SureBety – wszystko o zakładach bukmacherskich

  ARTYKUŁ

  Płatne typy

  ocena SureBety.pl
  Ty też oceń artykuł
  Ocena: 3,76/5
  Głosów: 17
  Aby ocenić artykuł, musisz się zalogować.

  Dlaczego w Internecie jest tylu naciągaczy? Odpowiedź jest prosta: bo ludzie płacą za typy nie weryfikując nawet wiarygodności serwisu! Stawia to w niekorzystnym świetle serwisy, które podlegają weryfikacji i działają rzetelnie.

  Dlaczego opisuję płatne typy?

  Ołówek na ofercie kursów obok pieniędzy Płatne typy, ShutterStock

  W tym dziale znajdziesz opisy różnych serwisów z płatnymi typami i opinie o nich. Niektóre bywają dochodowe, a niektóre to po prostu "naciągacze".

  Ponieważ sam NIE korzystam z płatnych serwisów, liczę na Wasze komentarze, sugestie i opinie na ich temat. Chciałbym żeby ten dział był miejscem, gdzie każdy może przeczytać opinię na temat lepszych czy gorszych płatnych typów.

  Serwisy opisane w tym dziale zostały przeze mnie znalezione w Internecie lub są opisane na życzenie, a ich treść jest często zaproponowana przez autorów poszczególnych serwisów.

  Geneza płatnych typów

  Spokojna praca fal mózgowych na tle ludzkiego mózgu Komfort psychiczny, ShutterStock

  Każdemu graczowi wcześniej czy później przychodzi do głowy pytanie:

  Może warto skorzystać z płatnych typów?

  Jest to zwykle wywołane słabymi wynikami z własnego typowania. Płacenie komuś za typy daje pewnego rodzaju komfort psychiczny. W przypadku wygranej przypisujemy sobie sukces, a w przypadku porażki możemy zrzucić winę na kogoś innego. W ten sposób nasze ego nie cierpi.

  Droga płatnych typów może się jednak okazać jeszcze gorsza od dotychczasowej, gdyż oszustów i naciągaczy w Internecie nie brakuje.

  Abonament płatnych typów

  Koszty abonamentu płatnych typów wahają się zwykle od 10zł za typ do kilkuset euro za typ na "ustawiane mecze". Spotyka się również abonament miesięczny.

  Ludzik trzymający laptop na czerwonym dolarze ostrzega Rozważ czy opłaca Ci się korzystać,
  z typów innych graczy, ShutterStock

  Aby granie takich typów było bezpieczne nie należy grać za więcej niż 1-3% kapitału na typ. Ustalając sobie ten parametr, można policzyć łatwo jaką kwotą musimy dysponować, aby nam się to opłacało. Przykładowo:

  Gramy za 3% kapitału na każdy typ. Szacujemy ile możemy zaryzykować w danym serwisie - przypuśćmy że 1000zł na jeden płatny serwis. Załóżmy, że yield miesięczny naszego płatnego serwisu wynosi ŚREDNIO 20% przy 20 typach miesięcznie. Obliczamy:

  Zainwestujemy w miesiącu 30zł x 20 = 600zł. Przyjmijmy, że realny yield jest mniejszy i wynosi 10%. Czyli zarobimy średnio 60zł po miesiącu. Koszt abonamentu to 50zł. Zatem zysk netto wynosi 10zł. Łatwo wyciągnąć wniosek, że przy tak małym zarobku, nie opłaca nam się to (stracony czas).

  Są oczywiście wyjątki od powyższej reguły. Jeśli ktoś gra na przykład 1-2 miesiące aby poznać dany serwis, a potem ewentualnie zaryzykować większy kapitał, to nawet można liczyć się z niewielką stratą po uwzględnieniu już opłaty za abonament. Można też w ten sposób, nawet bez grania, najpierw sprawdzać wyniki podawanych płatnych typów, a dopiero potem zacząć je grać.

  To wszystko zależy jaki mamy CEL zapisania się do płatnego serwisu.

  W naszym przykładzie można zwiększyć inwestowaną kwotę (nie radzę, skoro sobie to na początku założyliśmy ile nie żal nam stracić), zwiększyć procent granego kapitału (spowoduje to znaczne zwiększenie ryzyka utraty całości lub części środków) lub liczyć na to, że yield rzeczywiście utrzyma się na wysokim poziomie (mało realne założenie). W dłuższej perspektywie (powyżej 200-300 typów) naprawdę dobre serwisy osiągają 8-10%).

