NETELLER jest portfelem internetowym dla graczy zakładów bukmacherskich, pokerzystów czy graczy kasyna. Możesz za jego pośrednictwem szybko wpłacać/wypłacać pieniądze od/do bukmacherów. Środki z hazardu możesz wypłacić w bankomacie lub płacąc za zakupy kartą przypisaną do konta.


neteller468x60.gif

Zarejestruj się w NETELLER

Spis treści

1. NETELLER – co to jest?

1.1. Dane firmy

Biały napis Neteller na jasnozielonym tle

Logo Neteller

Portfel NETELLER (mylony z Netteler i Neteler) to brytyjski portfel internetowy założony w 1999 roku, który obsługuje rocznie transakcje o wartości bilionów dolarów. Jest dostępny dla klientów w ponad 200 krajach.

NETELLER należy do spółki Optimal Payments Limited znanej również pod nazwą Paysafe Group, która jest także właścicielem Skrill. Te 2 portfele zmonopolizowały rynek płatności portfeli internetowych na rynku hazardu.

Strona NETELLER jak i obsługa klienta są dostępne w 16 językach, w tym w języku polskim. Także telefonicznie!

Wpłaty z portfela internetowego NETELLER do bukmacherów są prawie u wszystkich bukmacherów darmowe.
Koszty wypłat zazwyczaj też, z tym zastrzeżeniem, że bukmacherzy do darmowej wypłaty wymagają zwykle 1-3-krotnego obrotu wpłaconymi środkami i zwykle ograniczają ilość darmowych wypłat w miesiącu do jednej.

1.2. Neteller dla Polaków

Od momentu wprowadzeniu ustawy hazardowej w Polsce 1.04.2017 NETELLER i Skrill blokują płatności do bukmacherów wymienionych w Rejestrze Domen Niezgodnych z Ustawą. Brytyjski Neteller uznał zapisy polskiej ustawy. Brexit tego nie zmienił.

Znaczna większość zagranicznych operatorów nie jest dostępna dla Polaków, ale są wyjątki. Wybrani bukmacherzy zagraniczni omijają blokadę płatności tak, iż Neteller jest dostępny u nich dla Polaków.

Na stronie Neteller możesz przeczytać o bezpieczeństwie Twoich danych:

Optimal NIE przekazuje żadnych Twoich danych osobowych osobom trzecim, z wyjątkiem ograniczonego katalogu wymienionych poniżej okoliczności, zgodnie z obowiązującym prawem lub za Twoją wyraźną zgodą. Osoby trzecie są ograniczone przepisami prawa lub umową w zakresie korzystania z informacji w celach dodatkowych, innych niż cele, dla których zostały ujawnione.

 1. Spółka Optimal przekazuje dane firmom, które pomagają jej w realizacji zlecanych przez Ciebie transakcji i chronią transakcje jej użytkowników przed oszustwami, na przykład przekazując numer Twojej karty kredytowej usługodawcom wyszukującym numery zgubionych lub skradzionych kart kredytowych. Ponadto, jeżeli masz ujemne saldo i zaległości wobec spółki Optimal, może ona przekazać dane firmom zajmującym się przetwarzaniem danych, w tym firmom windykacyjnym.
 2. W celu ułatwienia spółce Optimal sprawdzania lub współpracy przy sprawdzaniu oszustw i innej nielegalnej działalności lub ułatwienia jej sprawdzania potencjalnych naruszeń Warunków korzystania, Optimal może ujawnić dane osobowe osobom trzecim, jeśli uzna, że jest to uzasadnione i właściwe.
 3. Optimal ujawnia dane w odpowiedzi na wezwanie sądu, tytuł prawny, nakaz sądowy, egzekucję, zajęcie, nakaz wyznaczonego przez sąd syndyka lub inne równorzędne środki prawne, łącznie z wezwaniami stron postępowania cywilnego.
 4. Optimal ujawnia informacje Twoim pełnomocnikom i przedstawicielom prawnym (takim jak posiadacz udzielonego przez Ciebie pełnomocnictwa lub wyznaczony kurator).
 5. W celu oceny i weryfikacji tożsamości następujące informacje mogą być przekazywane sprzedawcom, którym przekazujesz lub od których otrzymujesz środki: imię i nazwisko, numer rachunku, jurysdykcja, kod pocztowy, adres e-mail i/lub adres IP (o ile takie informacje są znane).
 6. Spółka Optimal ujawnia informacje swoim usługodawcom zarządzającym w jej imieniu różnym i programami marketingowymi. Twoje dane osobowe są przekazywane zgodnie z zasadami rygorystycznego kodeksu poufności. Jeżeli Optimal przekazuje Twoje dane usługodawcy w innym kraju, upewnia się, że ten usługodawca zgadza się na stosowanie tego samego poziomu ochrony, który jest wymagany w stosunku do danych przechowywanych w Wielkiej Brytanii, i na wykorzystywanie danych wyłącznie w celu świadczenia usług spółce Optimal.
 7. Tak jak w każdej branży, istnieje możliwość, że w przyszłości spółka Optimal zostanie przejęta lub kupiona przez inną firmę bądź połączy się z inną firmą. W przypadku takiego nabycia firma będąca następcą prawnym będzie miała dostęp do danych osobowych przechowywanych przez Optimal, wraz z danymi o rachunku klienta, lecz będzie nadal związana niniejszymi zasadami prywatności, chyba że zostanie to zmienione zgodnie z postanowieniami sekcji C powyżej.
 8. Optimal przekazuje Twoje dane swojej spółce macierzystej, spółkom zależnym i spółkom joint venture w celu koordynowania świadczonych Ci usług i egzekwowania swoich Warunków korzystania.

