Tajemnice obstawiania tenisa

Przeczytaj esencję ponad 5 lat mojego obstawiania tenisa ziemnego. Znajdziesz tu gotowy schemat zarabiania na tenisie ziemnym oraz sprawdzoną taktykę, która może Ci przynieść 1.000.000 PLN w 5 lat. Niemożliwe, co? Zobacz dowody.

Czarno białe zbliżenie na rękę przygotowaną do serwu w tenisie ziemnym z pomarańczowym pytajnikiem na środku obrazka i podpisem na dole SureBety.pl

Przygotowanie do uderzenia jest początkiem drogi do końcowego sukcesu, Źródło: SureBety.pl

1. Gotowe rozwiązanie

Dam Ci gotowe rozwiązanie, które pozwoli ci stale zarabiać na tenisie ziemnym. Nie jest to rodzaj gotowego rozwiązania, którego niektórzy by oczekiwali: stawiaj na tego a tego tenisistę wtedy a wtedy. Zakłady tak nie działają. Zakłady to rywalizacja, a jeśli podam konkretną metodę, to przestanie ona szybko dawać przewagę nad bukmacherami i innymi graczami.

Dlatego dam ci coś więcej! Schemat, który jest nieśmiertelny. Będzie działał niezależnie od tego czy zastosujesz go teraz czy za 10-20 lat.

Polecany bukmacher:

Fortuna Zakład bez Ryzyka do 600 zł Możesz zagrać Piękna Złota pani na żółtym tle wyciąga do ciebie dłoń z uśmiechem trzymając się pod bok

2. Ile można zarobić?

Stosując poniższą strategię, budując wiedzę o zakładach i zdobywając stale doświadczenie możesz zarobić 1.000.000 PLN w ciągu 5 lat. Wysokość zarobków oczywiście zależy od bardzo wielu czynników, ale taka kwota jest jak najbardziej realna. Poniżej zobaczysz dowody, że nie jest to kwota wyssana z palca.

3. Punkty zwrotne w tenisie – gwarancja możliwości zarobku

Mecz tenisa ziemnego jest na tyle długi, że rzadko kiedy pojedynek jest jednostronny. Często mamy do czynienia z tzw. punktami zwrotnymi w trakcie meczu. Wynikają one ze stylu gry, zmiennej koncentracji tenisistów, różnicach w kondycji czy wreszcie z aspektów psychologicznych

Punkty zwrotne rzadko kiedy pojawiają się nagle. Zapowiedziami punktu zwrotnego są często detale, które potrafią zauważyć zawodowi gracze zakładów bukmacherskich. Ciężko je zauważyć bez wcześniejszej analizy obu zawodników.

Zapowiedzią punktu zwrotnego może być np. zwiększenie ilość niewymuszonych błędów przez tenisistę, który prowadzi w meczu. Im więcej gracz obejrzał meczów, tym łatwiej będzie mu zauważyć istotne detale, które potem może przekuć na zyski. Nazywamy to doświadczeniem.

Co może zmienić trend?

 • kontuzja lub podejrzenie kontuzji
 • wizyta trenera
 • koniec seta, rzadziej przerwa techniczna
 • zwiększona ilość UE, nagłe problemy z serwisem ważne zwłaszcza przy nowych piłkach (gorszy serwis lub seria nietrafionych pierwszych podań)
 • zdobycie serii punktów (liczą się serie min. 3 punktów z rzędu)
 • wygranie zaciętej i ważnej wymiany, zakończona dużą owacją

4. Charakterystyka tenisistów

Pieniądze nie grają. Rankingi nie grają. Inaczej wynik byłby znany już przed meczem. Grają ludzie, którzy są niedoskonali i popełniają błędy. Warto ich poznać, zanim zaczniesz obstawiać ich wygraną lub przegraną.

Najważniejszym czynnikiem, jaki trzeba wziąć pod uwagę przy typowaniu tenisa ziemnego, jest charakterystyka tenisistów. Każdy tenisista ma swoje mocne i słabe strony. To jak dobrze znasz grających zawodników zadecyduje o twoim wyniku finansowym w długim okresie czasu.

