Zakład akumulowany AKO

Zakład akumulowany to kupon złożony z minimum dwóch niezależnych zdarzeń. Jest wygrany tylko wtedy, gdy wszystkie zdarzenia na kuponie są wygrane lub anulowane. Potencjalna wygrana jest obliczona jako iloczyn stawki i kursów poszczególnych zdarzeń.

Rozwaliłem dziś STS. A jaka stawka? Widzę, że to był już all-in za 2 złote.

Jak ograć bukmachera?, Źródło: SureBety.pl

1. Zakład akumulowany – co to znaczy?

Jedna mała kula po lewej i trzy kule po prawej stronie równoważni

Co jest lepsze: single czy AKO?
fot. Shutterstock (113688613)

Def.1. Zakład singlowy (singiel, zakład pojedynczy, zakład prosty) to kupon bukmacherski zawierający zakład na pojedynczy wynik jednego zdarzenia.
Def.2. Zakład akumulowany (AKO, akumulator) to kupon bukmacherski złożony z zakładów prostych. Jeśli na kuponie jedno ze zdarzeń będzie przegrane, to cały kupon jest przegrany. Wygrana jest obliczana przez iloczyn stawki i kursów zakładów prostych na kuponie.

WYGRANA (z n-zdarzeń) = STAWKA KURS_1 • … • KURS_n

Dla zdarzenia anulowanego przyjmuje się do wzoru kurs=1.

Jak widać wygrana jest tym wyższa, im więcej środków stawia gracz i im wyższe kursy pojedynczych zdarzeń wybiera do kuponu.

2. Zalety i wady zakładów akumulowanych

  1. Możliwość uzyskania wysokiej wygranej niskim kosztem.
  2. Przemnażanie się przewagi nad bukmacherem.
  3. Odciągnięcie w czasie nałożenia limitu stawek przez bukmachera.

ad 1)

Stawianie zakładów akumulowanych AKO zwykle sprowadza się do obstawiania wyższych kursów niż w klasycznej strategii obstawiania zakładów singlowych. Podstawową zaletą zakładów akumulowanych AKO jest możliwość uzyskania wysokiej wygranej przy ryzykowaniu niskiej stawki. Do zakładów AKO nie potrzeba dużego kapitału, dlatego cieszą się one tak dużą popularnością wśród graczy początkujących. Tak stworzone kupony AKO potrafią zawierać nawet 20 czy 30 zdarzeń na kuponie. Liczba zdarzeń na kuponie AKO jest ograniczona i zależy od bukmachera.

Zdarza się jednak, że kupony AKO obstawiają gracze zawodowi. Nie chcą oni trafić jednorazowo wysokiej wygranej, lecz regularnie trafiać trochę niższe, ale wciąż duże wygrane. Stosują wtedy rodzaj zakładów AKO o nazwie zakłady systemowe.

ad 2)

Etap obstawiania AKO może przynieść zyski tylko graczom zaawansowanym. Dlatego polecam skupić się w pierwszej kolejności na zrozumienia pojęcia valuebet. Początkującym graczom zalecam obstawianie wyłącznie zakładów singlowych po kursach minimum @1.50 u bukmacherów zagranicznych.

Gracze zawodowi wykorzystują zaletę kuponów AKO, która polega na przemnażaniu wartości value (wartości value są przemnażane w ramach AKO) w ramach jednego kuponu. Jeśli 2 pojedyncze zdarzenia miały value 1.20, to kupon AKO złożony z tych zdarzeń będzie miał value=1.20 1.20 = 1.44 > 1.40. Minusem takiego podejścia jest to, że skuteczność trafień tak przygotowanych kuponów będzie mniejsza. W długim terminie zysk może być wyższy, ale trzeba się liczyć z tym, że pojawią się dłuższe serie porażek niż w przypadku obstawiania zdarzeń kuponami singlowymi.

ad 3)

Kupony AKO pomagają też omijać limity stawek. Kupony singlowe łatwiej jest “odczytać” bukmacherowi pod względem wartości value i strategii stosowanej przez gracza. Zakłady z 2-3 zdarzeniami na kuponie są często przez bukmacherów odczytywane jako “nieszkodliwe”, gdyż jest to domena głównie amatorów. Na takim koncie, gdzie jest wiele takich kuponów, można dłużej pograć zanim bukmacher obniży Ci stawki na zakład.