1.3. Sponsoring

W latach 2017-2023 NETELLER nie sponsorował żadnej drużyny sportowej.

W sezonie 2014/15 i 2015/16, brytyjski NETELLER był sponsorem na koszulkach londyńskiej drużyny piłkarskiej Premier League — Crystal Palace Football Club.

Polecany bukmacher:

Fortuna Zakład bez Ryzyka do 600 zł Możesz zagrać Piękna Złota pani na żółtym tle wyciąga do ciebie dłoń z uśmiechem trzymając się pod bok

2. NETELLER — oferta

2.1. Oferta podstawowa

Główne zastosowanie Neteller można zawrzeć w kilku punktach:

 1. Multiportfel walutowy: dzięki Neteller możesz trzymać środki w różnych walutach (darmowe, jeśli się logujesz lub dokonujesz transakcji min. raz na 6 miesięcy; inaczej 5 USD/miesiąc do wyzerowania konta).
 2. Możesz dokonywać przewalutowań.
 3. Bukmacherzy zagraniczni: możesz wysyłać i otrzymywać pieniądze do/od niektórych operatorów hazardowych za granicą (darmowe).
 4. Możliwe jest przesyłanie pieniędzy pomiędzy kontami Neteller (darmowe po spełnieniu warunków Neteller True).
 5. Możesz płacić kartą za zakupy stacjonarne/Internet (darmowe przy braku przewalutowania) lub wypłacać gotówkę kartą w bankomacie (prowizja 1,75%, limit 900€ na dzień).
 6. Opcja żądania pieniędzy z linkiem do zapłaty.

Każda z tych opcji ma określone maksymalne limity kwotowe i ilościowe.

2.2. Wpłaty — opłaty i prowizje

Najtańszymi formami depozytu (zasilenia konta Neteller) są:

 • 0% wypłata nadwyżki finansowej środków z konta bukmachera (zwykle darmowa)
 • 1% wpłata przelewem przez RapidTransfer (limit 2000€ na miesiąc?) – wystarczy przypisać rachunek konta bankowego
 • 2.5% wpłata kartą VISA/Mastercard

2.3. Wypłaty — opłaty i prowizje

Najtańszymi formami wypłaty są:

 • 0% płatność online za zakupy lub wpłata na konto bukmachera (lub innego partnera handlowego)
 • 0,5% krypto P2P (można przesłać kryptowaluty innym użytkowników Neteller poprzez email lub nr telefonu)
 • 1,45% (min. 0,5€/$/£) przelew wewnętrzny P2P do innego użytkownika Neteller (dla konta Standard 2,99%)
 • 1,75% wypłata w bankomacie (bez przewalutowania, gdzie bankomat nie pobiera prowizji; najlepiej za granicą, aby uniknąć przewalutowania)
 • 2% portfel na zewnętrzny portfel kryptowalutowy (USDT, USDC, BTC lub ETH): Przelewy → Wyślij do siebie → Portfel krypto (limit 2500€ w ciągu 24h; 10.000€ w ciągu 7 dni)
 • 3,49% wypłata na Skrill (należy do tej samej firmy co Neteller)
 • od 10 USD wypłata przelewem bankowym (ale wielkość prowizji zależy od rodzaju przelewu SEPA/SWIFT oraz kosztów banków pośredniczących, więc często ciężko poznać koszty przez zrealizowaniem — szukaj informacji na stronie Neteller lub zapytaj obsługi klienta)

Wszystko przy założeniu, że NIE ma przewalutowania (koszty przewalutowania są wysokie).

2.4. Opłaty administracyjne

W wyjątkowych przypadkach Neteller zastrzega sobie pobranie opłat administracyjnych:

Opłata za udostępnianie niepoprawnych lub nieprawidziwych informacji lub za brak współpracy (p. 4.1.3) Do 150 USD

Opłata za odwrócenie nieprawidłowej transakcji (p. 6.5.13) Do 25 USD za próbę odwrócenia

Opłata za obciążenie zwrotne (p. 10) 25 GBP za obciążenie zwrotne

Opłata za zakazane transakcje (p.14.6) Do 150 USD za transakcję

2.5. Konto wielowalutowe w NETELLER

Moim kontem głównym jest konto w EUR, ale dostępnych jest kilkadziesiąt walut (nawet ZAR).
Nie polecam głównego konta w PLN, bo karta do konta jest wydawana tylko w 1 z 8 walut głównych (AUD, CAD, DKK, EUR, GBP, JPY, SEK, USD).

