SureBety – wszystko o zakładach bukmacherskich

  ARTYKUŁ

  Porady bukmacherskie

  ocena SureBety.pl
  Ty też oceń artykuł
  Ocena: 4,6/5
  Głosów: 5
  Aby ocenić artykuł, musisz się zalogować.

  Zakłady bukmacherskie na pewno nie są dla osób bojaźliwych. Ok. 14% Polaków potrafi ogrywać bukmacherów regularnie. To trzymanie się pewnych wskazówek umożliwia ten sukces.

  Starszy mężczyzna udziela rady młodszemu z książką na kolanie Słuchaj rad tylko od
  praktykujących ekspertów,
  ShutterStock

  Poniższe porady bukmacherskie pochodzą z angielskiej książki: Joseph Buchdahl - Fixed Odds Sports Betting. Tematem przewodnim jest zachęcenie do zakładów bukmacherskich i myślenia bardziej analitycznego o swojej strategii zakładów.

  Poprzez jasne myślenie i krytyczną ocenę, gracz może mieć nadzieję na maksymalizację swoich sukcesów. Bez tego bukmacher zawsze będzie górą. Oto porady jakie proponuje Buchdahl, z moją modyfikacją.

  1. Ustal kapitał do grania (bankroll)
  2. Badaj swoją dziedzinę sportu i bądź wybiórczy
  3. Prowadź historię zakładów
  4. Stawiaj wartościowy zakład lub nie stawiaj wcale
  5. Testuj swoje systemy prognoz
  6. Rozpoznaj korzystne rynki zakładów
  7. Stawiaj single
  8. Obstawiaj faworytów lub niskie kursy?
  9. Porównuj kursy bukmacherów
  10. Rozpoznaj swoje preferencje do ryzyka
  11. Analizuj swoje zapiski zakładów
  12. Naucz się jak przegrywać

  1. Ustal sobie kapitał do grania (bankroll)

  Bez zapisków długoterminowych sukcesów, żaden gracz nie powinien się zakładać, jeśli chce uniknąć przegranej. Najbardziej czułym zabezpieczeniem na to jest ustalenie sobie budżetu na cele zakładów, których strata nie nadszarpnie potrzeb zapłacenia rachunków. Jeśli taka strata wystąpi, gracz powinien rozważyć możliwość, że zakłady bukmacherskie nie są dla niego korzystną ofertą inwestycji.

  2. Badaj swoją dziedzinę sportu i bądź wybiórczy

  Piłka widziana przez lupęWyspecjalizuj się w jednej
  dziedzinie sportu, ShutterStock

  Są tysiące ofert kursów zakładów bukmacherskich do znalezienia każdego tygodnia i dla każdego bukmacher wystawia linie zakładów przeciwko tobie. Aby udowodnić swoje szanse w przezwyciężaniu tych niekorzyści, rozsądnym jest aby skoncentrować się na jednym, może dwóch kluczowych sportowych rynkach. Badaj je gruntownie.

  O mniej popularnych rynkach, jak dart, siatkówka czy snooker, bukmacherzy często wiedzą mniej o zdarzeniach niż zwolennicy tych sportów i mają tylko jednego lub dwóch ekspertów w tych dziedzinach.

  Bądź wybiórczy i nie zakładaj się bo musisz, ale tylko kiedy czujesz, że rozpoznałeś linię zakładów. Przecież najgorsze co może się zdarzyć po braku zakładu jest wyjście na zero.

  3. Prowadź historię zakładów

  Dla wszystkich swoich zakładów trzymaj dokładne zapiski postawionych zakładów, ich kursów, kwot jakie stawiałeś oraz zysków lub strat jakie się pojawiły. Trzymanie historii zakładów zgodnych z prawdą pomoże ci analizować twoje mocne i słabe strony. Pomoże ocenić szanse na twoje zyski i zbadać czy masz talent do zdobywania przewagi.

  Dla serwisów doradczych trzymanie i publikowanie bogatych zapisków jest oczywiste. Bez nich klienci nie mają pojęcia jak znaczący profit doradcy osiągają.

  4. Stawiaj wartościowy zakład lub nie stawiaj wcale

  Ręka wybiera prawidłową odpowiedź omijając krzyżykStawiaj wybrednie tylko
  wartościowe zakłady, ShutterStock

  Zakłady wygrane są jedynymi jakie przynoszą pieniądze. Prawda, ale nie możesz wygrywać cały czas. Bez wygrywania częściej niż bukmacher oszacował, że wygrasz, kapitał na zakłady pozostanie na czerwono. Aby osiągać zyski, potrzebujesz grać valuebet'y.

  By rozpoznać i zmierzyć wartość kursu musisz dokonać analizy meczu. Możesz porównać kursy różnych bukmacherów. Pomogą ci też ilościowe i jakościowe techniki przewidywań wyników oraz profesjonalne "przeczucia". Znajdź wartość, a zwycięzcy znajdą się sami.