Polecany bukmacher:

Fortuna Zakład bez Ryzyka do 600 zł Możesz zagrać Piękna Złota pani na żółtym tle wyciąga do ciebie dłoń z uśmiechem trzymając się pod bok

3. Wady zakładów akumulowanych

  1. Przemnażanie się przewagi bukmachera.
  2. Dłuższe serie porażek względem zakładów singlowych.

ad 1)

Z uwagi na obowiązujący w Polsce podatek 12% od każdego kuponu, niskie kursy są nieopłacalne u legalnych bukmacherów. Gdy gracze dostrzegają, że obstawianie niskich kursów w zakładach singlowych się nie opłaca, dochodzą często do mylnego wniosku, że lepiej obstawiać wysokie kursy (powyżej kursu @3.0 powiedzmy), by częściowo zniwelować tę niedogodność. Udaje się to jedynie w krótkim czasie.

Obstawianie zakładów akumulowanych AKO cechuje najczęściej amatorów. Ci zwykle nie znają pojęcia valuebet. Dobierają często zdarzenia na podstawie przeczucia, co jest nieopłacalne w ich przypadku. Jeśli do tego z wybranych zdarzeń tworzą kupony AKO, a to zwykle przyspiesza to utratę kapitału na grę w stosunku do obstawiania kuponów singlowych.

ad 2)

Występowanie dłuższych serii porażek powoduje większe wahania kapitału, a co za tym idzie większą podatność na czynnik emocjonalny. Gdy widzisz, że twój kapitał na zakłady spadł o 50% (jeśli zakłady byłyby singlowe, to stopniałby o 20% na przykład), to stabilność emocjonalna gracza zostaje mocno zachwiana. Nie sprzyja to podejmowaniu decyzji, dlatego warto zadbać o dobre zarządzanie kapitałem.

4. Stawianie AKO między bukmacherami

Nie zawsze musisz stawiać kupon AKO wyłącznie u jednego bukmachera.

Stawiając zakład akumulowany, musisz zdecydować, u którego bukmachera wybierzesz “zestaw kursów”. Są dostępne porównywarki kursów, które po wyborze spotkań powiedzą ci, gdzie otrzymasz najwyższy kurs na wybrany kupon AKO. Kilka z wybranych pojedynczych kursów będzie wysokich, ale na pewno nie wszystkie będą najwyższe.

Jeśli stawiasz zakłady singlowe, to możesz sobie wybrać maksymalne kursy jakie są dostępne na rynku oferty bukmacherów.

UWAGA:
Możesz stworzyć kupon AKO u kilku bukmacherów, pod warunkiem że zdarzenia nie odbywają się równocześnie. Wystarczy zagrać za początkową stawkę najbliższy mecz, a jeśli będzie wygrany, postawić całą wygraną na kolejny. Oczywiście musisz mieć do tego więcej pieniędzy, więcej czasu, a kursy mogą się w międzyczasie zmienić (najczęściej na twoją niekorzyść).

Powstaje naturalne pytanie: czy lepiej obstawiać zakłady singlowe czy zakłady akumulowane?

5. Czy warto łączyć Single w AKO?

To, że łączenie zakładów singlowych w AKO daje większe zyski długofalowe jest mitem.