Możesz mieć subkonta w innych walutach niż EUR. Mogą się przydać do rozliczeń z innymi użytkownikami Neteller (ja mam 1,45% za przesył do innego użytkownika). Do handlu walutami subkonta się nie przydadzą, bo koszty przewalutowania są zbyt wysokie (3-4%).

Na subkonta możesz wpłacać odpowiednie waluty. Możesz otrzymywać pieniądze od innych użytkowników Neteller lub od sprzedawców. Jeśli waluta nadawcy i odbiorcy są spójne, to środki zostaną zapisane na subkoncie bez przewalutowania. Możesz przesyłać pieniądze z dowolnego subkonta do innych użytkowników Neteller lub wypłacać je na swoje konto bankowe.

Należy pamiętać, że wszystkie wypłaty przelewem bankowym do Twojego kraju realizujemy w Twojej lokalnej walucie, niezależnie od salda walutowego, z którego wypłacasz. Jeżeli rachunek bankowy, z którego chcesz wypłacić, nie jest prowadzony w Polsce, po dodaniu jego szczegółów w sekcji Money out > Withdrawal i próbie wypłaty, zostaniesz poinformowany o walucie, w której transakcja zostanie zrealizowana.

3. NETELLER — typy kont i poziomy lojalności

Neteller stara się nagradzać lojalnych i aktywnych klientów.

  NETELLER Standard NETELLER True NETELLER VIP

Źródło: strona Neteller

Standardowe funkcje portfela OK OK OK
Punkty lojalnościowe Knect OK OK OK
Niższe opłaty za przelewy pieniężne   OK OK
Dodatkowe punkty lojalnościowe Knect
(już wkrótce)
  OK OK
Korzyści VIP Silver     OK
Korzyści VIP Gold     OK
Korzyści VIP Diamond     OK
Korzyści VIP Exclusive     OK
Status konta zobaczysz w prawym górnym rogu po zalogowaniu pod swoim imieniem i nazwiskiem.
Klikając ikonkę profilu możesz zobaczyć więcej szczegółowych informacji nt. możliwości awansu na wyższy poziom.

3.1. Neteller Standard

Konto Neteller Standard otrzymujesz zaraz po rejestracji. Nie zawiera ono żadnych dodatkowych korzyści. Jeśli chcesz takie uzyskać (np. niższe opłaty), to dowiedz się jakie warunki musisz spełnić, aby awansować.

3.2. Neteller True — zweryfikowane konto z mniejszymi opłatami

Aby awansować na poziom Neteller True, należy spełnić 3 warunki:

 1. Pobierz i zaloguj się do aplikacji Neteller.
 2. Dokonaj kwalifikowanej wpłaty (wyłączając Paysafecard i Paysafecash).
 3. Zweryfikuj swoją tożsamość.

Kroki są łatwe i szybkie do wykonania, więc polecam nie zwlekać. Obniży to pobierane prowizje.

3.3. Konto VIP w NETELLER

NETELLER oferuje swoim klientom 5 różnych poziomów VIP.

Przywileje VIP opierają się głównie na mniejszej opłacie za przewalutowania, większym limicie wypłat z bankomatów oraz lepszej obsłudze klienta w postaci czatu VIP.

Plan Minimalna
kwota transakcji
na kwartał
Korzyści Opłaty
za
przewalutowanie
Silver 15.000 USD E-mail 24/7 po angielsku 3,19%
Gold 45.000 USD E-mail 24/7 po angielsku, menedżer VIP, rabaty na wpłaty i wypłaty 2,79%
Diamond 150.000 USD E-mail 24/7 po angielsku, menedżer VIP, rabaty na wpłaty i wypłaty 2,39%
Exclusive 600.000 USD E-mail 24/7 po angielsku, menedżer VIP, rabaty na wpłaty i wypłaty 1,29%

Dużą zaletą może być możliwość prowadzenia konta wielowalutowego, ale trzeba różne emaile do tego celu.

Użytkownicy programu VIP portfela elektronicznego NETELLER mogą korzystać z najbardziej atrakcyjnego doświadczenia i benefitów VIP w branży:

 • Gwarancja ochrony przed oszustwami dla użytkowników VIP:
  NETELLER zwróci Ci 100% wartości w przypadku straty finansowej poniesionej w wyniku nieupoważnionego działania na rachunku.
 • Rachunki wielowalutowe
  Oszczędzaj na opłatach za wymianę waluty i ograniczaj utrudnienia podczas podróży lub zakupów w witrynach międzynarodowych.
 • Chat VIP
  Nasza ekskluzywna usługa Chat VIP jest dostępna 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu i możesz z niej skorzystać w razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości.
 • Wpłaty/wypłaty z rabatem
  Użytkownicy VIP otrzymują ekskluzywne rabaty na wpłaty i wypłaty środków pieniężnych. Rabaty są rozliczane miesięcznie.
 • Wyższe limity
  Im wyższy status, tym wyższe limity na wszystkie transakcje.
 • Wypłaty następnego dnia w UK
  Od statusu Gold w górę wypłaty przelewem bankowym są realizowane następnego dnia roboczego.
 • Dzienny limit na wypłaty z bankomatu
  Użytkownicy od statusu Gold w górę mogą wypłacić do 3300 USD na 24 godziny (1000 USD pozostali).
 • Niższe opłaty za wymianę waluty
  Niższe opłaty za wymianę waluty dla wszystkich transakcji związanych z wymianą waluty.
 • Punkty lojalnościowe z okazji rocznicy
  Za każdy rok korzystania z rachunku NETELLER otrzymasz dodatkowe punkty lojalnościowe.
 • Menedżer sprawujący opiekę nad Twoim rachunkiem VIP
  Twój osobisty menedżer VIP udzieli Ci odpowiedzi na wszystkie pytania i wątpliwości w Twoim języku.
 • Punkty lojalnościowe
  Zdobywaj punkty za zrealizowane transakcje i wymieniaj je na gotówkę.

