Perfect Money

Perfect Money to portfel internetowy działający w szarej strefie (bez licencji), który umożliwia wpłaty i wypłaty od bukmacherów zagranicznych. Słowo “perfect” (ang. idealny) jest w praktyce bez pokrycia: mają wysokie prowizje i progi wypłat. Mają jednak kilka zalet, o których w artykule.


Zegar z widocznymi zębatkami na prawo od napisu Perfect Money dla doskonałego biznesu przy pracy z finansami elektronicznymi

1. Co to jest Perfect Money?

1.1. Dane firmy

Białe litery PM na czerwonym tle

Logo Perfect Money,
Źródło: Twitter

Perfect Money (znany pod skrótem PM) działa online od 2007 roku, choć w opisie firmy nie odnajdziemy takiej informacji.

Firma podaje adres pocztowy Hong Kongu w Azji:

Nazwa firmy:
Startup Research & Investments

Adres:
Unit 1213, 12/F, Wing On Plaza, 62 Mody Road
Tsim Sha Tsui East
Kowloon
Hong Kong

1.2. Perfect Money o sobie

Perfect Money opisują siebie w sposób bardzo górnolotny.

Stosują obietnice bez pokrycia:

 • prostota i wygoda użycia ich systemu [przyp. red. dla mnie nie jest prosty ani wygodny]
 • możliwość użycia przez dowolnego użytkownika (ale np. mieszkańcy USA mogą być blokowani)

Ta “papka marketingowa” sprawia, że opis ten NIE wzbudza mojego zaufania, a raczej wywołuje sygnał alarmowy pod tytułem “uważaj na nich“:

Róż absolutnej perfekcji, który odtąd wieńczy światowy e-commerce, będzie prezentował idealna instytucja finansowa – Perfect Money. Naszym celem jest doprowadzenie transakcji w Internecie na najwyższy poziom.

Podstawą rozwoju Perfect Money było doświadczenie grupy założycieli firmy składającej się z ekspertów w dziedzinie bankowości, certyfikowanych prawników, ekonomistów oraz zespołu programistów kompetentnych w branży e-finansów na podstawowym poziomie dynamiki. Po przeanalizowaniu drogi, jaką przeszła ludzkość od pierwszych wybitych pieniędzy do dzisiejszych korporacji finansowych w Internecie, Perfect Money poszło dalej – zaoferowaliśmy światu idealne narzędzie płatnicze, które może być stosowane w dowolnym miejscu naszej planety przez każdego użytkownika.

Analitycy Perfect Money dokładnie przestudiowali wszystkie systemy płatnicze, jakie istnieją obecnie na świecie, a także wszystkie podejścia do szacowania kosztów w tej kategorii ekonomicznej. Następnie światu zaoferowano nowy system płatności, który łączy w sobie cały postęp i najlepsze osiągnięcia światowych ekonomistów i technologów w dziedzinie waluty elektronicznej.

Właśnie ta zasada została zastosowana przy tworzeniu Perfect Money. Liczne badania dowiodły, że udało nam się połączyć wielopoziomowy proces bezpieczeństwa z prostotą i wygodą użytkowania systemu.

Kiedyś spojrzeliśmy już w przyszłość e-commerce i zobaczyliśmy tam Perfect Money…

Swoje usługi nazywają uniwersalnymi. Rozumieją przez to maksymalną funkcjonalność i prostotę obsługi zarówno klientów indywidualnych, jak i dużych biznesów.

1.3. Bezpieczeństwo konta

Na temat bezpieczeństwa również nie podają żadnych konkretów. Dlatego szkoda mi nawet czasu, by ich cytować.

Nie widzę opcji włączenia 2FA, a to już podstawowe zabezpieczenie w roku 2021. Zamiast tego mamy trudny w obsłudze system logowania. Nawet podpowiadają, że można zabezpieczyć logowanie SMS-em, ale.. nie piszą już jak.