  5. Testuj swoje systemy prognoz

  Gracze przyjmują różne przybliżenia do prognoz i przewidywań. Niektórzy preferują studiowanie przedmiotowe, czytanie na temat nowości każdego zdarzenia i wyrabianie sobie opinii na podstawie informacji o kontuzjach, moralach, motywacji itp. Inni preferują analizowanie informacji o formie i dostarczane systemy rankingów do przewidywania wyniku następnej rywalizacji. Inni podchodzą od numerycznej strony prognoz, testów i doszukują się znaczenia.

  Nie doszukuj się fałszywych zależności, które mogą przysłaniać te znaczące. Pamiętaj, że jeśli ktoś patrzy długo na zbiór danych, może doszukać się jakiejś zależności. Jednak niewielu ostatecznie wyłącza się i patrzy tylko na istotne fakty, aby mieć zyski w długiej perspektywie.

  6. Rozpoznaj korzystne rynki zakładów

  Jest mnóstwo rodzajów zakładów w ofercie bukmacherów. Każdy gracz ma swoje ulubione typy rynku zakładów, ale jest logiczne skupić się na tych typach, gdzie bukmacher ograniczył swoją przewagę.

  Mniejszą marżę znajdziemy tam, gdzie liczba możliwych wyników jest minimalna, czyli 2 i obejmuje: handicapy azjatyckie w piłce nożnej, zakłady sportów amerykańskich i 2-drogowe zakłady na wielu innych rynkach (tenis ziemny, koszykówka, under/over itp). Narzucana marża bukmachera jest niższa niż w przypadku 3 czy większej liczby opcji, ponieważ bukmacher może sobie na to pozwolić: jest mniej opcji do manewrowania kursami.

  7. Stawiaj single

  Dłonie z jednym dwoma i trzema wystawionymi palcamiPoczątkującym graczom zaleca się
  jedynie zakłady pojedyncze,
  ShutterStock

  Przez dekady bukmacherzy narzucali niedorzeczne restrykcje na możliwość pojedynczych zakładów, gdzie gracz potrzebował tylko wyniku jednego zdarzenia. Od eksplozji zakładów bukmacherskich Online, te ograniczenia na szczęście już prawie zniknęły. Niestety gracze wabieni większymi wypłatami z multizakładów, nadal stawiają te niesprzyjające zakłady masowo.

  Dla dobrze prosperujących graczy prawdą jest, że zyski mogą być większe przy graniu multizakładów. Jednak ryzyko przy większej marży i niższym współczynniku trafień jest większe.

  Single mogą zaoferować całkiem sensowne wynagrodzenie bez zbytniego martwienia się wczesną stratą kapitału na zakłady. Zachłanność graczy jest często powodem ich upadku. Dlaczego próbować biegać zanim nauczysz się chodzić?

  8. Obstawiaj faworytów lub niskie kursy?

  Tenisista zaciskający pięść w geście triumfuObstawiaj zawyżone kursy
  na faworytów, ShutterStock

  Kontrowersyjną oczywistością, przynajmniej w zakładach piłkarskich, jest przychylność bukmacherów do wysoko-kursowych faworytów. Zademonstrowana empirycznie na rynku kursów europejskiego futbolu, zawdzięcza swoje istnienie tendencjom awersji do ryzyka większości bukmacherów.

  Bukmacherzy mogliby bardziej przeceniać kursy (wystawiać niższe kursy) na faworyzowane selekcje. Wtedy jednak kursy na underdog'ów, mogłyby ich wystawić na zbyt duże ryzyko przez oferowanie wartości na wysokie kursy. Bukmacherzy wolą zatem zawyżać faworytów i jeśli już ma być na jakimś kursie wartość, to dla bukmachera lepiej żeby był to niski kurs, jeśli nie jest on przekonany do słuszności swych szacunków.

  Obstawianie tylko niskich kursów przez graczy, nie będzie wystarczające by zbalansować bukmacherowi linię zakładów, ale dla bukmacherów którzy tak wybrali, nakładana średnia marża, z którą zaczynają na faworyta, jest znacznie mniejsza niż w przypadku gdy bukmacher nie zawyżałby kursu na faworyta.

  Stawianie niskich kursów oznacza, że będziesz wygrywać częściej i twój bankroll będzie wystawiany na mniejsze ryzyko wysokich poziomów stawek zakładów.

  Słabi gracze jednak rzadko nie potrafią znaleźć wartość w niskich kursach i przez to tracą. Nie stawiaj faworytów, dlatego że są faworytami. Stawiaj na nich ponieważ wierzysz, że zawierają realną wartość i że bukmacher popełnił błąd!