4. Program lojalnościowy NETELLER Knect

Udział w programie lojalnościowym Knect jest darmowy. Wystarczy zaakceptować jego warunki, by dołączyć.

Program lojalnościowy polega na zbieraniu punktów poprzez:

P.S. Dziwne, że walutą przeliczaną jest USD, bo większość klientów UE ma pewnie konto w EUR albo GBP.

Zasilenie konta 1 USD = 1 Punkt lojalnościowy
Wypłata 1 USD = 1 Punkt lojalnościowy
Transakcje kartą NET+ Prepaid Mastercard® ​ 1 USD = 1 Punkt lojalnościowy
Przelew do partnera handlowego[1] 1 USD = 0,25 Punktu lojalnościowego
Zakupy udziałów w jednej lub większej liczbie obsługiwanych kryptowalut 1 USD = 1 Punkt lojalnościowy
Sprzedaż udziałów w jednej lub większej liczbie obsługiwanych kryptowalut 1 USD = 1 Punkt lojalnościowy
Przelew udziałów w jednej lub większej liczbie obsługiwanych kryptowalut do obecnego klienta 1 USD = 0,5 Punktu lojalnościowego

[1] Dostępne wyłącznie dla Uczestników spełniających kryteria wyborów, którzy: (i) dla posiadaczy konta NETELLER, którzy mieszkają na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Wielkiej Brytanii i pomyślnie dodali środki na swoje konto NETELLER za pomocą innej metody płatności niż karty paysafecard; lub (ii) dla posiadaczy konta NETELLER, którzy mieszkają poza terenem Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Wielkiej Brytanii i albo pomyślnie dodali środki na konto NETELLER za pomocą innej metody płatności niż paysafecard, albo posiadają w pełni zweryfikowane konto NETELLER.

Za każdego przelanego 1$ otrzymujesz 1 punkt (punkty za kwoty są zaokrąglane do całości w dół, czyli za transakcję 1,2$ albo 1,9$ dostaniesz tyle samo: 1 pkt).

Zebrane punkty możesz wymienić:

 • na gotówkę (minimalny próg to 5000 pkt = 5 USD)
 • na produkty ze sklepu (nie wiem czy jest to nadal aktywna opcja, bo u mnie się nie wyświetla)

Za 1 transakcję możesz zdobyć maksymalnie 1000 punktów.
W 1 miesiącu kalendarzowym możesz zdobyć maksymalnie 500.000 punktów.

Brak transakcji przez 12 kolejnych miesięcy wyklucza z programu i zeruje konto.

Punkty tracą ważność w ustalonym terminie kroczącym w każdym roku kalendarzowym, po tym jak je zdobędziesz. Ustalony dzień, miesiąc i godzina kalendarza kroczącego to 1 stycznia, godzina 00:00 GMT. Przykład: jeśli zdobędziesz punkty w dniu 4 lutego 2020, to stracą one ważność 1 stycznia 2022 o godzinie 00:00 GMT.

5. Karta Net+ Prepaid Mastercard

5.1. Przedpłacona karta zbliżeniowa

Karta Net+ Prepaid Mastercard jest kartą przedpłaconą zbliżeniową. Przedpłacona oznacza, że płatność za pomocą karty jest możliwa wtedy, gdy konto przypisane do karty jest zasilone i środkami pieniężnymi. Zbliżeniowa oznacza, że nie musisz je wsadzać do czytnika kart — wystarczy ją zbliżyć do czytnika.

5.2. Waluty karty

Karta przedpłacona karta Net+ Mastercard jest zawsze powiązana z walutą podstawową konta, którą może być 1 z 8 walut:

 1. AUD
 2. CAD
 3. DKK
 4. EUR
 5. GBP
 6. JPY
 7. SEK
 8. USD

Jak widać karta NIE może być wydana w walucie PLN.

5.3. Koszty i limity karty

Karta jest wysyłana za darmo osobom, które spełniły warunki programu Neteller True (aplikacja+weryfikacja+depozyt).

Płatności i wypłat możesz dokonywać wszędzie tam, gdzie akceptowana jest karta typu MasterCard.