  Kto skorzysta z płatnych typów?

  Na pewno ich właściciele. Stąd tak popularne ostatnio stało się zakładanie stron z płatnymi typami, co niestety nie idzie w parze z ich jakością. Wiele jest zakładanych jako nowe, robią reklamę na forach czy stronach bukmacherskich, a po kilku miesiącach jak się pojawi czarna seria i tracą klientów, zamykają interes i mogą otworzyć kolejną.

  Torba z pytajnikiem na głowie biznesmena Nie wszyscy skorzystają z płatnych
  typów, ShutterStock

  Nie znaczy to oczywiście, że każdy tak robi.

  Jeśli spojrzeć ze strony gracza, to z powyższego przykładu już widać, że płatne serwisy są dla "bogatszych" graczy. Początkującym graczom całkowicie odradzam korzystania z jakichkolwiek płatnych typów! To strata pieniędzy i nerwów. W dodatku w ten sposób niczego nie da się nauczyć, a już na pewno nie da się zarobić, jeśli dysponuje się niewielkimi środkami pieniędzy i ... niewielką wiedzą na temat zakładów bukmacherskich.

  Zanim zaczniesz płacić za typy poszukaj informacji o danej stronie i/lub jej właścicielu. Koniecznie zobacz do archiwum typów. Według mnie dobry płatny serwis powinien mieć yield przynajmniej 15% po 100 typach, 10% po 300-500 typach i poniżej 8% nie powinien spadać.

  Płatne typy są "kolejnym stopniem wtajemniczenia". Trzeba rozwijać się stopniowo, bo można się mocno pokaleczyć.

  Skąd płatne serwisy biorą typy?

  Jest to bardzo ważne pytanie na które warto znaleźć odpowiedź. Po nim można w większości rozpoznać oszustów i naciągaczy.

  Biznesman z żarówką zamiast głowy pokazuje tok postępowania Skąd wziąć dobre typy?
  ShutterStock

  Możliwe źródła płatnych typów to:

  1. wiedza własna
  2. programy komputerowe, typu sieć neuronowa
  3. inni typerzy na zamkniętych forach za granicą i w kraju
  4. kupowanie typów w innych płatnych serwisach
  5. kradzież typów dobrych graczy
  6. inne

  Dla mnie najbardziej wiarygodne jest drugie źródło. Ponieważ jest to sucha analiza bez emocji, poparta matematyczną wiedzą. Skoro sieci neuronowe ogrywają już najlepszych szachistów, to myślę, że daje to najlepsze wyobrażenie o ich sile.

  Cenię sobie także wiedzę własną typerów. Trzeba jednak wiedzieć, że takie typy uwzględniają takie ludzkie czynniki jak intuicja, emocje czy choćby sytuacja finansowa i rodzinna danego typera. Nie da się zbadać wszystkiego co wpływa na wyniki typera. Da się natomiast zbadać statystycznie wartość typów danego typera.

  Zamknięte fora dla przeciętnych graczy są trudne do sprawdzenia. Podejrzewam jednak, że skoro ktoś już się decyduje na płatne typy, to ma już pewne dojścia do informacji i współpracując z innymi ludźmi choćby na forum może dotrzeć w końcu do źródła, jeśli podawane typy są kopiowane z innej strony (najczęściej bez wiedzy właściciela).

  Jeśli okaże się jednak, że głównym źródłem typów jest kopiowanie typów innych, to jest to już wyraźny sygnał, że coś jest nie tak. Wiadomo jak kończą piramidki finansowe. W momencie, gdy ktoś się zorientuje, że jego typy są kradzione lub odsprzedawane, może zerwać kontakt z taką osobą, co spowoduje prawdopodobnie obniżenie jakości typów lub nawet zaprzestanie ich podawania (jeśli źródło było jedno).

  Bardzo często osoby zakładające serwis z płatnymi typami są młode i nie mają świadomości jak wielką odpowiedzialność ponoszą. Sami mają zysk. Działają samolubnie i krótkowzrocznie. Powtarzam, że nie każdy tak robi, ale to często spotykany schemat na polskich stronach.

  Jak sprawdzić wiarygodność płatnego serwisu?

  Podstawą jest sprawdzenie archiwum typów - jego wyglądu, formy i wiarygodności przed modyfikacjami. Im więcej typów tym lepiej. Ważne aby zysk był regularny z miesiąca na miesiąc.