  9. Porównuj kursy bukmacherów

  To nie podlega żadnym "ale". Jeśli jeden bukmacher oferuje 2.00 kiedy inny 2.20, nie ma sensu brać niższego kursu. Być może będziesz musiał otworzyć nowe konta by uzyskać okazję do korzyści. Biorąc pod uwagę reputację bukmachera i koszty transakcji (jeśli są jakieś lub małe), nie powinno to wprowadzać dodatkowych zakłóceń.

  Do rozeznania w ofercie kursów najlepiej pomoże porównywarka kursów.

  Rozważ także platformy zakładów (betting exchanges), dostępne przez betbrokerów, gdzie możesz się zakładać przeciwko innym graczom zamiast przeciw tradycyjnemu bukmacherowi. Pomimo prowizji płaconej od wygranych (zwykle 5% od zysku) możliwe kursy na platformach są często bardziej korzystne gdyż nie ma marży do przezwyciężania. Pamiętaj jednak: nie zakładaj się po prostu dlatego, że bukmacher oferuje wyższy kurs niż platforma. Upewnij się, że kurs zawiera wartość.

  10. Rozpoznaj swoje preferencje do ryzyka

  Biznesman rysuje na przezroczystej tablicy: RISK AVOID ACCEPT REDUCE TRANSFERWybór strategii i systemu
  zależy od Twoich skłonności
  do ryzyka, ShutterStock

  Czy jesteś poszukiwaczem ryzyka czy go unikasz? Odpowiedź na to pytanie ukształtuje twoją całą strategię stawkowania i zarządzania pieniędzmi. Poszukiwacze ryzyka są zadowoleni z postawienia wysokich kursów i wysokich wielokrotności, preferując dreszczyk hazardu wielkich wygranych od przyziemnych harówek zakładów "trochę wygrać, trochę przegrać".

  Ponadto niektórzy hazardziści są gotowi gonić stracony kapitał przez podnoszenie stawek po każdym przegranym zakładzie. Bądź ostrożny: taka polityka NIE gwarantuje zysków, podczas gdy ryzyko niepowodzenia jest znaczne. Jeśli wolisz grać bezpiecznie, plan jednego poziomu stawkowania wystarczy lub być może strategia stały profit.

  Stawianie procentu z twojego bankrollu przez procentowe stawkowanie bankrolla lub bardziej zaawansowane stawkowanie Kelly'ego może dawać znaczne zyski dla doświadczonego gracza, ale musi być on przygotowany na dłuższe okresy strat w zamian za większy dzień wypłaty.

  Zmartwiony biznesman wpatruje się w laptop po przegranej podpierając głowęPorażki są częścią nauki

  11. Analizuj swoje zapiski zakładów

  Pieniądze w banku z wygranych zakładów to wspaniałe uczucie, szczególnie gdy wierzysz, że twoje umiejętności i osądy zarobiły te pieniądze. Jednakże unikaj zadowolenia z siebie i badaj czy twoje zyski nie mogły być po prostu większe. Jeśli to przypadek, mogą nie przyjść tak łatwo w przyszłości. Jeśli nawet ustalisz znaczenie w historii zakładów, wystrzegaj się niewyjaśnionych czynników, które mogą zniwelować twój poziom sukcesu.

  Osiągniesz to dzięki rzetelnego prowadzeniu Podręcznika typowania.

  12. Naucz się jak przegrywać

  Być może najbardziej znacząca lekcja: gracz zakładów bukmacherskich powinien nauczyć się przegrywać. Może brzmieć to dziwnie. Można to rozumieć jako nabranie umiejętności zarządzania stratami i seriami porażek, których się nie da ustrzec.

  Porażki wymagają pokory, która balansuje nadmierną pewność siebie. Dzięki temu unikniesz sytuacji, w których chcesz się natychmiast odegrać. Odnieś tu sukces, a twoje szanse unikania całkowitej porażki wielce wzrosną. Proste pozostanie w grze jest połową bitwy. Jeśli pozbawisz się pieniędzy, to koniec gry. Bez pieniędzy żadne umiejętności nie będą miały znaczenia.

  O Twojej wielkości nie świadczy to jak zwyciężasz, ale to jak podnosisz się z porażek!

  Ira - Mocny [VIDEO YouTube]

  Zobacz też:
  Podręcznik typowania
  Rodzaje hazardzistów

  Ostatnia aktualizacja: 30.09.2019

  Ty też oceń artykuł
  Ocena: 4,6/5
  Głosów: 5
  Aby ocenić artykuł, musisz się zalogować.


   


  Nie jesteś zalogowany.
  ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
  Komentarze (1)  • anonim IP: 83.24.***.**
   23-12-2013 23:53 (pon)
   bogaty-typy.pl - Uwaga oszuści! 207 196 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  Logowanie

  W celu zalogowania się na swoje konto, wypełnij poniższy formularz. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta - zarejestruj się.  zamknij ×
  Popover Starter

  Jednorazowa oferta

  Jeżeli chcesz:

  Oferuję Ci ZA DARMO 31 minut nagrania video.


   Zgadzam się z Polityką Prywatności
  Top