Przewalutowanie: 3,99% prowizji
Roczna opłata za kartę: 10 USD (pierwszy rok darmowy)

UWAGA:
Dzienny limit wypłat z bankomatów: 900 EUR (limit może być wyższy dla aktywnych użytkowników)
Dzienny limit płatności: 2700 EUR (limit może być wyższy dla aktywnych użytkowników)

Aby dokonać płatności kartą musisz upewnić się, że posiadasz wystarczającą ilość środków w EUR na pokrycie kwoty niezależnie od waluty transakcji. Jeśli zabraknie środków na koncie podstawowym, Neteller spróbuje pobrać środki z innego subkonta, co naliczy dużą prowizję za przewalutowanie.

6. Kryptowaluty

W grudniu 2020 Neteller wprowadził możliwość kupowania i sprzedawania kryptowalut.
Od 2023 roku możesz je wysłać na swój zewnętrzny portfel kryptowalutowy.

6.1. Ryzyko dotyczące kryptowalut

Wyświetlany jest następujący komunikat związany z ryzykiem:

 • Kryptowaluta NIE jest produktem objętym w Wielkiej Brytanii regulacjami i jej status prawny może ulec zmianie.
 • Brytyjski urząd Financial Conduct Authority (FCA) nie nadzoruje usługi kryptowaluty.
 • Twoje środki w kryptowalucie nie podlegają ochronie Electronic Money Regulations 2011 obowiązujących w Wielkiej Brytanii.
 • Cena i wartość kryptowaluty podlega dużym wahaniom, które mogą prowadzić do znacznej straty w wartości posiadanych przez Ciebie udziałów.
 • Kryptowaluta jest narażona na ataki cybernetyczne.
 • Funkcjonowanie kryptowalut jest poza kontrolą Netellera.

Obowiązuje maksyma: Nie Twoje klucze kryptowalutowe = nie Twoje pieniądze. Każdy sam kalkuluje ryzyko.

Kryptowaluty w Wielkiej Brytanii NIE podlegają regulacjom.
Mogą obowiązywać podatki od zysków kapitałowych lub inne.

Korzystanie z usługi kryptowaluty NETELLER podlega Warunkom korzystania z kryptowaluty.

6.2. Opłaty

Prowizja od transakcji zależy od statusu konta Neteller:

  Standard True Silver VIP Gold / Diamond / Exclusive VIP

Krypto 1,50% 1,50% 1,40% 1,30%

Krypto P2P 0,50 % za transakcję

6.3. Lista obsługiwanych kryptowalut

Możesz kupować / sprzedawać (obsługiwane kryptowaluty):

 1. 0x,
 2. Aave,
 3. Ankr,
 4. Avalanche,
 5. AVAX,
 6. Balancer,
 7. Bancor,
 8. Band,
 9. Bitcoin,
 10. Bitcoin Cash,
 11. Cardano,
 12. Celo,
 13. Chainlink,
 14. Compound,
 15. Curve,
 16. Dfinity,
 17. Decentraland,
 18. Dogecoin,
 19. EOS,
 20. Ethereum,
 21. Ethereum Classic,
 22. Graph,
 23. IOTX,
 24. Litecoin,
 25. Loopring,
 26. Maker,
 27. NuCypher,
 28. Numerai,
 29. OMG Network,
 30. Polygon,
 31. Shiba Unu,
 32. Skale,
 33. Solana,
 34. Stellar Lumens,
 35. Storj,
 36. SushiSwap,
 37. Synthetix,
 38. Tezos,
 39. UMA,
 40. Uniswap.

Jeśli masz saldo w bitcoin, to możesz je wymienić na:

 1. Cosmos,
 2. Dash,
 3. Kyber.

Obsługiwane pary wymiany kryptowalut dotyczą głównie bitcoina:

 • LTC / BTC;
 • ETH / BTC;
 • BCH / BTC;
 • ETC / BTC;
 • XLM / BTC;
 • EOS / BTC;
 • ZRX / BTC;
 • DASH / BTC;
 • LINK / BTC;
 • DAI / BTC;
 • ICX / BTC;
 • WAVES / BTC;
 • ATOM / BTC;
 • OMG / BTC;
 • AAVE / BTC;
 • ANKR / BTC;
 • BAL / BTC;
 • MANA / BTC;
 • CGLD / BTC;
 • CRV / BTC;
 • COMP / BTC;
 • GRT / BTC;
 • NMR / BTC;
 • LRC / BTC;
 • UMA / BTC;
 • STORJ / BTC;
 • SKL / BTC;
 • MATIC / BTC;
 • DOGE / BTC;
 • MKR/ BTC;
 • SUSHI / BTC;
 • UNI / BTC;
 • BAN / BTC;
 • ICP / BTC;
 • AVX / BTC;
 • SHIB / BTC; (co może ulegać zmianom według naszego wyłącznego uznania).

W przyszłości Neteller planuje dodać więcej kryptowalut.