Intuicja podpowiada, że jeśli mamy przewagę nad bukmacherem (nasz yield>0%, więc znajdowane przez nas zakłady mają value>1,0), to jeśli znajdziemy kilka wartościowych zakładów, to pewnie całościowe value będzie przemnażać się przez siebie:

value = value(1) · value(2) · … value(n)

gdzie:
value – wypadkowe value kuponu AKO z n-zdarzeń
value(i) – value dla zdarzenia o numerze i, gdzie i=1,2,…,n

Można udowodnić, że jest to prawda.

Słuchając dalej intuicji, pojawią się obawy dotyczące wysokości kursów utworzonego w ten sposób kuponu AKO i obawy czy i kiedy uda nam się je trafić. Są to obawy uzasadnione, którym przyjrzymy się krok po kroku.

5.1. Wartość zakładów się przemnaża

Na wykresie poniżej przedstawione jest jak procentowa skuteczność kuponów zmienia budżet w zależności od tego jakie kupony gramy.

Żółta linia obrazuje Treble (3 zdarzenia na kuponie), różowa Duble (kupony z 2 zdarzeniami), a granatowa Single. Jest to wykres dla 100 postawionych zakładów po średnim kursie @2.0.

Dla Singli mamy zatem na kuponie AKO kurs @2.0 , dla Dubli @4.0 , a dla Trebli @8.0. Podatku 12% nie uwzględniamy, bo zakłady są obstawiane u zagranicznego bukmachera bez podatku 12%.

single-double-triple.jpg

Wielkość kapitału w zależności od skuteczności trafień i rodzaju kuponów. Linia granatowa: Single, różowa: Duble, żółta: Treble.

Przy skuteczności trafień pojedynczego zdarzenia na poziomie 50% (value = 1,0) nie ma znaczenia czy grasz Single, Duble czy Treble (przy założeniu, że posiadasz nieskończony kapitał). Widać na wykresie, że dla 50% linie się przecinają.

Gdy twoja skuteczność trafienia pojedynczego zdarzenia granego po kursie @2.0 przekracza 50% (value > 1,0), przy nieskończonym kapitale na grę, opłaca się tworzyć kupony z takich zdarzeń.

Wykres pokazuje, że im więcej zdarzeń na kuponie, tym większego zysku możesz się spodziewać. Mając np. średnią trafność 65%, zarobisz +119,7 jednostek po 100 zakładach, podczas gdy tylko +30 stawiając zakłady singlowe.

Wydawałoby się zatem, że gdy już jesteś dobrym graczem, lepiej grać zakłady akumulowane. Każdy kij ma jednak 2 końce. Gdy spada twoja skuteczność poniżej 50%, to im więcej zdarzeń na kuponie, tym większe straty ponosisz.

Powyższy wykres jest przybliżeniem rzeczywistych warunków i nie uwzględnia ukrytych założeń (np. ograniczonego kapitału na grę czy większych wahań budżetu wywołanego graniem wyższych kursów). Uwzględnienie tych założeń doprowadzi nas do przeciwnego wniosku!

oferta-kursow-bukmachera-baseball.jpg

Grając wszystkie zakłady u jednego bukmachera nie stawiasz najwyższych kursów na rynku

5.2. Grając zakłady bez value lepiej stawiać Single

Z powyższego wykresu widać już, że jeżeli twoje zakłady nie mają value (skuteczność trafień kursu @2.0 poniżej 50%), to lepiej abyś pozostał przy zakładach singlowych, niż abyś miał je łączyć w Duble czy Treble. Łączenie zakładów tylko przyspiesza moment twojego bankructwa.

Wynika to z tego, że przewaga bukmachera (w postaci marży bukmachera) z każdego zakładu przemnaża się przez siebie. Jeśli bukmacher ma nad tobą 10% przewagi w Singlu, to przy AKO2 (zakład akumulowany z 2 zdarzeń) ma już ok. 19% przewagi. Przy AKO3 ok. 29% przewagi itd.

Z każdym typem, który dodasz do kuponu, a w którym nie masz przewagi, zwiększasz przewagę bukmachera (wypadkową marżę bukmachera).