  Obrazkowa buzia uśmiechnięta, neutralna i zmartwiona Ocena jakości typów,
  ShutterStock

  Wiarygodność archiwum można sprawdzać przez zwykłą obserwację serwisu (najlepiej w momentach gdy im nie idzie) lub napisanie do kilku osób z tego serwisu z prośbą o opinię (choć zwykle nie ma takiej możliwości).

  Są również strony, które monitorują serwisy oferujące płatne typy, ale za taki monitoring trzeba płacić i to grubo.

  Najprostszym i najszybszym sposobem jest wykorzystanie google. Tak do celów poznania serwisu jak i samych typów.

  Warto wpisać przypadkowy fragment treści analizy i zobaczyć, czy jest to popularny typ lub wzięty od kogoś. Czy ktoś już go podał i kiedy to zrobił. Być może w ten sposób dojdzie się nawet do źródła, które ... jest darmowe!

  Bardzo wiarygodność podnosi podanie danych kontaktowych oraz rejestracja jako firma z REGONem i płaceniem podatków.

  Zdecydowanie NIE polecam stron, na których jest sam adres email czy gg bez żadnego imienia, nazwiska czy innych ważnych danych kontaktowych.

  W ocenie płatnego serwisu trzeba kierować się logiką i zdrowym rozsądkiem. Czy taki a taki serwis mógłbyś sam założyć w celu oszukiwania ludzi?

  Po czym rozpoznać naciągaczy?

  Na co należy zwracać uwagę przy szukaniu płatnych typów (od najważniejszego):

  1. Serwis płatnych typów MUSI mieć własną stronę www. Nigdy nie korzystaj z ofert "na emaila", chyba że masz ku temu bardzo solidne powody.
  2. Czy serwis jest monitorowany przez niezależną firmę monitorującą? Ewentualnie czy typer jest monitorowany przez serwis zewnętrzny. Jeśli NIE, to wiarygodność jest bliska 0.
  3. Co piszą ludzie na forach? Wpisz w google "nazwa_serwisu opinie". Weź pod uwagę, że nie wszystkie opinie są prawdziwe, a ludzie wpisują opinie w głównej mierze negatywne.
  4. Czy jest archiwum typów? Jaki mają yield i po ilu typach? Do oszacowania wartości płatnych typów potrzeba przynajmniej 200 typów.
  5. Czy trzeba się rejestrować by zobaczyć archiwum? Jeśli TAK, to chcą go ukryć i zamataczyć. Tak było np. na www.1x2win.pl (strona już nie istnieje).
  6. Od kiedy działa strona? (skorzystaj z narzędzia archive.org)
  7. Czy serwis jest gdzieś zarejestrowany jako firma?
  8. Czy właściciel ujawnia swoje dane? czy właścicielem jest jedna czy więcej osób?
  9. Czy domena jest darmowa (np. blogspot.com) czy płatna (np. *.pl)?
  10. Czy dają jakąś gwarancję zysku? Na większości stron NIE dają żadnej gwarancji skuteczności typów. Jeśli jest gwarancja, to dowiedz się co oznacza. Częstym chwytem marketingowym jest wklejenie "100% gwarancja sukcesu", co jest obietnicą nie do spełnienia w branży zakładów!
  11. Ile kosztuje abonament w stosunku do konkurencji?
  12. Czy typy podaje jedna osoba czy grupa? Jak często podają typy? Generalnie im więcej osób tworzy serwis tym lepiej.
  13. Z jakimi stronami serwis jest polinkowany, połączony kapitałowo?
  14. Czy w serwisie jest program partnerski, w którym wypłacają od przegranych graczy, bukmacher małej wiarygodności itp.?
  15. Inne czynniki

  Serwisy weryfikujące płatne typy

  Najbardziej znanym serwisem pośredniczącym w podawaniu płatnych typów jest blogabet.com. Jeśli szukasz typerów lub sam chcesz typować, to jest to na pewno pierwsze miejsce, które powinieneś sprawdzić jako benchmark.

  Oprócz tego możesz sprawdzić takie anglojęzyczne marki jak:

  • betadvisor.com - bardzo solidny i profesjonalny serwis; mała ilość typerów; dosyć popularny, więc spadki kursów są dosyć szybko odczuwalne
  • smartbet.io

  Polecam też ranking zagranicznych płatnych serwisów sports-tipsters.co.uk (serwisy mogą się dodać darmowo) oraz mybigpartner.com.

