OKzaklady.PL

W kwietniu 2019 jeden z naszych Czytelników wykupił płatny abonament w OKzaklady.pl. Typy przynosiły straty, a po pewnym czasie zorientował się, że przegrane typy nie pojawiają się w archiwum. Dochodzenie przyniosło nowe, ciekawe fakty.

Strona główna OKzakady.PL

1. Budowanie zaufania

1.1. Grafika budząca zaufanie

Na pierwszy rzut oka strona OKzaklady.pl wyglądają profesjonalnie. Obecnie nie trudno osiągnąć taki efekt, gdyż małymi kosztami prawie każdy może postawić taką stronę na WordPressie.

Logo OKsazky.CZ

Logo OKzaklady.PL i OKsazky.CZ

1.2. Nasz zespół analityków

OKzaklady.pl jest jedną z niewielu stron, która pokazuje swoich ludzi w czasie pracy (taki jest zamiar przynajmniej). Wyobrażenie biura, w którym pracują analitycy podnosi poziom zaufania.

Dodatkowo, gdy wejdziemy w zakładkę “Nasz zespół” zobaczymy wyraźne zdjęcia osób, które są przedstawione jako analitycy:

 • Piotr
 • Dawid
 • Daniel
 • Wojciech
 • Jarek
 • Paweł
 • Marik
 • Gustaw

Główni analitycy OKzaklady mają tylko imiona

Widzisz prawdziwych ludzi, którzy pracują w prawdziwym biurze. To znacząco podnosi wiarygodność i skłoniło naszego Czytelnika do zapłacania za abonament:

 • 179 PLN za typy VIP Premium
 • 1988 PLN za pakiet VIP Premium Exclusive

Pięknie zostały nazwane te pakiety, prawda? Niewielu osobom przychodzi na myśl, że mogą to być zmyślone imiona i osoby, którym skradziono tożsamość.

Biuro firmy OKsazky.cz

Po kilkunastu dniach Czytelnik zorientował się, że typy przynoszą straty, a część z przegranych typów nie została ujęta w historii typów na stronie OKzaklady.pl. Dlaczego tak się stało?

Gdy zorientował się, że został oszukany napisał do mnie na SureBety.PL.

2. Dochodzenie

2.1. Do kogo należą OKzaklady.pl?

Pierwsze co sprawdziłem, to jak wygląda strona i do kogo należy. Na stronie znalazłem informacje, że OKzaklady.pl należą do czeskiej spółki:

OK Sports Consulting s.r.o.
IČ: 073 36 543
z siedzibą:
Rybná 716/24, Staré Město, 110 00 Praga 1
zarejestrowaną w Rejestrze Handlowym prowadzonym przez Sąd Miejski w Pradze, sekcja C, pozycja 299361
Osoba kontaktowa: Jakub Černický (prawdziwym właścicielem jest zapewne Jakub Hošek)
email: support@oksazky.cz
telefon: +420 722614195

IBAN: CZ31 0100 0001 1577 6756 0267
BIC (SWIFT) code: KOMBCZPP

Nie weryfikowałem prawdziwości tych danych. Dochodzenie praw od spółki zagranicznej jest bardzo mocno utrudnione, więc postanowiłem się skupić na opisie faktów.

Sprawdziłem dokąd prowadzą linki na stronie OKzaklady.pl i tym tropem trafiłem na oryginalną stronę na rynku czeskim. Okazuje się, że OKzaklady.PL to tylko niedoskonała kopia OKsazky.CZ.

2.2. OKsazky.cz

Oryginalna strona – OKsazky.cz – jest o tyle ciekawsza, że posiada więcej informacji, m.in. link do Kariery czy Programu partnerskiego! Wszystkie te detale mają za zadanie podnieść wiarygodność.