5.3. Zakłady akumulowane z ujemnym value

Bukmacher wystawił kursy dla zdarzeń z 3 możliwymi wynikami na gospodarzy, remis i gości:

Chelsea – Milan 1.90 – 3.25 – 3.65
Barcelona – Juventus 2.20 – 3.15 – 3.00.

Obliczając stopę zwrotu bukmacherów (sumę odwrotności kursów) otrzymujemy s1 = 110,8% i s2 = 110,5%, zatem marże bukmacherów na dane zdarzenia wynoszą m1 = 10,8% i m2 = 10,5%. Nie tracąc ogólności możemy założyć, że na każdy wynik bukmacherzy nałożyli równą marżę (w praktyce tak nie jest). Otrzymamy odpowiednio marże 3,6% i 3,5% na każdą opcję wyniku.

Uwzględniając zależność sprawiedliwego kursu od prawdopodobieństwa i zmniejszając je o obliczone marże na wynik, uzyskujemy odpowiednio prawdopodobieństwa wygranej, remisu i przegranej gospodarzy:

Chelsea – Milan 49% – 27% – 24% (suma 100%)
Barcelona – Juventus 42% – 28% – 30% (suma 100%).

Tabela poniżej pokazuje jak bardzo bukmacher spodziewa się wygranej gracza (prawdopodobieństwo wygranej gracza) w zależności od wyniku oraz jakie wartości kursów (value) wystawił. Im niższe kursy, tym większa przewaga bukmachera.

chelsea-milan-barcelona-juventus.png

Parując typy w Duble, otrzymujemy następujące współczynniki trafień:

chelsea-milan-barcelona-juventus-prawdopodobienstwo.png

Porównując te rezultaty z możliwymi wypłatami otrzymujemy tabelę przewagi bukmachera:

chelsea-milan-barcelona-juventus-kursy.png

 

chelsea-milan-barcelona-juventus-value.png

W zakładach singlowych bukmacher spodziewa się wypłacić średnio tylko 89.5% (średnia arytmetyczna z liczb 0,931, 0,8775 i 0,876) z całej postawionej sumy (pierwsza tabela), czyli zamierza zarobić $10.5 z każdych $100 postawionych.

Ostatnia tabela pokazuje jak oczekiwania bukmachera zmieniają się, podczas gdy gracze połączą wszystkie możliwe zdarzenia w Duble. Średnia liczb z dolnej tabeli to 81%, co tym razem oznacza, że bukmacher zarabia średnio $19 na każde $100 postawione. Daje to bukmacherowi prawie 2 razy większy zysk (i stratę dla gracza).

Okazuje się, że dla zakładów Triplowych w tym przykładzie bukmacher zarabia średnio $29 z każdych $100 postawionych (71% wraca do graczy), co rośnie wraz ze wzrostem ilości zdarzeń granych na kuponie.

Poniższe tabele obrazują jaki procent średnich zysków z zakładów singlowych stanowi średni zysk z zakładów akumulowanych (iloraz wartości średnich EX1 / EX2) w zależności od marży bukmachera m oraz ilości typowanych wyników na kuponie n.

przykladowe-wartosci-przewagi-singli-nad-ako.jpg

Widać wyraźnie, że procent wygranych, który wraca do graczy jest tym niższy, im więcej zakładów na kuponie i im większa jest marża bukmachera.

5.4. Zakłady akumulowane z dodatnim value

Analogiczne rozumowanie możemy przeprowadzić dla przypadku, w którym gracz spodziewa się dodatniego value z każdego pojedynczego zakładu. Wtedy grupowanie zakładów pojedynczych w kupony AKO będzie działało na jego korzyść, bo:

value = value(1) · value(2) · … value(n)

gdzie:
value – wypadkowe value kuponu AKO z n-zdarzeń
value(i) – value dla zdarzenia o numerze i, gdzie i=1,2,…,n

Mówimy tu o korzyści pod względem value. Grupowanie zwiększa spodziewany zysk, ale sprawia jednocześnie, że rośnie wypadkowy kurs, który trzeba postawić. A im większy kurs, tym większe ryzyko dla kapitału gracza, bo przy wyższych kursach jest narażony na dłuższe serie porażek niż w przypadku niższych kursów.