Ustawienia bezpieczeństwa

Możesz włączyć dodatkowe zabezpieczenia obejmujące SMS Login, kod karty lub protokuł API

1.4. Szybkość transakcji

Chwalą się szybkością transakcji:

System bankowy w swojej nowoczesnej interpretacji jest zbyt konserwatywny i powolny. Duży wpływ na niego ma sytuacja polityczna na świecie, która wpływa na szybkość transakcji. Programy kontroli zarządczej i bezpieczeństwa narodowego spowalniają tempo transakcji finansowych, pomimo konieczności wdrożenia nowych metod współpracy biznesowej między kontrahentami. Rozumiemy, jak ważna jest natychmiastowość transakcji, dlatego jedynym czynnikiem, który może wpłynąć na szybkość przetwarzania transakcji, jest techniczna niedoskonałość nowoczesnych kanałów komunikacji i linii transmisji danych.

Ustalony algorytm współpracy z bankami pozwala nam na odbieranie i wysyłanie przelewów na całym świecie z maksymalną możliwą szybkością i minimalnymi stratami dla klienta.

2. Wiarygodność Perfect Money

2.1. Historia firmy Perfect Money

W 2008 roku możemy zobaczyć, że siedziba znajdowała się w Szwajcarii (dane z zakładki Kontakt):

Perfect Money Finance Corp.

Company No. 596918
License No. 1267339-1-596918-2008-105548

Office address:

World Trade Center Zurich
Leutschenbachstrasse 95
8050 Zurich, Switzerland

Tel: +41 44 308 39 10
Fax: +41 44 308 35 00

 

W 2011 roku Perfect Money miał siedzibę w Panamie:

Perfect Money Finance Corp.

Republic of Panama
Company No. 596918
License No. 1267339-1-596918-2008-105548
Phone (+507) 832-6698

Mailing address:

PO Box 0601-00395
Ciudad de Panamá
República de Panamá

Konsultantka w drzwiach z czerwoną tabliczką Perfect Money

Ciekawe czy Rebecca Smith to prawdziwe imię i nazwisko. Znalezienie tej osoby z tak popularnym nazwiskiem graniczy z cudem. Zdjęcie ma za zadanie podnieść wiarygodność, ale ocena wiarygodności powinna się opierać o inne czynniki.

2.2. Perfect Money a KNF

Perfect Money działa w Polsce bez stosownego zezwolenia na transakcje bankowe/pieniężne.
Ich wiarygodność opiera się na długiej historii istnienia.

Duża liczba użytkowników (popularność) i dobry model biznesowy (wysokie opłaty, wysokie limity wypłat zatrzymujące środki w firmie) działają na korzyść wypłacalności Perfect Money.

 

Szukając opinii na temat Perfect Money, trafiłem na artykuł negatywnie wypowiadający się o nich w 2012 roku: Trafia kosa na: lokaty z Internetu

ale w sierpniu 2012 roku Perfect Money Finance Corp. z siedzibą w Panamie nie trafiło na czarną listę KNF (źródło: Niepewne parabanki – „czarna lista” KNF).

 

Perfect Money działa nadal i nie ma ani pozytywnej ani negatywnej opinii KNF:

 • NIE znajduje się pod nadzorem KNF (Komisja Nadzoru Finansowego w Polsce jest organem administracyjnym, której zadaniem jest sprawowanie nadzoru nad rynkiem finansowym, nadzór nad sektorem bankowym, sektorem spółdzielczych kas oszczędnościowo – kredytowych, nadzór nad rynkiem kapitałowym, ubezpieczeniowym, emerytalnym, rynkiem usług płatniczych, a także nadzór nad pośrednikami kredytu hipotecznego oraz ich agentami)
 • NIE ma go na czarnej liście KNF

 

Ślady historycznej działalności prowadzą na stronę Dragonara.net (w 2021 roku jest na sprzedaż):

Starting from today any suspicious activity or rapid traffic increase on Perfect Money servers will be immediately revealed by the specialists of Dragonara.net. Up-to-date technologies of Perfect Money allow handling several tens of millions of packets per second, absorb all attacks targeting Perfect Money, filter out all harmful data and return purified traffic back to Perfect Money. /news PM z 24.11.2007/

Tłumacząc na polski:

Od dziś wszelkie podejrzane działania lub gwałtowny wzrost ruchu na serwerach Perfect Money będą natychmiast ujawniane przez specjalistów Dragonara.net. Najnowsze technologie Perfect Money pozwalają na obsługę kilkudziesięciu milionów pakietów na sekundę, absorbują wszystkie ataki wymierzone w Perfect Money, odfiltrowują wszystkie szkodliwe dane i zwracają oczyszczony ruch z powrotem do Perfect Money.

