eSporty to nowy trend w zakładach bukmacherskich. Dzięki nowemu pokoleniu zyskują bardzo szybko na popularności – rozgrywka jest szybka, kolorowa i dynamiczna. Jak wygląda popularność esportów w ofercie bukmacherów?

roccat-lol.jpg

1. eSport na świecie

W USA nie mają wątpliwości – tysiące osób koczuje pod Madison Square Garden w Nowym Jorku, by obejrzeć elektroniczne starcia. Rynek gier wideo szacuje się w USA na 100 mld dolarów. W Azji powstają już drużyny zawodowych graczy, którzy zatrudniają trenera i utrzymują się tylko z grania na komputerze.

Wszystko wskazuje na to, że eSporty za kilka lat będą bardzo popularne, a może nawet zostaną uznane za dyscyplinę olimpijską! To nowy American Dream, który już jest lansowany poprzez markowe ciuchy, gadżety, limuzyny i robienie wielkiego show. Nic dziwnego, skoro rozgrywka jest dynamiczna i atrakcyjna dla oka. Nie to co piłka nożna 🙂

reklama
Murawa boiska z napisem Zakład bez ryzyka do 600 zł i czarno-żółte motywy graficzne bukmachera Fortuna

2. eSport w Polsce

W Polsce można już śledzić turnieje eSportowe, np. we Wrocławiu, Poznaniu czy Krakowie.

Polsat Sport News (telewizja ogólnodostępna) od maja 2015 transmituje League of Legends Championship Series. Emisja w czwartki i piątki od 18:00. Polacy walczą jako team ROCCAT.

3. Sukces eSportów

eSport rozwija się bardzo, ale to bardzo dynamicznie! Dlaczego?

Łatwo trafić z eSportem do dzieci i młodzieży, w czasach gdy noworodki rodzą się z klawiaturą na kolanach i iPodami w rękach. eSporty są dynamiczne, dostarczają wielu emocji, zapewniają zwroty akcji. Świetnie nadają się do oglądania jako forma rozrywki, a jak coś przyciąga rzesze ludzi, to można już na tym zbić fortunę 🙂

W 2013 roku liczba turniejów światowych prawie się potroiła: wzrosła z 430 w 2013 roku do 1485 w 2014 roku. Mistrzostwa Świata w League of Legends w 2014 roku przyciągnęły 27 milionów streamów. To więcej niż średnia oglądalność World Series of Baseball, który jest drugim najlepiej oglądanym sportem w USA!

eSport przyciąga głównie mężczyzn i bardzo zamożnych odbiorców, którzy lubią wydawać dużo pieniędzy na gry wideo i treści cyfrowe. Obserwatorzy nie ograniczają się zwykle do oglądania, ale grają aktywnie. eSporty są najbardziej popularne w Azji, która słynie z zakładów bukmacherskich od wielu lat.

4. Zakłady na eSport

Bukmacherzy nie mają już wątpliwości.

Pierwszą poważną ofertę na eSporty wypuścił w 2010 roku najlepszy bukmacher dla zawodowych graczy (nazwy nie mogę publicznie podać z uwagi na cenzurę w Polsce). W kolejnych latach powstał prawdziwy wysyp bukmacherów, którzy w ofercie mają wyłącznie esporty! Obecnie reszta bukmacherów przyłączyła się do tego trendu i każdy stara się mieć ofertę przynajmniej na najważniejsze wydarzenia esportowe.

Bukmacherzy do esportów

UWAGA:
Z uwagi na prawo hazardowe w Polsce nie mogę publicznie podawać nazw zagranicznych bukmacherów. Nic nie stoi jednak przeszkodzie abyś do mnie napisał i uzyskał listę bukmacherów z najlepszą ofertą na esporty.

reklama
Murawa boiska z napisem Zakład bez ryzyka do 600 zł i czarno-żółte motywy graficzne bukmachera Fortuna