Przeczytaj o bukmacherach do kryptowalut

7. Zalety portfela internetowego NETELLER

Do najważniejszych zalet Neteller należą:

7.1. Oferta

 • dostępne 19 walut (ale tylko dla VIP-ów)
 • dostępna weryfikacja dwuetapowa
 • dostępna wirtualna karta (pierwsza darmowa, kolejne 2,5 USD za każdą)

7.2. Wpłaty i wypłaty

 • 16 metod wpłat dla klientów z Polski
 • bardzo szybkie wpłaty do bukmacherów: wystarczy wpisać tylko nr rachunku i sześciocyfrowy identyfikator bezpieczeństwa
 • otrzymywanie środków jest darmowe
 • możliwość wypłaty w dowolnym bankomacie dla posiadaczy karty

7.3. Obsługa klienta

 • najlepsza obsługa klienta na rynku portfeli internetowych — wiele kanałów, szybko i rzetelnie odpowiadają
 • dostępny program lojalnościowy można różne nagrody wybierać w zamian za punkty

7.4. Wygoda użytkowania

 • bardzo ładna szata graficzna oraz przejrzysty interface po zalogowaniu

8. Wady portfela internetowego NETELLER

NETELLER ma też swoje wady:

8.1. Oferta

 • obsługa wielu walut jest skomplikowana albo niemożliwa (tylko dla VIP-ów)
 • blokują wpłaty i wypłaty do/z niektórych bukmacherów zagranicznych dla Polaków
 • brak waluty PLN dla karty debetowej
 • nie opłaca się zakładać konta w walucie PLN, gdyż nie ma możliwości wyboru PLN na karcie plastikowej czy wirtualnej
 • od 14. miesiąca będzie naliczana opłata administracyjna za brak aktywności na koncie

8.2. Wpłaty i wypłaty

 • wysoka stałą prowizja za wypłatę na konto bankowe (~8.30€)
 • ok. 2% prowizja za wypłatę kartą w bankomacie

8.3. Obsługa klienta

 • brak obsługi klienta w języku polskim

8.4. Wygoda użytkowania

 • czasochłonna weryfikacja, która trwa czasami kilka dni i nie zawsze za pierwszym razem akceptują skany dokumentów — warto sprawdzić czy skan jest czytelny i widoczne są wszystkie wymagane informacje (przyspieszy to proces weryfikacji konta)
 

9. NETELLER – opinia

Portfel elektroniczny NETELLER jest w branży hazardowej najbardziej popularnym portfelem internetowym. Drugie miejsce ma portfel Skrill.

Z punktu widzenia użytkownika jakość obsługi klienta NETELLER bije na głowę jakość obsługi klienta Skrill.
Na co dzień może się tego nie odczuwa, ale ma kolosalne znaczenie w sytuacji kryzysowej (szansa takiego zdarzenia jest niska, ale ma ogromną wagę).

Na początku mojej przygody z wirtualnymi płatnościami NETELLER miałem konto założone w PLN. Zrobiłem zakupy w polskim sklepie internetowym, płacąc wirtualną kartą NETELLER. Po dokonaniu transakcji naliczono mi kilkanaście złotych więcej — nastąpiło podwójne przewalutowanie z PLN na EUR oraz z EUR na PLN, co stanowiło 5,9% wartości transakcji! Nie byłem z tego powodu zadowolony…

NIE WIEM czy nadal występuje ten problem (daj znać w komentarzu, jeśli wiesz). Proponuję, by na główne konto wybrać walutę EUR albo GBP i do niego dopiero dodać subkonto w PLN (darmowa opcja).

Jeśli NIE jesteś przekonany do Neteller, to zobacz alternatywy:

10. NETELLER – rejestracja

10.1. Warunki rejestracji

Aby móc się zarejestrować trzeba spełnić warunki:

 • mieć ukończone 18 lat,
 • do weryfikacji wystarczy skan dowodu osobistego, ewentualnie prawa jazdy lub paszportu oraz dokument potwierdzający adres zamieszkania,
 • czasem wymagają potwierdzenia źródła dochodu (wybierz “Oszczędności” jako źródło przychodu, aby uniknąć biurokracji).

10.2. Jak założyć konto Neteller?

Twoje konto NETELLER Polska będzie przypisane do adresu email, który podasz.

 • Kliknij poniższy baner lub link.
 • Kliknij duży przycisk “Zarejestruj się za darmo“.
 • Podaj swój adres email, który chcesz powiązać z kontem.
 • Wybierz walutę konta NETELLER (polecam EUR, bo nie mają karty do konta w PLN).
 • Uzupełnij dane identyfikacyjne.


neteller468x60.gif

Zarejestruj się w NETELLER

10.3. Szybki start

Po prawidłowej rejestracji:

 • Odbierz email i przeprowadź weryfikację tożsamości możliwie szybko.
 • Zrób testową wpłatę w minimalnej kwocie (aby oswoić się z systemem i upewnić, że rozumiesz wielkości prowizji)
 • Wpłać środki do wybranego bukmachera

Gdy będziesz chciał wypłacić środki, to rozważ wypłatę minimalnej kwoty, aby wielkość prowizji Cię nie zaskoczyła.