Sprawdziłem od razu sekcję “Nasz zespół” i okazało się, że na stronie czeskiej podane są nazwiska analityków! Nie wiadomo czy nazwiska i obrazki przedstawiają pracowników OKsazky.cz, ale zdjęcia mocno to sugerują, bo te osoby trzymają w ręku wizytówki strony OKsazky.cz. Są więc przynajmniej świadome, że ich wizerunek zostanie powiązany z firmą.

Co ciekawe, imiona na OKzaklady.pl nie pokrywają się z tymi z OKsazky.cz!

 • Jakub Černický – dyrektor zespołu analitycznego
 • Roman Duda
 • Daniel Vondruš
 • Michael Kalous
 • Zdeněk Masár
 • Jan Kasl
 • Sebastian Cinádr
 • Miloš L
 • Pavel Zapadlo

Jakub Cernicky jako dyrektor OKzaklady i OKsazky

 

Analitycy OKsazky

 

Eksperci OKsazky

Sprawdziłem zbiorowe zdjęcie analityków z biura i jest ono unikalne. Nie zamierzam ścigać tych osób, więc nie wgłębiałem się bardziej co do prawdziwości i źródła pochodzenia. To już nie moja rola, lecz rola poszkodowanych.

3. Fałszywe archiwum

Na dowód oszustwa zamieszczam screeny otrzymane od Czytelnika. Co ciekawe archiwum OKzaklady.PL nie pokrywa się z OKsazky.CZ! Na oryginalnej stronie jest więcej zakładów podanych (oczywiście trafionych).

Poniżej prezentuję archiwum typów od 2 do 5 maja 2019 oraz typy, które otrzymał Czytelnik w dniu 3 i 4 maja 2019. Ani na stronie OKzaklady.PL ani na stronie OKsazky.CZ nie są prezentowane przegrane typy, które otrzymał Czytelnik (screeny z typów pod archiwum):

Historia typów OKzaklady 5 maj 2019

 

Historia typów OKzaklady 4 maj 2019

 

Historia typów OKzaklady 3 maj 2019

 

Typ OKzaklady Nassaji Mazandaran - Santa Naft

 

Typ OKzaklady Le Mans - Sannois

 

Typ OKzaklady Eubanks - Lorenzi

 

Typ OKzaklady Dukla Praga - Bohemians

 

Typ OKzaklady Celta Vigo - Barcelona

Mam więcej takich screenów, ale myślę, że tyle wystarczy.

16 maja 2019 prosiłem support@okzaklady.pl o komentarz sytuacji braku przegranych typów z 3 i 4 maja 2019 w archiwum OKzaklady.pl. Nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. Wiem natomiast, że w tym czasie na inne emaile odpowiadali sprawnie.

4. Podsumowanie

Wyobraź sobie, że nie idzie Ci w zakładach, ale masz dużo pieniędzy, które jesteś gotów zainwestować. Niestety nie znasz się na zakładach. Postanawiasz więc poszukać jakiejś strony, która sprzeda ci dobrej jakości typy. Czy taka droga na skróty może się skończyć szczęśliwym zakończeniem?

1. Łatwo się nabrać

Po przeczytaniu tego artykułu możesz odnieść wrażenie, że ty nie dałbyś się nabrać. Być może tak, ale bardzo prawdopodobne jest, że ulegasz efektowi wstecznego myślenia. Znasz już wynik i zakładasz jakbyś się zachował, znając już wynik. Nie da się obiektywnie oceniać co byś zrobił, gdy znasz już rezultat. Podstawą Twoich decyzji jest Twoja intuicja, która bazuje na zdobytej wiedzy. Jeśli nie znasz zagrożeń dot. płatnych typów, możesz paść ich ofiarą łatwiej niż Ci się wydaje. Nawet ja, w okresie młodości, nie jestem tu wyjątkiem.

Proponuję więc nie skupiać się na tym co byś zrobił, ale na tym co należało zrobić, aby nie dopuścić do takiej sytuacji? Konstruktywne myślenie jest domeną dobrych graczy.

