BACK faworyta

Back na faworyta oznacza postawienie na faworyta zakładu singlowego na giełdzie zakładów. Jeśli faworyt słabo rozpoczął mecz, kurs na jego wygraną na pewno wzrośnie, co może być okazją do wyższego zarobku niż w przypadku obstawienia kursu przed meczem.

Tenisista w niebieskiej koszulce zaciska pięść w geście triumfu i mobilizacji z okrzykiem na ustach

1. Faworyt został przełamany na początku spotkania

Ta strategia dotyczy zwłaszcza tzw. faworytów “slow starters”, czyli zawodników, którzy powoli wchodzą w grę i potrzebują trochę czasu na rozkręcenie się do gry na swoim optymalnym poziomie.

Taktyka często stosowana z powodzeniem w meczach kobiet, gdyż jeden break w meczach WTA nie ma aż tak kluczowego znaczenia (jak w przypadku ATP).

Dodatkowo słabe zawodniczki często nie wytrzymują presji, załamują się psychicznie lub stają się niepewne mając świadomość, że prowadzą z lepszą od siebie rywalką. Pierwszymi symptomami nerwowości jest prawie zawsze zwiększona liczba niewymuszonych błędów.

2. Back faworyta po przegranym pierwszym secie

Tę strategię stosuje się zwłaszcza, gdy doszło do tie-breaka w pierwszym secie lub faworyt “głupio” go przegrał (podwójny serwis w siatkę) lub pokazując wyraźnie pod koniec że niedużo brakowało, aby uzyskał przełamanie (odrobił przełamanie).

Dodatkowym aspektem może być znaczny wzrost motywacji faworyta, a spadek pewności siebie lub nastawienie się na grę zachowawczą underdoga.

Nie stosuje się tej strategii w przypadkach, gdy faworyt gra bardzo słabo, popełnia mnóstwo niewymuszonych błędów i wygląda na to, że ma gorszy dzień (dotyczy zwłaszcza kobiet i ich “regularnych przypadłości”).

Zobacz jakie możliwości dadzą Ci betbrokerzy

Polecany bukmacher:

Fortuna Zakład bez Ryzyka do 600 zł Możesz zagrać Piękna Złota pani na żółtym tle wyciąga do ciebie dłoń z uśmiechem trzymając się pod bok

Czy ten artykuł był pomocny?

Przepraszamy.

Jak możemy poprawić artykuł?

Dziękujemy za przesłanie opinii.

Komentarze
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

SureBety.pl ciasteczkują: polityka prywatności.