NETELLER jest portfelem internetowym dla graczy zakładów bukmacherskich, pokerzystów czy graczy kasyna. Możesz za jego pośrednictwem szybko wpłacać/wypłacać pieniądze od/do bukmacherów. Środki z hazardu możesz wypłacić w bankomacie lub płacąc za zakupy kartą przypisaną do konta.


neteller468x60.gif

Zarejestruj się w NETELLER

NETELLER – co to jest?

Dane firmy

Portfel NETELLER (mylony z Netteler) to brytyjski portfel internetowy założony w 1999 roku, który obsługuje rocznie transakcje o wartości bilionów dolarów. Jest dostępny dla klientów w ponad 200 krajach. Aby się zarejestrować trzeba mieć jedynie ukończone 18 lat, a do weryfikacji wystarczy skan dowodu osobistego, ewentualnie prawa jazdy lub paszportu oraz dokument potwierdzający adres zamieszkania.

NETELLER należy do spółki Optimal Payments Limited znanej również pod nazwą Paysafe Group, która jest także właścicielem Skrill. Te 2 portfele zmonopolizowały rynek płatności portfeli internetowych na rynku hazardu.

Strona NETELLER jak i obsługa klienta są dostępne w 16 językach, w tym w języku polskim. Także telefonicznie!

Wpłaty z portfela internetowego NETELLER do bukmacherów są prawie u wszystkich bukmacherów darmowe. Koszty wypłat zazwyczaj też, z tym zastrzeżeniem, że bukmacherzy do darmowej wypłaty wymagają zwykle kilkukrotnego obrotu wpłaconymi środkami i czasem ograniczają ilość darmowych wypłat w miesiącu.

UWAGA:
NETELLER i Skrill blokują płatności do bukmacherów wymienionych w Rejestrze Domen Niezgodnych z Ustawą. U tych bukmacherów trzeba skorzystać z innej metody płatności.

Neteller w Polsce

Po wprowadzeniu ustawy hazardowej 1.04.2017 Neteller, i należący do nich Skrill, stracili na znaczeniu na rzecz ecoPayz i Revolut. Powodem tego jest fakt, że Neteller uznaje zapisy polskiej ustawy, a co za tym idzie, blokuje płatności Polaków do zagranicznych podmiotów hazardowych, czego nie robią konkurenci.

Brexit a Neteller

Wielka Brytania opuściła Unię Europejską dnia 31 stycznia 2020 roku.

Od 4 sierpnia 2020 obywatele Europejskiego Obszaru Gospodarczego są obsługiwani za pośrednictwem Paysafe Payment Solutions Limited (PPSL o numerze spółki 626665), która należy do Paysafe Group z siedzibą w Irlandii. PPSL zajmuje się obrotem pieniądza elektronicznego na podstawie zezwolenia i regulowania przez Bank Centralny Irlandii.

W praktyce zmienia się niewiele:

 • NETELLER będzie obsługiwany teraz przez PPSL
 • gracze podlegają pod prawo Irlandii
 • inne dane kontaktowe w przypadku skargi

Nie musisz nic robić. Zmiany zostaną automatycznie wprowadzone po 4 sierpnia 2020.

Sponsoring

W sezonie 2014/2015, brytyjski NETELLER był sponsorem londyńskiej drużyny piłkarskiej Premier League – Crystal Palace Football Club.

Kryptowaluty

W grudniu 2020 Neteller wprowadził możliwość kupowania i sprzedawania kryptowalut. Wyświetlany jest następujący komunikat związany z ryzykiem:

 • Kryptowaluta nie jest produktem objętym w Wielkiej Brytanii regulacjami i jej status prawny może ulec zmianie.
 • Brytyjski urząd Financial Conduct Authority (FCA) nie nadzoruje usługi kryptowaluty.
 • Twoje środki w kryptowalucie nie podlegają ochronie Electronic Money Regulations 2011 obowiązujących w Wielkiej Brytanii.
 • Cena i wartość kryptowaluty podlega dużym wahaniom, które mogą prowadzić do znacznej straty w wartości posiadanych przez Ciebie udziałów.
 • Kryptowaluta jest narażona na ataki cybernetyczne.
 • Funkcjonowanie kryptowalut jest poza kontrolą Netellera.