Łącząc zakłady w Duble średni kurs gracza znacząco się podnosi, przez co gracz musi stawiać mniej, by utrzymać ten sam poziom ryzyka (w tym artykule wartość odchylenia standardowego pokazuje poziom ryzyka) jak przy zakładach singlowych.

Waga na której ryzyko przeciążyło zysk

Ryzyko i zysk trzeba umieć zbilansować

Załóżmy, że gracz chce utrzymać stały poziom ryzyka bankructwa (np. na poziomie 1% przy płaskiej stawce po określonej liczbie typów). Obecnie stawia tylko zakłady singlowe po średnim kursie @2.0 za 2,5% obecnego kapitału (np. kapitał 4000€, 100€/zakład) na jedno zdarzenie.

Dla yieldu gracza na poziomie 5% (średnio +5€ z każdego zakładu 100€), gracz zwiększy swój kapitał o 125% po każdych 1000 zakładach singlowych (zysk 5000€), jeśli gracz stawia płaską stawkę po kursach ok. @2.0.

Jeśli chciałby połączyć te typy w Duble, to średni kurs kuponu AKO podnosi się do @4.0. Współczynnik trafień zmniejsza się. Stała stawka 2,5% jest teraz za duża, bo przy niej ryzyko bankructwa wzrasta do kilku procent. To bardzo niekorzystne pod względem ochrony kapitału. A ochrona kapitału jest najważniejszym zadaniem gracza.

Aby utrzymać poziom ryzyka (1% bankructwa) przy średnim kursie @4.0 potrzeba stawiać ok. 1,2% kapitału na kupon (48€/zakład).

Zakładając, że gracz może utrzymać 5% yield, to jego zysk z pojedynczego AKO2 wyniesie 1,05·1,05·48€-48€ = +4,92€. Jest to bardzo zbliżona wartość do +5€ z przykładu Singli, ale trzeba wziąć pod uwagę, że ze znalezionych do gry 1000 zakładów singlowych da się zrobić tylko 500 zakładów kuponów AKO2.

Oznacza to, że w przypadku AKO2 mamy około połowę mniejszy zysk niż w przypadku obstawiania Singli!

WNIOSEK 1:
Jeśli kupony bukmacherskie nie są obciążone podatkiem obrotowym, to lepiej obstawiać zakłady singlowe niż zakłady akumulowane, bez względu na to czy gracz traci czy zarabia w długim okresie czasu.

Jeśli jesteś początkującym graczem, generalnie lepiej grać zakłady singlowe.

Gracze zawodowi mogą rozważyć obstawianie zakładów akumulowanych na nowym koncie bukmachera, na którym spodziewają się limitów stawek. Bukmacherzy nie limitują szybko graczy, którzy grają kupony AKO, więc przyjęcie takiej strategii może wydłużyć “żywotność konta”.

Zakłady z podatkiem 12%

Osobno trzeba rozpatrzyć przypadek, w którym gracz obstawia z jakimkolwiek podatkiem/prowizją od kuponu. Dla dowolnej wartości podatku/prowizji należy przeprowadzić tok myślenia jak poniżej.

Jeśli gracz chce obstawiać zakłady w Polsce u legalnych bukmacherów, musi od każdego kuponu (wygranego i przegranego) zapłacić 12% podatku. W praktyce oznacza to, że wypadkowy kurs każdego postawionego kuponu trzeba przemnożyć przez 0,88.

Jest to bardzo duży problem dla graczy, dlatego legalni bukmacherzy starają się go zniwelować poprzez bonusy powitalne czy promocje zwalniające z podatku 12% (w całości lub częściowo).

