Betfair – Opłata Premium

Bezpośredni dostęp do giełdy zakładów betfair jest niemożliwy z terenu Polski. Będzie Cię wtedy dotyczyła opłata Premium. Dostęp z Polski możesz uzyskać za pomocą pośrednika (betbrokera) i opłata Premium nie będzie miała wtedy zastosowania (chyba że betbroker Cię zlimituje).

Opis oraz przykłady obliczania Opłat Premium opublikowane są w dziale ‘O nas‘ na stronie Betfair.
Dla wygody Czytelnika skopiowałem opis i zaznaczyłem najważniejsze fragmenty w języku polskim (opis może być nieaktualny – daj mi wtedy znać):

1. Opłaty Premium

Niewielka grupa (poniżej 0.5%) naszych najlepszych użytkowników ponosi koszty tzw. Opłat Premium.

Prosimy zapamiętać, że użytkownicy będą poinformowani o przysługujących opłatach Premium zanim zostaną one pobrane.

2. Obliczanie potencjalnych Opłat Premium

Betfair tygodniowo obliczy zysk brutto oraz sumę wygenerowanych kosztów** dla całego okresu istnienia konta. Szczegóły poniżej.

Opłaty Premium dotyczą jedynie użytkowników, którzy zarejestrują zysk, a ich suma kosztów wygenerowanych od momentu przyłączenia się do Betfair wynosi poniżej 20% zysku brutto.

Zdecydowana większość użytkowników, a nawet większość użytkowników, którzy zanotowali zysk od momentu przyłączenia się do Betfair, nie spełnia warunków Opłat Premium.

Warunki te spełniają jedynie najlepsi lub nowi użytkownicy, którzy obstawili jedynie kilka zakładów lub wygrali wysokie kwoty. W celu zapewnienia sprawiedliwego pobierania opłat wprowadzono dodatkowe kryterium: pojedyncza wygrana przekraczająca 50% dotychczasowego zysku brutto nie jest brana pod uwagę.

Pobranie Opłaty Premium będzie rozważane po obstawieniu przez użytkownika zakładów na więcej niż 250 rynkach.

Każdy użytkownik otrzyma upust i nie będzie musiał zapłacić pierwszego £1,000 Opłat Premium.

Proszę mieć na uwadze, że obliczając ‘koszta’, przyjmuje się, iż pobieranie ich odbywało się od momentu uruchomienia Betfair, czyli od czerwca 2000 roku. Oznacza to, że przyjmiemy iż wszyscy klienci wygenerowali opłaty na poziomie przynajmniej 20% dotychczasowego zysku brutto na dzień 12 października 2009. Oznacza to także, że w przypadku niektórych klientów zużyta zostanie część lub całość upustu w wysokości £1000 jeszcze przed 12 października 2009 roku. Ma to na celu wynagrodzenie klientom teoretycznie poniesione koszta. Przyjmując, że teoretyczne koszta, pomniejszone o upust, zostały zapłacone przed wprowadzeniem opłat premium, uzyskuje się efekt redukcji kwoty, którą musieliby zapłacić klienci normalnie.

Każdego tygodnia użytkownik spełniający wszystkie kryteria zapłaci kwotę mniejszą od:

  • Różnica pomiędzy 20% zysku brutto z poprzedniego tygodnia, a sumą wygenerowanych kosztów w tygodniu; oraz
  • Różnica pomiędzy 20% zysku brutto dotychczas zysku, a sumą wygenerowanych kosztów od momentu założenia konta.

Użytkownik nigdy nie zapłaci więcej opłat premium niż zysk brutto w poprzednim tygodniu.

Prosimy pamiętać druga z obliczonych powyżej kwot może jedynie obniżyć Opłatę Premium i będzie stosowana bardzo rzadko kiedy różnica pomiędzy 20% dotychczasowego zysku brutto, a sumą wygenerowanych kosztów od momentu założenia konta, wynosi mniej niż podobne obliczenie ale w okresie jednego tygodnia.

Opłaty Premium będą pobierane z kont tygodniowo (w środy) bazując na aktywności z poprzedniego tygodnia (poniedziałek – niedziela).

Konta pojedynczych osób, podmiotów, użytkowników API lub tzw. Kont Master brane są pod uwagę jako pojedyncze jednostki w obliczaniu Opłat Premium. Punkty Betfair nie są przyznawane w związku z Opłatami Premium.