Czemu “specjaliści” z Dragonara.net przestali działać, a co więcej “porzucili stronę www” (jest na sprzedaż!), bo żal im było na opłatę rzędu 25$/rok???

 

W dniu 30.12.2023 oceniam Perfect Money jako instytucję finansową podwyższonego ryzyka i odradzam trzymanie u nich dużych kwot (większych niż żal Ci stracić).

Warto zbadać poboczne wątki, np. Perfect Money Kenya — mają tam podobno oficjalną licencję…
Niestety nie mam na to czasu — liczę na pomoc Czytelników SureBety.pl.

Chętnego do pomocy zapraszam do napisania emaila w dziale Kontakt.

2.3. Najpopularniejsze regiony

Wiarygodność Perfect Money jest oparta przede wszystkim na długiej historii ich działania i wysokiej popularności w niektórych kręgach:

Rosnący wykres popularności i mapka świata z 3 krajami

Wielka Brytania, Egipt i Hiszpania generują 30% całego ruchu na stronie. Dane z 1 października 2021.

Rosnący wykres popularności i mapka świata z 3 krajami

Wielka Brytania, Indie i Hiszpania generują 30% całego ruchu na stronie PerfectMoney.is. Dane z 1 października 2021.

3. Oferta Perfect Money

3.1. Dla kogo PerfectMoney?

Z PerfectMoney korzystają osoby:

  • zarabiające w Internecie (ale mające problemy z wypłatą zarobionych pieniędzy na konto bankowe) na programach partnerskich
  • zbierające środki na projekty typu HYIP
  • piramidy finansowe


Blondynka z brzegiem okularów w ustach i podpisem Doskonałe podejście do Państwa biznesu

Perfect Money jest najpopularniejszym systemem, wykorzystywanym do zbierania środków na projekty typu HYIP czy przez internetowe piramidy finansowe. Trudno zliczyć ilość piramid finansowych uruchamianych codziennie na platformie PerfectMoney. Świadczy to o słabym wpływie na system różnych instytucji rządowych, które w każdy możliwy sposób próbują ograniczać swobodę obrotu pieniędzmi.[1] Dla osób, które chcą się odciąć od regulacji rządowych jest to jednak duża zaleta.

Na przykład, znany również wśród administratorów piramid finansowych, system LibertyReserve został zamknięty w maju 2013 roku przez agencję federalną USA. Po tym przypadku PerfectMoney szybko przeniósł się do domeny .is (Islandia), aby wyjść spod jurysdykcji USA.

PerfectMoney jest dla osób, które chcą zadbać o swoją anonimowość lub chcą wyprać pieniądze. Nie będzie ona pełna, ale PM może w tym pomóc w pewnym zakresie.

PerfectMoney jest rozwiązaniem dla osób, które obawiają się trzymania pieniędzy (najczęściej z powodów prawnych) w swoim kraju i są gotowe zaryzykować utratę całości kapitału, w zamian za korzyści dające przez stworzony system finansowy.

Można rozważyć trzymanie tu pewnych “ryzykownych” nadwyżek finansowych w walucie USD, EUR albo BTC.

Najtrudniejszym zadaniem wydaje się jednak wypłata środków (bardzo wysoka prowizja) — zazwyczaj sprowadza się to do znalezienia innego użytkownika PerfectMoney np. przez transakcję P2P na Binance.com (ktoś ci wysyła PLN/USD/EUR na konto bankowe w zamian za USD/EUR z PerfectMoney) lub poprzez “zaufany kantor wymiany walut”, których lista jest na stronie PerfectMoney.

3.2. Opłaty i prowizje

Opłaty i prowizje możesz zobaczyć po wejściu na stronę Perfect Money i kliknięciu na górze “Fees” (Opłaty).

