SureBety – wszystko o zakładach bukmacherskich

  ARTYKUŁ

  Siatkówka

  ocena SureBety.pl
  Ty też oceń artykuł
  Ocena: 5/5
  Głosów: 1
  Aby ocenić artykuł, musisz się zalogować.

  Na świecie siatkówka to sport raczej zamykający pierwszą dziesiątkę sportów zespołowych pod względem popularności. W Polsce to druga, a w sezonie letnim kiedy piłkarze odpoczywają, to nawet najpopularniejsza gra zespołowa. Od września do maja prym wiodą rozgrywki klubowe, krajowe ligi i europejskie puchary, a sezon letni to czas na rozgrywki reprezentacji.

  Spis treści

  1. Zasady gry w siatkówkę
  2. Kto powinien typować siatkówkę?
  3. Porady dla typerów
  4. Bukmacherzy do siatkówki

  1. Zasady gry w siatkówkę

  Zasady gry w siatkówkę zmieniają się dość dynamicznie. Światowa organizacja FIVB (Federation Internationale de Volleyball) praktycznie co sezon wprowadza drobne zmiany. Na przykład dotyczące dotknięcia siatki, dwóch libero czy systemu challenge (wideo powtórek). Zaktualizowane zasady można znaleźć na stronie Wikipedia - Piłka siatkowa.

  2. Kto powinien typować siatkówkę?

  siatkowka-pilka200x200.jpgPiłka siatkowa

  Siatkówka jest bardzo popularna wśród polskich graczy zakładów bukmacherskich. Kiedy trwa sezon ogórkowy w piłce nożnej, a polska reprezentacja siatkarska odnosi sukcesy, często jest to sport, na który przyjmowane są największe stawki od polskich klientów. Oczywiście w skali globalnej nie jest to aż tak duży rynek. Jednak mnogość informacji jakie są na polskim rynku, świetna jakość komentarzy w telewizji i prasie, pozwalają polskim graczom łatwiej zarabiać na tej dyscyplinie niż innym nacjom.

  W siatkówce gra się do trzech wygranych setów, a set trwa z reguły 20-25 minut. Najszybsze spotkania kończą się w ciągu godziny. Najdłuższe mecze na komercyjnych imprezach potrafią trwać nawet po 3 godziny.

  UWAGA: Warto zwrócić uwagę na spotkania, w których po 2. secie jest 10-minutowa przerwa. Często po dwóch łatwo wygranych setach obraz spotkania zmienia się diametralnie.

  3. Porady dla typerów

  W obstawianiu siatkówki na żywo najważniejsze jest by sprawdzić szybkość transmisji.

  Wielu bukmacherów oferuje transmisje na żywo (ang. livestreaming). Gdy dysponujemy obrazem z anteny naziemnej, gdzie obraz jest często 2-3 sekundy szybciej niż w telewizji kablowej czy satelitarnej, może się okazać, że mamy szybszy obraz w telewizji niż u bukmachera. Warto każdorazowo porównać streaming z różnych bukmacherów, bo mogą wystąpić różnice czasowe w transmisji. Znalezienie nawet 1-2 sekund przewagi daje duży handicap w obstawianiu siatkówki na żywo.

  W ofercie bukmacherów "na żywo" prowadzone są zakłady na wygraną w meczu oraz w secie. To dwa główne zakłady z największymi limitami. Ciężko o jakieś znaczące różnice kursowe między poszczególnymi bukmacherami. Jeśli jednak ktoś chce szukać surebetów, czy zakładów z value, to polecam spotkania, w których niespodziewanie jakiś zespół prowadzi lub wygrał wysoko seta, na przykład 25-12. Wtedy systemy liczące kursy na żywo często wariują, a operatorzy bukmachera często nie nadążają za zmianami kursów, aby uniknąć różnic kursowych z innymi bukmacherami. Wtedy łatwo też o znalezienie middles na handicapy punktowe w secie lub poniżej/powyżej w secie.

  Druga istotna kwestia przy graniu siatkówki na żywo, to po prostu źle oszacowane spotkania. Bukmacherzy, aby zapełnić dziury w godzinach kiedy nic się nie dzieje, oferują spotkania takich egzotycznych lig jak Wietnam, Filipiny czy młodzieżowe rozgrywki klubowe lig europejskich. Ciężko wtedy o oszacowanie dobrych kursów i w trakcie zakładów live można spotkać spore różnice między bukmacherami, którzy oferują takie spotkania.