Najważniejsza informacja jest taka, że kryptowaluty nie są kupowane dla Ciebie, lecz są przechowywane w Twoim imieniu przez stronę trzecią (np. giełdę kryptowalut). Zapisy będą przechowywane przez Giełdę Kryptowalut i przez Neteller, aby wykazać, że obsługiwane kryptowaluty są przechowywane w Twoim imieniu i nie należą do żadnej strony trzeciej.

Zalety i wady portfela internetowego NETELLER

Do najważniejszych zalet Neteller należą:

 • najlepsza obsługa klienta na rynku portfeli internetowych – wiele kanałów, szybko i rzetelnie odpowiadają
 • bardzo szybkie wpłaty do bukmacherów: wystarczy wpisać tylko nr rachunku i sześciocyfrowy identyfikator bezpieczeństwa
 • 16 metod wpłat dla klientów z Polski
 • dostępne 19 walut
 • możliwość wypłaty w dowolnym bankomacie dla posiadaczy karty
 • otrzymywanie środków jest darmowe
 • dostępny program lojalnościowy można różne nagrody wybierać w zamian za punkty
 • bardzo ładna szata graficzna oraz przejrzysty interface po zalogowaniu
 • dostępna weryfikacja dwuetapowa
 • dostępna wirtualna karta
 • możliwość wysłania pieniędzy na Revolut (powinny dotrzeć natychmiast; koszt ~8.30€), aby tam zrobić darmowe przewalutowanie i wypłacić środki w dowolnej walucie

NETELLER ma też swoje wady:

 • blokowanie płatności Polaków z portfela do operatora hazardowego i z powrotem
 • czasochłonna weryfikacja, która trwa czasami kilka dni i nie zawsze za pierwszym razem akceptują skany dokumentów – warto sprawdzić czy skan jest czytelny i widoczne są wszystkie wymagane informacje (przyspieszy to proces weryfikacji konta)
 • nie opłaca się zakładać konta w walucie PLN, gdyż nie ma możliwości wyboru PLN na karcie plastikowej czy wirtualnej
 • wysoka opłata za wypłatę na konto bankowe
 • wysoka opłata za wypłatę kartą w bankomacie
 • w 14. miesiącu braku aktywności konta zostanie naliczona opłata administracyjna

Konto VIP w NETELLER

NETELLER oferuje swoim klientom 5 różnych poziomów VIP. Przywileje VIP opierają się głównie na mniejszej opłacie za przewalutowywania, większym limitem wypłat z bankomatów oraz lepszej obsłudze klienta w postaci czatu VIP.

Zalety programu VIP

Użytkownicy programu VIP portfela elektronicznego NETELLER mogą korzystać z najbardziej atrakcyjnego doświadczenia i benefitów VIP w branży:

