16 stycznia 2023 roku marka Noblebet została zamknięta (działała od 2020 roku). Klienci zostali przeniesieni do LVbet, który był właścicielem obu marek (obecnie domena noblebet.pl przekierowuje na lvbet.pl). Bukmacher LVbet bardzo szybko się rozwinął i zajął miejsce w czołówce polskich bukmacherów. Po co jednak tworzył drugą markę na polski rynek? Dla prestiżu (noble), żeby zdobyć dwie grupy klientów? Jak widać pomysł nie przetrwał próby czasu z uwagi na bardzo dużą konkurencję na polskim rynku zakładów.

LVBET

UWAGA:
W styczniu 2023 roku marka Noblebet została wygaszona, a klienci przeniesieni do LVbet (nastąpiła fuzja firm).
Komunikat o zakończeniu działalności Noblebet, który przekierowuje na stronę LVbet.

Noblebet zakończył działalność w styczniu 2023, a klienci zostali przekierowani do LVbet.
Źródło: noblebet.pl (01.2023)

Adres email pomoc@noblebet.pl już nie działa.

Jak odzyskać pieniądze z Noblebet?

Po fuzji 16.01.2023 Noblebet wydał oświadczenie:

Zespół Noblebet dziękuje za zaufanie klientów i zaprasza do korzystania z marki LV BET. Jednocześnie Polski Bukmacher sp. z o.o. zapewnia, że wszystkie zakłady już zawarte, a także środki finansowe klientów zgromadzone na rachunkach firmy, zostaną sprawnie rozliczone po wstrzymaniu działalności operacyjnej marki Noblebet. Dalsze informacje pojawią się wkrótce na naszej stronie internetowej, co pozwoli na poinformowanie Klientów o kolejnych krokach.

Niestety osoby, które grały rekreacyjnie, i późno zorientowały się o zamknięciu bukmachera, będą miały teraz duże trudności w odzyskaniu pieniędzy (o ile będzie to możliwe). Bukmacher LVbet (który przejął klientów Noblebet) nie wie lub odmawia informacji dotyczących możliwości kontaktu z Noblebet. Można jeszcze próbować kontaktu do Ministerstwa Finansów, które wydało licencję firmie. Zbieram jeszcze informacje dot. tego co się stało z klientami po fuzji – czy zostali przeniesieni do LVbet czy coś innego?

1. Wiarygodność Noblebet

Elegancki mężczyzna w garniturze z siwą brodą wąsami i siwymi włosami zaczesanymi do tyłu siedzi na skórzanej kanapie na tle pucharu

Marka Noblebet (2020-2023) sugerowała prestiżowe traktowanie graczy.

1.1. Dane firmy

Czarno biały napis NOBLEBET na białym tle

Logo bukmachera NOBLEBET

Bukmacher Noblebet uzyskał licencję polskiego Ministra Finansów o numerze PS4.6831.28.2017 dnia 3 stycznia 2019.

Wystartował dokładnie 20 września 2019 podając następujące dane:

Polski Bukmacher sp. z o.o.
Dąbrowa Górnicza
ul. Limanowskiego 10
KRS: 0000687635
NIP: 6292481907
REGON: 367989720

Polski Bukmacher zadeklarował działalność pod dwoma domenami:

 • www.noblebet.pl (wystartował 20.09.2019)
 • www.okbet.pl (nieaktywna)

Jest to o tyle nietypowe, że każdy inny bukmacher w Polsce buduje swoją markę pod jedną domeną, a nawet po przejęciu przez firmę zagraniczną zwykle następuje rebranding.

1.2. Noblebet o sobie

Noblebet zaczął w iście imponującym stylu zasługując na miano “noble” (z angielskiego “szlachetny“, “dostojny“, “wspaniały“, “łaskawy“):

Wszystko zaczęło się od spotkania grona ludzi – prawdziwych miłośników sportu, biznesu i wielkich emocji. Ludzie Ci, profesjonaliści z wieloletnim doświadczeniem, zapragnęli stworzyć firmę bukmacherską inną niż wszystkie. Elitarny, nowoczesny, bezpieczny klub gracza, który zapewniłby emocje i obsługę na najwyższym poziomie, ofertę odpowiadającą najbardziej wymagającym klientom oraz ekskluzywny charakter. Wtedy to właśnie powstała idea Noblebet.