10.4. Zwiększenie bezpieczeństwa

Po skutecznej weryfikacji warto ustawić dla bezpieczeństwa podwójną weryfikację (tzw. 2FA) poprzez Google Authenticator.
Uniemożliwi to zalogowanie się obcej osobie, jeśli pozyska w jakiś sposób twoje hasło do konta lub do skrzynki pocztowej powiązanej z Netellerem.

10.5. Jak otworzyć subkonto w innej walucie?

NETELLER umożliwia dostęp do wielu walut na jednym koncie, ale jest to skomplikowane.
Jestem w trakcie wyjaśniania tego procesu, aby przedstawić go jasno.

10.6. Czy można mieć więcej niż jedno konto Neteller?

Wyjaśnienie ze strony Netellera z dnia 2.10.2023 (Home → Account → Loyalty → Can I register more than one account?):

Jeśli nie jesteś klientem NETELLER VIP, możesz mieć tylko jedno osobiste konto NETELLER. Możesz jednak powiązać więcej niż jeden adres e-mail ze swoim kontem, a także możesz przechowywać salda w różnych walutach fiducjarnych i wymieniać je w ramach swojego portfela.

Wiele kont może wskazywać na zabronioną działalność, dlatego zastrzegamy sobie prawo do dezaktywacji wszelkich nieautoryzowanych wielu kont otwartych w dowolnym momencie, bez uprzedniego powiadomienia.

Jeśli jesteś klientem VIP, możesz posiadać więcej niż jedno konto w NETELLER. Korzyści z naszego konta wielowalutowego są dostępne dla srebrnych, złotych, diamentowych i ekskluzywnych VIP-ów NETELLER. Jeśli jesteś klientem VIP i chcesz otworzyć kolejne konto NETELLER w innej walucie, wykonaj następujące kroki:

Przejdź do naszej strony rejestracji i zarejestruj nowe konto NETELLER za pomocą nowego adresu e-mail. Upewnij się, że wybrałeś inną walutę dla swojego nowego konta.
Dokończ rejestrację, podając swoje dane osobowe.
Skontaktuj się z zespołem VIP NETELLER, podając adres e-mail Twojego starego i nowego konta, a my je połączymy, zapewniając te same uprawnienia. Będziesz wtedy mógł dodać te same karty kredytowe i konta bankowe do wszystkich połączonych kont.

11. FAQ — najczęstsze pytania dotyczące NETELLER

11.1. Dlaczego moja karta prepaid Neteller nie obsługuje PLN?

Od listopada 2020 wszystkie Karty Net+ Prepaid Mastercard są wydawane tylko w walucie EUR. Neteller deklaruje, że płatności w lokalnych walutach będą możliwe bez pobierania opłaty za przewalutowanie (nie dotyczy karty fizycznej Net+ Prepaid Mastercard® z pierwszymi cyframi 541592 i 523888), ale twoje konto główne musi być denominowane w tej lokalnej walucie (np. jeśli płacisz kartą za zakupy PLN i twoje konto głównej jest w PLN, to w teorii karta prepaid powinna pobierać środki z konta PLN bez przewalutowania). W praktyce zależy to od kilku czynników.

 1. Czy twoją główną walutą konta jest PLN?
  Jeśli TAK, to możesz realizować kartą płatności w PLN bez przewalutowania (chyba że pierwszymi cyframi twojej karty są 541592 albo 523888)
 2. Czy twoją główną walutą konta jest EUR?
  Jeśli TAK, to środki na płatność kartą będą pobierane tylko z konta EUR.
  Jeśli płatność będzie w innej walucie niż EUR (np. w PLN), to nastąpi przewalutowanie EUR→PLN na pokrycie zobowiązania.
Menu Konto Wpłata Wypłata po lewej a po prawej saldo konta 29.35 EUR oraz 43.94 PLN

Konto główne EUR i subkonto PLN w portfelu internetowym Neteller. Salda kont są widoczne po zalogowaniu do systemu.

Przykład:

 1. Moja karta prepaid w walucie EUR zaczyna się cyframi 539125 i jest połączona z kontem głównym EUR. Dodatkowym subkontem jest PLN.
 2. Waluta główna mojego konta (EUR) musiałaby być denominowana w PLN, aby płatności były realizowane w PLN bez przewalutowania (EUR→PLN).
 3. Moja karta prepaid obsługuje tylko EUR. Jeśli skończą się środki EUR na koncie, to nie są pobierane z subkonta PLN (transakcja jest odrzucana, nawet gdy jest na nią pokrycie na koncie PLN).
 4. Wszystkie płatności w walucie PLN są pobierane z konta EUR (mimo posiadania środków na subkoncie PLN).
 5. Abym mógł płacić kartą za transakcje PLN w walucie PLN, musiałbym zmienić walutę główną konta z EUR na PLN. Nie da się tego zrobić systemowo. Musiałbym zamknąć swoje konto i otworzyć nowe.

Z tandemu kont internetowych Neteller + Skrill polecam ustawić walutę konta EUR dla Neteller i PLN dla Skrill.

11.2. Czy mogę płacić w innej walucie niż waluta karty/konta?

Tak, ale trzeba wtedy uwzględnić koszty przewalutowania, które są znaczące.