 • Gwarancja ochrony przed oszustwami dla użytkowników VIP:
  NETELLER zwróci Ci 100% wartości w przypadku straty finansowej poniesionej w wyniku nieupoważnionego działania na rachunku.
 • Rachunki wielowalutowe
  Oszczędzaj na opłatach za wymianę waluty i ograniczaj utrudnienia podczas podróży lub zakupów w witrynach międzynarodowych.
 • Chat VIP
  Nasza ekskluzywna usługa Chat VIP jest dostępna 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu i możesz z niej skorzystać w razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości.
 • Wpłaty/wypłaty z rabatem
  Użytkownicy VIP otrzymują eksluzywne rabaty na wpłaty i wypłaty środków pieniężnych. Rabaty są rozliczane miesięcznie.
 • Gwarancja wyższego limitu
  Użytkownicy o statusie Gold, Platinum oraz Diamond VIP otrzymują wyższe limity na wszystkie transakcje.
 • Elastyczne limity transakcji
  Nasze wysokie limity transakcji mogą być jeszcze wyższe w zależności od Twoich potrzeb.
 • Wypłaty następnego dnia
  W przypadku użytkowników o statusie Gold, Platinum oraz Diamond VIP wypłaty przelewem bankowym są realizowane następnego dnia roboczego (właściwego dla Zjednoczonego Królestwa).
 • Dzienny limit na wypłaty z bankomatu
  Użytkownicy o statusie Gold, Platinum oraz Diamond VIP mogą wypłacić do 3300 USD na 24 godziny. Użytkownicy o statusie Bronze i Silver mogą wypłacić do 1000 USD na 24 godziny.
 • Niższe opłaty za wymianę waluty
  Użytkownicy NETELLER o statusie VIP mogą zaoszczędzić na opłatach za wymianę waluty w odniesieniu do wszystkich transakcji związanych z wymianą waluty.
 • Punkty lojalnościowe z okazji rocznicy
  Za każdy rok korzystania z rachunku NETELLER otrzymasz od nas dodatkowe punkty lojalnościowe.
 • Menedżer sprawujący opiekę nad Twoim rachunkiem VIP
  Twój osobisty menedżer VIP udzieli Ci odpowiedzi na wszystkie pytania i wątpliwości w Twoim języku.
 • Punkty lojalnościowe
  Zdobywaj punkty za zrealizowane transakcje i wymieniaj je na gotówkę.

Program lojalnościowy w NETELLER

Program lojalnościowy polega na zbieraniu punktów poprzez robienie przelewów w systemie NETELLER.

Za każdego przelanego 1$ otrzymujesz 1 punkt. W sklepie, w którym możesz zamieniać punkty na nagrody znajduje się bardzo wiele różnych produktów. Program jest tak pomyślany, że aby uzyskać jakąkolwiek nagrodę, trzeba zrobić przelewy na sumaryczną kwotę co najmniej kilkunastu tysięcy dolarów.

Pełna lista dostępnych produktów w zamian za punkty dostępna jest dla zalogowanych użytkowników w dziale nagrody po uprzednim zaakceptowaniu regulaminu promocji.

NETELLER – weryfikacja i bezpieczeństwo

Optimal nie przekazuje żadnych Twoich danych osobowych osobom trzecim, z wyjątkiem ograniczonego katalogu wymienionych poniżej okoliczności, zgodnie z obowiązującym prawem lub za Twoją wyraźną zgodą. Osoby trzecie są ograniczone przepisami prawa lub umową w zakresie korzystania z informacji w celach dodatkowych, innych niżcele, dla których zostały ujawnione.