Zauważasz, że strona OKzaklady.PL i OKsazky.CZ jest bardzo profesjonalnie przygotowana. Jest starannie przemyślana pod kątem budowania zaufania i wykorzystywania ludzkiej psychiki. Nie zrobił jej amator typu Shakal (znany w światku bukmacherskim oszust), lecz ktoś, kto bardzo dobrze zna branżę zakładów bukmacherskich. Jestem bardzo ciekaw czy jest równie dobry w zacieraniu śladów przestępstwa.

2. Podstawą jest niezależne archiwum

Fakty są takie, że w Internecie ponad 90% stron z płatnymi typami to oszuści. Trzeba więc być bardzo wymagającym i nieufnym. Czytelnik nie wiedział jak sprawdzić wiarygodność płatnego serwisu i dlatego “przegrał”. A przegrał nie tylko abonament, ale także tyle, co stracił na postawionych zakładach.

Dwie podstawowe rzeczy, które należy sprawdzić:

 • czy archiwum typów jest niezależnie monitorowane (nie jest)
 • czy profitowość typów jest prezentowana czytelnie (nie jest – są podawane kwoty ile to możesz zarobić, a nie ma najważniejszego wskaźnika profitowości – yield)

Jeśli nie ma niezależnej weryfikacji, to od razu można zamknąć taką stronę. Ja też mogę sobie napisać, że zarabiam na zakładach miliony i nawet mogę Wam przedstawić na “potwierdzenie tego” potrzebne screeny. Czy z tego wynika, że zarabiam miliony? Trzeba się oprzeć błędowi poznawczemu pt. efekt potwierdzenia i poszukać kontrargumentów (krytyczne myślenie).

Podsumowując – żeby nie dać się naciągnąć, musisz mieć odpowiednią wiedzę. Droga na skróty pełna jest pułapek… Żeby je ominąć, potrzebujesz WIEDZY. A tę zdobędziesz za darmo na SureBety.pl. Ile jest ona warta? W tym przypadku kilka tysięcy PLN.

A ile wiedza o zakładach będzie warta dla Ciebie? Nie mówię tu tylko o płatnych typach.

Literatura

[1] https://www.tipyzdarma.com/recenze-sazkove-poradenstvi-ok-sazky-www-oksazky-cz/ – czeska strona, na której ostrzegano przed OKsazky.CZ, którą podobno steruje Jakub Hošek, (właściciel nabersvaly.cz, gdzie zdobył kontakty ze sportowcami pokazywanymi na zdjęciach)

[2] https://www.tipyzdarma.com/recenze-diskuze-a-podvod-ok-sazky-profesionalni-sazkove-poradenstvi/ – SCAM OK SAZKY – porady dotyczące zakładów

Polecany bukmacher:

Fortuna Zakład bez Ryzyka do 600 zł Możesz zagrać Piękna Złota pani na żółtym tle wyciąga do ciebie dłoń z uśmiechem trzymając się pod bok

Czy ten artykuł był pomocny?

Przepraszamy.

Jak możemy poprawić artykuł?

Dziękujemy za przesłanie opinii.

Komentarze
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

MASZ WŁĄCZONY ADBLOCK :(

Wyłącz proszę AdBlock
dla SureBety.pl
i odśwież stronę.
AdBlock blokuje nie tylko reklamy,
ale także LINKI,
co utrudni Ci nawigację.

Instrukcja jak wyłączyć blokadę reklam.

Nasz Model biznesowy pozwala Ci
korzystać z SureBety.pl za DARMO.
Ale bez reklam
będziemy musieli wprowadzić opłaty od Czytelników.
Nie chcemy tego robić.
Rejestrując się z naszych linków
pomagasz w rozwoju SureBety.pl.
Nie tracisz,
a my możemy zyskać.

Zobacz instrukcję
DZIĘKUJĘ!
Krzysztof ;)

SureBety.pl ciasteczkują: polityka prywatności.