NETELLER pisze:

Od dnia 18 sierpnia 2022 roku, jeśli transakcja wymagać będzie przewalutowania, zastosujemy kurs wymiany NETELLER obowiązujący w momencie dokonywania przez nas transakcji.

Kurs wymiany NETELLER jest referencyjnym kursem wymiany walut ustalanym przez nas i zmienia się w sposób ciągły w trakcie każdego dnia. Obowiązujący w danej chwili kurs wymiany NETELLER dla dwóch konkretnych walut będzie można znaleźć na naszej stronie internetowej w dziale dotyczącym opłat. Pobierzemy również stosowną opłatę za przewalutowanie, podobnie jak obecnie.

11.3. Czy mogę wpłacić na Neteller z polskiego konta bankowego?

Tak. Chyba, że kwota przekracza 10.000€, to mogą pojawić się “przeszkody” w związku z ustawą AML. Moim zdaniem najlepiej NIE przekraczać kwoty przelewu 2.000€ jednego dnia.

Wpłata na Neteller NIE jest bezpośrednio powiązana z hazardem, więc można do zasilenia portfela Neteller użyć polskiego banku bez obaw. “Problemy” mogą się pojawić na etapie wypłaty nadwyżek z Netellera na polskie konto bankowe (Urząd Skarbowy może takie nadwyżki uznać za potencjalnie nielegalny/nieopodatkowany przychód z zagranicy).

11.4. Jak bezpiecznie wypłacać z Neteller?

Jeśli przelewałeś pieniądze z polskiego konta bankowego do Neteller, to możesz z powrotem śmiało przyjąć taką samą kwotę. Nie złamie to przepisów AML ani nie spowoduje powstania obowiązku podatkowego. 

Jeśli chciałbyś wypłacić więcej środków, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać z innych metod wypłaty, np. wypłata kartą z bankomatu, wypłata na zagraniczne konto bankowe czy zakup towaru/usługi przez Internet.

11.5. Czy Neteller weryfikuje Partnerów handlowych?

Wszyscy handlowcy przechodzą specjalny proces wdrażania. Neteller sprawdza czy są licencjonowani i regulowani. Zalecają zapoznanie się z wymaganiami i regulaminem danego sprzedawcy.

Jeśli masz konkretny problem ze sprzedawcą, to proszą o kontakt. Deklarują, że pomogą z przyjemnością.

11.6. Z kim współpracuje Neteller?

Listę aktualnych handlowców, którzy akceptują NETELLER jako opcję płatności znajdziesz tutaj:

Neteller → Business → Merchant benefits → Merchant directory

Na liście nie ma bukmacherów. Lista nie jest kompletna i nie jest na bieżąco aktualizowana, ale to najlepsza lista, jaka jest dostępna online.

11.7. Co zmienił Brexit dla Neteller?

Wielka Brytania opuściła Unię Europejską (tzw. Brexit) dnia 31 stycznia 2020 roku.

Brexit niewiele zmienił w praktyce dla klientów Neteller:

 • NETELLER będzie obsługiwany teraz przez inną spółkę (Paysafe Payment Solutions Limited (PPSL o numerze spółki 626665)
 • gracze podlegają pod prawo Irlandii
 • inne dane kontaktowe w przypadku skargi

Nie musisz nic robić. Zmiany zostaną automatycznie wprowadzone po 4 sierpnia 2020.

11.8. Jak zamknąć konto NETELLER?

Jeżeli mało używasz konta NETELLER i raczej się to nie zmieni, powinieneś je zamknąć. Brak aktywności przez około 12 miesięcy spowoduje naliczanie opłat za brak aktywności aż do wyzerowania stanu konta.

Schemat zamykania konta NETELLER:

 1. Sprawdź kiedy masz rocznicę karty. Jeśli czas ten jest krótszy niż 2 miesiące, to napisz do obsługi klienta, aby nie wysyłali Ci nowej karty, bo chcesz zamknąć konto.
 2. Potrzebujesz wypłacić wszystkie pieniądze przed zamknięciem (stan konta ma być zerowy). Wypłać pieniądze, jeśli nie spodziewasz się już żadnych przychodów ani żadnych wydatków. W przeciwnym razie poczekaj.
 3. Po wypłacie pieniędzy upewnij się, że dotarły tam, gdzie miały dotrzeć (czasem wracają na konto i potrzebna jest reklamacja).
 4. Poproś obsługę klienta o zamknięcie konta.
 5. Po otrzymaniu odpowiedzi o pozytywnym zamknięciu możesz zniszczyć kartę. Potnij ją na kawałki i wrzuć do śmieci ogólnych, bo drobne elementy nie nadają się do recyklingu.

Polecany bukmacher:

Fortuna Zakład bez Ryzyka do 600 zł Możesz zagrać Piękna Złota pani na żółtym tle wyciąga do ciebie dłoń z uśmiechem trzymając się pod bok

Czy ten artykuł był pomocny?

Przepraszamy.

Jak możemy poprawić artykuł?

Dziękujemy za przesłanie opinii.