Przyjrzyjmy się jak podatek 12% wpływa na wartość wypadkowego value gracza, który osiąga 5%, 10% albo 15%-owy yield.

value = value(1) · value(2) ·· value(n), czyli w naszym przypadku:

value z podatkiem = 0,88 · 1,05 · 1,05 ·· 1,05 dla gracza z yieldem 5%

Wartość value dla yieldu gracza 5%
Start Single AKO2 AKO3
value bez podatku 12% 1,0 1,05 1,10 1,16
value z podatkiem 12% 0,88 0,92 0,97 1,02

 

Wartość value dla yieldu gracza 10%
Start Single AKO2 AKO3
value bez podatku 12% 1,0 1,10 1,21 1,33
value z podatkiem 12% 0,88 0,97 1,06 1,17

 

Wartość value dla yieldu gracza 15%
Start Single AKO2 AKO3
value bez podatku 12% 1,0 1,15 1,32 1,52
value z podatkiem 12% 0,88 1,01 1,16 1,34

Wartość value z podatkiem w każdym przypadku stanowi 0,88 wartości value bez podatku. To tak jakby gracz zaczynał z poziomu value -12%.

WNIOSEK 2:
Aby graczowi zakładów bukmacherskich opłacało się obstawiać Single u legalnego bukmachera, musi znajdować zakłady z value minimum 1,12. To mu da yield brutto (bez podatku) na poziomie 12% i 0% netto (z podatkiem 12%).

Aby jego gra miała sens, musi stać się graczem zawodowym, by jego wyniki przewyższały znacznie wartość yieldu na poziomie 12%. Jeśli ten warunek nie będzie spełniony, to grupowanie zakładów singlowych w kupony AKO mu nie pomoże.

WNIOSEK 3 dla legalnych bukmacherów:
Dobry gracz (yield 5%) powinien stawiać kupony z przynajmniej 3 zdarzeń (AKO3), aby w ogóle opłacało mu się obstawiać zakłady.
Bardzo dobry gracz (yield 10%) powinien stawiać kupony z przynajmniej 2 zdarzeń (AKO2), aby w ogóle opłacało mu się obstawiać zakłady.
Dopiero gracz zawodowy (yield 15%) może stawiać zakłady singlowe, by osiągać zysk.

Jeśli gracz nie jest graczem zawodowym (yield<12%), powinien grupować swoje zakłady w Duble lub nawet Triple, aby mieć szanse zarobić na tak postawionych zakładach. Dla celów praktycznych powinien w historii typów księgować podwójnie: stan faktyczny zgodny ze stawianymi kuponami AKO oraz co by było gdyby stawiał swoje zakłady jako single u nielegalnych bukmacherów. Na podstawie tego drugiego powinien liczyć siłę swojej gry, czyli wartość yieldu.

Jak łączenie zakładów w AKO niweluje podatek 12%?

Słabo niweluje / nie niweluje.

Jak widzimy, w przypadku występowania podatku 12% od każdego zakładu, grupowanie zakładów w kupony AKO jest wręcz warunkiem koniecznym dla dobrych i bardzo dobrych graczy, by w ogóle mogli liczyć na osiąganie profitów. Jeśli nie będą niwelować podatku 12%, zwiększając ilość zakładów na kuponie, bardzo utrudniają sobie możliwość jakiegokolwiek zarobku. Gracze słabi (yield<0%) powinni pozostać przy obstawianiu Singli na papierze.

Jak już wspomniałem, zwiększenie wartości kursu (kurs AKO3 > kurs AKO2 > kurs Singla) powoduje gwałtowne zwiększenie ryzyka bankructwa. By zachować stały poziom ryzyka, trzeba obniżyć stawki tak bardzo, że przy przejściu z Singli na AKO2 traci się połowę zysku (przy ww. założeniach, przy czym zmiana założeń nie zmienia ogólnego wniosku).

