SureBety – wszystko o zakładach bukmacherskich

  ARTYKUŁ

  STS

  Ocena SureBety.pl *
  5,5 / 10
   

  Star-Typ-Sport (STS) to bukmacher działający od 1997 roku na polskiej licencji Ministra Finansów. Od 2019 roku jest dostępny także na rynku UK. W Polsce podatek 12%, niskie kursy i limity powodują, że jest on polecany jedynie graczom rekreacyjnym.

  5Gienek-rozwalilem-buka-600.jpg 5. Rozwaliłem buka, Źródło: SureBety.pl

  bonus w STS 100% do 500 PLN

  Zarejestruj się w STS

  1. Fakty dotyczące STS

  1.1. Dane firmy

  Pełna nazwa STS to Star-Typ Sport Sp. z o.o. Bukmacher powstał w 1997 roku i posiada ponad 460 punktów przyjmowania zakładów w Polsce. Zatrudnia ok. 1300 pracowników. Oferuje zakłady na zdarzenia sportowe i polityczno-społeczne.

  STS.pl jest najbardziej popularnym (pod względem ilości graczy) wśród bukmacherów legalnych w Polsce:

  legalni-bukmacherzy-w-social-mediach-600.jpg Legalni w Polsce bukmacherzy w Social Mediach, Źródło: Gaming 5.0

  Strona internetowa STS prezentuje się następująco:

  Strona główna STS

  1.2. Godziny otwarcia STS

  • Poniedziałek: 9:30 - 18:00
  • Wtorek-Piątek: 09:00 - 19:00 (gdzieniegdzie do 20:00)
  • Sobota: 09:00 - 18:30 (do 20:00 w niektórych punktach)
  • Niedziela: 09:00 - 16:30 (a nawet do 19:00 w wybranych placówkach)

  Oto pełny spis punktów sprzedaży zakładów wraz z godzinami otwarcia.

  1.3. Zbigniew i Mateusz Juroszek

  Zbigniew Juroszek — ojciec Mateusza — zaczynał od deweloperki w firmie Atal, gdzie zbudował swój kapitał. Potem przejął kontrolę nad STS w 1999 roku za "jedyne" 1 milion PLN. Syn Mateusz miał wówczas 12 lat i każde wakacje praktykował w firmie ojca.

  Mateusz i Zbigniew Juroszek w sali konferencyjnej na tle wieżowca Od lewej: Mateusz Juroszek, Zbigniew Juroszek, Źródło: Forbes.pl

  Obecnie Mateusz Juroszek (rocznik ~1988) jest Prezesem Zarządu (od czerwca 2012, 32% udziałów). Jest bardzo zaangażowany w firmę i prowadził otwartą walkę z nielegalnymi bukmacherami i wszystkim co z nimi związane, w tym z SureBety.pl. Jeśli chcesz się zatrudnić w STS, a pracowałeś wcześniej dla nielegalnego bukmachera, to w odpowiedzi możesz uzyskać jedynie donos.

  1.4. STS UK

  W lutym 2019 STS wszedł na rynek Wielkiej Brytanii. Najwyraźniej Mateusz Juroszek zrozumiał, że jeśli chce urosnąć ponad posiadane w 2019 roku 250 mln PLN, to nie może się ograniczać do polskiego rynku z reżimem podatkowym.

  Strona STSbet.co.uk jest licencjonowana na rynek brytyjski i Polacy nie mogą się na niej rejestrować. Natomiast Brytyjczycy mogą na niej grać bez podatku 12%. Takie mamy właśnie prawo hazardowe w Polsce.

  1.5. Polityka firmy

  Dnia 11.08.2014 STS rozesłał mailing do 2940 osób, ujawniając przypadkowo w emailu adresy innych odbiorców

  Niebezpiecznik.pl zaproponował, aby firma wspomogła bibliotekę lub dom dziecka w ramach przeprosin. Inne banki, urzędy czy mniejsze firmy przystały na taką propozycję. STS jednak się nie zgodził. Poprzestał na przeprosinach. Wysłanych w dodatku przez pracownika działu IT, a nie od osoby najwyższego szczebla.

  Adresy email zostały przejęte przez konkurentów.

  1.6. Sponsoring

  Star-Typ Sport w 2017 roku sponsoruje takie drużyny piłki nożnej jak:

  • Reprezentacja Polski (oficjalny partner),
  • Jagiellonia Białystok (sponsor główny),
  • Lecha Poznań (oficjalny bukmacher klubu w latach 2013-2020),
  • Pogoń Szczecin,
  • Korona Kielce,
  • Cracovia,
  • Górnik Zabrze (do 2021 roku)

  drużynę siatkówki Asseco Resovia i drużynę piłki ręcznej Vive Kielce.

