Co to jest middle bet?

Middle bet to zaawansowany termin zakładów bukmacherskich. Zrozumienie zasady działania middle bets wymaga znajomości pojęć, takich jak surebet, valuebet czy handicap. Middle stosowany jest zwykle do handicapów i linii under/over. Jego znajomość nie jest bardzo istotna, ale może przynieść wymierne korzyści  dla graczy w zakładach bukmacherskich.

Zielony kwadracik pomiędzy trójkątem czarnych kulek po lewej i trójkątem białych kulek po prawej skierowanych spicem w stronę kwadratu

Middle bet pozwala Ci odzyskać większość kapitału, niezależnie od wyniku, a gdy padnie sprzyjający wynik, wygrasz oba postawione kupony. fot. Shutterstock (112878529)

1. Middle bets w zakładach bukmacherskich

1.1. Definicja

Middle bets (w języku polskim zakłady środkowe) – jest to seria zakładów bukmacherskich, w których każda z możliwości rezultatu powoduje wygranie przynajmniej jednego kuponu, a sprzyjający rezultat powoduje wygranie więcej niż jednego kuponu.

Serię zakładów middle bet stawia się tak, aby pewien przedział wyników był pokryty przez więcej niż 1 kupon. Jeśli sprzyjający rezultat nie wystąpi, traci się zwykle kilka procent sumy stawek.

W praktyce tylko doświadczeni gracze potrafią szybko znaleźć zyskowne middle bety. Muszą się przy tym wykazać zdolnościami szybkiej kalkulacji i chłodnej analizy szans powodzenia.

1.2. Przykład middle betu

Chalon – Nancy, koszykówka

Kurs na over 143.5 (OT = wliczając dogrywkę) wynosi @1.96 u bukmachera M, zaś na under 146.5 wynosi @1.85 u bukmachera T.

Tabela 3-punktowego middle betu.

rys.1. Przykład 3-punktowego middle betu z kursem 18,71.

Jeśli suma punktów w meczu, z uwzględnieniem dogrywki, wyniesie 144, 145 lub 146, to wygrywamy oba zakłady bukmacherskie. Jeśli suma punktów będzie inna, to przegrywamy 4,83% sumy stawek (przy ustawieniu równej wygranej dla obu kuponów). Gdy policzymy stosunek możliwej wygranej do ryzykowanej kwoty, to wyjdzie nam kurs @18.71 na to, że w meczu padnie 144, 145 albo 146 punktów.

Jest to tzw. 3-punktowy middle bet (są trzy sumy punktów sprzyjających najwyższej wygranej):

Oś z 3 punktowym przedziałem obrazująca 3-punktowy middle bet.

rys.2. Zobrazowanie 3 punktowego przedziału, przy którym oba kupony są trafione. Źródło: SureBety.pl

2. Parametry middle betów

2.1. Wielkość straty i kurs

Są 2 istotne parametry, które określają jakość granych middle betów:

  1. Strata middle betu.
  2. Kurs middle betu.

Strata middle betu występuje w przypadku, gdy nasz przedział punktowy nie zostanie trafiony. Stratę tą wyrażamy w procentach tak samo jak w przypadku surebetów. Należy pamiętać, aby wartość ewentualnej straty była możliwie jak najmniejsza, dzięki czemu potencjalny zysk będzie największy.

Kurs middle betu to stosunek potencjalnego zysku do ryzykowanej kwoty.

kalkulatora middle betów (rys.3) w danym przypadku widzimy, że możemy stracić 4,83% sumy stawek lub zyskać 90,34% zainwestowanej kwoty. Warto zaokrąglać stawki, aby nie narazić się na limit stawki.

Tabela z kalkulatorem do obliczania stawek middle bets.

rys.3. Przykładowy kalkulator do obliczania stawek middle betów. Źródło: SureBety.pl

2.2. Kurs wypadkowy middle betu

Ten middle bet jest równoważny postawieniu jednego zakładu na ilość punktów w przedziale 144-146 po kursie @18,71. Stawkę gracz ustala sobie sam przy pomocy kalkulatora middle betów. Minimalna szansa zajścia tego zdarzenia musi wynosić 1/18,71=5,2%, aby ten middle bet był valuebetem (middle valuebet).

3. Gdzie szukać middle bets?

Ręczne szukanie middle betów może być uciążliwe. W praktyce szuka się ich w zakładach na żywo lub w porównywarkach kursów.

4. Moja opinia o middle betach

Middle bety występują we wszelkiego rodzaju handicapach punktowych czy zakładach na sumę punktów. Sprowadza się to zwykle do grania wysokich kursów na wąski przedział punktowy (ale zwykle wysoko prawdopodobny). Czasem uda się uzyskać freebet z surebetem, jeśli kursy middle beta są odpowiednie (np. przy kursach @1,95 na under 150,5 i @2,10 na over 149,5), co się jednak bardzo rzadko zdarza.

Trzeba się wystrzegać grania middle betów bez analizy opłacalności, aby nie doprowadzić do szybkiego bankructwa. Graj odpowiedzialnie i traktuj middle bets jak każdy inny zakład, kalkulując czy opłaca się go postawić, aby zyskać większe szanse sprzyjającego wyniku.

Zobacz też:
Dlaczego warto grać wysokie kursy?
System cover, czyli system pokrywania wyników

Polecany bukmacher:

Fortuna Zakład bez Ryzyka do 600 zł Możesz zagrać Piękna Złota pani na żółtym tle wyciąga do ciebie dłoń z uśmiechem trzymając się pod bok

Czy ten artykuł był pomocny?

Przepraszamy.

Jak możemy poprawić artykuł?

Dziękujemy za przesłanie opinii.

Komentarze
Subskrybuj
Powiadom o
36 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

MASZ WŁĄCZONY ADBLOCK :(

Wyłącz proszę AdBlock
dla SureBety.pl
i odśwież stronę.
AdBlock blokuje nie tylko reklamy,
ale także LINKI,
co utrudni Ci nawigację.

Instrukcja jak wyłączyć blokadę reklam.

Nasz Model biznesowy pozwala Ci
korzystać z SureBety.pl za DARMO.
Ale bez reklam
będziemy musieli wprowadzić opłaty od Czytelników.
Nie chcemy tego robić.
Rejestrując się z naszych linków
pomagasz w rozwoju SureBety.pl.
Nie tracisz,
a my możemy zyskać.

Zobacz instrukcję
DZIĘKUJĘ!
Krzysztof ;)

SureBety.pl ciasteczkują: polityka prywatności.