Astrixbet

Bukmacher Astrixbet to nowy bukmacher z ciekawą ofertą na niszowe ligi. Ma niestety jedną zasadniczą wadę — to SCAM. Przeczytaj poniższe studium przypadku, aby wiedzieć na co warto zwracać uwagę.

Biały ASTRIX i czerwony BET na ciemnoszarym tle

Astrixbet logo

1. Astrixbet – dane firmy

Na stronie internetowej Astrixbet można znaleźć następujące dane (rzekomy adres siedziby firmy):

ASTRIXBET LIMITED CO
Nigritis 21, 6017 Larnaca, Cyprus

2. Jesteś podejrzany

W marcu 2022 napisał do mnie Czytelnik, zaniepokojony bezpodstawnym oskarżeniem, jakie wobec niego wysunął bukmacher:

W dniu 2022-03-05 o 00:01, Czytelnik SureBety.pl pisze [pisownia oryginalna poprawiona tak, aby była czytelna]:

Witam, zleciłem wypłatę gotówki od bukmachera: moje wygrane, lecz dostałem maila o takiej treści:

Pragniemy poinformować, że wszczęliśmy dochodzenie w sprawie Ciebie i grupy klientów, którzy postawili zakład na naszej stronie.

Podejrzewamy, że jesteście grupą ludzi związanych z ustawianiem meczów. Wszyscy otworzyliście nowe konto na naszej stronie i postawiliście ten sam zakład. Zwykle wiąże się to z ustawianiem meczów, co jest surowo zabronione. Poinformowaliśmy organy ścigania, aby sprawdziły tę sytuację i kiedy zakończymy śledztwo, zostaniesz o tym poinformowany.

Z tego powodu Twoje konto zostanie zamrożone do czasu zakończenia dochodzenia.

Moje pytanie brzmi: czy to nie jest zagrywka ze strony bukmachera, aby zabrać mi wygrane pieniądze? Tak naprawdę kuponów dużo stawiałem. Z resztą więcej mam przegranych niż wygranych, a graczy jest dużo na całym świecie, więc duże prawdopodobieństwo, że kilka osób postawi ten zakład co ja. A tu nagle takie oskarżenia. Czy może mi pan podpowiedzieć co robić czy tylko zostaje czekać na ich niby jakieś śledztwo w tej sprawie. Chociaż wątpię, że jakiekolwiek jest co pan o tym sądzi. Z góry dziękuję.

Odpisałem co się standardowo robi w takiej sytuacji i że ciężar dowodu spoczywa na bukmacherze.
Zaleciłem, aby dopytywać się o swoją sprawę co 2-3 dni, jeżeli nie podadzą daty zakończenia śledztwa.
Moim zdaniem samo śledztwo nie powinno trwać dłużej niż 7 do 14 dni.

Jeśli podadzą dłuższy termin, to już po tygodniu zacząłbym ich nękać przypominaniem jak wyżej.
Jeśli sprawa nie zostanie wyjaśniona w ciągu 2 tygodni, to należy poszukać alternatywnych metod odzyskania swoich pieniędzy, do których zaliczyłbym kontakt z prawnikiem (orientacyjne zapytanie powinno być bezpłatne).

Czytelnik 8.03.2022:

Pytałem ich kilka razy ile może takie śledztwo potrwać i kiedy dostanę informację na ten temat, to odpisali, że w tej chwili trwa śledztwo i nie wiedzą na chwile obecną nic więcej. Pieniądze mam zamrożone, nie mogę nic zrobić. A najlepsze w tym jest to, że nawet nie dali znać, że śledztwo jest jakiekolwiek prowadzone, dopóki sam się nie domagałem wypłaty moich wygranych środków. Wcześniej pisali, że do kilku dni prześlą mi pieniądze na konto.

Później czekałem. Nic nie przychodziło. Napisałem, a oni mi odpisali to, co wysłałem.