Z tą myślą przewodnią stworzono zespół doświadczonych ludzi z ogromną pasją do zakładów sportowych. To oni niestrudzenie budowali w pełni polską markę Noblebet, która szczyci się transparentnymi zasadami i podejściem fair play do gracza. Będziemy dokładać wszelkich i najwyższych starań, aby klient zawsze czuł się komfortowo, przygotujemy spersonalizowane bonusy i promocje. Oferujemy bardzo szeroki wachlarz sportów – od krykieta po e-sport. Łączymy tradycję najlepszych praktyk z nowoczesnością na miarę trzeciej dekady XXI wieku.

Komfort gry oraz bezpieczeństwo graczy jest naszym priorytetem. Nasza Polityka Prywatności dba o ochronę przekazanych nam informacji i danych. Korzystamy z nowoczesnych i sprawdzonych systemów płatności, które pozwalają na szybki transfer środków na konto użytkownika. Postaramy się przekonać wszystkich, że nasz bukmacher internetowy to fantastyczna przygoda pełna pasji do sportu.

To już jest koniec krótkiej historii, którą mieliśmy do opowiedzenia na początku, Drogi Graczu… Teraz pora żebyś Ty zaczął pisać swoją historię – razem z nami!

1.3. Kto jest właścicielem Noblebet?

Pod adresem Bogusława Limanowskiego 10 w Dąbrowie Górniczej jest zarejestrowanych kilka firm. Jedną z nich jest… Las Vegas Power Energy Drink. Nie ulega więc wątpliwości kto stoi za nową marką — bukmacher LVbet, który wszedł na polski rynek zakładów dopiero w 2016 roku, ale dzięki ogromnym nakładom finansowym, zajął wysoką pozycję wśród innych bukmacherów i zdobył spory kawałek tortu graczy.

1.4. Dla kogo Noblebet?

Pierwotnie przypuszczałem, że marka OKbet będzie dla zwykłych użytkowników, a marka Noblebet dla graczy VIP (bardzo bogaci, przegrywający gracze).

Tak się jednak nie stało.

Marka OKbet NIE została uruchomiona i nie wiadomo czy w ogóle to nastąpi. Najwyraźniej bukmacher chce iść w ślady “Noble banku” czy Alior banku, deklarując wysoką jakość usług dla “zwykłych” obywateli. Taki przynajmniej będzie chciał zachować wizerunek, a jak wyjdzie w praktyce, to się okaże.

Nazwa bukmachera “Polski bukmacher” wyraźnie sugeruje na co będzie stawiany największy nacisk w ofercie zakładów i na jakim rynku chcą się skupić.

1.5. Sponsoring

Logo bukmachera Nobelbet pojawi się na przodzie koszulek piłkarzy Śląska Wrocław w sezonach 2019/20, 20/21 oraz 21/22.

Tył koszulek został nieodpłatnie udostępniony dla fundacji “Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”.

noblebet-sponsor-glowny-slask-wroclaw-800x418.jpg

Bukmacher Noblebet został głównym sponsorem Śląska Wrocław w sezonach 2019/20, 20/21 oraz 21/22, Źródło: materiały Noblebet

W sezonie 2021/22 bukmacher Noblebet został oficjalnym sponsorem Widzewa Łódź (zastępując na koszulce zależną markę LV bet). W ramach współpracy można się spodziewać różnych promocji i atrakcji dla dla kibiców Widzewa w mediach społecznościowych oraz w trakcie spotkań, np. 50 PLN za przesłanie skanu karnetu.

2. Bonus powitalny 2000 PLN

Wszystkie promocje i bonusy możesz sprawdzić w dziale Promocje.

3. Zalety i wady Noblebet

Do zalet Noblebet należą:

 • wysoka wiarygodność – bukmacher działający na polskiej licencji pod nadzorem Ministerstwa Finansów
 • strona dostępna w języku polskim
 • dużo dyscyplin w ofercie, w tym e-sporty, zdarzenia polityczne oraz sporty wirtualne (piłka nożna, wyścigi konne i wyścigi chartów, żużel, w planie wyścigi motocyklowe GP)
 • niska minimalna stawka zakładu wynosząca 0,50 PLN
 • niskie minimum wpłaty (10 PLN przy pomocy bankowości tradycyjnej)
 • jedne z najszybszych wypłat na PL rynku (jeśli twój bank obsługuje Rapid Pay)
 • niskie minimum wypłaty (25 PLN)
 • limity widoczne w oknie zawierania zakładu (opcja “Postaw max.”)
 • bonus punktowy naliczany “przy okazji” stawiania zakładów
 • czat na żywo (obsługa klienta działa codziennie 6:00 – 1:00)
 • dostępna opcja cash-out
 • bardzo przejrzysty i intuicyjny interfejs
 • swoboda wyboru loginu
 • możliwość wykazania legalnego dochodu (wiele punktów stacjonarnych)