* zysk brutto to wygrana kwota bez łącznych kosztów minus przegrane kwoty na rynkach Betfair.

** suma kosztów wszystkie pobrane przez Betfair prowizje, które powstały na skutek obstawiania zakładów przez klienta oraz wszystkie Opłaty Premium. “Pobrane prowizje” uwzględniają prowizje pobrane za wygrane zakłady jak i prowizje pobrane od innych użytkowników za Twoje przegrane zakłady. W przypadku wygranej, pobierana jest prowizja po Twojej stawce, w przypadku przegranej przy stawce wygrywającego użytkownika (“Zakładana prowizja”). Obliczenie prowizji za aktywność obstawiania:

Pobrana prowizja = (Prowizja + Zakładana prowizja) ÷ 2, gdzie
Zakładana prowizja = (straty na rynku) x 3%

Dzielimy przez 2 aby nie obliczać każdego funta dwukrotnie.

3. Podsumowanie Opłat Premium

Opłaty Premium dotyczą użytkowników, którzy, od momentu założenia konta, spełnią poniższe kryteria:

  • Wystąpi zysk;
  • Suma wygenerowanych opłat wyniesie mniej niż 20% zysku brutto;
  • Zakłady na 250 rynkach.

Dwa następne kryteria zmniejszają prawdopodobieństwo płacenia Opłat Premium:

  • Pojedyncza wygrana przekraczająca 50% dotychczasowego zysku brutto nie jest brana pod uwagę;
  • Każdy użytkownik nie będzie musiał zapłacić pierwszego £1,000 Opłat Premium. Upust ten dotyczy całego okresu istnienia konta.

Każdego tygodnia użytkownik spełniający wszystkie kryteria zapłaci kwotę mniejszą od:

  • Różnica pomiędzy 20% zysku brutto z poprzedniego tygodnia, a sumą wygenerowanych kosztów w tygodniu;
  • Różnica pomiędzy 20% zysku brutto dotychczas zysku, a sumą wygenerowanych kosztów od momentu założenia konta.

4. Przykłady

Przykład 1

Wygrałeś £10,000 brutto od momentu przyłączenia się do Betfair obstawiając na 800 rynkach. Poniesione koszta to £980; wszystkie jako pobrana prowizja. Nie poniosłeś do tej pory Opłat Premium, ale w pełni wykorzystałeś upust £1,000.

W poprzednim tygodniu wygrałeś £500 i poniośłeś £80 kosztów. Musisz zapłacić £20 Opłat Premium ((£500 x 20%) – £80 = £20).

Przykład 2 – Upust

Wygrałeś £10,000 brutto od momentu przyłączenia się do Betfair obstawiając na 320 rynkach. Wygenerowałeś 1050£ w postaci prowizji i nie zapłaciłeś dotychczas żadnych Opłat Premium.

W poprzednim tygodniu wygrałeś £500 i poniosłeś £50 kosztów. Bez upustu należałoby zapłacić £50 Opłat Premium ((£500 x 20%) – £50 = £50). Jednak biorąc pod uwagę upust dane £50 zostanie potrącąne od £1,000 Opłat Premium. Pozostanie Tobie £950 upustu od Opłat Premium.

Przykład 3 – Bez dużych wygranych

Wygrałeś £8,000 brutto od momentu przyłączenia się do Betfair obstawiając na 500 rynkach. Poniesione koszta to £1,025; wszystkie jako pobrana prowizja.

W poprzednim tygodniu wygrałeś £5,000 na jednym rynku przy poniesionych kosztach £125. W danym przypadku Opłaty Premium nie obowiązują gdyż wygrana stanowi ponad 50% dotychczasowych zysków brutto. Pobrana prowizja zaliczana jest do wszystkich spłaconych kosztów.

Po odjęciu wygranej zysk brutto wynosi of £3,000 , a poniesione koszta to £1,025 dlatego nie ponosi się Opłat Premium.

Ostatnia aktualizacja: 1.01.2012

Czy ten artykuł był pomocny?

Przepraszamy.

Jak możemy poprawić artykuł?

Dziękujemy za przesłanie opinii.

Komentarze
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Opinie w linii
Zobacz wszystkie komentarze

SureBety.pl ciasteczkują: polityka prywatności.