To stawia tych graczy w bardzo trudnej sytuacji. Nie dość, że muszą pozbawiać się już na początku przynajmniej połowy zysku (grupując Single w AKO2 lub nawet w AKO3 przy odpowiednim obniżeniu stawek), to jeszcze ich yield “startuje” z poziomu -12%.

Wynikałoby z tego, że u legalnych bukmacherów najlepiej NIE grać, a jeśli już, to skupić się na zagranicznych bukmacherach, którzy oferują zakłady bukmacherskie bez podatku 12%.

W praktyce okazuje się, że legalni bukmacherzy robią błędy, których nie spotyka się u zagranicznych bukmacherów, a przez to możliwość zagrania takiego błędu jest możliwa tylko w Polsce. Legalni bukmacherzy to także okresowe promocje, które bywają bardzo atrakcyjne. W takich przypadkach granie u legalnych bukmacherów wydaje się uzasadnione.

Zawodowi gracze łączą grę u nielegalnych (zagranicznych) bukmacherów z grą u legalnych albo obstawiają tylko u nielegalnych. Przy tak skonstruowanym prawie w Polsce, nie ma innego wyjścia, jeśli ktoś chce zarabiać na zakładach.

Zobacz najlepsze bonusy bukmacherskie

FAQ – pytania dotyczące AKO

Czy powinienem grać AKO, jeśli dobrze idą mi single?

Jeden z Czytelników obstawia overy 1.5 po kursach 1.20-1.45. Pisze, że ma yield +10% po 100 typach i rozważa duble/treble zamiast singli. Moja odpowiedź:

Następne 100 typów zagrałbym jeszcze singlami, o ile mówimy o zakładach bez podatku obrotowego 12%. Wykluczy to “czynnik szczęścia”.
Jeśli wynik wyjdzie równie pozytywny, to od 201-go typu pewnie obstawiałbym duble: powinno to być jednak poparte “analizą wsteczną”, którą zacząłbym już.

Dobrze żebyś prowadził historię typów w taki sposób, aby można było dosyć łatwo przeanalizować jaki kapitał miałbyś przy dublacha, a jaki przy treblach (grając swoje typy i łącząc losowo wg typów będących obok siebie albo bardziej zaawansowana opcja: łącząc wg uznania tak, żeby średni kurs z dubli/trebli był mniej więcej stały, ale to już jest przekombinowane moim zdaniem).

Na twoim miejscu przerobiłbym arkusz Excel tak, aby nadal spełniał swoją podstawową funkcjonalność obliczania opłacalności singli, ale żeby równolegle dało się również sprawdzać jakie wyniki finansowe miałbyś przy dublach i treblach (osobny Arkusz w tym samym pliku Excel?).

Polecany bukmacher:

Fortuna Zakład bez Ryzyka do 600 zł Możesz zagrać Piękna Złota pani na żółtym tle wyciąga do ciebie dłoń z uśmiechem trzymając się pod bok

Czy ten artykuł był pomocny?

Przepraszamy.

Jak możemy poprawić artykuł?

Dziękujemy za przesłanie opinii.

Komentarze
Subskrybuj
Powiadom o
18 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

MASZ WŁĄCZONY ADBLOCK :(

Wyłącz proszę AdBlock
dla SureBety.pl
i odśwież stronę.
AdBlock blokuje nie tylko reklamy,
ale także LINKI,
co utrudni Ci nawigację.

Instrukcja jak wyłączyć blokadę reklam.

Nasz Model biznesowy pozwala Ci
korzystać z SureBety.pl za DARMO.
Ale bez reklam
będziemy musieli wprowadzić opłaty od Czytelników.
Nie chcemy tego robić.
Rejestrując się z naszych linków
pomagasz w rozwoju SureBety.pl.
Nie tracisz,
a my możemy zyskać.

Zobacz instrukcję
DZIĘKUJĘ!
Krzysztof ;)

SureBety.pl ciasteczkują: polityka prywatności.