 1. Spółka Optimal przekazuje dane firmom, które pomagają jej w realizacji zlecanych przez Ciebie transakcji i chronią transakcje jej użytkowników przed oszustwami, na przykład przekazując numer Twojej karty kredytowej usługodawcom wyszukującym numery zgubionych lub skradzionych kart kredytowych. Ponadto, jeżeli masz ujemne saldo i zaległości wobec spółki Optimal, może ona przekazać dane firmom zajmującym się przetwarzaniem danych, w tym firmom windykacyjnym.
 2. W celu ułatwienia spółce Optimal sprawdzania lub współpracy przy sprawdzaniu oszustw i innej nielegalnej działalności lub ułatwienia jej sprawdzania potencjalnych naruszeń Warunków korzystania, Optimal może ujawnić dane osobowe osobom trzecim, jeśli uzna, że jest to uzasadnione i właściwe.
 3. Optimal ujawnia dane w odpowiedzi na wezwanie sądu, tytuł prawny, nakaz sądowy, egzekucję, zajęcie, nakaz wyznaczonego przez sąd syndyka lub inne równorzędne środki prawne, łącznie z wezwaniami stron postępowania cywilnego.
 4. Optimal ujawnia informacje Twoim pełnomocnikom i przedstawicielom prawnym (takim jak posiadacz udzielonego przez Ciebie pełnomocnictwa lub wyznaczony kurator).
 5. W celu oceny i weryfikacji tożsamości następujące informacje mogą być przekazywane sprzedawcom, którym przekazujesz lub od których otrzymujesz środki: imię i nazwisko, numer rachunku, jurysdykcja, kod pocztowy, adres e-mail i/lub adres IP (o ile takie informacje są znane).
 6. Spółka Optimal ujawnia informacje swoim usługodawcom zarządzającym w jej imieniu różnym i programami marketingowymi. Twoje dane osobowe są przekazywane zgodnie z zasadami rygorystycznego kodeksu poufności. Jeżeli Optimal przekazuje Twoje dane usługodawcy w innym kraju, upewnia się, że ten usługodawca zgadza się na stosowanie tego samego poziomu ochrony, który jest wymagany w stosunku do danych przechowywanych w Wielkiej Brytanii, i na wykorzystywanie danych wyłącznie w celu świadczenia usług spółce Optimal.
 7. Tak jak w każdej branży, istnieje możliwość, że w przyszłości spółka Optimal zostanie przejęta lub kupiona przez inną firmę bądź połączy się z inną firmą. W przypadku takiego nabycia firma będąca następcą prawnym będzie miała dostęp do danych osobowych przechowywanych przez Optimal, wraz z danymi o rachunku klienta, lecz będzie nadal związana niniejszymi zasadami prywatności, chyba że zostanie to zmienione zgodnie z postanowieniami sekcji C powyżej.
 8. Optimal przekazuje Twoje dane swojej spółce macierzystej, spółkom zależnym i spółkom joint venture w celu koordynowania świadczonych Ci usług i egzekwowania swoich Warunków korzystania.

NETELLER – opinia

Portfel elektroniczny NETELLER jest drugim co do popularności portfelem internetowym po portfelu Skrill. Z punktu widzenia użytkownika wirtualny portfel NETELLER jest on moim zdaniem numerem 1. Jego jakość supportu bije na głowę Skrill, mamy szersze możliwości wpłat i wirtualną kartę zaraz po założeniu konta i zrobieniu depozytu.

Na początku mojej przygody z wirtualnymi płatnościami NETELLER miałem konto założone w PLN. Zrobiłem zakupy w polskim sklepie internetowym, płacąc wirtualną kartą NETELLER. Po dokonaniu transakcji naliczono mi kilkanaście złotych więcej. Okazało się, że naliczono mi 5,9% wartości transakcji za przewalutowanie z PLN na EUR oraz z EUR na PLN. Nie byłem z tego powodu zadowolony.

Dlatego NIE polecam zakładania konta konta NETELLER w walucie PLN. Lepiej wybrać EUR lub GBP (+konta bukmacherów w EUR lub GBP +ewentualnie Skrill w PLN dla bukmacherów z polską walutą) i karta do konta w tej samej walucie.

Jeśli miałbym dziś zakładać nowy portfel internetowy, to bez wahania wybrałbym NETELLER, który jest lepszy od Skrill.

NETELLER – rejestracja

Twoje konto NETELLER Polska będzie przypisane do adresu email, który podasz.

 • Kliknij poniższy baner lub link
 • Kliknij duży przycisk „Zarejestruj się za darmo”
 • Wprowadź swój adres email, wybierz walutę konta NETELLER
 • Uzupełnij swoje szczegółowe dane


neteller468x60.gif

Zarejestruj się w NETELLER

Zobacz też:
Porównanie portfeli internetowych
Weryfikacja konta

Ostatnia aktualizacja: 3.12.2020