Portfele internetowe są lepszym rozwiązaniem dla graczy zakładów niż konta bankowe. Pozwalają szybko przelać pieniądze do/od bukmachera i wypłacić je tanio w bankomacie. Co najważniejsze, bez wyroku skazującego nie udostępniają informacji dot. klientów polskim instytucjom nadzoru.

Zbliżenie na dłonie mężczyzny w garniturze który trzyma przed sobą rozchylony portfel z którego wyfruwają dolary

Portfel elektroniczny jest alternatywą dla kont bankowych. Większość portfeli ma siedziby poza Polską, dzięki czemu jest dla graczy bezpieczniejsza niż polscy operatorzy finansowi. fot. Paymenticon.com

Portfel internetowy – co to jest?

200 euro wylatujące z niebieskiego monitora

Wypłacaj łatwo pieniądze z bukmacherki

Portfele internetowe to system płatności służący do elektronicznego przelewania pieniędzy. Coś jak konto bankowe za granicą, tylko bez gwarancji funduszu bankowego (gwarantowana kwota wypłaty w przypadku bankructwa to zwykle 1000 EUR/GBP w zależności od portfela).

Założenie konta i jego prowadzenie jest darmowe. Twoim loginem jest zwykle adres email.

Zastosowanie portfeli internetowych

Dzięki portfelowi internetowemu możesz:

 • wpłacić środki na konto bukmachera, pokerroomu czy kasyna
 • dokonać płatności kartą debetową przypisaną do konta (wszędzie gdzie akceptowane są karty VISA/Mastercard)
 • wypłacić kartą pieniądze w dowolnym bankomacie w Polsce
 • przelać pieniądze innemu użytkownikowi portfela

Internetowe portfele – zalety i korzyści

Do najważniejszych zalet portfeli internetowych należą:

 • w obliczu ustawy hazardowej w Polsce są alternatywą dla polskich kont bankowych, jeśli ktoś chciałby korzystać w Polsce z zagranicznych bukmacherów
 • możliwość błyskawicznego transferu środków do bukmachera (środki zwykle dostępne od razu po wykonaniu transferu)
 • niskie prowizje
 • łatwy w obsłudze
 • daje możliwość ominięcia dużych kosztów przelewów zagranicznych
 • może stanowić pewnego rodzaju „centrum zarządzania”, skąd przelewa się środki do dowolnego bukmachera/pokerroomu/kasyna
 • możliwość zapłaty kartą na aukcjach, w sklepach internetowych, w sklepach stacjonarnych
 • możliwość wypłaty środków z dowolnego bankomatu po wyrobieniu taniej karty debetowej

Do wad portfeli internetowych należą:

 • w razie bankructwa (znikoma szansa) odzyskasz najwyżej 1000€/£
 • konto jest powiązane z adresem mailowym, więc bezpieczeństwo konta zależy od tego czy ktoś ci się włamie na skrzynkę (porada: unikaj interia.pl, onet.pl, wp.pl; najlepszy jest gmail.com) i od tego czy klikasz w niebezpieczne linki (zob. phishing) – można to wyeliminować stosując podwójną weryfikację podczas logowania
 • istnieją limity kwotowe wysyłanych i otrzymywanych pieniędzy, które mają przeciwdziałać praniu brudnych pieniędzy

Najlepsze portfele internetowe 2020

Najlepsze portfele to portfele, które zapewniają największe bezpieczeństwo polskim graczom, czyli takie, które nie wydadzą twoich danych polskim organom (bez wyroku skazującego).

Do 2017 roku na rynku liczyły się w praktyce tylko 2 portfele: NETELLER i Skrill. Niestety po wprowadzeniu w Polsce ustawy hazardowej w 1.04.2017, portfele te zaczęły blokować płatności hazardowe Polakom i stały się prawie bezużyteczne do celów hazardowych.

Od 2017 roku zdecydowanie najlepszym portfelem internetowym dla Polaków, którzy lubią hazard jest portfel ecoPayz Polska. Alternatywą jest konto bankowe Revolut.

1. ecoPayz

ecoPayz to czołowy dla polskich graczy wirtualny portfel. Jest tani, ma opcję karty debetowej w PLN i obsługuje go szerokie grono bukmacherów, także tych, którzy są na blokowanej liście Ministerstwa Finansów. Niestety ecoPayz nie obsługuje wszystkich kluczowych bukmacherów, dlatego może się przydać inna forma płatności, np. bitcoiny. Spodziewam się, że ecoPayz będzie stopniowo poszerzał swoją listę współpracujących bukmacherów.