  Na polskim rynku jest niewiele serwisów monitorujących. Do najbardziej popularnych należą: Omnibet czy Camelbet.

  Zobacz też:
  Shakal oszust

  Ostatnia aktualizacja: 7.07.2019

  Ty też oceń artykuł
  Ocena: 3,76/5
  Głosów: 17
  Aby ocenić artykuł, musisz się zalogować.


   


  Nie jesteś zalogowany.
  ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
  Komentarze (3353)  • (32)
   20-07-2019 13:27 (sob)

   Rozpoczęły się pierwsze spotkania towarzyskie europejskich lig hokejowych tak więc od 1 sierpnia dostępna jest prywatna subskrypcja. Pierwszy miesiąc uznałem, że będzie darmowy. Europejski hokej to docelowa dyscyplina na sezon 2019-2020 w moim wykonaniu. 
   Zapraszam osoby nastawione na d
   ługofalową współpracę, ilość miejsc ograniczona. Zapraszam również do korzystania ze wskazówek udostępnianych na surebety.pl

   Link:
   https://www.surebety.pl/typerzy/Kreatywnie

   Kontakt:
   handballinsiders@gmail.com

   Pozdrawiam !

   Odpowiedzi: 2
   1 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • (1)
   15-07-2019 06:07 (pon)

   Widzę lebron100100@gmail.com ma niesamowitą skuteczność .

   Wczoraj również dał zarobić

    Numer kuponu: 311 951 999 012 285 849

   Odpowiedzi: 1
   2 1 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • (6)
   jsm
   28-06-2019 15:21 (pt)

   Witam starych jak i nowych klientów, mam nowy blog, ten stary co podany był tu kiedyś musiałem usunąć ponieważ wdarła mi się masa reklam i nie szło bloga utrzymać, to znaczy źle się prowadziło, nowy blog jest już podany na 1 z dużych stron bukmacherskich , zapomniałem tu podać, więc wrzucam:

   https://jsm-tips.blogi.pl/

   Dla nowych klientów dam bezpłatnie 1 typ, posiadam także typy które gram naziemnie , jak kogoś interesują i wyższe kursy także pisać, pomogę w zarobkach.   Odpowiedzi: 5
   1 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • anonim IP: 37.249.*.**
   24-06-2019 08:40 (pon)

   I jak tam frajerki,  dajecie golić się oszustom?

   Na Blogabecie jest pełno oszustów z typami Live ( tak oszukuje na bieżąco Messinho z tego forum -  liczy się tylko kasa z frajerów) wykorzystuje błedy bet365,  podaje typy np.  Na dokładny wynik po kursach 8-15, stawce 10 i yeld sie robi , swoje typy gra po 1-2j tak zeby złymi seriami nie zepsuć statystyk mocno.Typy przedmeczowe raczej ciężko tam oszukać.

   Messinho zeruje na oczywistych duzych błędach i opóźnieniach w silniku Blogabet.  Niestety nie funkcjonuje to jak trzeba. 

   Dlatego każda zrzutka tutaj czy reklama jest oszustwem. 

   Nie dajcie sie nabierać.  Wcześniej był tu typer Luq któremu ludzie wysyłali pieniądze a potem wpisy ludzi  co się staneło  hahaha. 

   Odpowiedzi: 1
   1 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • (194)
   07-06-2019 19:29 (pt)

   @Arektyper

   W takim razie załóż profil na Blogabet (konto jest w pełni darmowe - do rejestracji wystarczy podać e-mail) i podaj nam link do niego. Przez kilka dni będziesz publikować typy i okaże się, czy faktycznie Twoje źródło jest tak dobre jak piszesz.

   W innym razie trudno będzie uwierzyć, że jesteś wiarygodnym typerem, bo niestety, bajki może opowiadać każdy (choć nie twierdzę, że nie jesteś dobrym typerem - po prostu nie ufam z założenia niezweryfikowanym osobom).

   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • anonim IP: 83.9.***.***
   04-06-2019 21:26 (wt)

   Raśnik powraca!!!! 

   0 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • (194)
   02-06-2019 19:52 (nd)

   No cóż, sprawdziłem użytkownika Arektyper i też zalecam ostrożność w kontaktach z tą osobą. Co prawda nie udało mi się ustalić, czy jest oszustem, ale informacje podawane przez niego są logicznie niekonsekwentne, co może sugerować, że ma coś do ukrycia.