Cennik jest prosty i przejrzysty (polecam sprawdzać stronę English, bo polska jest przetłumaczona maszynowo i może być niezrozumiała):

Depozyt
przelew bankowy od 0.5%
Bitcoin 0%
Przewalutowanie
USD/EUR , EUR/USD
wg kursu walut,
ale kursy są ok. 3.15% poniżej kursu rynkowego
Odsetki dodawane do konta +4% rocznie,
wypłaty odsetek realizowane miesięczne;
max. 500 USD/miesiąc
Transfery wewnętrzne konto zweryfikowane/premium 0.5%
konto niezweryfikowane 1.99% (od 2014 roku)
Koszty wypłat
przelew bankowy 3% + 50 USD (nie więcej niż 1000 USD)
Bitcoin Express (natychmiastowy) 0.5% + $10
Opłaty bezpieczeństwa
Opłata roczna za konto $0
Powiadomienie SMS $0.10
Przywrócenie konta (co to jest?? czy jest to weryfikacja tożsamości po zapomnieniu hasła?) $100

3.3. Odsetki od kapitału

Wypłata 4% odsetek za trzymanie środków w Perfect Money przykuła od razu moją uwagę. To wyjątkowa cecha, niespotykana w portfelach internetowych.

W jaki sposób system oblicza roczną stopę 4%?
Na koniec każdego miesiąca system wylicza 0,33% minimalnego salda na koncie. Przykład: jeśli saldo na Twoim koncie rośnie lub spada w ciągu miesiąca, ale wartość minimalna wynosi 1000 USD, na koniec tego miesiąca otrzymasz odsetki w wysokości 3,30 USD.

W 2020 roku, w sytuacji, gdy banki oferowały 0%, było to co najmniej podejrzane.
Nikt za darmo nie daje 4%, więc dlaczego to robią? Gdzie jest haczyk?

W 2022 roku oferta lokaty na poziomie 4% w Perfect Money pozostała niezmieniona (mimo że lokaty w Polsce są już na poziomie 5-6%, a inflacja na poziomie 15%).

Wygląda na to, że mieli świadomość, że niskie lokaty są przejściowe, a średnie wynagrodzenie za kapitał na poziomie 4% i tak nie jest bardzo atrakcyjne (zależy od kraju, a w dodatku odzyskają sobie większość z tego, dzięki wysokim opłatom). Obracanie pieniędzmi klientów jest dla nich korzystne i zarabiają dużo na prowizjach… Ich model biznesowy przetrwał próbę czasu i wygląda na solidny, więc ten “haczyk” ma racjonalne uzasadnienie.

Porada o tym że trzymanie pieniędzy na koncie jest nagradzane kwotą 4% rocznie

W roku 2024 oprocentowanie 4% rocznie (max. 500 USD/mc). Kapitalizacja miesięczna, tzn. odsetki dopisywane co miesiąc, co w skali roku powoduje, że realne oprocentowanie jest nieco wyższe niż 4%.

3.4. Opcje depozytu

Zasilenie portfela Perfect Money jest dość łatwe (choć niekoniecznie w Polsce).

Bardzo wiele kantorów akceptuje “perfekty“: wystarczy wejść na stronę bestchange.com i wybrać kierunek wymiany.

Wpłaty są możliwe między innymi poprzez przelew lub wpłaty gotówkowe w kantorach

Dane z 1 października 2021.

W przypadku skorzystania z dealera walutowego:

Formularz do wypełnienia w przypadku wypłaty u dealera kantorowego

Formularz do wypełnienia w przypadku wypłaty u dealera kantorowego, dane z 1.10.2021

 

3.5. Opcje wypłaty

W przypadku wypłaty użyj analogicznego sposobu do opcji depozytu. Pamiętaj, że sposób wypłaty za pomocą kantoru bestchange.com jest nieoficjalny.

Wszystkie oficjalne sposoby można znaleźć w odpowiednich sekcjach PerfectMoney:

 • bezpośredni przelew SWIFT z konta bankowego,
 • zakup voucherów,
 • terminale płatnicze,
 • kantory, które są oficjalnymi partnerami
Wypłaty są możliwe między innymi poprzez przelew lub wpłaty gotówkowe w kantorach

Dane z 1 października 2021.