2. NETELLER

NETELLER przyda się jedynie do bukmacherów, którzy nie są blokowani przez polskie Ministerstwo Finansów, a gdzie ecoPayz nie jest dostępny. Strona i support jest dostępna w języku polskim. Jakość obsługi klienta jest na wysokim poziomie, znacznie lepszym niż w Skrill. Opłaty są przyzwoite i jest możliwość wyrobienia karty debetowej do konta.

3. Skrill

Portfel internetowy Skrill jest alternatywą dla NETELLER. Opłaty są wysokie, ale i tak lepsze to niż korzystanie z przelewów bankowych i zostawianie śladów finansowych transakcji w polskich instytucjach bankowych. Obsługa klienta na niskim poziomie, więc polecam rejestrację tylko wtedy, gdy nie masz wyjścia.

Rulon pieniędzy spięty klamrą @ na klawiaturze

ePieniądze

Pytania i odpowiedzi

1. Ile kosztuje wpłata do bukmachera?

Ile kosztuje portfel? Jest już prawie standardem, że wpłaty do bukmacherów są darmowe dla gracza. Bukmacherzy płacą prowizję od wpłaty, ale biorą te koszty na siebie. To zachęca do wpłat, a bukmacher liczy, że ten mały koszt mu się zwróci z nawiązką.

2. Ile kosztuje wypłata od bukmachera?

Koszt wypłaty środków waha się w zależności od bukmachera w granicach 0-3%. Każdy bukmacher określa warunki wypłaty w swoim regulaminie.

3. Czy mogę wypłacić pieniądze bez obstawiania?

Zwykle nie. Ponieważ bukmacherzy pokrywają koszty wpłat/wypłat, oczekują, że gracz zaryzykuje swoje środki przed wypłatą. W praktyce u większości bukmacherów trzeba zagrać przynajmniej za wielkość depozytu, aby te środki były możliwe do wypłaty bez prowizji (patrz regulamin konkretnego bukmachera). Bez tego ograniczenia gracze wpłacaliby i wypłacali za często (żeby uzyskać wyższy status VIP w portfelu internetowym), a bukmacher od każdej transakcji płaciłby prowizję.

4. Wpłaciłem jedną metodą depozytu. Czy mogę wypłacić inną?

W związku z polityką przeciwdziałaniu prania brudnych pieniędzy, metoda którą wpłacono środki, jest używana również do wypłat. Inna metoda wypłaty może być zwykle dostępna, jeśli wypłaci się tyle ile się wpłaciło do bukmachera. Zależnie od regulaminu bukmachera, nadwyżka może być czasami wypłacona inną metodą. Ograniczenia dotyczą szczególnie pierwszej wpłaty/wypłaty.

5. W jakiej walucie założyć konto w portfelu, żeby nie narazić się na koszty?

Jeśli portfel internetowy jest w innej walucie niż konto bukmachera, podczas transferu środków zostanie pobrana prowizja za przewalutowanie. Zwykle wynosi ok. 2-3%. Dlatego trzeba przemyśleć w jakiej walucie założyć portfel internetowy, bo waluta PLN nie u każdego bukmachera jest dostępna i mogą się pojawić niepotrzebne straty na przewalutowaniach.

Uważam, że główny portfel elektroniczny powinien być w walucie, w której się zarabia. Pozostałe portfele można otworzyć w pozostałych walutach. W praktyce gracz zawodowy ma 2-3 różne portfele. Poza rzadkimi wyjątkami waluty portfela nie można zmienić.

Gotówka będzie krążyła głównie pomiędzy bukmacherami a portfelami internetowymi, a wypłaty wygranych z bankomatu będą stanowiły małą część wszystkich transferów. Zwłaszcza w przypadku początkujących graczy. Dobrze więc gdyby nie było różnic walutowych na linii główny bukmacher – portfel.

Przy ustalaniu waluty portfela warto zadać sobie pytania:

 1. Jak często będziesz wpłacać/wypłacać do bukmacherów mających PLN i jak duże kwoty to będą?
 2. Jak często będziesz wpłacać/wypłacać do bukmacherów w walucie EUR?
 3. Jak często będziesz wpłacać/wypłacać do bukmacherów w innej walucie niż EUR?
 4. Jak często musisz zasilać konta w EUR lub wypłacać z nich?
 5. Jakie są prowizje pobierane przy przewalutowaniach?
 6. Jak często będziesz wpłacać/wypłacać pieniądze z portfela internetowego w bankomacie?

Portfel internetowy – podsumowanie

Do roku 2017 każdy poważny gracz zakładów bukmacherskich posiadał konto NETeller i/lub Skrill.

Od roku 2017 ecoPayz stał się najbardziej atrakcyjnym portfelem dla Polaków. Proponuję zacząć właśnie od niego albo od Revoluta.

Zobacz też: Jak wpłacać do zagranicznych bukmacherów?