Wprowadzono cenzurę prewencyjną portali internetowych, co jest złamaniem konstytucyjnego prawa wolności słowa. 2010-2019 mieliśmy ACTA i ACTA2. W 2017 roku ocenzurowano w Polsce bukmacherów zagranicznych. W 2022 cenzuruje się małe portale informacyjne. Co będzie następne? Trzeba działać!

Czarne STOP czerwone CENZURZE czarne INTERNETU

Cenzurowanie Internetu łamie art. 54 polskiej konstytucji o wolności słowa.

Cenzura strony internetowej to złamanie praw konstytucyjnych Art. 54.:

1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.

Nagrałem krótkie wideo (transkrypcja poniżej).
Przekazałem w nim kilka najważniejszych informacji.

Nowy czy stary świat cenzury?

Witam wszystkich w nowej rzeczywistości. W nowym świecie cenzury, choć może nie do końca nowym, bo cenzura trwa już od kilku lat (zob. artykuł ustawa hazardowa 2017, protesty dot. ACTA, ACTA 2), ale nie wszyscy sobie z niej zdają sprawę. W tym video pokażę wam krótko, co się zmieniło po długim weekendzie majowym 2022 i jak sobie z tym poradzić, jak chodzi o cenzurę.

Mamy artykuł z 28 kwietnia 2022

Bezprecedensowa techniczna cenzura prewencyjna

i po kliknięciu w niego nic się nie wyświetla:

Błąd wyświetlania strony: ta witryna jest nieosiągalna

Ilość niedostępnych stron rośnie szybciej niż myślisz. W latach 2017-2022 ocenzurowano już ponad 25.000 domen.
W kwietniu 2022 ruszyła DRUGA FAZA CENZURY… (małe portale informacyjne)

Mamy artykuł na Wykop.pl PiS wprowadził po cichu cenzurę internetu? (zaloguj się i wykop news!). Napisały o tym WolneMedia.net, ale jeśli nie wiecie co to jest cenzura, to możecie nie wiedzieć jak zobaczysz tą stronę, a rozwiązanie jest stosunkowo proste.

O cenzurze napisała też ZaufanaTrzeciaStrona.pl: „Dlaczego nie działa mi strona”, czyli jak ABW walczy z kremlowską propagandą.
Na Wykopie mamy link do szerokiego artykułu.

Wojna to oczywiście kolejny pretekst do wprowadzenia cenzury, a będzie ich więcej na pewno. Każdy pretekst jest dobry, aby zwiększyć swoją władzę, prawda?
Dopóki nie zareagujecie, to w tym kierunku będą szły działania rządu i chodzi o to, aby znaleźć jakąś dobrą równowagę między rozsądkiem a tyranią.

Jak zobaczyć niedziałającą stronę www?

W tym momencie ten artykuł się nie załaduje, ale jeżeli włączysz sobie VPN-a…

Wpisz w Google “VPN zakłady bukmacherskie“. Ja akurat mam o stronę o zakładach. Tutaj macie przekazane informacje co to jest VPN i najważniejsze informacje zebrane na bieżąco. Staram się je uzupełniać. Po przeczytaniu powinniśmy sobie poradzić z cenzurą w ciągu 5 i 10 minut. Wystarczy ściągnąć darmowego VPN-a. Ja korzystam z Windscribe’a. Włączamy go. Trwa to kilka sekund. Odświeżam stronę i wszystko powinno być widać.

Bezprecedensowa techniczna cenzura prewencyjna

Artykuł z 28 kwietnia 2022. Pierwszy nagłówek: “Nie popieramy agresji Rosji na Ukrainę, ale nie popieramy również cenzury“.

Są tutaj też inne nawoływania, typu światowy plan elit nowego porządku świata (NWO). Nie ze wszystkim się zgadzam, natomiast głównym tematem jest przede wszystkim cenzura, czyli chodzi o to, aby nie dopuścić do cenzurowania Internetu, gdzie jedni mają prawo głosu, a opozycji się go zabiera. Bo to będzie prosta droga do tyranii. Jak ktoś na historię, to wie jak to się kończy…

Zatem mamy te dwa artykuły: o VPN-ie i jak ominąć cenzurę w zakładach. W tym momencie pewnie niektórzy pierwszy raz się dowiadują o cenzurze w 2022 roku.