3.6. Wysyłanie pieniędzy użytkownikom PM

Możesz przesłać pieniądze innemu użytkownikowi Perfect Money.

Formularz wysłania pieniędzy innemu użytkownikowi Perfect Money

Aby wysłać pieniądze wybierz konto i odbiorcę płatności.

3.7. Mikropożyczki

Na stronie Perfect Money działa również system kredytów między użytkownikami, gdzie użytkownicy mogą zarówno dawać, jak i brać kredyty. Do kredytu niezbędne jest posiadanie odpowiedniej zdolności kredytowej (czyli historii kredytowej). Aby uzyskać dobrą ocenę, weź mikropożyczki w wysokości 0,1-0,5 USD i zwróć pieniądze wraz z odsetkami. Wraz ze wzrostem ratingu wzrośnie również największa możliwa suma kredytu.

NIE polecam korzystać z mikropożyczek, z uwagi na zbyt wysokie ryzyko utraty całości pożyczanego kapitału. Nie wczytywałem się w szczegóły, ale podejrzewam, że nie wiesz komu pożyczasz i nie masz gwarancji, że otrzymasz środki z powrotem. Zainteresowani powinni bardzo dokładnie sprawdzić warunki wyegzekwowania wierzytelności (jeśli rozważają rolę Pożyczkodawcy). Jeśli coś może się nie udać, to pewnie się nie uda :)

4. Obsługa konta Perfect Money

4.1. Logowanie do Perfect Money

Logowanie następuje etapowo, zwłaszcza jeżeli system nie rozpoznaje IP urządzenia, z którego zazwyczaj następuje logowanie (zmiana adresu IP jest przeprowadzana za pośrednictwem obsługi klienta PM).

Strona logowania z loginem hasłem i zabezpieczeniem obrazkowym

Logowanie jest zabezpieczone przed botami captchą z cyframi.

 

Komunikat o wpisaniu PIN-u aby potwierdzić logowanie

Zabezpieczenie w postaci wysłania kodu PIN na email. Wygląd z 1.10.2021.

 

Długi email z dużą ilością tekstu

Długi email z dużą ilością tekstu, w którym ciężko dostrzec PIN. W dodatku Thunderbird wykrywa wiadomość jako niechcianą. Niezbyt dobrze to świadczy o instytucji finansowej, która powinna cieszyć się najwyższym poziomem bezpieczeństwa i zaufaniem. Screen z 1.10.2021.

4.2. Konto

W systemie Perfect Money istnieją trzy rodzaje portfeli:

 1. Dolary (format U123456).
 2. Euro (format E123456).
 3. Gold (format G123456).

System posiada również wymiennik, w którym można przeliczyć jeden rodzaj waluty na inny po kursie systemu.

4.3. Status użytkownika

W zakładce “Features” (Możliwości) możesz przeczytać:

Każdy klient Perfect Money przedstawia dla nas dużą wartość i my nie robimy różnicy w obsłudze każdego z Państwa.

po czym sami sobie zaprzeczają prezentując 3 poziomy klientów:

 1. Normal
  Ten status jest nadawany wszystkim nowym użytkownikom systemu i nie narzuca żadnych ograniczeń na użytkowanie systemu.
 2. Premium
  Dany typ statusu jest nadawany użytkownikowi po upływie 1 roku lub po osiągnięciu określonego wskaźnika obrotu środków na rachunku. Klient ma prawo sam złożyć oddzielny wniosek o podwyższenie swojego statusu. Status Premium przewiduje szereg mniejszych prowizji, niż w statusie Normal.
 3. Partner
  Dany status nadawany jest na podstawie decyzji podejmowanej przez administrację Perfect Money w trybie jednostronnym. Nadanie danego statusu najczęściej następuje w celu optymalizacji realizacji płatności B2B w stosunku do kompani budujących biznes w Internecie.

Kiedyś status „Partnera” otrzymywał każdy zarejestrowany użytkownik, który był zarejestrowany w systemie minimum 3 miesiące i posiadał łączną kwotę depozytów nie mniejszej niż 50.000 USD. Użytkownicy tego statusu otrzymywali obniżoną prowizję, a także 8% rocznego dochodu wypłacanego co miesiąc.

