacyjny i poprzez patent dynamicznych CVV, spełnieniu oczekiwań trendu mobilnego zapewnił sobie unikalność i wieloletnią przewagę w tym segmencie rynku.

Ciekawą strategią jest wybranie nazwy o akronimie “MB”, który był utożsamiany jeszcze kilka lat temu z “MoneyBookers” (obecnie Skrill). To na pewno przysporzy im pewien promil klientów z niezaktualizowanych stron www :)

5.2. MuchBetter dla graczy

MuchBetter zauważył, że na rynku portfel internetowych liczy się przede wszystkim współpraca z podmiotami hazardowymi i do nich skierował swoją główną ofertę. MuchBetter NIE akceptuje polskiego Rejestru Domen Zakazanych i wymyka się polskiej cenzurze Internetu.

Dla graczy zakładów bukmacherskich liczy się przede wszystkim wiarygodność i bezpieczeństwo portfela. I tutaj zastanawiam się jaka będzie polityka MuchBetter w stosunku do Polaków, którzy zakładają u bukmacherów multikonta. Ze wstępnego rozpoznania wszystko wskazuje na to, że będą wobec takich klientów bardzo restrykcyjni. Wyraźnie stawiają współpracę z bukmachera ponad współpracę z klientami.

Dużym minusem są niestety bardzo niskie limity dot. karty debetowej.
Poważni gracze zakładów powinni się zastanowić czy są one wystarczające.

5.3. Lista bukmacherów obsługujących MuchBetter

Aby znaleźć wszystkich dostępnych bukmacherów obsługujących MuchBetter, przejrzyj listę bukmacherów:

Bukmacherzy dla Polaków – szeroka lista

oraz betbrokerów:

Betbrokerzy – pełna lista

6. Rejestracja w MuchBetter

MuchBetter jest dostępny w języku polskim i można założyć konto w walucie PLN (ale polecam EUR jako główną walutę konta z uwagi na dostępne opcje wypłat).

Aby założyć konto, kliknij ten link: MuchBetter i postępuj zgodnie z wyświetlonymi wskazówkami.

Zobacz stronę MuchBetter

7. FAQ — najczęstsze pytania dotyczące MuchBetter

7.1. Co mam zrobić po rejestracji konta MuchBetter?

Gdy założysz już konto przez formularz rejestracji, to warto je jak najszybciej zweryfikować.

Potrzebny będzie do tego aktualny dokument tożsamości ze zdjęciem (np. dowód osobisty, paszport). Zwiększy to limity na koncie oraz umożliwi Ci otrzymanie karty MasterCard.

7.2. Czy MuchBetter akceptuje płatności hazardowe?

Tak. Również dla Polaków.

Możesz używać MuchBetter do zagranicznych bukmacherów, poker roomów, kasyn itp.

Nic nie wskazuje na to, by ten model miał się zmienić w przyszłości, bo rynek graczy, którzy szukają takich płatności jest duży. Na rynku polskim realnym konkurentem jest właściwie tylko ecoPayz.

7.3. Jak zasilić konto bukmachera za pomocą MuchBetter?

Aby wpłacić środki do bukmachera, musisz zainicjować wpłatę w kasie sprzedawcy gier lub w aplikacji, wybierając opcję MuchBetter:

 1. Zaloguj się na stronę bukmachera.
 2. Wejdź do kasy i wybierz MuchBetter jako metodę wpłaty.
 3. Upewnij się, że wprowadziłeś prawidłowy numer telefonu, łącznie z numerem kierunkowym kraju.
 4. Po zainicjowaniu wpłaty otrzymasz w aplikacji MuchBetter prośbę do zatwierdzenia wpłaty.
 5. Jeśli na Twoim koncie MuchBetter znajduje się wystarczające saldo, to możesz zatwierdzić transakcję.
 6. Jeśli nie ma wystarczająco środków, to możesz dokonać doładowania, aby dodać środki do MuchBetter. Twoja transakcja w grze pozostaje w toku. Po zastosowaniu doładowania możesz wrócić i dokończyć oczekującą transakcję u sprzedawcy.

W każdej chwili możesz zobaczyć oczekujące żądania na ekranie oczekujących transakcji w Koncie, które możesz zakończyć po zakończeniu doładowania.

7.4. Jak najlepiej wypłacać pieniądze z MuchBetter?

Możesz to zrobić w bankomacie, ale ich limity są bardzo niskie. Powinieneś poprosić o ich podniesienie, wymyślając ku temu jakiś sensowny powód (np. to, że masz konto bankowe poza UK i ich opłaty są dla ciebie za duże w stosunku do tego, ile pieniędzy chcesz wypłacić).

Można też wypłacić pieniądze przelewem bankowym SEPA, ale upewnij się, że wypłata będzie w walucie EUR i docelowe konto bankowe także w EUR.

7.5. Dlaczego mój przelew SEPA był taki drogi?

Jeden z graczy zlecił przelewem SEPA wypłatę 1800 PLN.
Dotarło do niego 1660 PLN (140 PLN mniej)!
Dlaczego???

Przelew SEPA to przelew bankowy, który rozliczany jest zawsze i wyłącznie w euro.

Można go jednak wykonać także z konta osobistego prowadzonego w innej walucie (także rachunku w polskich złotówkach). Należy się jednak w takiej sytuacji liczyć z przewalutowaniem transakcji na euro po kursie bankowym, a więc także z dodatkowym kosztem.

Dla wypłat SEPA w PLN nastąpi przewalutowanie środków z PLN na EUR, a następnie z EUR na PLN (waluta docelowa).
Podwójne przewalutowanie spowoduje bardzo duży dodatkowy koszt (5-10% wartości przelewu).

Podczas zlecania wypłaty w aplikacji MuchBetter są dostępne 2 opcje:

 1. SEPA przelew lokalny (omówiony powyżej).
 2. Western Union przelew lokalny.

Proszę następnym razem upewnij się, że zlecasz wypłatę poprzez WU przelew lokalny, a jeśli nie masz tej opcji w aplikacji, to proszę prześlij nam zrzut ekranu z dostępnymi metodami wypłaty, abyśmy mogli sprawdzić to dla ciebie.

7.6. Jakie są alternatywy dla MuchBetter?

Jaki portfel stanowi alternatywę dla MuchBetter? Alternatywnymi portfelami internetowymi dla graczy hazardowych są ecoPayz i Neteller.

Szerszy opis znajdziesz tutaj:

Płatności bukmacherów zagranicznych

7.7. Jak zamknąć konto MuchBetter?

Aby zamknąć konto MuchBetter, należy najpierw “wyzerować” saldo konta wypłacając lub przelewając wszystkie środki.
Jeśli był debet, trzeba go będzie uzupełnić przed zamknięciem.

Następnie poszukaj opcji zamknięcia konta w Ustawieniach. Jeśli jej nie znalazłeś, to skontaktuj się z obsługą klienta.

Po skutecznym zamknięciu konta twoje dane będą przechowywane jeszcze przez 5-6 lat do 31 grudnia odpowiedniego roku kalendarzowego, z uwagi na obowiązujące wymogi prawne.

Zobacz stronę MuchBetter

Czy ten artykuł był pomocny?

Przepraszamy.

Jak możemy poprawić artykuł?

Dziękujemy za przesłanie opinii.

Komentarze
Subskrybuj
Powiadom o
24 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

SureBety.pl ciasteczkują: polityka prywatności.