Mam kilka kuponów wygranych. Większość przegranych. W dodatku wszystkie ligi po trochu, to jak ja mogę ustawiać mecze każdej ligi? Dla mnie to chore. Jestem zbulwersowany tą sytuacją. Gram na różnych stronach bukmacherskich i z nikim nie miałem żadnych problemów z wypłatami. Gram kilka dobrych lat, sam analizuję sam ryzykuję. Wygrywam i przegrywam. Takie jest życie, ale to co oni wyprawiają, to już przesada. Ale dziękuję za wskazówkę będę próbował jeszcze im się przypominać, ale myślę, że oni chcą te pieniądze dla siebie zostawić i wymyślają jakieś ustawiane mecze żeby wyszło na ich. Nigdy wcześniej nie miałem do czynienia z taką sytuacją.

Po 2-3 tygodniach oczekiwania kontakt z bukmacherem się urwał i Czytelnik napisał do mnie ponownie.

Postanowiłem wtedy sprawdzić wiarygodność bukmachera. Jest to długotrwały proces (15-60 minut), dlatego nie zrobiłem tego od razu.
To zadanie należy do gracza. Z doświadczenia wiem, że większość graczy tego nie robi.

3. SureBety.pl sprawdzają wiarygodność

Efektu badania wiarygodności z 25.03.2022 dał jednoznaczny rezultat:

Brakuje podstawowych informacji o licencji w stopce:

Ciemnoszara stopka z białymi linkami

Stopka przypominająca stopkę bukmachera, bez informacji o posiadanej licencji

Nie widzę ich też na stronie O nas: https://astrixbet.com/about-us.aspx

Nie widzę na stronie Terms&Conditions: https://astrixbet.com/tos.aspx

Strona Kontakt sugeruje Cypr: https://astrixbet.com/contact.aspx

Na czacie przez 60 minut awansowałem z 2. miejsca w kolejce na pierwsze. Jest środek dnia!

Wyskakujące okienko Zendesk z danymi firmy po lewej

Czat Astrixbet jest fikcyjny – nikt tu nie rozmawia z klientami

W marcu nie było jeszcze żadnych opinii pod frazą “Astrixbet scam” w Google. W maju 2022 już się pojawiły.

Pieniądze przepadły…

4. Naganiacz z Facebooka

Czytelnik pisze 4.04.2022:

Jest w spółce z nimi Polak, który niby sprzedaje dokładne wyniki meczów na facebooku. Tam dodaje zdjęcia, właśnie z tej strony astrixbet, wygranych kuponów w każdy czwartek i to działa tak, że on każe ludziom obstawiać tylko na buku Astrixbet. Zauważyłem, bo mówi, że na innych bukach nie ma tak niskiej ligi i robi tak, że jako pierwszy klient u niego ma możliwość zapłaty po wygranym meczu, daje dokładny wynik z kursem 24 na tym scamie, ustawia ten mecz, co podaje komuś i faktycznie ten mecz wygrywa dokładny wynik, bo tak ustawili sobie. Ale pieniędzy już nie możesz wypłacić z tej strony. Co najgorsze później ktoś myśli, że siadło dobrze i przelewa mu za następne zdarzenie 1350 zł, bo tak bierze, ale to już płacisz mu przed meczem za każdym razem, a on bierze kasę za to i każe obstawiać na Astrixbet, bo wie, że nie można wypłacić tam środków.

Wszystko ustawione jest. Typek dodaje też kupony z Fortuny czy STS, ale widać, że drukowane one są. Dodaje bo na STS lub Fortuna ma niby mecze co niedzielę, a na AstrixBet ma co czwartek i dodaje te wszystkie kupony z Astrixbet na grupę na facebooku i tam dużo ludzi do niego pisze. I wszystkich tak robi w balona, pokazując kupony na zmianę raz z Astrixbet z wygranymi poprzednimi meczami po 20.000, zachęcając na kolejne wydarzenie i pisze dane kiedy następne i zaprasza do kontaktu w ten w czwartek ma nastepny mecz.

Napisałem do niego z lewego konta, bo tamte mi zablokował, i napisał mi, że w ten czwartek wyśle mi mecz 24 godziny przed rozpoczęciem.

Pytam się go czy na polskich bukach też mogę grać, a on napisał, że nie, że tylko AstrixBet, Bet365, i jeszcze jakiś jeden. Najlepsze w tym to, że nie mogę wejść na bet365 ani ten drugi, bo pisze, że nie mogę grać z tego kraju, w którym się znajduję.