  Bukmacherzy europejscy i najlepsi brytyjscy mają najlepsze oferty do grania tego typu meczów.

  Czasami są sytuacje, gdzie w trakcie meczu pojawi się jakaś kontuzja. Wtedy operator bukmachera, prowadzący mecz, rzadko kiedy wie czy to ważna informacja dla przebiegu meczu. Sprawdzając wcześniej skład zespołu czy statystyki punktowe, możemy często złapać jakiś dobry kurs, jeśli kontuzjowany zawodnik już nie będzie grał. Dla kogoś kto prowadzi spotkanie nie jest to tak oczywista informacja, jak na przykład czerwona kartka czy rzut karny w piłce nożnej.

  Obstawianie siatkówki przedmeczowej to już zupełnie inna sprawa. Z uwagi na to, że na boisku występuje tylko 6 zawodników, to kontuzja któregokolwiek wpływa znacząco na kursy. O ile w sezonie reprezentacyjnym dość łatwo o informacje o kontuzjach, to już w sezonie ligowym wielu graczy nie śledzi takich informacji.

  Na dole artykułu można znaleźć strony z takimi informacjami. Jednak w dzisiejszych czasach, aby uzyskać przewagę nad bukmacherem, należy wcześniej pozyskiwać takie informacje. Polecam śledzenie social media, obserwowanie na twitterze czy facebooku profili siatkarzy, trenerów, a nawet statystyków drużyn, którzy często zamieszczają szybciej informacje niż dziennikarz na jakimś portalu internetowym.

  4. Bukmacherzy do siatkówki

  Najlepszymi bukmacherami do obstawiania siatkówki są:

  • Największy szwedzki bukmacher jest z reguły pierwszy na rynku i tym samym wyznacza trend kursów.
  • Największy brytyjski bukmacher ma bogatą ofertę kursową w zakładach na żywo.
  • Największy bukmacher dla zawodowych graczy ma przed samymi meczami najwyższe limity dla klientów zlimitowanych w innych bukmacherach

  Na rynkach meczowych siatkówki na giełdach zakładów występuje bardzo mała płynność, zarówno na rynkach przedmeczowych jak i na żywo.

  Poproś o listę najlepszych bukmacherów do siatkówki

  Literatura

  Przydatne linki:

  [1] FIVB.org - międzynarodowa federacji piłki siatkowej
  [2] CEV.lu - europejska federacji piłki siatkowej
  [3] PZPS.pl - Polski Związek Piłki Siatkowej
  [4] PlusLiga.pl - strona polskiej ligi siatkówki mężczyzn
  [5] PLS.pl - strona polskiej ligi siatkówki kobiet

  Strony z newsami:

  [6] Siatka.org
  [7] SportoweFakty.pl/siatkowka
  [8] Sport.pl/siatkowka

  Zobacz też:
  Piłka nożna
  Tenis ziemny
  Popularność dyscyplin sportowych

  Ostatnia aktualizacja: 2.08.2019

  Ty też oceń artykuł
  Ocena: 5/5
  Głosów: 1
  Aby ocenić artykuł, musisz się zalogować.


   


  Nie jesteś zalogowany.
  ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
  Komentarze (2)  • (168)
   10-09-2015 11:36 (czw)

   Czy w meczach siatkówki jest stosowana technologia challange tak jak w tenisie?

   Odpowiedzi: 1
   117 119 Odpowiedz

   Odpowiedz na komentarz

   Nie jesteś zalogowany,
   ...a zalogowani dostają więcej. Zaloguj się, jeśli chcesz skomentować ten artykuł.
   Podaj powód zgłoszenia komentarza do usunięcia

   zamknij ×

  Logowanie

  W celu zalogowania się na swoje konto, wypełnij poniższy formularz. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta - zarejestruj się.  zamknij ×
  Popover Starter

  Jednorazowa oferta

  Jeżeli chcesz:

  Oferuję Ci ZA DARMO 31 minut nagrania video.


   Zgadzam się z Polityką Prywatności
  Top