W artykule Jak odblokować bukmacherów? możesz przeczytać, że plany cenzury są realizowane od 2017 roku, razem z ustawą hazardową 2017. Wprowadziła ona Rejestr domen służących do oferowania gier hazardowych niezgodnie z ustawą. Pięknie się nazywa. Tak, żeby nie wymówić. My hazardziści nazywamy ją po prostu Rejestr Domen Zakazanych.

Jest tutaj 25.000 domen, które są zakazane. Nie czarujmy się. Dotyczą często zagranicznych podmiotów, które działają często w ramach Unii Europejskiej, zgodnie z licencją wydaną w Unii Europejskiej, teoretycznie w ramach wolnego przepływu gospodarczego. Coś takiego powinno w teorii funkcjonować. W państwie prawa. Czy Polska jest państwem prawa? Może pozostawię to bez odpowiedzi.

W tym rejestrze są dopisywane na bieżąco różne domeny do ocenzurowania. Pierwszy wpis został dodany 26 kwietnia 2007. Głównie są to bukmacherzy, kasyna, pokerroomy itd.
Był to pierwszy krok do szerokiej cenzury.

Polacy pokazali, że mają to głęboko w dupie i dlatego wygląda to tak, jak wygląda…

Co zrobić by nie dopuścić do cenzury?

Trwa WIELKI TEST: politycy badają właśnie reakcję społeczności na kolejną próbę cenzury.

Czy Polacy znowu nie zareagują tak jak w 2017 roku, bo co ich za obchodzą zakłady bukmacherskie?? Przecież ktoś i tak nie gra, a hazard uzależnia itd. Po co mi to? Dlaczego nie cenzurować stron prorosyjskich? (nawet jeśli prorosyjskie nie są) I właśnie o to chodzi rządowi, żeby nie było tego sprzeciwu. A jeżeli nie ma tego sprzeciwu, to znaczy, że można dalej cenzurować.

Niedługo możecie się obudzić w zupełnie innej rzeczywistości, bo chodzi o “metodę salami”, czyli wprowadzenia drobnych zmian tak, żeby społeczeństwo się nie zorientowało, że coś się zmienia. I za 10, 20 lat wasze dzieci nie zorientuję się jak kiedyś wyglądał świat bez cenzury. Więc w zasadzie nie ma na to czekać. Trzeba działać!

Jak działać?

Np. social media. Jak akurat działam na Twitterze. Inni na Facebooku czy TikTokach. Warto nagłośnić tą sprawę.

Ja polecam Zaufaną Trzecią Stronę, żeby powołać się na ich wpis. Mają renomę, mają markę i będzie to zrozumiałe bardziej niż zakłady bukmacherskie, o których ja piszę. Ocenzurowano takie witryny jak wrealu.pl czy wolnemedia.net. Można się powołać na wpis Wykopu. Publikować go szerzej, kliknąć “wykop”.

Mam nadzieję, że pojawią się Liderzy, co warto się do nich przyłączyć. Może jakaś demonstracja? Nie można tego tak zostawić!

Były już próby cenzury w postaci ACTA czy ACTA2. Cały czas są tego typu próby ograniczenia wolności obywateli. Nie można dać się stłamsić. W momencie kiedy odpuścimy, to będzie bardzo, bardzo źle…

Jak właściciele stron mają się bronić przed cenzurą?

Są oczywiście jeszcze różne sposoby jak chodzi o właścicieli stron internetowych. Nie będę podawał publicznie jakie to są metody. Można do mnie napisać zgłosić się. Żeby też nie dawać rządzącym gotowych rozwiązań co mają następnego w zbombardować. Myślę że jak ktoś jest przedsiębiorcą, jest kumaty i myśli rozsądnie to znajdzie sposób na ominąć jeden cenzury. Natomiast nie o takie rozwiązanie chodzi, dlatego też nie chciałbym tego propagować.

Mam nadzieję, że połączymy siły razem. Będziemy solidarni, bo jeżeli nie, to będzie nas bardzo łatwo rozbić i przywitamy cenzurę szybciej niż ktokolwiek sądzi. Więc mam nadzieję, że się zjednoczymy i będziemy działać razem.

Mnie możecie znaleźć na Twitterze albo e-mailowo w zakładce Kontakt na SureBety.pl.

 

Czy ten artykuł był pomocny?

Przepraszamy.

Jak możemy poprawić artykuł?

Dziękujemy za przesłanie opinii.