Nadchodzący rok 2022 będzie niezwykle emocjonujący pod względem wielkich wydarzeń sportowych, na które czekają kibice z całego świata. Zadowoleni będą zarówno fani futbolu amerykańskiego, jak i piłki nożnej, ręcznej i nie tylko.

Widok bieżni z pola startowego prowadzącej w gęstą mgłę z napisem na tartanie 20 22.

Co przyniesie 2022 rok?
Źródło: pixabay.com (Tumisu)

Z przygotowywaniem ofert specjalnych i promocji dla kibiców nie czekają również bukmacherzy. Zakłady można teraz obstawiać online, bez wychodzenia z domu, więc chętnych nie brakuje. Podsyca to już, i tak ogromne, emocje.

Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn 2022

Piętnaste mistrzostwa Europy szczypiornistów również odbędą się w przyszłym roku. Ich uroczyste otwarcie zaplanowano na 13 stycznia 2022 roku, a wielki finał ma się odbyć 6 lutego. W turnieju biorą udział 24 zespoły z całego Starego Kontynentu, a gospodarzami będą Węgry i Słowacja.

Niedawno ruszyła już także sprzedaż jednodniowych biletów na mecze rundy głównej i wstępnej EHF EURO 2022. Polacy znajdują się w grupie D. Oznacza to, że zmierzymy się w najbliższym czasie z Białorusią (16.01.), Austrią (14.01.) i Niemcami (18.01.). Wszystkie spotkania odbędą się w Zimnym Stadionie Ondreja Nepelu w Bratysławie.

Super Bowl 2022

Jednym z najbardziej wyczekiwanych przez kibiców na całym świecie wydarzeń sportowych jest Super Bowl LVI. Pięćdziesiąty szósty finał mistrzowskiej zawodowej ligi futbolu w 2022 roku odbędzie się 6 lutego 2022. Wydarzenie będzie miało miejsce na stadionie SoFi Stadium w Inglewood w stanie Kalifornia.

Towarzyszyło mu będzie jak co roku spektakularne show muzyczno–rozrywkowe. Zgodnie z zapowiedziami, przed publicznością na scenie ma wystąpić aż pięć gwiazd:

  1. Mary J. Blige,
  2. Kendrick Lamar,
  3. Snoop Dogg,
  4. Eminem,
  5. Dr. Dre.

Wielka walka o prawa do transmisji

Każde wielkie wydarzenie sportowe przyciąga uwagę międzynarodowej publiczności. Właśnie z tego powodu o prawa do transmisji zmagają się ogólnokrajowe media z całego świata. W Polsce poszczególne turnieje, mecze i igrzyska emituje Telewizja Polska, ale również oglądać je można w kanałach satelitarnych prywatnych nadawców, a także na platformach PPV.

Sportowe wydarzenia to również szansa dla legalnie działających bukmacherów online, którzy w swojej ofercie mają wiele różnorodnych ofert skierowanych do widzów. Mowa tu o obstawianiu nie tylko tradycyjnych wyników poszczególnych meczów czy zwycięzców, ale również kursy na liczby czerwonych kartek, rzutów karnych, a nawet najlepszych zawodników meczów piłki nożnej, siatkowej czy futbolu amerykańskiego.

Wybór jest naprawdę ogromny, przyciąga więc kibiców i zachęca do sprawdzania swojego szczęścia. Najlepsze zakłady bukmacherskie na Super Bowl i nie tylko, połączone są z licznymi bonusami i ofertami specjalnymi. Dzięki nim nowi gracze, którzy zakładają konta u bukmacherów specjalnie na tę okazję, mają szansę na ewentualną wyższą wygraną i jeszcze lepszą zabawę. Przed rejestracją warto porównać oferty kilku różnych pośredników i przekonać się, w którym miejscu dodatki są najatrakcyjniejsze.

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2022

FIFA WORLD CUP QATAR 2022 będą pierwszym turniejem mistrzostw świata, który odbędzie się w kraju Bliskiego Wschodu. Wyjątkowe jest też to, że rozpocznie się jesienią, bo jego otwarcie wyznaczono na 21 listopada 2022 roku, a wielki finał na 18 grudnia.

Wezmą w nim udział 32 drużyny, które zmierzą się w 64 meczach rozgrywanych na 8 arenach.

Polska zajęła 8. miejsce klasyfikacyjne, w grupie zespołów awansujących z drugich miejsc. Sześć pierwszych miejsc otrzymało rozstawienie premium — zagrają u siebie. Wiele wskazuje więc na to, że Polacy mogą spodziewać się spotkania z mocnymi drużynami i to na ich terenie. Na listę oficjalnych rywali kibice muszą jednak jeszcze poczekać. Jak na razie TVP SPORT sugeruje m.in. Portugalię, Szwecję czy Rosję. W grudniu 2021 nic nie jest jeszcze pewne.

Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2022

Pekin 2022 będzie miał swoje wielkie otwarcie w piątek 4 lutego 2022 roku na Stadionie Olimpijskim w stolicy Chin. Wielki finał zaplanowano na niedzielę 20 lutego. Obecnie wiadomo już, że kwalifikacje do udziału w tym wydarzeniu zdobyli łyżwiarze figurowi:

  • Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew (para taneczna);
  • Jekatierina Kurakowa (solistka).

Wciąż trwają kwalifikacje w pozostałych dyscyplinach, a zgodnie z planem zakończyć się mają w grudniu 2021. Jak wynika z zapowiedzi medialnych, pełny skład Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej Pekin 2022 poznamy pod koniec stycznia 2022 roku.

Czy ten artykuł był pomocny?

Przepraszamy.

Jak możemy poprawić artykuł?

Dziękujemy za przesłanie opinii.