  STS jest także pierwszym bukmacherem w Polsce, który został sponsorem drużyny esportowej (Counter Strike: Global OffensiveIzako Boars. Kontrakt został podpisany w 2017 na rok czasu.

  Z inicjatywy STS powstała również fundacja Sport Twoją Szansą, która pomaga utalentowanym sportowcom z całego kraju.

  W 2019 roku są liderem wśród bukmacherów na facebooku pod względem ilości obserwujących użytkowników (ponad 160.000).

  2. Zalety STS

  • wypłacalna i renomowana firma legalnie działająca w Polsce
  • bukmacher dostępny w języku polskim
  • dość bogata oferta
  • dostępność punktów naziemnych
  • support mailowy na stronie internetowej
  • transmisje na żywo w ramach STS TV
  • brak selekcji klientów, chyba że jest się już stałym bywalcem niemile widzianym w punkcie STS
  • program lojalnościowy w postaci Klubu STS
  • brak dodatkowych kosztów, chyba że ktoś chce obstawiać telefonicznie
  • strona www przejrzysta i miła dla oka, zawiera opcję wyszukiwania zakładu

  3. Wady STS

  • 12% podatku od każdego kuponu + 10% od wygranych powyżej 2280 PLN
  • ograniczone godziny przyjmowania zakładów
  • na odebranie wygranej ma się określony czas: 30 dni
  • od ręki można wypłacić max. 1000PLN
  • brak oferty zakładów na żywo
  • brak bonusu dla nowych graczy
  • brak powiadomień o wynikach
  • bardzo niskie kursy
  • w formularzu rejestracyjnym wymagają (zbyt) wielu informacji (wymagania polskiej ustawy)
  • w sierpniu 2017 użytkownicy bardzo często skarżą się na problemy techniczne ze stroną www i z aplikacją - w zasadzie codziennie na różnych grupach na fejsie widzę takie skargi

  4. Moja opinia o STS

  4.1. Liczy się tylko wynik

  STS stosuje tzw. twardą politykę. Po trupach do celu, bez sentymentów. Liczy się tylko wynik i to im dobrze wychodzi.

  Najbardziej odstrasza mnie ideologia wyznawana przez Mateusza Juroszka (Prezesa STS), który jest fanatycznym przeciwnikiem obstawiania u zagranicznych bukmacherów. Takiej osobie lepiej nie powierzać swoich danych osobowych, bo nie wiadomo do czego posłużą. Z własnych źródeł wiem, że jeśli pracowałeś u zagranicznego bukmachera i napiszesz to w aplikacji o pracę w STS, to szybciej złożą na ciebie donos niż cię zatrudnią.

  4.2. Zawodowi gracze nie znoszą STS

  Mateusz Juroszek ma bardzo wysokie mniemanie o sobie. Uważa, że wie wszystko najlepiej i nie żyje w zgodzie z polskim światkiem bukmacherskim. Wszędzie szuka wrogów i nie dziwne, że po 1.04.2017, gdy ustawa hazardowa się zmieniła, gracze bukmacherów zagranicznych wybrali bukmachera stacjonarnego, który nie tępi za polityczne przekonania:

  sts-alexa.png STS i ETOTO tracą na popularności po 1.04.2017; ETOTO spadek "zawdzięcza" zmianie oprogramowania na stronie w tak krytycznym momencie!, fot. alexa.com

  Osobiście nie gram w STS, który jest dla mnie bukmacherem marketingowym (piękne dziewczyny, eventy, mistrzostwa w obstawianiu na żywo itp.). Grę w STS polecam rekreacyjnym graczom, którym nie zależy na wynikach finansowych.

  5. Rejestracja w STS

  5.1. Wybrane punkty regulaminu STS

  Oto kilka bardzo niekorzystnych dla gracza punktów obowiązujących w dniu 27.11.2014:

  3.12. Zabronione jest wykorzystanie typu "pewniak" albo innego typu pozwalającego obejść limity. STS zastrzega sobie prawo do anulowania zakładów kiedy 1 pojedyczny typ ("pewniak") jest kombinowany z innymi zdarzeniami w celu obejścia limitów zakładów online ustanowionych przez STS. W takiej sytuacji wszystkie takie zakłady zostaną anulowane za wyjątkiem pierwszego zawartego zakładu. Stawki z anulowanych w takich okolicznościach zakładów zostaną zwrócone.

  3.13. STS dokona anulowania dowolnego zawartego zakładu w tym również rozstrzygniętego w przypadku, jeżeli dojdzie do uzasadnionego podejrzenia zmowy pomiędzy Kontami STS graczy i/lub klientami, przejawiającej się dokonaniem zawarcia w krótkim czasie przez różnych klientów, zakładów z identycznymi lub bardzo podobnymi typami.