4.4. Aplikacja mobilna

Perfect Money oferuje słabą aplikację mobilną. Obsługuje większość funkcji systemu, np.:

 • wymianę walut,
 • wpłaty i wypłaty,
 • dokonywanie płatności P2P lub P2B,
 • otrzymywanie płatności,
 • przegląd historii transakcji
 • aktywację/kupowanie e-Voucherów Perfect Money

Aplikacja spełnia minimalne kryteria aplikacji jako platforma do e-przelewów.

5. Zalety Perfect Money

Zacznijmy od zalet Perfect Money:

 • obsługa klienta 365 dni w roku/7 dni w tygodniu/24 godziny na dobę
 • wprowadzili politykę AML (co podnosi ich wiarygodność)
 • dostępne waluty EUR i USD
 • możliwość przewalutowania EUR/USD i USD/EUR (prowizja ok. 3.15%) lub do/z uncji złota elektronicznego
 • możliwość wpłaty BTC (dla tych, którzy nie chcą sami dbać o bezpieczeństwo swojej kryptowaluty)
 • szybkie wpłaty i wypłaty
 • powiadomienia e-mailowe o zmianie danych w Profilu
 • poufność: za dodatkową opłatą (zostawiając konto niezweryfikowane) możesz otrzymać anonimową rejestrację i możliwość bezpiecznego działania z dużymi sumami pieniędzy

Wbrew nazwie Perfect Money NIE jest idealny.

6. Wady Perfect Money

Perfect Money ma następujące wady:

 • czas płynie, a strona internetowa wygląda w 2024 roku jak z lat 90. XX wieku (nie budzi to wiarygodności)
 • brak nadzoru finansowego (działają bez licencji, a wiarygodność opiera się na długiej historii działalności)
 • minimalna wypłata przelewem wynosi 300 EUR/USD
 • wysokie prowizje przy wpłatach i wypłatach
 • każdy dostawca usług “Certified Exchange” pobiera inne opłaty
 • niewiele firm internetowych akceptuje Perfect Money
 • maszynowe tłumaczenie języka polskiego (strona “po polskiemu”, a nie po polsku) sprawia, że niektóre fragmenty strony są trudne do zrozumienia pokazuje, że nie mamy do czynienia z “poważną firmą”
 • brak waluty PLN
 • wszystkie płatności dokonywane w systemie są ostateczne i nieodwracalne (dla niektórych może to być wada, a dla innych zaleta)

7. Opinie o Perfect Money

7.1. Moja opinia

Jestem “uczulony” na wszystkie instytucje finansowe, które w nazwie mają czynnik, mający wzbudzić zaufanie (Trustly, Perfect itp.).
U Ciebie taka nazwa też powinna od razu zapalać “czerwoną lampkę“!

Nie trzymam w Perfect Money dużych środków pieniężnych, bo nie mam takiej potrzeby.

Decyzję o tym czy im zaufać, polecam podjąć na podstawie analizy zalet i wad PM pod kątem twoich potrzeb.

7.2. Opinia Monitor-invest.net

Perfect Money – jeden z najpopularniejszych systemów płatności w Internecie. Zgodnie z prawem firma znajduje się w morskiej jurysdykcji Panamy, podczas gdy główna siedziba i cały personel serwisowy jest rozmieszczony w Zurychu (Szwajcaria).

System funkcjonuje od 2008 roku i posiada szereg zalet w stosunku do innych systemów płatności. Na przykład PerfectMoney nie wymaga weryfikacji Twojej osobowości przy rejestracji konta, znacznie oszczędza czas uczestnika, a także uwalnia od strachu przed śledzeniem Ciebie i Twoich pieniędzy.

Nieprzyjemnym momentem był 2014 rok, kiedy to prowizja za przelew z konta dla niezweryfikowanych wzrosła w 0,5% do 1,99%.