Pobierz ZA DARMO szablon do Charakterystyki tenisistów:

https://surebety.pl/Download/charakterystyka-tenisistow.doc [149 kB]

Każdego tenisistę warto scharakteryzować według następujących czynników:

 1. Warunki fizyczne 
  • płeć,
  • praworęczność / leworęczność (zawodnikom praworęcznym gorzej gra się z leworęcznymi)
  • kraj pochodzenia (kraj pochodzenia często determinuje rodzaj preferowanej nawierzchni, np. Hiszpania słynie z kortów ziemnych.)
  • wzrost, waga (im wyższy zawodnik tym łatwiej będzie mu serwować, zwykle kosztem mniejszej mobilności; ciężcy zawodnicy mają zwykle więcej siły, ale są mniej mobilni; mogą mieć także kłopoty z kondycją)
  • kondycja
 2. Psychika gracza
  • jak znosi presję?
  • jak gra gdy prowadzi?
  • jak gra gdy przegrywa?
  • jak gra przeciwko dużo silniejszym zawodnikom?
  • jak gra przeciwko dużo słabszym zawodnikom?
  • należy tu wyróżnić tzw. slow-starters, którzy potrzebują trochę czasu, by dobrze “wejść w mecz” i nadzwyczaj często potrafią przegrać 1.set, by wygrać cały mecz
 3. Styl gry: ofensywny, defensywny, serve&volley lub mieszany[1]
  • Warunki fizyczne często determinują styl gry jaki powinien stosować zawodnik
  • Preferowany rodzaj nawierzchni
  • Siła i dokładność serwisu (% trafionego pierwszego i drugiego podania; podwójne błędy; gdzie i jak dobrze serwuje w sytuacji zagrożenia przełamaniem)
  • Jakość forhand’u i jednoręcznego/dwuręcznego backhand’u (ilość winnerów i niewymuszonych błędów)
 4. Miejsce i waga turnieju (zawodnicy mogą preferować grę w swoim kraju lub za granicą; niektóre miejsca wzbudzają sentyment; na jakich turniejach gra dobrze? na jakich turniejach gra źle? jak bardzo zmotywowany jest zawodnik by wygrać? jak bardzo jest zmęczony poprzednim turniejem?)
 5. Różnorodność gry (czy potrafi zmienić swój styl gry jeśli coś nie działa)
 6. Historia kontuzji i ich wpływ na grę (jest wiele stron, które publikuje informacje o kontuzjach, ale nie zawsze są kompletne) [zob. też [4]]
 7. Wpływ trenera na grę (czy ma zdolność do samodzielnej poprawy gry w trakcie meczu? jak sobie radzi na turniejach z trenerem a jak bez?) – trener ma ok. 15-20% wpływu na grę zawodnika![5]
 8. Czy tenisista jest podatny na ustawianie meczów?

Żeby zobaczyć jak w praktyce może wyglądać opis zawodnika ściągnij i przejrzyj mój stary, roboczy plik z charakterystyką zawodników. Profesjonalny plik wygląda lepiej, ale da Ci on obraz, w którym kierunku warto iść.

Powinieneś prowadzić własny plik z opisem zawodników. Na początku oczywiście polecam ściągnąć jakiś gotowy szablon, a następnie stopniowo go modyfikować zgodnie ze swoimi obserwacjami i informacjami znalezionymi w internecie.

Najbardziej praktyczny do tego celu wydaje się plik Excela, w którym dane można potem łatwo przefiltrować lub szybko porównać ze sobą dwóch zawodników. Plik Worda może okazać się lepszy, jeśli chcesz wstawiać dużo tekstu. Niezbędne jest wtedy korzystanie z funkcji wyszukiwania ctrl+F.

Nie musisz obserwować wszystkich zawodników. Powiedziałbym nawet, że nie powinieneś tego robić! Szkoda czasu. W miarę jak będzie rosło twoje doświadczenie, zauważysz, że na jednych tenisistach da się zarobić więcej, a na innych mniej.

PORADA:
Mocno zalecam skupienie się na wąskiej grupie tenisistów lub tenisistek. Lepiej dla ciebie będzie poznać bardzo szczegółowo grupę powiedzmy 50 tenisistów niż pobieżnie 300 tenisistów.

Zakłady bukmacherskie to rywalizacja. Topowych tenisistów zna prawie każdy. Aby osiągnąć sukces musisz być lepszy od innych. Znajdź swoją niszę i zarób dzięki temu, że wiesz więcej niż inni o danym tenisiście.

5. Jak to wygląda w praktyce?

Jeden z wychowanków SureBety.pl stosuje z powodzeniem metodę charakterystyki tenisistów i dzięki temu żyje z obstawiania zakładów. Poniżej jego screeny.

