Strategia grania piłek z wyprzedzeniem polega na zajęciu pozycji kursowej na giełdzie zakładów, jaka może mieć miejsce po rozegraniu następnej piłki/piłek.

pilka-z-wyprzedzeniem.jpg Tenisista składa się do uderzenia, ShutterStock

Na przykład jeśli zawodnik prowadzi 40-0 i kurs back na niego wynosi 1.22, można się ustawić na lay 1.20. Po wygraniu gema zakładamy, że kursy ustalą się na poziomie 1.20 back i 1.21 lay.

Jeśli ktoś nam przyjmie zakład po 1.20, kontrujemy od razu kursem back 1.21. Przerwa między gemami powinna nam dać trochę czasu. Jeśli nie uda się skontrować, warto rozważyć odstawienie się „na zero” z powrotem po 1.20.

W powyższym przykładzie może się też tak zdarzyć, że przewidujemy iż kurs nie spadnie poniżej 1.20 po wygraniu gema. Załóżmy, że po wystawieniu zakładu jeszcze przed zakończeniem gema ktoś przyjął nasz zakład po 1.20 przy stanie 40-0.

Może się zrobić 40-15, 40-30 a nawet break! Gdy ktoś nam przyjął zakład jeszcze w trakcie gema, warto nie kontrować od razu, a poczekać w takiej sytuacji na utrzymanie serwisu lub przełamanie i dopiero wtedy skontrować. Da nam to zysk w przypadku utrzymania serwisu (jeśli dobrze oszacowaliśmy kurs po wygraniu gema) lub bardzo duży zysk w przypadku przełamania.

Analogicznie można się ustawiać w drugą stronę szacując do jakiego kursu wzrośnie kurs, jeśli serwujący da się przełamać. Najlepsze gemy do tej strategii to gemy, po których zawodnicy schodzą na 2 minuty przerwy. To daje dużo czasu na skontrowanie.

Strategię piłka z wyprzedzeniem można stosować po każdej piłce (wskazane jest do tego oprogramowanie typu BetAngel) lub zajmowanie „bezpiecznych pozycji” w tzw. punktach podparcia.

Osoby z większym kapitałem mogą rozważyć wystawienie wielu kursów w kolejce. Najczęściej „okupuje się” te najniższe kursy @1.01, 1.02, 1.03 itd.

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2015