SureBety – wszystko o zakładach bukmacherskich

  ARTYKUŁ

  Piłka ręczna

  ocena SureBety.pl
  Ty też oceń artykuł
  Ocena: 5/5
  Głosów: 1
  Aby ocenić artykuł, musisz się zalogować.

  Piłka ręczna jest średnio popularną dyscypliną sportową w Polsce. Tylko około 2% typerów na świecie obstawia tą dyscyplinę. Dla bukmacherów jest to sport niszowy, dlatego typerzy skupiają się na dużych ligach i wielkich imprezach typu MŚ, ME czy IO.

  pilka-reczna600.jpg
  Szczypiornista rzuca na bramkę

  Piłka ręczna to dynamiczny sport drużynowy. Jest to dyscyplina bardzo kontaktowa, w której często zdarzają się poważne kontuzje (np. strata oka przez polskiego szczypiornistę Karola Bieleckiego). Piłka ręczna jest uprawiana praktycznie na całym świecie, ale największą popularność zdobyła w Europie, a szczególnie w Danii.

  Spis treści

  1. Zasady gry w piłkę ręczną
  2. Kto powinien typować piłkę ręczną?
  3. Porady dla typerów
   • Oferta bukmacherów
   • Zakłady na żywo
  4. Bukmacherzy do piłki ręcznej

  1. Zasady gry w piłkę ręczną

  Zasady piłki ręcznej nie ulegają zbyt często zmianom. Nie ma możliwości powtórek video lub weryfikowania decyzji sędziów. Stąd ich duży wpływ na końcowy wynik.

  Ogólne zasady gry można znaleźć na stronie Wikipedia - Piłka ręczna

  Szczegółowe przepisy gry w piłkę ręczną (ZPRP)

  2. Kto powinien typować piłkę ręczną?

  Dla bukmacherów piłka ręczna to dyscyplina niszowa. Dlatego oferta na piłkę ręczną jest dość mizerna i na większe limity stawek czy dodatkowe zakłady specjalne możemy liczyć tylko przy okazji dużych turniejów takich jak mistrzostwa świata, mistrzostwa europy czy igrzyska olimpijskie.

  Oferta na rozgrywki klubowe pojawia się późno i z niskimi limitami, a małe ligi, takie jak polska, są często traktowane po macoszemu i wielu bukmacherów oferuje tylko kursy meczowe, nie dodając nawet w dniu meczów, zakładów na under/over i handicapy.

  Sezon w piłce ręcznej trwa od jesieni do późnej wiosny, a w wakacje fani szczypiorniaka muszą się zadowalać rozgrywkami juniorskimi, które są rzadko oferowane przez bukmacherów.

  Typer specjalizujący się w piłce ręcznej, musi mieć rozległą wiedzę i koncentrować się na dużych ligach lub rozgrywkach.
  pilka-reczna400.jpg Kozłowanie w piłce ręcznej

  3. Porady dla typerów

  Oferta bukmacherów

  Wiedza na temat piłki ręcznej nie jest zbyt powszechna. Compilerzy, odpowiedzialni za ten sport w firmach bukmacherskich, często w natłoku pracy nie są w stanie dotrzeć do wszystkich informacji.

  Z uwagi na stosunkowo małą liczbę graczy występujących na parkiecie (2x (6+1) minus ukarani) i znaczeniu jakie odgrywają indywidualności, bardzo duże znaczenie mają informacje o kontuzjachZmiany trenerów też mają większy wpływ na linie meczowe, niż jest to np. w piłce nożnej.

  UWAGA:
  Kursy z reguły są kopiowane od konkurencji i bardzo często kursy otwarcia znacząco różnią się od kursów zamknięcia. Dlatego bardzo ważnym jest zrobienie dobrego rozeznania i złapanie kursów zaraz po otwarciu, mimo niewielkiego rynku na tym sporcie.

  Zakłady na żywo

  Obstawianie zakładów na żywo też nie jest proste. Często sytuacje na boisku są niejasne i traderzy zawieszają zakłady. Z uwagi na dynamikę gry i 6-8 sekundowe oczekiwanie na zatwierdzenie zakładu na żywo, spora ilość wartościowych zakładów jest odrzucana.

  Patrząc na sędziów i obserwując ich decyzje, często można szybciej niż operator zauważyć rzut karny dla którejś z ekip lub wykluczenie zawodnika i zyskać na takim zagraniu parę procent. Grafika na monitorze informująca o karze czy rzucie karnym pojawia się często zdecydowanie później niż zasygnalizuje to sędzia.

  piłce ręcznej sędziowie odgrywają kolosalną rolę. Dlatego gospodarze w dużych imprezach bardzo często są mocno faworyzowani, bo sędziowie gwiżdżą "pod nich". Im mniej cywilizowany kraj czy liga, tym większy handicap dla gospodarza.

  4. Bukmacherzy do piłki ręcznej

  Próżno szukać dużego obrotu na rynkach piłki ręcznej na giełdzie zakładów przed meczem czy na żywo. Dlatego najlepszymi bukmacherami do obstawiania prematch lub live są europejskie popularne marki. Ostatnimi czasy również azjatyccy bukmacherzy wprowadzili live z większych imprez oraz spotkań, ale tam z uwagi na różną akceptację zakładów ciężej grać niedoświadczonym graczom.

  Najlepszymi bukmacherami do obstawiania piłki ręcznej są najwięksi bukmacherzy europejscy, gdzie jest bogata oferta kursowa przedmeczowa, na żywo a także transmisje na żywo.

  Najwyższych limitów przedmeczowych należy szukać oczywiście u najlepszego bukmachera dla zawodowych graczy.

  Poproś o listę najlepszych bukmacherów do piłki ręcznej

  Literatura

  [1] EuroHandball.com - Europejska Federacja Piłki Ręcznej
  [2] IHF.info - Światowa Federacja Piłki Ręcznej
  [3] ZPRP.pl - Związek Piłki Ręcznej w Polsce
  [4] EHFCL.com - Liga Mistrzów Piłki Ręcznej
  [5] SportoweFakty.wp.pl/pilka-reczna - newsy ze świata szczypiorniaka + relacje na żywo z meczów polskiej ligi i nie tylko
  [6] 0-0 w piłce ręcznej? Żaden problem! - Velibor Džarovski – bałkański król ustawek

  Zobacz też:
  Piłka nożna
  Siatkówka

  Ostatnia aktualizacja: 1.10.2019

  Ty też oceń artykuł
  Ocena: 5/5
  Głosów: 1
  Aby ocenić artykuł, musisz się zalogować.


   


  Nie jesteś zalogowany.
  ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
  Komentarze (1)  • (1417)
   13-01-2016 12:53 (śr)

   Bardzo dobry spot promujący od KS Vive Kielce:

   Duma, Ojczyzna, Piłka ręczna: ME 2016 Polska

   81 79 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  Logowanie

  W celu zalogowania się na swoje konto, wypełnij poniższy formularz. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta - zarejestruj się.  zamknij ×
  Popover Starter

  Jednorazowa oferta

  Jeżeli chcesz:

  Oferuję Ci ZA DARMO 31 minut nagrania video.


   Zgadzam się z Polityką Prywatności
  Top