  3.16. Minimalna oraz maksymalna liczba typów w zakładzie, maksymalna stawka dozwolona na kombinację i wszystkie pozostałe limity są opublikowane Klientowi na stronie internetowej STS. Obowiązkiem Klienta jest zapewnienie, że warunki te zostały spełnione.

  5.6. W przypadku oczywistych błędów przy wprowadzaniu danych do systemu Bukmachera skutkujących w szczególności błędami w publikacji informacji na stronach internetowych Bukmachera w tym błędami na Koncie STS, Bukmacher dokona anulowania takich kuponów, nawet jeśli błąd zostanie zauważony już po zawarciu zakładu na dane Wydarzenie lub/i rozstrzygnięciu zdarzenia. Stawka anulowanego zakładu z takiego powodu zakładu zostanie uczestnikowi gry zwrócona z zastrzeżeniem pkt 7.5., pkt 7.9. i za wyjątkiem "Zakładów na Żywo" (zob. zasady opisane w pkt 16). Prawidłowy kurs, o którym mowa powyżej to kurs zgodny ze światowymi trendami kursów bukmacherskich, oferowanych w momencie zakończenia przyjmowania zakładów związanych z tym wydarzeniem, do wykazania czego zobligowany jest Bukmacher.

  Co do pkt 3.12. brak jest definicji typu "pewniak". Nie jest doprecyzowane o jakiego rodzaju limity chodzi. Poza tym system bukmachera NIE informuje gracza o wielkości limitu.

  Co do pkt 3.13. nie jest napisane kto będzie rozpatrywał sprawy sporne. Domyślam się, że sąd, bo organu nadzorczego w Polsce nie ma.

  Co do pkt 3.16. w sumie dosyć standarowy zapis, choć wielu bukmacherów blokuje takie luki także systemowo. System STS przepuści wiele - problemy mogą się pojawić przy wypłacie.

  Pkt 5.6 to standardowy zapis opisujący tzw. misprint. Oczywiście będzie obarczony ogromną marżą, którą można rozłożyć różnie na każdą z opcji wyniku.
  Jest zatem kwestią sporną czy przy kursie na rynku 2.0 prawidłowym kursem w STS byłby 2.0 , 1.80 czy jeszcze inna wartość.
  W brytyjskim bet365 biorą wartość, jaka wynikałaby z oprogramowania do zakładów, przy zadanych parametrach początkowych. Nie wiem jednak, czy STS dysponuje równie zaawansowanym narzędziem co zagraniczny bukmacher.

  W wersji regulaminu z 28.05.2014 możemy przeczytać:

  8.3 Uczestnik gry ma prawo zgłoszenia polecenia dokonania wypłaty wygranej w ciągu 3 miesięcy liczonych od daty ogłoszenia oficjalnych wyników ostatniego typowania, objętego danym zakładem. Po upływie tego terminu uczestnik gry traci prawo do wygranej z wyjątkiem postanowień punktu 8.4.

  8.4 Za każdym razem gdy uczestnik gry przeznaczy na zawarcie nowego zakładu środki (w całości lub w części) uzyskane z wygranej, które nie zostały wypłacone, od tej chwili termin do zgłoszenia polecenia wypłaty wygranej, o którym mowa w pkt. 8.3 odnośnie tej części wygranej rozpoczyna bieg od nowa.

  Regulamin jest niemożliwy do przeszukania za pomocą funkcji szukania ctrl+F, co utrudnia wychwycenia zmian w treści Regulaminu. Całość zapisana jest w niewygodnym formacie *.pdf na 50 stronach A4.

  5.2. Jak założyć konto w STS?

  Nie podoba mi się to jak pan Juroszek traktuje prawdziwych zawodowców, dlatego NIE polecam rejestracji w STS. Zamiast tego, proponuję bukmachera Fortuna ze ścisłej czołówki, który ma dużo lepsze kursy i dobrze traktuje graczy.

  Jeśli mimo to chcesz założyć konto:

  Zarejestruj się w STS

  Star-Typ Sport Sp. z o.o. ma zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem.