   1. Chwali się, że posiada dostęp do źródła od kilkunastu miesięcy - niestety nie posiada historii zawartych zakładów (to dziwna sprawa).

   2. Pisze o swoich stawkach, tłumacząc ich wysokość jako wystarczającą, a w wiadomości prywatnej żąda 20 zł tytułem przedpłaty za testowe typy - co może oznaczać, że nie zarabia na typach i liczy, że zarobi na nas. ;)

   3. Brak monitorowania przez niezależny podmiot zewnętrzny (taki jak np. Blogabet) - tłumaczenie jak zwykle to samo: brak czasu na takie rzeczy (choć takowy znajduje się zarówno na korespondencję, jak i na reklamę).

   4. Na podane przeze mnie argumenty reaguje agresją werbalną: obraża, nazywa niedorozwiniętym itp. - takie zachowanie jest zazwyczaj charakterystyczne dla oszustów (kiedy czują, że może nastąpić zdemaskowanie ich, atakują personalnie swojego oponenta).

   Powyższe punkty nie dowodzą oczywiście w sposób klarowny winy użytkownika Arektyper, ale pewne wnioski nasuwają się same. Arektyper gra od kilkunastu miesięcy i do tej pory nie był w stanie zwiększyć stawek, jakie przeznacza na zakłady. Tłumaczy to tym, że obecna stawka spełnia jego wymagania, ale mimo to szuka dodatkowego zarobku w postaci odsprzedaży typów - to rodzi podejrzenia.

   Jego styl wypowiedzi wskazuje na osobę niedojrzałą emocjonalnie lub kogoś młodego. Oba przypadki nie wróżą niczego dobrego. Uważajcie, w mojej ocenie zaufanie mu wiąże się  ogromnym ryzykiem!

   Odpowiedzi: 8
   2 0 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  • (4)
   29-05-2019 19:27 (śr)

   Na wstępie witam wszystkich graczy ( lubiących grać single, czyli pojedyńcze typy ) Mam bardzo dobre źródło typów bukmacherskich, dzięki którym od kilkunastu miesięcy dobrze sobie dorabiam. Gram normalną stawką 200-300zl na typ, mam single sprawdzone dobre kursy od 1.70 w górę.
   Porażek jest mało ( typy głównie wchodzą ). Zapewne was dziwi skoro dobre typy ma, a nie gra po 1000 czy więcej. Mi starczy to co mam, nie mam też tak by móc grać po 1000zl czy więcej, wolę sobie po mału ugrywać, ale coś ugrywać ( a nie jak inni chwalą się że grają po 5000-10000zl ). PRZYPOMINAM: Stawka niema znaczenia że ktoś gra więcej to ma lepsze źródło, każdy gra na tyle ile go stać. Mi sprawia sport także wiele radości. Jak kogoś z was stać grać po 3000zl czy więcej to zobaczycie po paru tygodniach że warto. Dla uczciwych dałbym też coś na weryfikację ( ale wiem że w tym kraju jest mało uczciwych osób, więc mogę małą zapłatę po wygranym meczu, jeżeli zobaczę że ktoś uczciwy po 1-2 typie to dam na weryfikację darmowe typy ). I uwierzcie naprawdę zobaczycie jak ładnie te  single wchodzą, bo jak się już gra single musi być skuteczność przynajmniej 80% przy kursach 2.00 a przy kursach 1.70 -1.99 okolo 85%-90%.

   Pomogę także osobom uczciwym ( ci co mają np. spore długi, albo tym co sporo stracili w bukmacherce, także przez naciągaczy, bo jest ich masa w necie, głównie na fanpage, także screeny podrabiają jak napisał kolega niżej post )

   Zapraszam serdecznie:-)  A mój e-mail kontaktowy w sprawie typów to : arek.typer@interia.pl
   Pokaże wam jak dobre mam zródło.
   A dla tych co stawiają minimum 1000zl to byłby idealny zarobek, myślę że w miesiącu minimum 15 tysięcy na czysto by się ugrało.
   Więc jeszcze raz zapraszam.

   Odpowiedzi: 2
   0 1 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  Logowanie

  W celu zalogowania się na swoje konto, wypełnij poniższy formularz. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta - zarejestruj się.  zamknij ×
  Popover Starter

  Jednorazowa oferta

  Jeżeli chcesz:

  Oferuję Ci ZA DARMO 31 minut nagrania video.


   Zgadzam się z Polityką Prywatności
  Top