Jeśli użytkownik chce, aby prowizja wynosiła 0,5%, musi zweryfikować konto, przesyłając dokumenty, które mogą potwierdzić jego tożsamość. Możesz również zwrócić się do specjalnych osób, które mogą pomóc w weryfikacji konta. Za dodatkową opłatą otrzymujesz anonimową rejestrację i możliwość bezpiecznego działania z dużymi sumami pieniędzy.

[…]

PerfectMoney ma dobrą ochronę, która obejmuje dwustopniowe uwierzytelnianie konta (za pośrednictwem poczty i telefonu). Ten system płatności jest wygodnym narzędziem dla firm i prywatnych inwestycji, a także prostym do przechowywania pieniędzy. Dlatego jeśli raczej obawiasz się prawnych zapisów w swoim kraju – “Doskonałe Pieniądze” będą dla Ciebie idealną opcją.

7.3. Opinie użytkowników na TrustPilot

Opinie użytkowników są na obu skalach skrajności:

 • 52% bardzo dobre (5/5)
 •  
 •  
 •  
 • 41% bardzo złe (1/5)

TrustPilot

 

8. Rejestracja konta Perfect Money

8.1. Jak założyć konto Perfect Money?

Jeśli po lekturze tego artykułu chcesz zarejestrować konto, by sprawdzić możliwości PM, to:

 1. Wejdź na stronę Perfect Money.

8.2. Weryfikacja konta

Weryfikacja obejmuje:

 1. Dowód tożsamości.
 2. Weryfikacja adresu (np. rachunek za media).
 3. Weryfikacja telefonu (kod wysłany SMS-em).

Warto zacząć używanie Perfect Money od weryfikacji konta. Jest to proces łatwy, ale może zająć trochę czasu, więc nie warto zwlekać.

Co daje weryfikacja?

 • łatwe przywracanie dostępu do konta
 • niższe opłaty
 • możliwość wypłaty środków przelewem bankowym
 • dodatkowe opcje zabezpieczające
 • większe zaufanie do Twojego konta ze strony innych użytkowników (potrzebne do pożyczek)
Strona weryfikacji

Strona weryfikacji dowodu tożsamości, adresu i numeru telefonu.

Weryfikacja numeru telefonu jest możliwa dopiero po zweryfikowaniu dokumentu tożsamości + adres zamieszkania.

Jej pozytywne przejście pozwala na włączenie logowania przy użyciu kodów SMS.
Kody SMS zapewniają wyższy poziom bezpieczeństwa, bo przechwycenie dostępu do e-maila jest łatwiejsze niż przejęcie telefonu z hasłem (zob. artykuł włamanie na konto).

Sam możesz wybrać jaki poziom zabezpieczeń Ci odpowiada w opozycji do anonimowości.

9. FAQ — najczęstsze pytania dotyczące Perfect Money

9.1. Czy Perfect Money to piramida finansowa?

NIE.

Nie utrzymaliby się na rynku tak długo z tym modelem biznesowym, gdyby byli piramidą finansową.

Nie znalazłem nigdzie napisane wprost, że Perfect Money to piramida finansowa. Szukałem w języku polskim.

Ponadto KNF NIE wpisał ich na czarną listę.

Czy działają uczciwie? Trudno mi jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie na podstawie tych informacji, które przez lata udało mi się zebrać.

9.2. Czy domena PerfectMoney.uk należy do firmy Perfect Money?

Wygląda na to, że NIE.

Na marce Perfect Money postanowił ktoś zarobić, obstawiając domenę PerfectMoney.uk. Tam jednak nie ma danych kontaktowych ani informacji do kogo należy strona. Dane WHOIS także nie pokrywają się ze sobą. Trzeba uznać, że PerfectMoney.uk (który ma negatywną opinię) i PerfectMoney.com to niezależne strony.


Zegar z widocznymi zębatkami na prawo od napisu Perfect Money dla doskonałego biznesu przy pracy z finansami elektronicznymi

Literatura

[1] Review of Perfect Money – 2021-09-22

Czy ten artykuł był pomocny?

Przepraszamy.

Jak możemy poprawić artykuł?

Dziękujemy za przesłanie opinii.

Komentarze
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Opinie w linii
Zobacz wszystkie komentarze

SureBety.pl ciasteczkują: polityka prywatności.