Do wad Noblebet należą:

 • bukmacher pobiera 12% podatku od każdego kuponu
 • brak punktów naziemnych
 • niewiele dodatkowych rynków poza zakładami podstawowymi
 • przeciętne kursy (marża bukmachera waha się w przedziale 8-10%; większość zakładów oscyluje bliżej wartości 8,5%, choć są też zdarzenia, gdzie prowizja jest dwucyfrowa)
 • niskie limity stawek (gracze, którzy ogrywają bukmachera mają blokowaną opcję depozytu)
 • słabo rozwinięty rynek zakładów na żywo
 • wypłaty tylko na konto bankowe (wymaga tego ustawa hazardowa)
 • brak transmisji video w zakładach live
 • potwierdzenie wygranej można odebrać tylko w siedzibie głównej – w Katowicach!
 • trudna w nawigacji strona
 • bukmacher bardzo szczegółowo weryfikuje konta kobiet, które wygrywają
 • bywa, że długo rozliczają zakład (trzeba się wtedy przypomnieć na czacie)

4. Moja opinia o Noblebet

Wielu zagranicznych bukmacherów przyjęło strategię wypuszczenia i obsługiwania wielu marek. Rekordziści mają po kilkadziesiąt marek bukmacherów/kasyn/pokerroomów. Jeden z takich europejskich bukmacherów o nazwie bets*** jest nawet notowany na giełdzie w Szwecji i dobrze mu się wiedzie.

Zadaniem wypuszczenia kolejnej marki na rynek jest zgarnięcie klientów, którzy poszukują nowego bukmachera lub innej oferty, której spółka-matka nie oferuje. W ten sposób LVbet chce zwiększyć swój udział w rynku o kilka procent. Niestety wady bukmachera LVbet pozostaną takie jak skomplikowany bonus powitalny z mnożnikiem, który ciężko zrozumieć nawet doświadczonym graczom.

W porównaniu do kosztów prowadzenia bukmachera i przy zbudowanej już infrastrukturze i procedurach, wydaje się to być rozsądnym krokiem strategicznym. W ich ślady mogą iść jedynie czołowi bukmacherzy, którzy mają już ugruntowaną pozycję w TOP5 i mają duże środki pieniężne na marketing.

Domena Noblebet.com jest wystawiona na sprzedaż, więc wyraźnie chcą się skupić wyłącznie na polskim rynku.

Podejrzewam, że marka OKbet w ogóle nie wystartuje, bo występuje zbieżność nazwy OKbet z zagraniczną firmą OKbet.com. Niestety OKbet.com nie ma dobrej opinii ani zbudowanej pozycji na rynku hazardowym, a do tego ma tylko kasyno. Istniałaby więc pewna kolizja interesów, a poza tym kto chciałby grać na OKbet zamiast na Noblebet, skoro należą do tego samego właściciela?

Co do oceny bukmachera, to wystarczy przejrzeć recenzję bukmachera LVbet. Pracownicy będą zapewne ci sami tu i tu. Będzie trochę inny wygląd i oferta promocji. Kursy i reszta bez zmian.

5. Załóż konto w Noblebet

5.1. Rejestracja konta w Noblebet

Postępuj zgodnie ze wskazówkami:

 1. Wejdź na stronę noblebet.pl
 2. W lewym górnym rogu kliknij “Promocje” i zapoznaj się z interesującymi Cię bonusami.
 3. W prawym górnym rogu kliknij “REJESTRACJA”.
 4. Wypełnij 3-etapowy proces rejestracji i odbierz email.
 5. Zweryfikuj konto jak najszybciej, by uniknąć potem wstrzymania możliwości obstawiania czy opóźnień z wypłatą.
 6. Złóż depozyt i możesz rozpocząć grę!

5.2. Płatności dostępne w Noblebet

Noblebet oferuje następujące metody płatności:

 • błyskawiczne przelewy bankowe: Przelewy24, DotPay
 • płatność mobilna BLIK
 • karty płatnicze: VISA/Mastercard
 • portfele internetowe: PayPal, Plix (były Paymenticon)
 • Paysafecard

WPŁATY i WYPŁATY są DARMOWE.

Polski bukmacher sp. z o.o. ma zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem.

Czy ten artykuł był pomocny?

Przepraszamy.

Jak możemy poprawić artykuł?

Dziękujemy za przesłanie opinii.

Komentarze
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najwyżej oceniane
Opinie w linii
Zobacz wszystkie komentarze

SureBety.pl ciasteczkują: polityka prywatności.