A na Astrixbet już mogę, więc daje mi taki wybór, żebym wybrał ten Astrixbet SCAM, bo tam ma wszystko ustawione.

Ja tam wygram, a po wygranej i tak kasę musze mu przelać 1350.

(…)

Profil Facebooka, o którym mowa to: Dokładny wynik @dokladny33

Screen z Facebooka

Ostatni wpis z 6 maja 2022 w dniu 16 maja 2022. Informacja o SCAM-ie już się rozeszła i oszust powoli musi szukać nowej strony do oszukiwania.

Profil ma ponad 4000 polubień. Zapewne kupionych. Łatwo to zweryfikować po ilości reakcji pod postami.

5. Walka z wiatrakami

Czytelnik pisze 5.04.2022:

Sprawdziłem w pewnej bazie, że strona AstrixBet jest nowa i nie ma o niej żadnej opinii. Powstała niecałe 4 miesiące temu, czyli ktoś ją założył do oszustw. SCAM, bo już na początku zaczęli oszukiwać. Jak nagłośnimy sprawę, to oni usuną stronę Astrixbet i założą coś podobnego do następnych oszustw, więc i moje konto tam i środki przepadną.

Zazwyczaj nie opisuję już tego typu oszustów, bo wyrastają jak grzyby po deszczu. Walka z nimi jest jak walka z wiatrakami. Gdy zdemaskujesz jednego, to pojawi się kolejny. W dodatku prawo jest tak skonstruowane, że często nie umożliwia dochodzenia swoich praw.

Astrixbet wcześniej funkcjonował jako BetOden, który funkcjonował pod adresem:

BetOden Co Limited,
Chalkidonos 11,
Limassol,
Cyprus
(domek jednorodzinny?)

Oszukany napisał na forumprawne.org:
Witam, zagrałem na bukmacherce i wygrałem tam 5 tyś euro , do dziś nie dostałem pieniędzy ani żadnego kontaktu z ich strony, strona na której zagrałem to “www.betoden.com” , mogę ich jakoś podać ? nie wywiązali się z umowy . czekam już tydzień roboczy na przelew a w ich regulaminie jest od 3-5 dni roboczych, mam porobione zrzuty ekranu w razie czego.

6. Tylko rozsądek i edukacja

Sam należałem do naiwnych graczy. Wiele razy mnie oszukano.

Żyjemy w świecie, w którym nie możemy ściągać z siebie odpowiedzialności za podejmowane decyzje. Oszuści żyją i będą żyli pośród nas. Jedyną i skuteczną formą obrony jest po prostu edukacja. Nie da się wyeliminować oszustów, bo zawsze znajdzie się jakiś sposób, aby ominąć przepisy. A nowe, naiwne osoby wciąż przychodzą na świat.

Wykaz oszustów

Dlatego wolę skupiać się na edukacji graczy (wpływanie na przyczynę, a nie na skutki działania oszustów). I w tym pomaga strona SureBety.pl.

Więcej informacji o tym jak dbać o swoje bezpieczeństwo i jak znaleźć wartościowe strony:

Płatne typy

Czy ten artykuł był pomocny?

Przepraszamy.

Jak możemy poprawić artykuł?

Dziękujemy za przesłanie opinii.

Komentarze
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

MASZ WŁĄCZONY ADBLOCK :(

Wyłącz proszę AdBlock
dla SureBety.pl
i odśwież stronę.
AdBlock blokuje nie tylko reklamy,
ale także LINKI,
co utrudni Ci nawigację.

Instrukcja jak wyłączyć blokadę reklam.

Nasz Model biznesowy pozwala Ci
korzystać z SureBety.pl za DARMO.
Ale bez reklam
będziemy musieli wprowadzić opłaty od Czytelników.
Nie chcemy tego robić.
Rejestrując się z naszych linków
pomagasz w rozwoju SureBety.pl.
Nie tracisz,
a my możemy zyskać.

Zobacz instrukcję
DZIĘKUJĘ!
Krzysztof ;)

SureBety.pl ciasteczkują: polityka prywatności.