  Ostatnia aktualizacja: 15.10.2019

  5,5 / 10
   


   


  Nie jesteś zalogowany.
  ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
  Komentarze (57)  • anonim IP: 94.254.***.**
   10-08-2018 21:45 (pt)

   Trzeba było na under 0.5 postawić xD

   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • anonim IP: 93.179.***.***
   06-08-2018 11:35 (pon)

   Polecam się zapoznać przed graniem w STS

   http://www.wykop.pl/artykul/4454711/afera-sts-legalny-bukmacher-probuje-oszukac-gracza-na-kilkanascie-tysiecy-zl/

   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • (112)
   22-05-2018 17:40 (wt)

   Teraz opiszę jaką nie przyjemną sytuację z Tą firmą miał mój znajomy. Postanowił on założyć u nich konto on-line. Po wypełnieniu danych, podaniu nr konta bankowego i wysłaniu zdjęcia dowodu osobistego, czekał na weryfikację. Jakież było Jego zdziwienie, gdy dowiedział się, że nie przeszedł tego procesu. Poproszono go też o wysłanie innego dowodu tożsamości. Ponieważ nie posiadał innego dokumentu, napisał do nich dlaczego nie zweryfikowali konta. W odpowiedzi otrzymał, że powołują się oni na ustawę o przeciwdziałaniu terroryzmu i praniu brudnych pieniędzy. Mój znajomy jak to przeczytał, to był w szoku nigdy się z takim czymś nie spotkał. Wtedy napisał do nich, skoro uważają że z dowodem osobistym jest coś nie tak, niech to zgłoszą na Policję. Nie otrzymał na tę prośbę żadnej odpowiedzi. 

   Uważam takie postępowanie STS za śmieszne. Na przykład na Allegro aby zweryfikować konto, wystarczy wysłać tylko 1zł z polskiego konta bankowego. Po weryfikacji złotówka jest zwracana. 

   Odpowiedzi: 1
   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • (112)
   06-01-2018 20:58 (sob)

   Uważam tę firmę bukmacherską najdelikatniej mówiąc za nie kulturalną. Wyjaśniam dlaczego. Jakiś czas temu chciałem postawić zakład w punkcie stacjonarnym STS mecz piłki nożnej. Ku memu zdumieniu system wykazał że mecze się już rozpoczęły. W rzeczywistości miały zacząć się za 4 godziny. Kazałem kasjerce aby ten fakt zgłosiła do centrali. Jednak upierała się że mecze się zaczęły (wiadomo nie znała się na tym). Zatem poprosiłem ją aby podała nr telef. do nich, ja z nimi o tym porozmawiam. Dzwoniłem do nich z punktu 2 razy, ale nikt nie odbierał. Wkurzony w sumie byłem bo nie potrzebnie straciłem czas. 

   Mniej więcej za miesiąc otrzymałem od nich sms polecający gre w ich punkcie. Zastanawiałem się długo skąd znają mój nr telefonu.

   Podsumowując zachowali się nie grzecznie wpisując mój nr telefonu do swojego systemu, nie pytając w ogóle czy się na to zgadzam i czy życzę sobie od nich wiadomości. 

   Odpowiedzi: 1
   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • anonim IP: 91.226.**.**
   29-10-2017 18:11 (nd)

   Proponuję zweryfikować dużą cześć informacji na temat tego bukmachera, większość rzeczy mija się z prawdą. 

   W sumie wygląda to na pojazd po STSie a gloryfikacja innych legalnych bukmacherów.

   Brak zakładów na żywo? 
   Brak bonusu dla nowych graczy?

   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • anonim IP: 188.146.***.***
   10-08-2017 19:56 (czw)

   Co za dno.. Zakład roztrzygnięty 20 minut temu do teraz na depozycie nie mam hajsu.. No parodia.. Takie rzeczy były nie do pomyślenia był na świętej pamięci bet365.. Pomyślałem dam szansę.. Ale widzę, że to jest tragedia. Samo działanie stronki w necie jak widać przekracza ich możliwości. Kursy są słabe żeby nie powiedzieć, że ujowe.. Tragedia. Teraz w tym kraju normalnie nie da się grać w sieci.. Pozdrawiam amatorów dwuzłotowców i wyborców PiS.. A żeby was .... strzelił :)

   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • anonim IP: 46.169.**.*
   10-07-2017 12:07 (pon)

   2 gwiazdki    zaczeli robic problemy z wyplatami  LV bet juz ich przegonil dla tego dali nowy bonus 500 zl  kursy bardzo zle

   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • anonim IP: 89.66.***.**
   10-07-2017 10:30 (pon)

   bardzo slabe kursy plus podatek ...  czas czekania na pieniadze 1-2 dni a nie jak pisza ze do 28 min !!!

   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  Logowanie

  W celu zalogowania się na swoje konto, wypełnij poniższy formularz. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta - zarejestruj się.  zamknij ×
  Popover Starter

  Jednorazowa oferta

  Jeżeli chcesz:

  Oferuję Ci ZA DARMO 31 minut nagrania video.


   Zgadzam się z Polityką Prywatności
  Top