5.1. Historia typów

historia-typow.png

5.2. Nadwrażliwość rynku

Często jest tak, że mecz wydaje się być jednostronny. Kursy na faworyta potrafią wtedy spaść więcej niż powinny. Dzieje się tak z powodu prawa popytu i podaży – mnóstwo osób chce pograć na faworyta, a mało kto wierzy jeszcze w underdoga. Jest to świetna okazja do zarobku. Takie sytuacje wykorzystuje właśnie stosuje nasz Czytelnik SureBety.pl:

TAKTYKA 0-6 / 1-6:

Moja taktyka jest prosta. Jeśli przed meczem kursy są na równym poziomie, a po 1. secie wynik w gemach brzmi 0-6 lub 1-6 i kurs rośnie np. z @2.0 czy tam @2.5 na kurs powyżej @10.0, to gram undedoga, tym bardziej jak ma to miejsce u kobiet.

Zwracam też uwagę jak gemy się toczyły. Jak przy tym wyniku jest dużo porażek w gemach do 40, to nie widzę przeszkody żeby postawić. Ot cała filozofia!

nadwrazliwosc-rynku.png

W meczu Duan kurs przed meczem był wyższy niż @2.0-2.50, ale proporcje kursów po 1. secie zostały nadto zachwiane, co wywołało valuebet po stronie Duan.

Przebieg 1. seta był taki: 1-0 (bp30), 2-0 (‘, 15), 3-0 (bp40), 3-1 (bp15), 4-1 (bp15), 5-1 (‘, 15), 6-1 (bp0). Nie była to miażdząca przewaga w tym przypadku – w miarę równo, no i doszedł argument własnej publiczności (Duan jest z Chin).

UWAGA:
Czy potrafiłbyś uargumentować tak szczegółowo każdy swój typ? Intuicja działa dobrze tylko wtedy, gdy jest podparta solidną wiedzą.

5.3. Brak koncentracji

Gdy oglądałeś już setki meczów tenisa, zauważysz kiedy tenisista zaczyna “gorzej grać”.

Zwiększona ilość niewymuszony błędów, więcej pierwszych serwów w siatkę, podwójne błędy serwisowe – wszystko to może świadczyć o ulatującej koncentracji zawodnika.

Młode zawodniczki bywają nieprzewidywalne. Są ambitne, “głodne sukcesu” i bywają trudnymi rywalkami dla zawodniczek, które mają tendencje do “lekceważenia” przeciwnika.

brak-koncentracji.png

5.4. Obstawianie przeciwko kluczowym faworytom

Najlepiej zarabia się na porażkach “pewnych faworytów” (@1.01-1.20). Oczywiście stawiając przeciwko nim.

Nie ma zawodnika, który wygrywa wszystkie mecze. Najlepsi też mają słabsze dni. Trzeba wyczuć kiedy topowy faworyt jest w gorszej dyspozycji. Amatorzy i tak będą na niego grali, co przy mocnych argumentach przeciwko faworytowi daje dużą szansę na złapanie valuebeta.

obstawianie-przeciw-faworytom.png

5.5. Trading na giełdzie zakładów

trading-na-betfair.png

Zawodowi gracze szukają najwyższych kursów przedmeczowych albo najwyższych kursów na żywo (wyższe limity stawek) albo giełdy zakładów, gdzie mogą zakładać się z innymi graczami. Szukają także szerokiej oferty, by mogli zagrać niszowe rynki.

Zobacz jak duże możliwości dają Ci betbrokerzy

Literatura

[1] Style tenisistów – opis 4 podstawowych styli gry

[2] Taktyka i strategia dla tenisistów wyczynowych – strona warszawskiego trenera opisująca rodzaje zawodników i jaką strategię stosować w przypadku konkretnego stylu. Aby zarabiać na tenisie ziemnym trzeba umieć rozpoznawać te style gry i wiedzieć jaki zawodnik preferuje jaki styl

[3] Singles tennis stategy – podstawowa strategia tenisa ziemnego + wartościowe dane

[4] Lobbing injury out of tennis: A review of the literature – przegląd literatury na temat kontuzji w tenisie, Erin Cassell & Alicia McGrath, 1999

[5] Best coaches in tennis – wpływ trenera na zawodnika szacuje się na 15-20%

[6] Studium przypadku w meczu Federer – Djokovic – analiza statystyczna meczu, Adam Królak, 2007

[7] Assessing the formula for a tennis betting upset – o szukaniu wzorca wygranych underdogów

Polecany bukmacher:

Fortuna Zakład bez Ryzyka do 600 zł Możesz zagrać Piękna Złota pani na żółtym tle wyciąga do ciebie dłoń z uśmiechem trzymając się pod bok

Czy ten artykuł był pomocny?

Przepraszamy.

Jak możemy poprawić artykuł?

Dziękujemy za przesłanie opinii.

Komentarze
Subskrybuj
Powiadom o
27 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

SureBety.pl ciasteczkują: polityka prywatności.